Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zasto Mac?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.07.2005 00:37    Post subject: zasto Mac? Add user to your forum ignore list Reply with quote

pliz malo mi pojasnite zasto prijeci na Mac? po cemu je on bolji? Smile
ne planiram nista uskoro, ali tko zna kad se bude kupovao novi komp, voljela bi znati sto mi je sve na raspolaganju.
i da, ja mogu sad ic googlat o tome, ali zanimaju me vase real-life stories Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 13.07.2005 06:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neces znati dok ne isprobas ili ne sjednes s nekim tko bi ti pokazao sve sto te zanima

Samo pazi da se ne navuces... ja sam se imao prilike igrat s Pantherom na blue&white G3jki prije jedno 2 godine i od onda pa dok nisam nabavio G4 za sebe s gadjenjem sam svaki dan sjedao za PC Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 13.07.2005 10:23    Post subject: Reply with quote

hm...

evo real life story, imao sam prilike nedavno radit na novoj iMac G5ici, sa 20" ekranom.

prvi dojam kad sjednes za to cudo je wow efekt.
Wow koji prekrasni, genijalnosvijetli ekran, wow kak masina lijepo izgleda, wow kak je dobro sucelje i sve te cool animacijice i ostala sminka.

Onda vrlo brzo skuzis da masina standardno dolazi sa 256mb rama (cijena rama je negdje 2X cijene za pc) i nekim bar godinu-dvije starim radeonom, da originalni mis ima 1 tipku jer ti po njihovoj filozofiji i netreba vise, da si limitiran programima (naravno imas sve glavne stvari za video/foto/dizajn i ne samo to, ali gdje ces nabaviti sve one male utilitiye koji ti zivot znace na tvojoj pc kanti) itd. I da os sve " tehnicke" informacije skriva ko zmija noge.

Kad to usporedis sa cijenom od 16-17.000 kn (1mj.) osjecas se lagano namagarcenim. Sigurno da imas kantu koja izgleda san svih dizajnera, sucelje koje nakon sto se naviknes je stvarno super (nije sigurnije sto god svi govorili, samo ljudi ne pisu toliko viruse za mac a i proizvodjac os-a kontrolira na kojem ce se hardveru izvoditi)...

A za pc vece snage i iste kvalitete ekrana platio bi barem 500 eura manje, imao bi vecu programsku platformu, cekao bi longhorn ako patis na cool sucelja i po mom sudu prosao bolje.

Sto se tice laptopa, tu su stvari drukcije...

eto nadam se da je pomoglo...

ps. ne kupujem spiku da macovi imaju brze procesore od pc-jeva, kad se pogleda cijena/performanse oni gube bitku zato je i apple nedavno objavio da ce stavljati intela u svoje masine od 2005 ili tako nekako. Optimizacija os-a za neke programe na kratkorocne staze mozda jos daje rezultate ali i sam apple je skuzio da nema kruha od power pc-a.
Back to top
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.07.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

here we go again - mac vs pc spika. Applause
srećom, zadnji put sam se cjepio protiv toga
LeaveMeBe

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.07.2005 10:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, jesi me razveselio...

Anonymous wrote:
Onda vrlo brzo skuzis da masina standardno dolazi sa 256mb rama (cijena rama je negdje 2X cijene za pc)

1. tko pametan prvo kupi komp, a onda pogleda specifikacije?
2. ne postoji ram za maca i za pc. ram je isti, samo što ga neki dućani naplaćuju duplo skuplje.

Anonymous wrote:
i nekim bar godinu-dvije starim radeonom,

Radeon 9600 128MB DDR?
godinu-dvije?

Anonymous wrote:
da originalni mis ima 1 tipku jer ti po njihovoj filozofiji i netreba vise

ali te apsolutno nište ne sprečava da utakneš miš sa dvije, tri, pet ili deset tipki. dodatni driveri nisu potrebni

Anonymous wrote:
da si limitiran programima (naravno imas sve glavne stvari za video/foto/dizajn i ne samo to, ali gdje ces nabaviti sve one male utilitiye koji ti zivot znace na tvojoj pc kanti) itd.

