Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ!
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  

Koji je bolji?
Photoshop
96%
 96%  [ 50 ]
Paintshop Pro
3%
 3%  [ 2 ]
Total Votes : 52

Author Message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 10.07.2005 19:49    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne wrote:
Ma dobro, nemoras sad covika ubit u pojam, bice da je on jos uvijek na 5.0 verziji koja jos nije imala one fine efekte ugradjene na layerima, a kamoli kvalitetan pen tool koji je beskoristan (sta, samo ga mos uvalit u Ilustrator i radit s njim skroz normalno kao vektor) ma sve u svemu beskorisna rasprava... a iz polla je vec ocit rezultat.


Pa dobro, sluzi i za slozit clipping path, a i za napravit bilo koju formu kompliciraniju od ovih vec ponudjenih pravokutnika/elipsa, a da bas ne ides u Illustrator za to... osim toga, neki mozda ni nemaju Illustrator Smile
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 10.07.2005 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, al' moram i ja naglasit jedan detalj, cisto mrvu da stanem u obranu PSP-a. Naime, vec sam rekao koliko je vazno za sto se zelis opredijeliti po pitanju programa (profi ili amaterski), ali konkretno gledajuci pitanje je love. Adobe kosta puno. Masu cak. A mi smo (vecina, cast firmama iznimkama) navikli na krekirane warez verzije i koristimo full funkcionalnost a da nismo ni kune dali (ok, istina, govorimo o studentima i ucenicima koji si to ni ne mogu priustit, ali svejedno), i nama je, naravno, u interesu raditi s profi alatom. Ali uzmimo u obzir da netko radi u PSP-u i da ga voli, cinjenica je da PSP je puno jeftiniji od PSa i da za otvaranje firme s jednim PSPom dodje jeftinije nego sa PSom, ali je opet stvar principa jesi li ti profi firma ili amater.

Tako da uzmimo u obzir da je PSP kvalitetna i JEFTINA alternativa za LEGALNI software za amatere i pocetnike koji to moraju imat (firme npr. ili pobornike legalnog softa). Da svi mi placamo legalni, mislim da bi svi pljuvali po PSu jer je skup. Mislim da ovaj detalj nesmijemo izbaciti iz rasprave, ma kakva ona bila. Jedno je sama rasprava o softu, ali opet smo svi pristrani kad nismo platili taj soft. Al da Adobeu monopolistu nema premca, pa i nema. Skup je, ali svoju kvalitetu pokazuje i svi to vidimo. Da su svi monopolisti ovako kvalitetni, svi bi ih volili.

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 10.07.2005 20:57    Post subject: Reply with quote

Paint Shop Pro 9 = 99$
Adobe Photoshop CS2 = 599.00$


Dakle, takvo je činjenično stanje. Za 600 dolara Photoshop, za 100 Paintshop, velika razlika.
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 10.07.2005 21:19    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne budi smješan.
Back to top
View user's profile Send private message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.07.2005 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.gimp.org/
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 11.07.2005 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drlunanai wrote:
Photoshop definitivno suckz

Arrow
drlunanai wrote:
I ne, ne mislim da Photoshop suckz, samo sam htio vidit reakcije

Arrow
drlunanai wrote:
Photoshop and PaintShopPro rule, both of them!

Šta sad, jel suxa ili ne suxa Confused

drlunanai wrote:
Ali isto tako mislim da je njegova pozicija na tržištu monopolistička.. a ja sam jedan od onih koji je protiv monopolizma (otud onaj moj komentar iz prvog posta da je Photoshop razvikan)

Adobe sa svojim Photoshopom sigurno nije monopolist, jer da bi netko ili nešto bio/bilo monopolist, onda znači da nema konkurencije, kao npr. T-Com na području fiksne telefonije...on može dignut da sekunda poziva košta 500€, pa ti plati, niko im ne može ništ, jer nitko nema nekome drugome preći...to je monopolizam.
A ne kao što ti kažeš, jer, kome se ne sviđa Photoshop, ili misli da je preskup, uvijek može preći konkurenciji...

Photoshop možda je razvikan, ali sigurno zasluženo. I osim toga, ne možeš reći ni da se za Paint Shop Pro ne zna Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 11.07.2005 06:53    Post subject: Re: Photoshop Suckz! Paintsho Pro RULZ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
blackshtef wrote:


Negdje sam čitao neki text i naišao na ovaj citat:
Quote:
Programi za obradu fotografija se dijele na dvije kategorije: na photoshop i na ostale...
Cool


Ostali? Zar postoji nešto osim PS-a? Smile


@Fortius Applause

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 11.07.2005 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drlunanai wrote:

Zadovoljan sam s rezultatima ankete. I ne, ne mislim da Photoshop suckz, samo sam htio vidit reakcije..

mislim, sta je sad ovo? socioloski experiment?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 11.07.2005 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
Paint Shop Pro 9 = 99$
Adobe Photoshop CS2 = 599.00$


Dakle, takvo je činjenično stanje. Za 600 dolara Photoshop, za 100 Paintshop, velika razlika.


Adobe Photoshop CS2 nije usporediv sa Paintshop Pro-om.
Adobe Photoshop Elements je usporediv sa Paintshop Pro-om jer su to proizvodi istog ranga i istih/slicnih mogucnosti.

PS v6, v7, CS i CS2 ciji cijeli color engine radi na Adobe Color Engine-u raspoznaje ICC profile, razlicite kolor modele (Grayscale, RGB, CMYK, CMYK+n, L*a*b, HSV...) te konverzije izmedju upravo spomenutih. Upravo ga to cini skupim softverom koji odskace od ostalih jer jedino se tako moze raditi konzistentna priprema kolora za razlicite izlazne jedinice (monitore, printere, tiskarske strojeve) i samim time softverom za profesionalnu upotrebu.

Eventualno tako nesto slicno moze jos Corel Photo Paint koji kao osnovu koristi Kodakov Color Engine koje je navodno znatno losiji od Adobeovog.
Ali nikako i Paintshop Pro. Paintshop Pro je consumer grade proizvod koji spada u kategoriju za okljastenom verzijom Adobe Photoshopa CS zvanom Adobe Photoshop Elements koji BTW u download verziji kosta manje od Paintshopa Pro.

Link:
http://www.adobe.com/products/photoshopelwin/main.html


W.
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 11.07.2005 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

photoshop roka, ne želim obrazlagati (ajme koja rijec) Very Happy
btw: upravo sam "nabavio" cs2 Wink

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group