Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Predrasude...
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
andrej`
Guest





PostPosted: 07.07.2005 00:08    Post subject: Predrasude... Reply with quote

...prema nekim bojama i oblicima. Zanima me zašto većina ljudi čim vidi ružićastu boju nečega kaže "gay" ili zašto kad vide "srce" kažu papučar? Pa nije li i ružićasta jedna od boja u paleti? To je samo za "gay" raju boja? Ja ju nebi trebao koristiti baš zato? (hetero sam da se zna) Zašto srce nebi mogao stavit na majicu? I ja volim isto kao i svi ostali. Zašto nebi nosio simbol ljubavi?

Nekontam, zašto ljudi tako naivno i primitivno razmišljaju? Jel postoji neka povijest iza toga ili je samo nečija bolesna mašta smislila to?
Back to top
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 07.07.2005 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa uzmimo T-com kao primjer, usprkos svim iskustvima s njima, nimalo ne mislim da su gay...





Oh who am I kidding Smile)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 07.07.2005 06:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Pa uzmimo T-com kao primjer, usprkos svim iskustvima s njima, nimalo ne mislim da su gay...

Oh who am I kidding Smile)


oni samo imaju gay rambo taktiku...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 07.07.2005 08:38    Post subject: Re: Predrasude... Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
...prema nekim bojama i oblicima. Zanima me zašto većina ljudi čim vidi ružićastu boju nečega kaže "gay" ili zašto kad vide "srce" kažu papučar? Pa nije li i ružićasta jedna od boja u paleti? To je samo za "gay" raju boja? Ja ju nebi trebao koristiti baš zato? (hetero sam da se zna) Zašto srce nebi mogao stavit na majicu? I ja volim isto kao i svi ostali. Zašto nebi nosio simbol ljubavi?

Nekontam, zašto ljudi tako naivno i primitivno razmišljaju? Jel postoji neka povijest iza toga ili je samo nečija bolesna mašta smislila to?


Pa ok, to je jedna boja u paleti, ali njoj se i pridaje neko znacenje. I to u svakoj kulturi neko drugo, tako je bijela na zapadu za vjencanje a u Indiji za pogreb... uostalom, kad u nekom dizajnu odlucujes o bojama, ne pikas ih bezveze iz palete, nego ides i za nekim znacenjem, jel tako?

Pa onda, roza moze biti svasta, ali je definitivno vise zenska boja nego muska, Mattel je obilno koristi za svoju Barbie liniju Smile i tako... moras uzet u obzir da postoji i neka socijalna komponenta koja se vrti oko boja. A sad sto se tice majica koje nosis, nosi ti roza sa srcekima, al ovo kaj ti velis mislim da to nisu predrasude nego vise neki sistem znacenja koji se u drustvo labavo definirao kroz desetljeca...
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 07.07.2005 09:00    Post subject: Re: Predrasude... Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
andrej` wrote:
...prema nekim bojama i oblicima. Zanima me zašto većina ljudi čim vidi ružićastu boju nečega kaže "gay" ili zašto kad vide "srce" kažu papučar? Pa nije li i ružićasta jedna od boja u paleti? To je samo za "gay" raju boja? Ja ju nebi trebao koristiti baš zato? (hetero sam da se zna) Zašto srce nebi mogao stavit na majicu? I ja volim isto kao i svi ostali. Zašto nebi nosio simbol ljubavi?

Nekontam, zašto ljudi tako naivno i primitivno razmišljaju? Jel postoji neka povijest iza toga ili je samo nečija bolesna mašta smislila to?


Pa ok, to je jedna boja u paleti, ali njoj se i pridaje neko znacenje. I to u svakoj kulturi neko drugo, tako je bijela na zapadu za vjencanje a u Indiji za pogreb... uostalom, kad u nekom dizajnu odlucujes o bojama, ne pikas ih bezveze iz palete, nego ides i za nekim znacenjem, jel tako?