Laughing

e, što ga provališ....

dakle, BESPLATNO dobiješ sve potrebno za kućnu upotrebu, imaš "sve glavne stvari za video/foto/dizajn", a ti se pitaš "gdje ces nabaviti sve one male utilitiye"...

btw, te male utillityje ćeš nabaviti na www.versiontracker.com
većinom freeware i shareware.

Anonymous wrote:
I da os sve " tehnicke" informacije skriva ko zmija noge.

nda. moraš kliknut na jabuku, About This Mac, More Info.
tri klika.
jebote, stvarno problematično...


Anonymous wrote:
Kad to usporedis sa cijenom od 16-17.000 kn (1mj.)

nda. http://store.apple.hr/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/wa/record?id=imac

Anonymous wrote:
osjecas se lagano namagarcenim. Sigurno da imas kantu koja izgleda san svih dizajnera, sucelje koje nakon sto se naviknes je stvarno super (nije sigurnije sto god svi govorili, samo ljudi ne pisu toliko viruse za mac a i proizvodjac os-a kontrolira na kojem ce se hardveru izvoditi)...

samo nema virusa i hardver radi bez beda.
reci to mom burazu koji je potrošio tjedan dana da osposobi serijski ugrađeni bluetooth na compaq-hp notebooku.

Anonymous wrote:
A za pc vece snage i iste kvalitete ekrana platio bi barem 500 eura manje,

na koji to, točno, KOMPAKTNI pc sa 20" lcd monitorom misliš?

Anonymous wrote:
imao bi vecu programsku platformu,

Smile
vidi se da ne znaš o čemu pričaš.


Anonymous wrote:
i pogotovo ako cekao bi longhorn ako patis na cool sucelja i po mom sudu prosao bolje.

osx nije "cool sucelje" već os baziran na unixu.

Anonymous wrote:
ps. ne kupujem spiku da macovi imaju brze procesore od pc-jeva, kad se pogleda cijena/performanse oni gube bitku zato je i apple nedavno objavio da ce stavljati intela u svoje masine od 2005 ili tako nekako. Optimizacija os-a za neke programe na kratkorocne staze mozda jos daje rezultate ali i sam apple je skuzio da nema kruha od power pc-a.

Smile
e, jesi informiran...

_____________________
ispao mi je komadić teksta, pa ga nadopisah naknadno

Last edited by dunga on 13.07.2005 11:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.07.2005 10:56    Post subject: Re: zasto Mac? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
pliz malo mi pojasnite zasto prijeci na Mac?


a, zašto bi mijenjala platformu?
jel te nešto smeta kod windowsa?
čime se baviš, koliko zarađuješ, koliko smatraš da su ti bitni brzina i produktivnost?
sa kojom platformom rade tvoji partneri i klijenti?
Back to top
View user's profile Send private message
sime
Guest





PostPosted: 13.07.2005 10:58    Post subject: Reply with quote

Zato što ćeš na njemu raditi sve uz manje frustracije i uglavnom sa smješkom na licu.

Ja ne mogu isčekati dan kada ću imati 17" iMac-a na stolu. Moram ovo lito zaraditi barem većinu cijene, stari bi mi malo nadoplatia.
Back to top
mr_pong



Joined: 18 Jun 2005
Posts: 5
Location: varaždin_pazin_zagreb

PostPosted: 13.07.2005 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

priznajem da ljudi imaju razlicita misljenja i vrijednost, ne zelim pokretati krizarske ratove oko toga cija je platforma bolja, to je cisto subjektivna stvar, ja sam pokusao rec sto mene smeta kod mac-a, nisam mislio nikoga napadati.

zato cu samo napraviti jedan brzi replay i povuci se.

dunga wrote:

Anonymous wrote:
Onda vrlo brzo skuzis da masina standardno dolazi sa 256mb rama (cijena rama je negdje 2X cijene za pc)

1. tko pametan prvo kupi komp, a onda pogleda specifikacije?
2. ne postoji ram za maca i za pc. ram je isti, samo što ga neki dućani naplaćuju duplo skuplje.


