Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jedna ideja o css-u i browserima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 02.07.2005 20:20    Post subject: jedna ideja o css-u i browserima Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam dali je to izvedivo, možda je ovo totalno glupi ulet, ali pokusati cu.
svi znamo muke oko nekompatibilnosti browsera & other shit.
e sad, kad bi se mogla napraviti neka skriptica koja detektira browser i nakon što odredi koji je to browser ucita određeni css file koji je za njega određen.
2 iskusniji i pametniji od mene: dali je ovo izvedivo? php, asp, jscript,..?

tnx na odgovoru. Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 02.07.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da je izvedivo, i sa asp-om i php-om, a mislim da bi išlo i sa javascriptom, ali nisam siguran, ali najbolje rijesešenje je neki server side jezik jer ukoliko user ima iskljucen javascript moglo bi biti problema.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 02.07.2005 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako bi se to dalo s phpom izvest?

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 02.07.2005 22:35    Post subject: Re: jedna ideja o css-u i browserima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pekx wrote:
ne znam dali je to izvedivo, možda je ovo totalno glupi ulet, ali pokusati cu.
svi znamo muke oko nekompatibilnosti browsera & other shit.
e sad, kad bi se mogla napraviti neka skriptica koja detektira browser i nakon što odredi koji je to browser ucita određeni css file koji je za njega određen.
2 iskusniji i pametniji od mene: dali je ovo izvedivo? php, asp, jscript,..?

tnx na odgovoru. Very Happy

za takve stvari se koriste browser hackovi.
jer ovako moras raditi vise CSS fileova, pa onda ako nesto izmijenis u jednom, onda moras i svima itd.
mozes i napraviti da se dinamicki kreiraju dijelovi CSS filea i to je bolja varijanta od vise CSS fajlova, ali to nije generalna ideja CSS-a...doduse ni browser hakiranje nije...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ilija Studen



Joined: 17 Apr 2005
Posts: 27
Location: 127.0.0.1

PostPosted: 02.07.2005 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iskreno, takav način "dopingovanja" je čisto gubljenje vremena. Zašto se smarati?

Evo jedan pravi tekst za sve ljude koji još uvek nisu baš najbolje svarili nekompatibilnost među browserima: http://www.maratz.com/blog/archives/2005/06/16/essentials-of-css-hacking-for-internet-explorer/

_________________
Blog: Web dizajn, web razvoj, programiranje, random
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
zokky



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 78
Location: Zgb

PostPosted: 05.07.2005 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pridrzavanjem standarda xhtml-a i css-a rijesava se vecina ako ne i svi problemi. Svi siteovi koji se pridrzavaju tih specifikacija ispravno se prikazuju u svim browserima (osim nekim starijim verzijama) te garantiraju ispravan prikaz i u buducim verzijama. Mislim da je nepotrebno raditi razlicite verzije za razlicite browsere kad se moze stvar sredit na ovakav nacin koji uz to jos pruza osjecaj zadovoljstva uspjesnog rada po standardima. Smile

_________________
lunatico
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
sasko



Joined: 28 Apr 2005
Posts: 26

PostPosted: 23.07.2005 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zokky nažalost, nije istina. Jedno su CSS definirane specs, a savim drugo kako ih pojedini browser "tumači" odnosno prikazuje. Kad bi radio po standardima, potpuno po standardima, dobio bi sasvim drugačije rezultate u različitim browserima.
BTW, IE 6 nije stari browser, pa ne renderira CSS onako kako specifikacija nalaže.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 28.07.2005 14:34    Post subject: Re: jedna ideja o css-u i browserima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pekx wrote:
kad bi se mogla napraviti neka skriptica koja detektira browser i nakon što odredi koji je to browser ucita određeni css file koji je za njega određen.


U vrijeme kad su preglednici bili jako nestandardni, i to svaki na svoju stranu, takvo nešto je čak bila i uobičajena praksa. Samo što se nije radilo samo o css-u već o cijelim stranicama. A da ne govorim kako su postojale stranice za one koji ne vole kvačice na našim slovima, za one koji ih vole po standardu i za one koji ih vole na Redmondovski način... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokky



Joined: 11 Feb 2005
Posts: 78
Location: Zgb

PostPosted: 28.07.2005 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="sasko"][b]@zokky[/b] nažalost, nije istina. Jedno su CSS definirane specs, a savim drugo kako ih pojedini browser "tumači" odnosno prikazuje. Kad bi radio po standardima, potpuno po standardima, dobio bi sasvim drugačije rezultate u različitim browserima.
BTW, IE 6 nije stari browser, pa ne renderira CSS onako kako specifikacija nalaže. [/quote]

Ma znam da nije sve tako bajno. Istina je da svaki browser tumaci CSS kako njega volja ali uredno slozena stranica svugdje ce izgledati pristojno.

Sto se rice IE-a mislim da ne treba ni spominjati razloge. Svi se oni bore za nametanje svojih standarda, zato je na nama da se pridrzavano onih "pravih". Wink

_________________
lunatico
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group