Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kategorija: eksperimentalna fotografija
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 04.07.2005 07:09    Post subject: Kategorija: eksperimentalna fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam nešto razmišljao i palo mi je na pamet da bi možda bilo dobro imati kategoriju za one fotografije na kojima dio ili više toga nije baš onako kako oko vidi, a nisu naknadno manipulirane na računalu (možda ni u labu), nego su rađene čudne stvari prilikom snimanja, npr. višestruke ekspozicije Anxious , mijenjanje žarišne duljine dok je otvorena blenda Shocked , ekstremno duge ekspozicije, korištenje maski i filtera koji rade čudne stvari Evil or Very Mad , dosnimavanje back to the future , neprirodno dosvjetljavanje i još stvari koje mogu već nekom pasti na pamet Canadian ...
Pa me zanima što drugi misle o tome pa da možda tražimo od admina novu kategoriju?
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 04.07.2005 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Applause TZAR!!1

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 04.07.2005 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
Applause TZAR!!1

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nitta



Joined: 11 Nov 2004
Posts: 51
Location: zg

PostPosted: 04.07.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da smo o tome slicnom vec raspravljali a rezultat je bio kategorija "lomografija"....
kako sama lomografija nema pravila mislim da to moze uci u tu kategoriju...
Back to top
View user's profile Send private message
Emian



Joined: 04 Jul 2005
Posts: 27

PostPosted: 04.07.2005 13:18    Post subject: Re: Kategorija: eksperimentalna fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

suwi wrote:
Ja sam nešto razmišljao i palo mi je na pamet da bi možda bilo dobro imati kategoriju za one fotografije na kojima dio ili više toga nije baš onako kako oko vidi, a nisu naknadno manipulirane na računalu (možda ni u labu), nego su rađene čudne stvari prilikom snimanja, npr. višestruke ekspozicije Anxious , mijenjanje žarišne duljine dok je otvorena blenda Shocked , ekstremno duge ekspozicije, korištenje maski i filtera koji rade čudne stvari Evil or Very Mad , dosnimavanje back to the future , neprirodno dosvjetljavanje i još stvari koje mogu već nekom pasti na pamet Canadian ...
Pa me zanima što drugi misle o tome pa da možda tražimo od admina novu kategoriju?


što to nije lomografija Question
Back to top
View user's profile Send private message
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 04.07.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da lomografija spada pod eksperimentalnu fotografiju načinom rada ali da je kod lomografije bitna i snaphot "poetika" i prezentacija kroz lomowall-ove, dok je eksperimentalna fotografija više tehnika rada, a ne ideja o tome što bi trebalo biti i na koji način fotografirano...

Čini mi se da je kategorija lomografija ograničavajuća u tome što se inzistira na kršenju pravila, a meni je furka kroz pravila napraviti nešto drugačije (ne znam kako bih to bolje opisao).

Ideja za prijedlog mi je došla jer ne želim sve što mi padne na pamet trpati pod "čistu" fotografiju, a neki radovi koje namjeravam postati se ne uklapaju ni u lomo-definiciju (brijem da je lomo smijer u izražavanju a ne tehnika rada); a i u kategoriji "fotografija" ima toliko različitih radova da se pomalo gubi ideja tko je tu htio što reći...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 04.07.2005 14:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se da je najbolje da lomografija postane eksperimentalna fotografija ko malo širi pojam

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 04.07.2005 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
slažem se da je najbolje da lomografija postane eksperimentalna fotografija ko malo širi pojam

Cheers! u have a box of beer from me Wink
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 04.07.2005 23:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
slažem se da je najbolje da lomografija postane eksperimentalna fotografija ko malo širi pojam


Znam neke ljude koji se ne bi slozili

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Kle



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 185
Location: samobor

PostPosted: 04.07.2005 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
slažem se da je najbolje da lomografija postane eksperimentalna fotografija ko malo širi pojam
Back to top
View user's profile Send private message
Emian



Joined: 04 Jul 2005
Posts: 27

PostPosted: 04.07.2005 23:39    Post subject: Re: Kategorija: eksperimentalna fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

suwi wrote:
dio ili više toga nije baš onako kako oko vidi, a nisu naknadno manipulirane na računalu (možda ni u labu), nego su rađene čudne stvari prilikom snimanja, npr. višestruke ekspozicije Anxious , mijenjanje žarišne duljine dok je otvorena blenda Shocked , ekstremno duge ekspozicije, korištenje maski i filtera koji rade čudne stvari Evil or Very Mad , dosnimavanje back to the future , neprirodno dosvjetljavanje i još stvari koje mogu već nekom pasti na pamet Canadian ...