1. komp je kupio frend jer mu treba za testiranje programa
2. naravno da je ram isti ali ti ga servis u kojem ga trebas ugraditi zbog garancije naplacuje po 2X cijeni, oces ti to doma sa srafcigerom prtljat po kanti.


dunga wrote:
Radeon 9600 128MB DDR?
godinu-dvije?


dobro godinu- dvije je malo pretjerivanje, ali nemozes mi tvrditi da je radeon 9600 neka pila i to vec duze vrijeme, sto ako oces bacit neku novu igru gore, za te pare ipak ocekujem nesto modernije da mi stave, sto ako ocu u OpenGL-u radit

dunga wrote:

ali te apsolutno nište ne sprečava da utakneš miš sa dvije, tri, pet ili deset tipki. dodatni driveri nisu potrebni


naravno ali sucelje je koncipirano tako da upotrebljavas tu 1 tipku i tipkovnicu, druga, treca, deseta tipka nije implementirana u os.

dunga wrote:

e, što ga provališ....

dakle, BESPLATNO dobiješ sve potrebno za kućnu upotrebu, imaš "sve glavne stvari za video/foto/dizajn", a ti se pitaš "gdje ces nabaviti sve one male utilitiye"...

sto ce mi za kucnu upotrebu, pa ne kupujem za to mac-a,, ozbiljne programe za posao ionako moram kupovati, a oces mi objasniti di da nadjem font loader ili total commander ili x drugih stvari, a ne njihove klonove..

dunga wrote:

nda. moraš kliknut na jabuku, About This Mac, More Info.
tri klika.
jebote, stvarno problematično...


daj molim te ne mislim to nego na stvari poput aktivnih servisa, procesa, manegement konzola i ostalih lipih stvari.

Anonymous wrote:
Kad to usporedis sa cijenom od 16-17.000 kn (1mj.)

dunga wrote:

nda. http://store.apple.hr/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/wa/record?id=imac


cijena se odnosila na prvi mjesec (1 mj.) hokey ?

dunga wrote:

samo nema virusa i hardver radi bez beda.
reci to mom burazu koji je potrošio tjedan dana da osposobi serijski ugrađeni bluetooth na compaq-hp notebooku.


ja imam ibm pa nikad s nicim nisam imap problema, a s proslim compaqom sam popizdio, najcesce vrijedi kolko para tolko muzike.

dunga wrote:

na koji to, točno, KOMPAKTNI pc sa 20" lcd monitorom misliš?


nisam mislio na kompaktni nego Power Mac like pc, ali dalo bi se nac i neki barebone

Anonymous wrote:
imao bi vecu programsku platformu,

dunga wrote:
Smile
vidi se da ne znaš o čemu pričaš.


?

dunga wrote:
osx nije "cool sucelje" već os baziran na unixu.


stvarno, a ja sam mislio da je nabrijana OS/2 platforma Smile

_________________
___________________________________________
hoist the sails mr.fuller and bring me a new parrot, yarr!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.07.2005 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mr_pong wrote:

2. naravno da je ram isti ali ti ga servis u kojem ga trebas ugraditi zbog garancije naplacuje po 2X cijeni, oces ti to doma sa srafcigerom prtljat po kanti.

nije istina.
kod mekova se garanicija ne gubi sa otvaranjem i ubacivanjem rama (pa ni kod imaca, macminija ili power/ibooka)


mr_pong wrote:
dobro godinu- dvije je malo pretjerivanje, ali nemozes mi tvrditi da je radeon 9600 neka pila i to vec duze vrijeme, sto ako oces bacit neku novu igru gore, za te pare ipak ocekujem nesto modernije da mi stave, sto ako ocu u OpenGL-u radit

mislim da si pogrešno shvatio - imac nije ultimativni stroj za igranje. za korisnika sa normalnim potrebama (koliko ljudi na forumu ima x800?) dovoljno je dobar za ogromnu većinu igara koje za njega izađu.

