Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  

Koji je bolji?
Photoshop
96%
 96%  [ 50 ]
Paintshop Pro
3%
 3%  [ 2 ]
Total Votes : 52

Author Message
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 09.07.2005 15:33    Post subject: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najte me odmah napast..

Razmišljam u zadnjih par mjeseci intenzivno.. skakučem od jednog do drugog programa..

(konkretno Photoshop i Paintshop Pro)

I odluka je pala prekjučer.. Photoshop definitivno suckz.. To je razvikani komad softvera i ništa više.. mogućnostima 99% isti Paintshop Pro mnogi proglašavaju programom za amatere/početnike whatever..

Koristeći i jednog i drugog nisam naišao da mi iz Photoshopa u Paintshop Pro-u fali išta, a u Paintshopu mogu osim rasterskih layera radit i vektorske.. što mu je samo velika prednost ispred Photoshopa..

Ne znam.. kaj vi mislite? Very Happy Sad sam svašta gore natrkeljo što možda i nema smisla..
Back to top
View user's profile Send private message
vepar



Joined: 29 Jun 2005
Posts: 9

PostPosted: 09.07.2005 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam bas kompetentan govoriti kako ne koristim paint shop pro, ali ti mi nisi dovoljno dobro argumentirao zasto je fotošop čista pušiona...sve što sam tražio, našao sam tamo..(lažem, ne baš sve ali,....)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.07.2005 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, i Mercedesi isto puse guzicu zato kaj te jedna Corsa isto moze prevest iz tocke A u tocku B...

bolje sam pobrisi thread...Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 09.07.2005 17:45    Post subject: Reply with quote

neznam, photoshop mi je više user-friendly nego paintshop, bolji je za obradu slika, ima veliku mogućnost nadograde ( pluginovi, brushevi, paterni itd. ) i dovoljno je brz. Dobro se nosi sa većim ( ne užasno velikim ) slikama i kul ime ima. Prilagođen je i web dizajnerima sa opcijama tipa "Save for web" i tak to. Photoshop ownz 4 me m8...
Back to top
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 09.07.2005 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ lekke: pa argumentiraj ti zaš je photoshop mečka a paintshop pro corsa.. Wink

@ andrej: more user friendly? photoshop? :rotfl:

da se razumijemo, ja koristim oba programa i mogu reći da se i u jednom i u drugom super snalazim.. upravo se o tome i radi.. nakon puno vremena korištenja oba programa skonto sam da mi je PSP više po chefu od PS-a..

Maybe it's just me..
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 09.07.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Je, i Mercedesi isto puse guzicu zato kaj te jedna Corsa isto moze prevest iz tocke A u tocku B...

bolje sam pobrisi thread...Smile


nemoj corsu dirat...
zajebajem...

ovaj dvojac su baš kao i ova dva auta. točno.
no, jedan je dobar za duga i udobna putovanja, a drugi je kompaktan i okretan u gradu više od ovog prvog. svaki ima svoje prednosti. isto kao i PSP i PS. e sad...
gdje je točka A a gdje je točka B? po čemu, kuda i kako daleko se treba voziti da dođemo od jedne do druge točke...
i opet je sve to do nas... koristimo onaj koji nam više paše.
moj je favorit PS jer se uglavnom bavim obradom fotografija i tu ga stvarno nema nitko (probao sam ih dosta).
no, da se bavim nečim drugim, isprobao bi sve i zaključio što mi najviše odgovara. možda bi mi odgovarao i ovaj drugi.

sve je ok s ovim postom, no nevalja onaj dio gdje čovjek govori da je PS pušiona.
nekome se sviđa renata sopek a nekome tyra banks...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 09.07.2005 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ono... nisam nikad koristio intenzivno (citaj: za nijedan job se nisam oslonio na njega) PSP, al da te ja pitam:

- jel ima mocne alate za korekciju boja i manipulaciju kanalima kao i PS?
- jel isto tako lako u njemu raditi sa pathovima i selekcijama?
- jel ima isto tako mocne alate za retusiranje, clone, healing, patch tool, history brush (a s tim i history), itd... ?
- jel sejva u PSD format pa da to mogu otvarat u Illustratoru i Indesignu?
- jel otvara mastodont TIFFcine od 500+ mb?
- jel ima navigator?
- jel ima efekte na layerima?

ne znam sad dalje, al smislit cu jos milju pitanja Smile
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.07.2005 19:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drlunanai wrote:

@ andrej: more user friendly? photoshop? :rotfl:

je, mali ima pravo. Wink
ja sam prvo poceo sa PSP, a onda presao na PS. preporodio se.

drlunanai wrote:
da se razumijemo, ja koristim oba programa i mogu reći da se i u jednom i u drugom super snalazim.. upravo se o tome i radi.. nakon puno vremena korištenja oba programa skonto sam da mi je PSP više po chefu od PS-a..

navikavanje na adobeovo sucelje ima vise prednosti: nakon PSa, kod kuce si i u ...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 09.07.2005 20:16    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

drlunanai wrote:
Photoshop definitivno suckz.. To je razvikani komad softvera i ništa više.. mogućnostima 99% isti Paintshop Pro mnogi proglašavaju programom za amatere/početnike whatever..


