Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
GRAFFITI vs. DESIGN
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 07.11.2005 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked

mislim da je teoretiziranje o graffitima od strane ljudi koji nemaju veze s njima naprosto smiješno.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 07.11.2005 15:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AsterZG wrote:

na koga se to odnosi?


na decka koji je sa slikama objasnjavao sta je grafit a sta nije.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 07.11.2005 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
Shocked

mislim da je teoretiziranje o graffitima od strane ljudi koji nemaju veze s njima naprosto smiješno.


e tocno to. jer se razmisljanje writera totalno razlikuje od svakog "promatraca" i writera pocetnika.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 08.11.2005 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukratko. slažem se da su grafiti oblik umjetnosti (ja crtao par godina) i defiinitivno ima zajedničke elemente sa dizajnom - to je neosporivo.
Ja osobno obožavam kada je dobar "grafiti stil" ukomponiran u grafički dizajn:

http://www.123klan.com

vjerojatno ste vidjeli ovaj sajt no ako niste bacite oko na printeve
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 08.11.2005 22:45    Post subject: Reply with quote

I sam lunar je završio svima nama poznat studij dizajna i radi u grafičkom studiju. ( za neupućene- lunar je writer iz zagreba, jedan od najpoznatijih u HR, viđali ste ga u razno raznim emisijama/časopisima sigurno ).
Back to top
AsterZG



Joined: 12 Jun 2004
Posts: 27

PostPosted: 10.11.2005 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej` wrote:
I sam lunar je završio svima nama poznat studij dizajna .


Malo si krivo informiran
Back to top
View user's profile Send private message
Virus69



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 98
Location: Zgb City

PostPosted: 10.11.2005 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po mom mišljenju su grafiti umjetnost.I oni legalni i ilegalni,svaki na svoj način. Meni su osobno draži ilegalni,jer se legalno crtanje nemože usporediti sa osjećajem kada napravim neku bombu.Jedan silver na nekom dobrom mjestu mi znači puno više nego 10 kolor piseva. Twisted Evil Evil or Very Mad

_________________
Be the best or die tryin
Back to top
View user's profile Send private message
Moon



Joined: 26 Jul 2004
Posts: 37
Location: Rijeka

PostPosted: 10.11.2005 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja osobno crtam grafite vec godinama i napravio sam ih stvarno jako puno i nije mi jasan naslov topica grafiti vs. dizajn

a reci cu i zasto,

jer skoro svaki writer ( ima iznimaka) koji crta grafite da bi dosao do kvalitetnog rada mora napraviti dosta skica prije nego sta to prenese na zid/vlak ili bilo koju povrsinu , ako su to grafiti vezani za ime (tag) ili oni grafiti koje sadrze slova , ti grafiti itekako imaju veze sa dizajnom, jer dizajnirati unique stil pomocu kojeg ces kao writer biti prepoznatljiv i cijenjen je izuzetno tesko i oni pravi zagriženi writeri ce se itekako potruditi da naprave svoj stil a ne da kopiraju stilove drugih. Tako da nastajanje svakog grafita po meni ima itekako veze sa dizajnom.

I kad smo kod Lunara on je recimo neko vrijeme imao svoj specifićan i prepoznatljiv stil grafita , kao i jos neki hrvatski writeri
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 10.11.2005 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a aj briem da ovo sve nejde nikud.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Virus69



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 98
Location: Zgb City

PostPosted: 11.11.2005 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šta svi spominjete Lunara,kao da je on neki car na našoj sceni,a ima tolko ljudi koji su stilski i tehnički 1000 pota bolji od lunara-Dock,Gene,Saint,Aphera,Sero,Marsk,Lons,Chat...Svaka mu čast šta organizira jamove,al njegov stil nema baš neku preveliku vrijednost,a samnom će se vjerojatno složit svi koji znaju nešto o stilu.Zato psssst...

_________________
Be the best or die tryin
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 11.11.2005 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

The Virus69 wrote:
ima tolko ljudi koji su stilski i tehnički 1000 pota bolji od lunara-Dock,Gene,Saint,Aphera,Sero,Marsk,Lons,Chat



i da ne nabrajamo dalje Wink
lunara spominje ekipa koja ga vidi na telki a nema pojma o grafovima. na telki ga redovno oslovljavaju kao "najboljeg hrvatskog grafitera" i slicno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Virus69



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 98
Location: Zgb City

PostPosted: 11.11.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Već se bolje osjećam kad znam da imam istomišljenika.je i ti crtaš ili?koji ti je tag? može na pvt.