mr_pong wrote:
naravno ali sucelje je koncipirano tako da upotrebljavas tu 1 tipku i tipkovnicu, druga, treca, deseta tipka nije implementirana u os.

e, što ga izvališ...
mac os podržava drugu tipku (treću, petu, skroler...) još od verzije 8.5. a to je bilo daaaavno... stvarno si se mogao bar malo informirat.

mr_pong wrote:
sto ce mi za kucnu upotrebu,

imac je kućni/uredski stroj.

mr_pong wrote:
pa ne kupujem za to mac-a,, ozbiljne programe za posao ionako moram kupovati, a oces mi objasniti di da nadjem font loader ili total commander ili x drugih stvari, a ne njihove klonove..

pametniju, bolju, i bržu verziju font loadera dobivaš uz sistem - zove se font book.
pojma nemam što je total commander, nit me interesira.
kao što rekoh www.versiontracker.com


mr_pong wrote:
daj molim te ne mislim to nego na stvari poput aktivnih servisa, procesa, manegement konzola i ostalih lipih stvari.


applications > utilities
tu imaš i activity monitor i hrpu unix alata. a mogao si do sad skužit da je osx unixoid, i da iz terminala možeš apsolutno sve.

mr_pong wrote:
ja imam ibm pa nikad s nicim nisam imap problema, a s proslim compaqom sam popizdio, najcesce vrijedi kolko para tolko muzike.

vidiš, kad kupiš apple znaš da os radi sa hardverom, pa se ne brineš koji kupuješ...

mr_pong wrote:
nisam mislio na kompaktni nego Power Mac like pc, ali dalo bi se nac i neki barebone

o tom smo na forumu već pričali. usporedi cijene/performanse vrhunskih dellova (dakle, BRAND NAME pc-a) sa vrhunskim powermacovima, pa sam izvedi zaključak.
btw, nekak mi se čini da si počeo o imacu, šta ne?

mr_pong wrote:
imao bi vecu programsku platformu,

mr_pong wrote:
?

ako uzimaš mac za video, grafiku ili glazbu - bojim se da su i kvaliteta i količina PROFI softwarea na strani maca...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.07.2005 13:04    Post subject: Re: zasto Mac? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
pliz malo mi pojasnite zasto prijeci na Mac? po cemu je on bolji? Smile
ne planiram nista uskoro, ali tko zna kad se bude kupovao novi komp, voljela bi znati sto mi je sve na raspolaganju.
i da, ja mogu sad ic googlat o tome, ali zanimaju me vase real-life stories Wink


http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=4935

ima cili tread o tomen ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: 13.07.2005 13:11    Post subject: Reply with quote

Ovo je fenomen Smile
Back to top
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 13.07.2005 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dunga wrote:
BESPLATNO dobiješ sve


haha Smile
kao ono... kad kupis monitor, dobijes i on/off button na njemu BESPLATNO!!!!1

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 13.07.2005 13:28    Post subject: Reply with quote

Ma ja ću kupit motor kad zaradim, tako da ne moram imat dilemu PC / Mac. Pa ću lipo sa ATX-em na plažu Dancing
Back to top
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 13.07.2005 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
dunga wrote:
BESPLATNO dobiješ sve


haha Smile
kao ono... kad kupis monitor, dobijes i on/off button na njemu BESPLATNO!!!!1


haha Smile, kak volim neiformirane tipove...

dakle, uz imac BESPLATNO dobiješ:
- osx 10.4 129$
- iLife 05 80$
- AppleWorks 80$
- Quicken 2005 70$

+ nešto sharewarea i triala:
iWork (30-day trial), Classic environment, 2005 World Book Multimedia Reference Suite, Nanosaur 2, Marble Blast Gold, Microsoft Office 2004 for Mac Test Drive, Zinio Reader, XCode Developer Tools and Apple Hardware Test

jel sad shvaćaš?
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.07.2005 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1886411832/qid=1121259571/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/104-6738606-2233535

btw, kad je nesto vrhunski dizajnirano, iznutra i izvana, kolike su sanse da i ne radi kako treba, tj vrhunski?