Ponovo te citiram, jer već imaš tu kategoriju i upravo to je ta lomografija.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 04.07.2005 23:45    Post subject: Re: Kategorija: eksperimentalna fotografija Reply with quote

Emian wrote:
suwi wrote:
dio ili više toga [...]

Ponovo te citiram, jer već imaš tu kategoriju i upravo to je ta lomografija.

To što si ti citirao i podebljao nema veze sa lomografijom.
Back to top
Emian



Joined: 04 Jul 2005
Posts: 27

PostPosted: 04.07.2005 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nego s čim?
To je lomografija.
Pogledaj im na sajtu.
Klikaj na linkove gdje si daju 'tips and tricks' za fotografiranje.
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 05.07.2005 00:09    Post subject: Reply with quote

Emian wrote:
Nego s čim?
To je lomografija.
Pogledaj im na sajtu.
Klikaj na linkove gdje si daju 'tips and tricks' za fotografiranje.

To su gluposti, filozofija lomografije je sasvim drugačija, očito je nisi shvatio.
Back to top
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.07.2005 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
jojo wrote:
slažem se da je najbolje da lomografija postane eksperimentalna fotografija ko malo širi pojam

Cheers! u have a box of beer from me Wink


agreed Very Happy me loves beer Cheers!

i dalje mislim da bi lomografija mogla spadati pod eksperimentalnu fotografiju al obrnuto ne bi išlo da je sva eksperimentalna fotografija lomografija
naime, jedan od glavnih uvjeta da uradak bude lomo je da je slikan s Lomom - to je točka malo prije one u kojoj kažu da nema pravila Smile

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 05.07.2005 07:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U neku ruku se slazem sa jojo, ali i pitam se koliko bi dobra donjela eksperimentalna fotografija, nekako se bojim da bi tu bilo vatreno ko i sa lomom, mozda je trebalo umjesto loma odmah uvesti eksperimentalnu fotografiju. koji su kriteriji da bi fotografija bila eksperimentalna, moze li se losa fotografija staviti pod eksperimentalnu ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Emian



Joined: 04 Jul 2005
Posts: 27

PostPosted: 05.07.2005 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može li se loša fotografija staviti pod experimentalnu?
Pa kako možeš bez pitanja lošu fotografiju staviti pod fotografiju???
Ja živim na relaciji London-Zagreb, bavim se Fotografijom. A imam i lomo fotiće. Već dugo godina. Čujem da se i naša fotografkinja Mare Milin počela "baviti" lomografijom prije nekih godinu dana.
Zašto smatram lomografiju experimantalnom? Zato što je najveći experiment na tom području. Zato što mi experiment znači izmišljanje nečeg novog, nepostojećeg, ili nadovezivanja na postojeće.
Pogledajte lomohome od poznatog fotografa iz New Yorka
> www.lomohomes.com/paules
Sad će neki reći pa to nije snapshot! Kako? Što je tu experimentalno ili drugačije? Možda način na koji oni vidi djevojke? Možda scene u koje ih postavlja ili priče koje priča s tim slikama?
A ovaj ludi ludi lik? Pa koji je to experiment??! Ili će netko reći da nije?
>www.lomohomes.com/OuroborosX
ili ovo:
>www.lomohomes.com/NATALIE.ZWILLINGER