Pa onda, roza moze biti svasta, ali je definitivno vise zenska boja nego muska, Mattel je obilno koristi za svoju Barbie liniju Smile i tako... moras uzet u obzir da postoji i neka socijalna komponenta koja se vrti oko boja. A sad sto se tice majica koje nosis, nosi ti roza sa srcekima, al ovo kaj ti velis mislim da to nisu predrasude nego vise neki sistem znacenja koji se u drustvo labavo definirao kroz desetljeca...

e super objasnjenje. uz to da je sad biti GAY in (malo sarkazma ali istini na vidjelo - je..) pa je isto tako "IN" reci na takvu nekakvu boju ili takav nekakav cin ili sl. da je to GAY. Nije to uvreda nego je vise kao zajebancija. Kao Cartman u Southparku.. vidi nesto i kaze.. "GAY".. Imam frendove koji su Gay i kad su s nama.. jednostavno iz zajebancije im kazem: "Iss.. GAY". Smile a nemam apsolutno nista protiv Gayeva. it's just a figure of speach.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hrky



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 174
Location: Zagreb

PostPosted: 07.07.2005 09:56    Post subject: Re: Predrasude... Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
andrej` wrote:
...prema nekim bojama i oblicima. Zanima me zašto većina ljudi čim vidi ružićastu boju nečega kaže "gay" ili zašto kad vide "srce" kažu papučar? Pa nije li i ružićasta jedna od boja u paleti? To je samo za "gay" raju boja? Ja ju nebi trebao koristiti baš zato? (hetero sam da se zna) Zašto srce nebi mogao stavit na majicu? I ja volim isto kao i svi ostali. Zašto nebi nosio simbol ljubavi?

Nekontam, zašto ljudi tako naivno i primitivno razmišljaju? Jel postoji neka povijest iza toga ili je samo nečija bolesna mašta smislila to?


Pa ok, to je jedna boja u paleti, ali njoj se i pridaje neko znacenje. I to u svakoj kulturi neko drugo, tako je bijela na zapadu za vjencanje a u Indiji za pogreb... uostalom, kad u nekom dizajnu odlucujes o bojama, ne pikas ih bezveze iz palete, nego ides i za nekim znacenjem, jel tako?

Pa onda, roza moze biti svasta, ali je definitivno vise zenska boja nego muska, Mattel je obilno koristi za svoju Barbie liniju Smile i tako... moras uzet u obzir da postoji i neka socijalna komponenta koja se vrti oko boja. A sad sto se tice majica koje nosis, nosi ti roza sa srcekima, al ovo kaj ti velis mislim da to nisu predrasude nego vise neki sistem znacenja koji se u drustvo labavo definirao kroz desetljeca...


AMEN, MY BROTHA !

_________________
i'm Rick James, bitch!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 07.07.2005 11:35    Post subject: Reply with quote

"sistem znacenja koji se u drustvo labavo definirao kroz desetljeca..."

Istina, ali taj sistem značenja je jako ograničen i na tržište ga izvoze razne kompanije koje prodaju svoje proizvode. Meni to sve smrdi na globalnu manipulaciju Very Happy
Back to top
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 07.07.2005 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesu u rodilistu cure sa roza narukvicom a decki sa plavom? Eto ti sistema, i bez kompanija... nisu to kompanije definirale, one su samo uzele ono sto je vec postojalo...

Ajmo primjer, ako ides radit sajt za koji znas da ce imati 90% muske publike, hoces li koristit roza boju kao dominantnu? Don't think so... a ako se tebi sistem ne svidja, jebiga... neke boje (ili kombinacije boja) moraju bit girly a neke macho, sirota ruzicasta nije kriva sto je nju zapala konkretna uloga... Smile

I da, ako probas ic na prvi date u vanilija zutoj kosulji i pistacchio zelenom sakou, sa bijelim mokasinama i roza hlacama, onda za vadjenje iz govana nemoj potegnut spiku o paleti... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 07.07.2005 12:23    Post subject: Re: Predrasude... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
it's just a figure of speach.