At the Apple Co. Store on its Silicon Valley headquarters campus, it sells a black T-shirt. On the back is the familiar Apple logo. On the front, in small white lettering, is the phrase "I visited the mother ship."

G.

Last edited by grzzi on 13.07.2005 20:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 13.07.2005 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naslov topica je 'zašto Mac?', ne 'zašto NE Mac' ili 'koji je bolji'. One koji nemaju suvisli odgovor na naslov threada, molim da se suzdrže. Prepucavanje nepoželjno.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.07.2005 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Naslov topica je 'zašto Mac?', ne 'zašto NE Mac' ili 'koji je bolji'. One koji nemaju suvisli odgovor na naslov threada, molim da se suzdrže. Prepucavanje nepoželjno.


i hear you brother!!!

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 13.07.2005 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mr_pong wrote:
...
2. naravno da je ram isti ali ti ga servis u kojem ga trebas ugraditi zbog garancije naplacuje po 2X cijeni, oces ti to doma sa srafcigerom prtljat po kanti.
...


Kaj se macovi (bar noviji) otvaraju sa šrafcigerom? Kaj nema neka ručica koju powučeš pa se samo rastvori, i voila?!?
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.07.2005 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@nel`chee

sve zavisi sto bi ti radila sa tim kompom.

iBook je laptop za kucnu/manje office upotrebu.

PowerBook je za profesionalnu (audio i manje video). U svakom konfiguratoru se nudi i externi monitor. PB mu dodje kao power prenosnik. Zbog IBM-ovih i Freescale-ovih problema kod razvoja novih low power procesora, PB linija je danas inferiorna u odnosu na pc laptope i kupovina istih je sada vrlo ify. (zato i apple prelazi na intel procesore, ali to je druga prica).

iMac je kompaktni desktop za kucnu/multimedijalnu/internet/office upotrebu, mada se moze (skoro)profesionalno koristiti za DTP, zvuk i video.

PowerMac je za profesionalnu upotrebu i svaki model ima dva G5 procesora. Naravno, aplikacije treba da su pisane tako da koriste dva procesora. Ova masina je pravljena za "tjeranje" Final Cut Pro, DVD Studio, Logic Audio i ini.

Mac mini je za switchere i nudi "jeftin mac" za mase. On, naravno dolazi bez monitora tastaturu i misa i zamishljen je da koristi (uz KVM switch), postojece periferije od postojeceg pc-a.

Najvaznije stvari u apple prici su kontrolirani hardver za koji se pise najbolji OS danas, OSX i naravno spomenuti OSX.
To povlaci i stabilan i siguran komp koji vrlo retko pada, nema viruse, optimiziran do najvece moguce granice (hardver i softver su komplementarni i kompatibilni), ukusno dizajniran itd.

Svi macovi, osim minija, sada dolaze sa 512 MB ram-a.

Moja preporuka je iMac 17" G5 2Ghz. Naravno, ako imas para uzmi 20", pa nek ide zivot. Zatim, najmanje gigu ram-a (nemoj kupovati od apple-a, jer oni prodaju ram po bezobraznim cijenama!@#$%), mada maximalnih 2gb bi bilo vise no OK! iMac je sada dobar za kupit, jer je nedavno izasla revizija te masine.
Opce je pravilo da je najbolje sacekati prvu reviziju nekog modela, koja ispravlja eventualne hardverske probleme. (Apple je, kao i svi ostali, out for the money, pa cesto izbacuje nove modele prije vremena i popravlja eventualne greske u hodu i konacno u novoj reviziji)
U Americi i Japanu, apple je educational i designer computer i, narocito u Japanu, nitko i ne pomishlja da kupi bilo sto drugo za te namene.

