Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
karta grada

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 08.07.2005 20:01    Post subject: karta grada Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doslo ljeto ... svi ljencare, itd Smile
Pa mi dosla ideja da napravim nakakav mali gradski portal. Sajt je skoro gotov.
Ali kako svaki gradski portal ima i kartu grada, pa cu je i ja staviti. Ali tu nastaju problemi, nemoguce je nabaviti kartu grada u digitalnom formatu, cak ni rastersku u malom formatu. Pa sam nabavio plan grada (papirnati i dosta zgužvan) i skenirao. I sad imam sliku 5500x7500 px dosta lose kvalitete (zgužvanu).

Planiram napraviti neku interaktivnu kartu grada. Ali naravno moram prvo imati vektorsku kartu. Pa sam poceo tako sto sam tu rastersku kartu "plejso" u Illustrator i poceo crtati na novom layeru. Inace ne koristim illustrator (i slicne vektorske programe) nego photoshop, pa mi je to sad novo, ali snaso sam se vrlo brzo.

Pa me zanima da li netko tko je radio nesto slicno ima kakvih savjeta ili slicno. Bilo bi glupo da nekon tolikog posla sve propadne zato sto sam krivo radio.
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 08.07.2005 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo naprijed. Illustrator će biti odličan za to. Ja i kolega smo tako iscrtali čitav Zagreb do najmanje ulice. Što se ulica i njihovih kategorije tiče: Crtaj ih običnim strokeom po njihovoj osi, a debljinu linije naštimaj ovisno o važnosti prometnice. Kada si gotov sa jednim segmentom napravi outline stroke tako da od linije dobiješ objekt. Tada će ti lakše biti "peglati" kritična mjesta poput raskršća, petlji...općenito zavoja. Koliko si daš truda toliko profesionalan rezultat ćeš i dobiti.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.07.2005 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam isto počeo raditi s kartom Sl. Broda, samo sam krenuo od gradskog trga - pokušat ću napraviti 'fake 3D' prikaz svih objekata u centru, pogotovo ću se potruditi oko zanimljivih stvari kao što su spomenici, fakultet, kazalište i sl. da naglasim detalje.
pošto će stvar biti komercijalnog karaktera onda će vjerovatno osvanuti i male slastičarne i mali restorani u detaljnijem prikazu Smile

mislim da s bilo kojim vektorskim programom nećeš pogriješiti..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 09.07.2005 02:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@TYPE01: thx, to za ulice mi je bio mali problem jer ne radim inače u illustratoru, ali sad sam skuzio Smile

btw
jos me samo muci kako to sve srediti u flashu
vidio sam odlicnu kartu koja ima "popUpove" sto sam bas i mislio napraviti, ali treba donirati preko paypala, sto bas i ne ide iz hrvatske.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.07.2005 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Samo naprijed. Illustrator će biti odličan za to. Ja i kolega smo tako iscrtali čitav Zagreb do najmanje ulice. Što se ulica i njihovih kategorije tiče: Crtaj ih običnim strokeom po njihovoj osi, a debljinu linije naštimaj ovisno o važnosti prometnice. Kada si gotov sa jednim segmentom napravi outline stroke tako da od linije dobiješ objekt. Tada će ti lakše biti "peglati" kritična mjesta poput raskršća, petlji...općenito zavoja. Koliko si daš truda toliko profesionalan rezultat ćeš i dobiti.


Pa kad ste si već dali truda, jel bi podijelili to možda s nekim? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 09.07.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
TYPE01 wrote:
Samo naprijed. Illustrator će biti odličan za to. Ja i kolega smo tako iscrtali čitav Zagreb do najmanje ulice. Što se ulica i njihovih kategorije tiče: Crtaj ih običnim strokeom po njihovoj osi, a debljinu linije naštimaj ovisno o važnosti prometnice. Kada si gotov sa jednim segmentom napravi outline stroke tako da od linije dobiješ objekt. Tada će ti lakše biti "peglati" kritična mjesta poput raskršća, petlji...općenito zavoja. Koliko si daš truda toliko profesionalan rezultat ćeš i dobiti.


Pa kad ste si već dali truda, jel bi podijelili to možda s nekim? Laughing


Za razumnu cifru....uvijek. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.07.2005 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To pitaš jel ste platili onima po čijoj karti se trejsali ili? Smile

Ma treba mi samo moj kvart, mali dio, za interne stranice jedne neprofitne udruge... Ali ako su samo ceste bez zgrada to mi ne znači previše...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 10.07.2005 01:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
To pitaš jel ste platili onima po čijoj karti se trejsali ili? Smile


vjerovatno se zajeavas Smile , ali da li to stvarno ima kakve veze po cijoj karti trejsas ?
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.07.2005 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam tocno ali ne bih rekao da nema
Back to top
View user's profile Send private message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 13.07.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, nacrto sam mapu
da li mi netko moze reci gdje ima ikona za mape (autobus, bolnica, policija ...), da se ne mucim sa crtanjem bezveze ako vec negdje ima.
hvala
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 13.07.2005 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas toga na clipart cdu koji dobijes uz nekakav corel...
ali ak si vec nacrtao grad, koji je bed nacrtat par super-jednostavnih ikonica?
Back to top
View user's profile Send private message
t3r0



Joined: 08 Jun 2004
Posts: 107

PostPosted: 14.07.2005 03:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
imas toga na clipart cdu koji dobijes uz nekakav corel...
ali ak si vec nacrtao grad, koji je bed nacrtat par super-jednostavnih ikonica?


nije bed, al neda mi se viseeeeeee Smile
ovo mi je bio najdosadniji projekt do sada ... katastrofa, mozak na pašu a ruke poplavile Smile
mislio sam da netko zna neke kewl ikonice, al potrazit cu jos na googlu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group