Lijepo rečeno Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 07.07.2005 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo bih se vratio na precestu upotrebu strane rijeci gay ,pored tako lijepih nasih Laughing Very Happy http://www.deepsun.net/temp/mujo-haso-gej.wmv

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 07.07.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

corea wrote:
Jesu u rodilistu cure sa roza narukvicom a decki sa plavom?
Koliko ja znam, a znam, narukvice u rodilištu su bijele.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
andrej`
Guest





PostPosted: 07.07.2005 12:56    Post subject: Reply with quote

khm khm pdfl Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 07.07.2005 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
corea wrote:
Jesu u rodilistu cure sa roza narukvicom a decki sa plavom?
Koliko ja znam, a znam, narukvice u rodilištu su bijele.


A onda je proslo puno vremena otkad sam se rodio Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Uncle.Joe



Joined: 30 Jun 2005
Posts: 106
Location: Zagreb | Croatia

PostPosted: 07.07.2005 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
khm khm pdfl Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Laughing
o.t.
Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Foxxy



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 115
Location: Osijek

PostPosted: 07.07.2005 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reci cu isto ono što sam rekla kad smo pricali na msn-u. To počinje od ranog djetinjstva i nesvjesno nas tržište manipulira stvarajući neke norme po kojima etiketiramo stvari, ljude i pojave. Od malena su mi uvijek gosti donosili crvenu čokoladu a bratu bi donjeli plavu. Ja sam imala ružićastu dekicu a brat je imao plavu. Oduvijek su me oblačili u tu pink ili crvenu boju! Pogledaj samo Barbie! Žene večinom nose pink rublje, haljinice i sl... Pogledaj pakovanja kozmetičkih prizvoda...sve vrvi od pink boje...farbe za kosu, ruževi, sjenila...bla bla bla. Eto i tako nastaju ti glupi stereotip! Od malih nogu i konstantno kroz život!

_________________
+++ MARINSHE - http://www.marinshe.com - FOTOGRAFIJA - http://marinshe.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.07.2005 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
corea wrote:
Jesu u rodilistu cure sa roza narukvicom a decki sa plavom?
Koliko ja znam, a znam, narukvice u rodilištu su bijele.

je true. al su dekice roza / plave (barem u americkim filmovima, neznam za petrovu).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 08.07.2005 09:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tržište nas manipulira... pa ne bi se baš složio, prije vjerujem da je tržište samo prihvatilo situaciju kakva je - što se tiče boja. Odabir boja je više genetski usađen nego izmanipuliran - prije par tisuća ili stotina godina nije bilo korporacija koju su manipulirale ljudima pa isto lovci nisu išli u lov u rozoj ili crvenoj odjeći i to ne zato što nije mogao kupit rozu nego zato da je manje uočljiv da se može prišuljat i sl.
Siguran sam da sad negdje u amazoni ponudiš onim zaostalim plemenima odjeću svih boja da muškarci ne bi odabrali kričavo rozu za obuć kad idu lovit majmuna...
A i roza/crvena asocira na seksualnost, ljubav i to ne zbog manipulacije tržišta nego zato što se pri uzbuđenju određeni dijelovi tijela zacrvene (krv kola bla, bla, bla...) i žene zato koriste te boje da bi bile privlačnije i sl.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.07.2005 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
maratz wrote:
corea wrote:
Jesu u rodilistu cure sa roza narukvicom a decki sa plavom?
Koliko ja znam, a znam, narukvice u rodilištu su bijele.

je true. al su dekice roza / plave (barem u americkim filmovima, neznam za petrovu).

gay







Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 08.07.2005 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Foxxy wrote:
Reci cu isto ono što sam rekla kad smo pricali na msn-u. To počinje od ranog djetinjstva i nesvjesno nas tržište manipulira stvarajući neke norme po kojima etiketiramo stvari, ljude i pojave.