Negdje sam čitao neki text i naišao na ovaj citat:
Quote:
Programi za obradu fotografija se dijele na dvije kategorije: na photoshop i na ostale...
Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 09.07.2005 22:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Photoshop definitivno....ne bih uopće uspoređivao............. Smile
pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 09.07.2005 22:42    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:


Negdje sam čitao neki text i naišao na ovaj citat:
Quote:
Programi za obradu fotografija se dijele na dvije kategorije: na photoshop i na ostale...
Cool


Ostali? Zar postoji nešto osim PS-a? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 09.07.2005 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Photoshop je sam po sebi fantastičan komad softwarea, a kada ga isprobaš u kombinaciji sa ostalim aplikacijama iz Creative Suite paketa shvatit ćeš u čemu je njegova prava snaga. Osobno ga koristim u kombinaciji sa InDesignom i Illustratorom sa konfiguriranim Version Cue-om.....sada više ne bih mogao bez toga.
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2005 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Paintshop Pro ne podrzava 16 bitne slike po kanalu (oni koji se bave obradom slika znati ce o cemu je rijec i koje su prednosti). Podrzava li Paintshop Pro ICC profile? CMYK? Mislim da ne. Samim time spada u photo only aplikacije jer pomocu njega ne mozes raditi pripremu za tisak.
Radi se o aplikaciji za kucne korisnike i samim time usporediv je s Photoshop Elements verzijom ali ne i sa Photoshopom.
Pricamo o dvije razlicite kategorije aplikacije.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.07.2005 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK, Buduci da sam ja usao u svijet grafike sa Paint Shop Pro 3.14 verzijom (ja mislim) i da sam ga pratio sve do verzije 5.5, i ja sam pricao kako nebi na Photoshop nikako, em ovo em ono. I tada je dosla Paint Sho Pro 5.5, skoro pa 6. Promijenili meni, shortcute, ikone, nabacali toliko alata da je to bila milina, i onda jos procitam negdje: podrzava Adobe PS pluginove. To je bila kap koja je prelila casu.

Naime, zasto bi ja koristio neki alat koji "trosi" tudje pluginove da bi svoj soft ucinio jednakovrijednim, umjesto da naprave svoje kvalitetnije. Doduse, nije samo to, tada je postao poprilicno kompleksan i zahtjevan. I odlucio sam uzeti stvar u svoje ruke, nabavio PS 5.5 i kasnije 6. Prvo sto sam skonta bilo je da je jednostavan. Ja neznam zasto neko kaze da je PS kompleksan. Tehnika je tehnika, a stvar je samo kolko ces se brzo snac u njemu. Ja sam se (za razliku od PSPa) osjetio doma. I palete, i efekti i sve. I sto je dobivao vecu verziju bio mi je drazi.

E, kada sam poceo koristiti ImageReady, skontah kolko je sam paket bolji od startnog PSPovog (sa animatorom). I onda dodje sada kao secer na kraju InDesign i Illustrator sa fenomenalnom podrskom za PSD i sa odlicnom korelacijom (posebno sada u CS2 sa Bridgeom).

Mislim da ako trazis nesto jeftinjak, za obradu fotki i rad za web, uzimas PSP ako nemas love, ali ako imas love, a trazis pravi profi alat koji ce ti SIGURNO ispuniti sve sto trazis za sva podrucja grafickog djelovanja.

Sve je stvar u tome kolko love i za sta. Par poslova na neznam nekom trecerazrednom casopisu i sl. ce ti isplatiti cijeli Pro Suite tako da nije pitanje love, samo sto ti treba.

Quote:

- jel ima mocne alate za korekciju boja i manipulaciju kanalima kao i PS?
- jel isto tako lako u njemu raditi sa pathovima i selekcijama?
- jel ima isto tako mocne alate za retusiranje, clone, healing, patch tool, history brush (a s tim i history), itd... ?
- jel sejva u PSD format pa da to mogu otvarat u Illustratoru i Indesignu?
- jel otvara mastodont TIFFcine od 500+ mb?
- jel ima navigator?
- jel ima efekte na layerima?

- ima zadovoljavajuce
- nikad probo, ali mislim da ima mogucnosti, ali nema toliko potencijala buduci da to nije program za vektore
- ima dosta dobar undo, clone, ali mislim da healing nema tako dobar i ove ostale
- da, PSP SEJVA u PSD, ali PS ne sejva u PSP niti ga otvara (nuff said, kada PS nece da importira PSP Razz)
- jeste, otvara i rijetko se rusi... ali PS ipak bolje radi
- sta? (toliko o tome kolko ja koristim te neke "napredne" funkcije, u biti koristim ga samo za dodavat opise u jpegove)
- ima efekte na layerima i mislim da je cak prije PSa imao te mogucnosti al nemoj me za ric uvatit