S poštovanjem

Emian
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.07.2005 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne bi bilo poželjno da ta rubrika postane skladište neuspjelih fotografija, jedino kad ne uspije ono što smo htjeli a opet ispadne zanimljivo i oku ugodno
u ovu kategoriju bih uvrstila lomografije, neke fotografije koje su rađene za nas neobičnim tehnikama, ko one serije w34a gdje je kod razvijanja radio manipulacije, fotografije gdje su korišteni neki žešći filtri... tako nekako ja razmišljam o ovome

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 05.07.2005 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

donesite zaključak , pozovimo admine, učinimo što je nužno i popijmo pivu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 05.07.2005 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje da se jos doda rubrika eksperimentalna lomografija, pa da svi budu sretni:)
salim se..
mislim da ako se doda ta rubrika da onda treba maknuti lomografiju...po meni bi ovdje na mi3-u trebala biti rubrika forografija i jos jedna rubrika koja bi obuhvacala sve one fotografije koje zbog nekih razloga ne spadaju u fotografiju (lomografija, eksperimenti razno razni itd..)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Emian



Joined: 04 Jul 2005
Posts: 27

PostPosted: 05.07.2005 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
pa ne bi bilo poželjno da ta rubrika postane skladište neuspjelih fotografija, jedino kad ne uspije ono što smo htjeli a opet ispadne zanimljivo i oku ugodno

Mislim da si me krivo shvatila! Samo sam htio reći da gospodin koji je to pitao izgleda smatra lomografiju lošom fotografijom, a sad i postavlja pitanje može li loša fotografija biti exp.fotografija, što mi je apsurdno i besmisleno. I polazeći od toga mi se nametnulo pitanje kako netko može lošu fotografiju staviti pod Fotografiju.
Mislim da nisi obratila pozornost na moj gornji post i pregledala navedene linkove.

Emian
Back to top
View user's profile Send private message
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 05.07.2005 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle ovako:
neki su za još jednu novu kategoriju, neki misle da je nepotrebno, neki (među kojima i ja) misle da bi u eksperimentalnu fotografiju spadala i lomografija i da bi se radovi mogli prebaciti u eksperimentalnu fotografiju a kategorija lomografija zatvoriti, neki bi me vjerovatno najradije ugrizli za nogu zbog ovog prijedloga,...

... i na kraju da bi se izbjegla zbrka na mi3ju, gomilanje kategorija i radi mira u kući mislim da je potreban i blagoslov kolega lomografa (ipak su se oni prije sjetili tražiti kategoriju)...

I da: što se tiče prodavanja neuspjelih fotografija pod eksperiment, naziv kategorije ne opravdava ničiji loš rad, tj. ima loših radova u svim kategorijama, na onome tko gleda je da prosudi...
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 05.07.2005 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Emian krivo si ti mene shvatio. Nemam ja nista protiv eksperimentalne fotografije, dapace zasto ne. Samo sam rekao cega se pribojavim, nemam nista niti protiv lomografije, ako je to zaista lomo. Sto se tice stavljanja slika na mi3 nije poanta u tome da se stave samo odlicne i fotografije. Ja sam misljenja da se ovdje stvaraju radovi kako bi na njih dobili komentare i nesto naucili. Bar sam ja tako shvatio i zbog toga stravljao fotografije. Neznam za tebe ali ja sam potpuni amater koji se bavi fotografijom jako kratko vrijeme i ucim gledajuci tudje fotografije i citajuci komentare kako na svoje tako i na ostale fotografije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 05.07.2005 18:21    Post subject: Reply with quote

BTW, malo sam pregleda lomo kategoriju i mogu reć da se ne sićam da mi je upala ijedna lomo fotka u oči Sad
Back to top
suwi



Joined: 11 Dec 2003
Posts: 22

PostPosted: 06.07.2005 06:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, sve skupa ni sim ni tam,

Hej, admini? hoćemo li ovo na poll?

nešto tipa:
-ostaviti stanje kakvo jest
-dodati kategoriju "eksperimentalna fotografija" i ostaviti kat. "lomografija"
-dodati kategoriju "eksperimentalna fotografija" i brisati kat. "lomografija" (radove premjestiti u eksp.foto.)
-nije me briga

ili da zaboravimo na prijedlog i nastavimo piti jutarnju kavu?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group