Da, a "trziste" su napravili vanzemaljci, a mi sirocici se tu opiremo... ili? To famozno trziste nije nikakva tvorevina koja stoji negdje sa strane i sve nas redom zaj... trziste si ti. To sto je tebi lakse nekog gledat kroz etikete nije bezveze, jer i te etikete imaju neku pricu koja oko njih kruzi, i ti da se nebi sa svakim na cesti isla rukovat i upoznavat, prvo ga snimas po njegovoj etiketi koju je on na sebe odlucio stavit... it's a social thing.
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 08.07.2005 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U boj, u boj, za colorpicker svoj... a zakaj rep od kravate ne stoji na leđima? Zakaj mene uvek svi čudno glediju kad izajdem u minjaku? Ideš...

Lijepo čovjek reče, društveno uvjetovano, ne od jučer. Mehikaneri na dan mrtvih rade tulum.

E sad, ima jedna druga stvar, pretjerano robovanje takvim formama i klišeima nije neko zdravo uporište kreativnosti. Ako si to htio reći, slažem se... svi su spremni zadnje vrijeme okomit se na te nesretne "slanted scanlines" u dizajnu, ali nevoljko se primaju roze za "butch" dizajnerske teme.... pa eto, T-com je baš na to odigrao i... jel vidljiv, jel prepoznatljiv? jel bode oči, xexe...? eto.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 08.07.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha, zaboravil sam glede minjaka napomenut da sam ja dlakavi debeli medvjed...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 08.07.2005 12:04    Post subject: Re: Predrasude... Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
Zašto nebi nosio simbol ljubavi?

hm hm... to stilizirano srce i nije bas (neki) simbol ljubavi...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 08.07.2005 12:15    Post subject: Reply with quote

neznam baš. sve to meni smrdi Very Happy Btw. di su pračovjeci koji su išli u lov mogli nač ružićastu? Neznam baš Smile Al sve u svemu ja mislim da se tome treba opirat ( nije da sam gay i da ću minić obuć ) nego da treba malo manipulirat tom manipulacijom. Bojam se u ružićasto (opet) ! Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.07.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
neznam baš. sve to meni smrdi Very Happy Btw. di su pračovjeci koji su išli u lov mogli nač ružićastu? Neznam baš Smile Al sve u svemu ja mislim da se tome treba opirat ( nije da sam gay i da ću minić obuć ) nego da treba malo manipulirat tom manipulacijom. Bojam se u ružićasto (opet) ! Very Happy Very Happy Very Happy

Smile
pa u "modernim" (citaj: novijim) crticima cak ima GAY elemenata. Uvijek svaki lik koji je Gay ili imalo podsjeca na GAYa (bilo to nacinom pricanja, izrazavanja, pokretima i sl.) ima nesto pinky na sebi.. bio to sal, suknja, majica, dildo, ear muffs i sl. Dakle ne samo da nas society uci tome da je pink = GAY, vec nas i TV tome uci.

Da ne pricam o tome kako se Mr. Pink (Steve Buscemi) iz Reservoir Dogsa zalio kako mu ime Mr. Pink zvuci kao Mr. Pussy ili Mr. Fruitcake. Dakle opet, boja makes difference. Smile)

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 08.07.2005 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
neznam baš. sve to meni smrdi Very Happy Btw. di su pračovjeci koji su išli u lov mogli nač ružićastu? Neznam baš Smile Al sve u svemu ja mislim da se tome treba opirat ( nije da sam gay i da ću minić obuć ) nego da treba malo manipulirat tom manipulacijom. Bojam se u ružićasto (opet) ! Very Happy Very Happy Very Happy


daj razmisli opet di su je mogli vidjet , i di je ti moš vidjet Cool
hint. Buscemijev lik ..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group