Svaki veci softverski paket postoji i za Mac-a. Dodoushe, masa softvera je originalno pisana samo za mac (u mracne dane hercules/cga grafike za pc), photoshop, pagemaker, quark itd. U te mracne dane Mac je bio design/dtp/creative mashina i to je i ostala do dana danashnjeg. Za neke ljude to je josh uvjek jedini pravi nacin za design/dtp (kasnije i audio) rad.

Da bi u potpunosti shvatila "think different" koncept, moras ga probati. Naravno, prelaz pc-mac je kulturoloski sok i moras mu uglavnom dati malo vremena. Kod puno ljudi, to je ljubav na prvi pogled (kod mene takodje). Ima i onih koji ne mogu da smisle mac-a, ali jebi ga; ja ne mogu da smislim dinju, sto je bogohuljenje za moju staru... Smile

Jos koju rec za softver. Appleovi juzeri puno "sheraju" softver, sa jednom ogradom. Moze se probati bilo koji softver i koristiti ga u zabavne, neprofitne svrhe. Kada odredjeni softver treba da "zaradi", kupuje se bez razmishljanja. Ova filozofija je, po meni cisto u redu. Sitni korisni programcici se u pravilu kupuju, jer su jeftini, a korisni. Ja sam kupio pun qratz takvih (10-15$).

Appleovi korisnici su proud owners i preziru pc-je sto meni pomalo smeta, jer vrlo cesto ulaze u bezpogovorno i cesto neargumentirano pljuvanje po sve sto nije apple (mozda su *nix korisnici malo cool). Za neke je Steve Jobs bog, zaboravljajuci da je on samo covek koji hoce zaraditi i nije nista manje bed od "satane" Gatesa Smile.
U svakom slucaju Apple je fenomen, koji ja ne mogu objasniti.

Sasvim za kraj, ja imam iMac G5 20" 2.0Ghz. Kupio sam ga Build To Order sa 1Gb ram-a i wireless keyboard+mouse. Kupio sam si jos gigu, tako da mi sad veselo cvrkuce sa citavih 2 giga.
Kad sam prvi put upalio mashinu (cca. 2 meseca), bilo je wow i jos uvek je WOW! Uzivam u lakoci rada, "nedostatak" virusa, optimizaciji, nepostojanje registry-ja i plavih ekrana.....
Kad sam prvi put upalio iMac G4 (2003), bilo je wow i ostalo je tako...
Kad sam prvi put startao PPC 7100 66Mhz (1993), bilo je wow i ostalo je tako.....
Cool Cool Cool Cool

Cheers,

P.S. zena mi ima iBook 933Mhz, koristi ga za intenzivno, moglo bi se reci u novinarske svrhe (internet/word/internet radio). Kupili smo ga isto 2003 i radi bez jebemti, samo ga ja povremeno pogledam i apdejtiram. Vrlo pouzdana masinica... Zena hepi.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 13.07.2005 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek wrote:
mr_pong wrote:
...
2. naravno da je ram isti ali ti ga servis u kojem ga trebas ugraditi zbog garancije naplacuje po 2X cijeni, oces ti to doma sa srafcigerom prtljat po kanti.
...


Kaj se macovi (bar noviji) otvaraju sa šrafcigerom? Kaj nema neka ručica koju powučeš pa se samo rastvori, i voila?!?

svi macovi, osim mac mini, imaju user access (poklopcic, poklopac, stranicu) za tu svrhu; dodavanje, ram-a, wireless itd.... uglavnom se otvaraju srafcigerom Smile. ram se doda u par sekundi: nemas sto zica okolo i cooler ili napajanje ti ne blokiraju put do slotova..... Twisted Evil

otvaranje user access panela ne prekida garanciju, zato molim da se ne prica neargumentirano
samo bi idiot nosio comp u servis zbog ugradnje ram-a Evil or Very Mad

