Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
after effects > flash

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lee84



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 11
Location: Novi Sad

PostPosted: 16.07.2005 18:31    Post subject: after effects > flash Add user to your forum ignore list Reply with quote

totalni sam pocetnik i interesuje me kako mogu animaciju uradjenu u afteru da postavimu galeriju mi3. u kom formatu ga treba snimiti i slicno
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 16.07.2005 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedino ako prebacis u animirani gif (.gif nastavak fajl). To ti je onda animirana slika, ali ako ces je stavljati na internet, onda ti nesmije biti prevelika, sto znaci trajat moze maksimalno sekundu-dvije-tri, a slika mora biti mala - cca. 200x100 pixela, tak da ti se prakticki ni ne isplati to stavljat na net. programi s kojima video prebacujes u .gif postoje, ali nazalost neznam kako se zovu.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako pitas specificno za mi3 galeriju, onda ce to morat biti u swf (eventualno gif ak se radi o necemu namijenjenom za to) formatu. upload maximum je 5mb (kada radis swf ili neki drugi format onda neides na render queue nego na file > export)... ako hoces neke komentare cisto, mozes uvijek exportat kao *.mov, staviti na svoj server, i otvoriti topic u wip.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Lee84



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 11
Location: Novi Sad

PostPosted: 16.07.2005 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo probao sam da ga pustim u galeriju ali je ta moja animacija jako kratka i kada dodje do kraja tj. kada se zavrsi sama animacija ona se ne ponavlje dali postoji neka caka za to ili mi nema spasa
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 16.07.2005 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakako.



zgodno mi je ovo sta si slozio, pitanje. zasto si slago to u ae? mislim, cisto izgleda da bi bilo lakse u flashu..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Lee84



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 11
Location: Novi Sad

PostPosted: 17.07.2005 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ti na ovom ^
neznam flash sam 2 puta ukljucio pa se bolje snalazim u afteru
Back to top
View user's profile Send private message
Lee84



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 11
Location: Novi Sad

PostPosted: 17.07.2005 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

poludecu evo editovao sam post u galegiji i jos uvek se ne ponavlja sta da radim
Sad
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.07.2005 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda napravi ovako. u flashu kreiraj novi file, velicine ove (framerate isti kao i u ae), nakon toga file>import taj swf.
e sad, taj file bi se trebao automatski ponavljati. ako se slucajno ne ponavlja, na zadnjem frejmu stavi play(); u actionscripts prozoru...

trebalo bi da radi :)

edit: takodjer, preimenovao sam ime topica za lakše buduće snalaženje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Lee84



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 11
Location: Novi Sad

PostPosted: 17.07.2005 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok ajde idem da probam pa cu ti javiti
Wink
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 22.07.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo mog prvog posta..

bavim se amaterskim filmom i probavam naucit vise i vise

naucio sam movie maker i photo shop. ide mi dobro.

cuo sam za after efects..poludio za njim i narucio ga ..stigo mi je i probo sam malo nesto 2 puta..

tesko mi je jer niti pocet neznam..

ubacim unutra neku sliku...to bi trebalo bit na principu ubacis par slika i od njih slozis animaciju?
nekuzim princip "drag line" mislim da se zove...uvijek je na dnu a u afteru ko da ne postoji Embarassed

i radio bi u premijeru umjesto u movie makeru..ali mi je jako spor na kompu..nazalost..
hvala.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.07.2005 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

after effects. dakle.
Kad otvoris ae vidis samo project window. znaci to je mjesto kao nekakav library, gdje ce ti bit svi motioni, stillovi, audio, u glavnom sav materijal koji ces koristiti. Za pocet nesto konkretno raditi moras stvoriti kompoziciju (s time ce ti se stvoriti i timeline)... sada ubaci u timeline recimo neki film. i...
uglavnom, neznam sta da ti kazem vise, rekao sam kako da otvoris timeline i pocnes nesto radit.. dajem korisne linkove

popis after effects tutoriala
postprodukcija linkovi i tuts

sretno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 22.07.2005 22:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala! Very Happy

bookmarko sam si linkove ....nema im kraja Shocked Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group