Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
GRAFFITI vs. DESIGN
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
piece99



Joined: 30 Jan 2005
Posts: 35
Location: zagreb

PostPosted: 18.07.2005 00:50    Post subject: GRAFFITI vs. DESIGN Add user to your forum ignore list Reply with quote

ewo kolko ja znam graffiti su umjetnost, mogu se nekad i sa designom povezat, pa bi bilo ok da se ovdie i o tome raspravlja malo,,,
kolko ie ko upućen, stavljaite radove i slicno.......






_________________
piece 3x33=99
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 18.07.2005 08:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm sta nekuzin! jesi ti ovo radia ili si ta primjer nekog plagijata!
ako jesi ( stavija plagijat) molin te nemoj vise ovako 'glupe' postove Smile ako ne svaka cast!tnx

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 21.07.2005 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja stavljam graffite u umjetnost. ..a ako te bas zanima evo cisti primjer veze graffiti - dizajn. covjek je prvo ispocetka bio graffiti umjetnik a sada za mnoge kompanije radi graficki dizajn. vrijedi pogledati!
http://www.neckcns.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 24.07.2005 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se baviš sa grafitima, onda valjda znaš da su već odavno priznati kao "umjetnost" od strane likovnih kritičara..
a da li se sa dizajnom mogu povezivat...pa naravno da mogu...kao i sve ostalo...osim toga grafiti su samo slova, a dobro znamo da to spada pod tipografiju...
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 27.07.2005 15:51    Post subject: Reply with quote

marsk, lunar , dock... pa jel imaš ti nekih svojih radova?

buraz mi crta vec dost dugo, i da, mislim da je umjetnost. Nekad je samo vandalizam, sve ovisi o situaciji/writeru/lokaciji...
Back to top
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 28.07.2005 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
marsk, lunar , dock... pa jel imaš ti nekih svojih radova?

buraz mi crta vec dost dugo, i da, mislim da je umjetnost. Nekad je samo vandalizam, sve ovisi o situaciji/writeru/lokaciji...


i "Leon" zasluzuje da ga se spomene..legenda zagreba...dok "EMIL" niko nebi smio niti rec..emil iz spanskog se potpiso na svaki zid u zgb.. Shocked budala.

meni je brat prije crto ima dosta svojih grafita...ja osobno sam napravio 2 i presto . nijsam radio dobre skice
ima prica o deckima koji su crtali na zeljeznickom kolodvoru pa su ih uhvatili zeljznicari i jednom batom slomili saku da nikad vise nije mogo sprey primit u ruku. Shocked

tolko od mene



a sto se tice topica ja sam se bas jucer sjetio grafita kod vlastitog crtanja u P:S _da bi mi mogli koristit sa smanjenim opacityem )) predobro ispada Shocked

a offtopic mozda koj komentar na radove i mogu posluzit kao desktop backround
jedan tezi muski
http://img23.imageshack.us/img23/562/textscopingigra5ci.jpg

i jedan laksi zenski
http://img36.imageshack.us/my.php?image=marinasandiegoromance5db.jpg

krajnje jednostavan art za dobro raspolozenje

http://img226.imageshack.us/my.php?image=art8ad.jpg

rezolucije su velike radi kvalitete.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
andrej`
Guest





PostPosted: 28.07.2005 01:18    Post subject: Reply with quote

ja upravo radim jedan sajt , graffiti u osijeku... imam neki wip tu gotov skoro pa ak neko oce pogledat ... bum stavil link...
Back to top
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 28.07.2005 03:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se mene pita grafite ne bih povezivao sa dizajnom, jesu priznati ko umjetnost i to je super al da bas imaju neke veze sa dizajnom po meni nemaju. Al to je samo moje misljenje. Aj bok
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 31.07.2005 20:44    Post subject: Reply with quote

mislim da donekle imaju, ovisi kako ko, neki writeri razumiju odnose boja, kontraste ovo ono... vuče na umjetnost iliti dizajn, ali neki su totalni kaos što se toga tiće... grafika (motion) se sve više poklapa sa writerima, mtv sad radi svoje animacije na temu stickera (koji su potekli od graffit-a) i tak... definitivno grafiti i dizajn imaju zajedničkih elemenata.
Back to top
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 31.07.2005 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad si vec spomenuo mtv,,,,istina poceo je neke animacije radit..neznam sta bi reko kada su mi cudne...sta je to stil novi? ili nesto manje od toga..prije bi reko manje od stila..smece..animacije jeu dobre mtv postaje morbidan i samo za gledne oci Shocked Shocked Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dodax
Guest





PostPosted: 01.08.2005 08:09    Post subject: Reply with quote

Slažem se da su povezani grafiti sa dizajnom, nisam još nijedan flisnuo na zid, ali imo sam puno skica na papiru. Imam sad želje nešto prenet na zid, pa ako budem svakako ću to ovdje
pokazat.
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.08.2005 08:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dodax wrote:
Slažem se da su povezani grafiti sa dizajnom, nisam još nijedan flisnuo na zid, ali imo sam puno skica na papiru. Imam sad želje nešto prenet na zid, pa ako budem svakako ću to ovdje
pokazat.


samo se pobrini da to bude na zidu na kojem je legalno crtati , i pogotovo vodi brigu o tome što precrtavaš.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.08.2005 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
mislim da donekle imaju, ovisi kako ko, neki writeri razumiju odnose boja, kontraste ovo ono... vuče na umjetnost iliti dizajn, ali neki su totalni kaos što se toga tiće... grafika (motion) se sve više poklapa sa writerima, mtv sad radi svoje animacije na temu stickera (koji su potekli od graffit-a) i tak... definitivno grafiti i dizajn imaju zajedničkih elemenata.