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 14.07.2005 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mr_pong wrote:
naravno ali sucelje je koncipirano tako da upotrebljavas tu 1 tipku i tipkovnicu, druga, treca, deseta tipka nije implementirana u os.

a u vindowsima je integrirana druga treca ili 10eta?? Smile

inace desni klik na macu je recimo isto ko i desni klik na windowsima, otvara se dodatni izbornik (isto kao control+ click)


mr_pong wrote:
ja imam ibm pa nikad s nicim nisam imap problema, a s proslim compaqom sam popizdio, najcesce vrijedi kolko para tolko muzike.
Laughing Laughing Idea

Inace imam minija Smile i zakon mi je... bas ni nepalim pc vise uopce.... Smile


a sto se tice jednostavnosti, radio sam upgrade OS-a na tigera, i zamisli instalaciju s tri klika i 20 min cekanja Smile

lol, i sve ti instalira, s nicim nisam imo problema (noname bluetooth dongle, propoznavanje mobiela, mreza sa windows racunalima) cak ga furam i na poso sa sobom i piknem ga u mreu i s njim skidam stvari, sve kaj treba je on i adapter, nasitman mi je da se pali VNC automatski, IP dobije prema MAC adresi i sibaj.... Smile

ono prezadovoljan sam, sve kaj mi trenutno treba radi fenomenalno....


pozdrav... moja preporuka e da uzmes Mac-a Smile

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 14.07.2005 00:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde da se i ja ukljucim...mene zanima mac koji bi se koristio prvenstveno za web razvoj...dakle sve sto ide uz to...php/html/css/js...kako dise, pretpostavljam ok, ali volio bi da mi neko iz prve ruke kaze dal' je naiso na kakve probleme, i ako je kolko ih je lako rjesio...jer meni je vec lagano zlo od windoza, pa me zanimaju alternative

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 14.07.2005 01:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa cujes, za te stvari, MacMini ti je genijalan. Za web ti netribaju fajlovi u PSu od 400MB, tako da si ko doma na miniju... ja sebi razmisljam sad nakon ove cineme da kad opet skupin love da si uzmem minija... cisto da zadovoljim mac uzitak dok ne izadju intel based makine... a i da imam "laptop" Very Happy jerbo je mini upravo to... ako imas monitor negdi di ides, to je prava stvar Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
GrUdI



Joined: 01 Nov 2003
Posts: 178
Location: Dalmacija...

PostPosted: 14.07.2005 08:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može pitanje: a šta ako uzmem mac, a šef ima PC i svaki dan radimo vamo-tamo sa illustratorom, macromediom, itd...Jel to zajeb ili ne...

_________________
Hey mam look it's me!!!
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 14.07.2005 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

GrUdI wrote:
Može pitanje: a šta ako uzmem mac, a šef ima PC i svaki dan radimo vamo-tamo sa illustratorom, macromediom, itd...Jel to zajeb ili ne...

ako radite sa cs ili cs2 paketom i unicode encodingom (opentype ili opnetype pro fontovi), razmjena dokumenata ide bez problema.

problemi se dešavaju ako se koriste fontovi sa različitim encodingom (recimo mac roman na meku i 852 na piceku).
također, do problema može doći ako na piceku koristite recimo true type futuru, a na meku type 1 futuru istog proizvođača. premda se radi o istim pismima - kerning parovi se najčešće razlikuju, pa ti se svi tekstovi preslože...

ms offiice 2004 (za meka) je unicode aplikacija i radi bez beda.

macromedia freehand ima problema sam sa sobom, na istom stroju, sa istim dokumentima i pismima, ali tijekom različitih mjesečevih mijena... Smile
iskreno - odustao sam od freehanda, pa ti tu nemogu pomoć

btw, ako šef treba samo pogledat što radiš, eventualno malo pročačkat po dokumentima - rješenje je VNC, programčić uz pomoć kojeg možeš upravljat mekom sa piceka: http://www.realvnc.com/products/personal/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group