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 10.07.2005 13:03    Post subject: Reply with quote

uh burne ideš odgovarat na post od ovog a vecinu tog neznaš i pogađaš Razz
Sve si mu odgovorio na "mislim da ima" i "vjerojatno može" Very Happy

Ajde, navedite mi točno 5 alata koje PSP ima a PS nema ( tj u PSP su toliko bolji da se nemogu uspoređivat sa PS ). Pliz.
Back to top
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.07.2005 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvarno, sto ima osim adobea i nesto sitno makromedije koja je adobeova?
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 10.07.2005 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cek, cek, netko je spomenuo da PSP nema CMYK? Ako je to istina onda ja s tim programom nemam sta zapocet, jer cijeli moj svijet se vrti oko CMYKa i Pantonea... ja pijem, jedem i disem CMYK, a raspolozenje izrazavam u postotcima boja Smile

Nego, bio sam na Jasc sajtu, i tamo je sve neko hvalisanje oko toga kako je to najbolja stvar za fotke, pa fotke ovo pa fotke ono, pa korekcija fotki, pa korekcija aberacija boje na fotkama... sve tu meni nesto smrdi na RGB Smile
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 10.07.2005 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel stane taj PSP na disketu mozda, dajte da mu nadjemo bar neku prednost

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2005 15:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kaj je paint shop pro?

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 10.07.2005 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A u biti...šta se prepiremo, ak čovjek misli da PS sux, nek mu bude...ukoliko se bude intenzivnije bavio grafikom, doći će kad-tad do nekog problema za čije će rješavanje morati upaliti The Photoshoppppp Dancing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.07.2005 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
uh burne ideš odgovarat na post od ovog a vecinu tog neznaš i pogađaš Razz
Sve si mu odgovorio na "mislim da ima" i "vjerojatno može" Very Happy


pa ko sto rekoh, vjerojatno moze, znam sta je imala 5ica al nakon toga neznam... buduci da su na petici vec poceli plagijatorizirati Adobeove stvari, my guess is da ima Wink uostalom, ko mi brani nagadjat Very Happy istrosio sam sve jokere.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.07.2005 19:23    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

drlunanai wrote:
...u Paintshopu mogu osim rasterskih layera radit i vektorske.. što mu je samo velika prednost ispred Photoshopa..

u da stvarno, Photoshop uopće nema vektorske layere (shapes, pen tool) ni maske (add vector mask)

a PS CS 2 uopće nema Smart Objects, kad smo već kod vektora ukomponiranih u raster

gdje ti živiš??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.07.2005 19:39    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
drlunanai wrote:
...u Paintshopu mogu osim rasterskih layera radit i vektorske.. što mu je samo velika prednost ispred Photoshopa..

u da stvarno, Photoshop uopće nema vektorske layere (shapes, pen tool) ni maske (add vector mask)

a PS CS 2 uopće nema Smart Objects, kad smo već kod vektora ukomponiranih u raster

gdje ti živiš??


Ma dobro, nemoras sad covika ubit u pojam, bice da je on jos uvijek na 5.0 verziji koja jos nije imala one fine efekte ugradjene na layerima, a kamoli kvalitetan pen tool koji je beskoristan (sta, samo ga mos uvalit u Ilustrator i radit s njim skroz normalno kao vektor) ma sve u svemu beskorisna rasprava... a iz polla je vec ocit rezultat.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 10.07.2005 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
kaj je paint shop pro?




_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
drlunanai



Joined: 29 Apr 2005
Posts: 44

PostPosted: 10.07.2005 20:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hihihi Twisted Evil

Hvala na odgovorima..

Imam instaliran Photoshop CS2 i PaintShopPro 9 i koristim fakat oboje..

Zadovoljan sam s rezultatima ankete. I ne, ne mislim da Photoshop suckz, samo sam htio vidit reakcije..

Photoshop je vrlo kvalitetan komad softvera i to je nedvojbeno, pogotovo u kompletu s ostatkom Adobe paketa.. (koji, btw također koristim, najviše InDesign) Ali isto tako mislim da je njegova pozicija na tržištu monopolistička.. a ja sam jedan od onih koji je protiv monopolizma (otud onaj moj komentar iz prvog posta da je Photoshop razvikan) i smatram da je PSP jedna čisto solidna alternativa. That's all..

No, kao netko tko je sve što zna naučio iz PSP-a i to samo zato jer dok je počinjao nije znao za ništa drugo moram priznati da mi je draži.. ali ne zato jer je bolji, nego zato jer eto osjećam emotivnu privrženost.. Laughing al serious.. napravim ja istu stvar i u ps-u i u psp-u, al ću uvijek reći da mi je psp draži.. jebiga..

Jedino što mogu reći na kraju, za obranu digniteta PSP-a jest da isto kako ste pretpostavili da pojma nemam o fotošopu i da samo znam PSP pa išli uredno pljuvat, jest da i vi znate sve o fotošopu al pojma nemate o PSP-u (čast iznimkama!)

Pa za kraj poetska: Ne kudi konja kojeg nisi jahao! Laughing

Photoshop and PaintShopPro rule, both of them!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group