umjetnost != dizajn
umjetnost je puno širi pojam od dizajna. odnose boja razumiju i slikari - a nisu (nužno (: ) dizajneri...
graffiti su jedan od oblika likovne umjetnosti (kao i npr slikarstvo)

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 01.08.2005 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@tRC
..ili ilegalno nocu! Very Happy

..a i ja smatram da design i grafiti imaju zajednicku vezu. i ono na mtv-u nije beze. stickersi su sad u in. a evo ako vas zanima malo umjetnosti iz tuzle http://www.fmjam.com/yappa/index.php?album=/graffiti/Tuzla%20graff%20scene%2007
a i iz sarajeva STF crewhttp://www.fmjam.com/yappa/index.php?album=graffiti%2F%2FSTF%20crew%20Sarajevo&
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.08.2005 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

irfan wrote:
@tRC
..ili ilegalno nocu! Very Happy


tijekom svojeg djetinjstva odrastajući u centru zagreba , najviše šepjućih/potrganih nogu sam vidio baš zbog bezobrazno precrtanih grafita..
treba poštovati rad drugih writera, a više od toga trud arhitekta koji je napravio fino pročelje zgrade..
crtaj ili na dozvoljenim mjestima ili na onima u koje će se graf uklopiti, a ne biti šaka u oko..
danas kad imam kuću, da mi netko nacrta nešto na nju, vjerovatno bi mu ruke polomio Wink
Back to top
View user's profile Send private message
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 01.08.2005 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali zasto se kaze volim zabranjeno! ..nema boljeg osjecaja nego po noci izbombat zid..znam da je ruzno i ilegalno..ali..osjecaj je osjecaj!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 01.08.2005 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

irfan wrote:
ali zasto se kaze volim zabranjeno! ..nema boljeg osjecaja nego po noci izbombat zid..znam da je ruzno i ilegalno..ali..osjecaj je osjecaj!


heh, pitam se dal bi tak nekaj mogli reć onda i orangutani kojima je plo na pamet da dečku zdrobe šaku batom (ne ulazim u to je li riječ o urbanoj legendi...)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 01.08.2005 15:56    Post subject: bomb the train. Add user to your forum ignore list Reply with quote

irfan wrote:
ali zasto se kaze volim zabranjeno! ..nema boljeg osjecaja nego po noci izbombat zid..znam da je ruzno i ilegalno..ali..osjecaj je osjecaj!


ako hoćeš gušt, onda izvadi sprej u zagrebu na glavnom kolodvoru, iscrtaj throw up desnom rukom i recimo crvenom bojom, a u ljevoj imaj silver sa fatty kapicom da popuniš graf u cca dvadeset sekundi.. - pritom trči za vlakom po kolodvoru i izbjegavaj tipove iz HŽ-a koji bi te rado ubili sa ključevima za vlak Wink
have phun , ne budi papak iz noći koji se potpisao na izlog "pekare"..

za tvoju informaciju ključ u (vrlo spretnim) rukama gospodina iz HŽ-a ima desetak kila ..

http://www.subwayoutlaws.com/Throwies/Throwies.htm
Back to top
View user's profile Send private message
irfan



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 90
Location: Tuzla

PostPosted: 01.08.2005 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako bombas bombaj sve a ne samo HZ..a na zalost mi nemamo HZ a ni BZ.a i ako ima sta sve je vec sredjeno! ...tako da ubijamo po svemu. nije bitno sta je.

Code:
za tvoju informaciju ključ u (vrlo spretnim) rukama gospodina iz HŽ-a ima desetak kila ..


a za tvoju informaciju ako si spretan..dok on dodje ti ces biti 10 km daleko Wink a i ako te hvati..hmm..i to je dio graffita koji se mora proc!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 02.08.2005 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

irfan wrote:
..i to je dio graffita koji se mora proc!

jok, to je vandalizam Mr. Green

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 02.08.2005 21:26    Post subject: Reply with quote

aha... a vandalizam nije umjetnost po meni, to je kao da umjetnik dođe i nacrta mona lizu (bubam) na zid nečije zgrade...
Back to top
piece99



Joined: 30 Jan 2005
Posts: 35
Location: zagreb

PostPosted: 10.08.2005 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

graffiti na ilegalnim mjestima JESU vandalizam, a pod TO graffiti ljudi svrstavaju krive stvari; npr:

to nie graffit


ovo JE graffit

i zbog tih razlika ljudi i policija i sl. jaaako grieši... pojam graffit je danas bilo koja crtica pošarana sprejem Idea

_________________
piece 3x33=99
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 17.08.2005 10:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ej PIECE99, nemoj više ljudima tu objašnjavat kaj su grafiti, a kaj nisu jer ti to očito isto ne kužiš...primjere si totalno krivo obrazložio...ak te već zanimaju grafiti upiši se na tečaj kod Gene-a ili ga probaj kontaktirati da ti objasni neke stvari, pa više nečeš pričati ovakve gluposti.DOBRO? Cool
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 06.11.2005 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo bas se vidi tipicno razmisljanje toya Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 07.11.2005 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

geesmo wrote:
eo bas se vidi tipicno razmisljanje toya Smile


na koga se to odnosi?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group