_________________
Be the best or die tryin
Back to top
View user's profile Send private message
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 16.11.2005 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni su ovi gore (za koje si reko da nisu grafiti) bolji od ovog dolje Laughing

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2005 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

The Virus69 wrote:
...jer se legalno crtanje nemože usporediti sa osjećajem kada napravim neku bombu. Jedan silver na nekom dobrom mjestu mi znači puno više nego 10 kolor piseva.

sry, meni je ovo idiotizam.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 16.11.2005 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
The Virus69 wrote:
...jer se legalno crtanje nemože usporediti sa osjećajem kada napravim neku bombu. Jedan silver na nekom dobrom mjestu mi znači puno više nego 10 kolor piseva.

sry, meni je ovo idiotizam.


amen!

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 16.11.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
The Virus69 wrote:
...jer se legalno crtanje nemože usporediti sa osjećajem kada napravim neku bombu. Jedan silver na nekom dobrom mjestu mi znači puno više nego 10 kolor piseva.

sry, meni je ovo idiotizam.


da pogodim, ti ne crtas? (ako ne brojimo skice)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2005 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

geesmo wrote:
nel`chee wrote:
The Virus69 wrote:
...jer se legalno crtanje nemože usporediti sa osjećajem kada napravim neku bombu. Jedan silver na nekom dobrom mjestu mi znači puno više nego 10 kolor piseva.

sry, meni je ovo idiotizam.

da pogodim, ti ne crtas? (ako ne brojimo skice)

grafita (na zidu) sam u zivotu nacrtala tri. filing je bio jako dobar, vidjet nesto sto je nastajalo par sati a ne 10 sekundi. ja vrijednost racunam kolicinom ulozenog truda i rezultatom (estetskim), a ne kako se neki tip osjecao dok je to radio - sigurna sam i da se pas odlicno osjeca kad obiljezi stup, pa nitko na to ne gleda sa prevelikim odobravanjem.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 16.11.2005 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rasprave o graffitima nema smisla voditi niti sa drugim writerima, jer ih svatko shvaca na svoj nacin. A jos manje ima smisla voditi rasprave o graffitima na dizajnerskom forumu. Graffiti kao graffiti su takvi kakvi jesu...i nikakve rasprave ih nece promijeniti. Ilegalni graffiti imaju svoju sprehu, koju ne kuze cak niti writeri koji crtaju iskljucivo legalno, tako da je bespotrebno ocekivati da ce tu sprehu razumijeti netko tko uopce nije u graffitima. Prema tome ja glasam da se ovaj topic zakljuca Smile

@virus: los ilegalni graffit na jebenom mjestu je vece govno nego deset takvih losih piseva na legalnom mjestu.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
skam



Joined: 20 Jan 2004
Posts: 246
Location: Dubrava

PostPosted: 16.11.2005 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:

@virus: los ilegalni graffit na jebenom mjestu je vece govno nego deset takvih losih piseva na legalnom mjestu.


los piece je svugdje los piece..a sad dal je vece govno neznam..meni je isto..sam kaje na jebenom mjestu to velka steta..but shit is the same..just another surface..or.. Very Happy

_________________
..so many raps about rims, surprise n****z aint became tires..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dablbabl



Joined: 05 Jul 2005
Posts: 118

PostPosted: 16.11.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Rasprave o graffitima nema smisla voditi niti sa drugim writerima, jer ih svatko shvaca na svoj nacin.

Very Happy
Quote:
Graffiti kao graffiti su takvi kakvi jesu...

Very Happy
Quote:
Prema tome ja glasam da se ovaj topic zakljuca Smile

za ovo imadeš IOO bodova Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Virus69



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 98
Location: Zgb City

PostPosted: 16.11.2005 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Nelče:možda je to tebi glupo,al je puno teže napravit dobar pis ilegalno dok moraš cjelo vrijeme slušat šta se dešava oko tebe,nego legalno dok možeš 3 slova brusit 5 dana bez straha da će doći gospon murjak.
u tome i je čar bombinga.

_________________
Be the best or die tryin
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 16.11.2005 21:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

The Virus69 wrote:
@Nelče:možda je to tebi glupo,al je puno teže napravit dobar pis ilegalno dok moraš cjelo vrijeme slušat šta se dešava oko tebe,nego legalno dok možeš 3 slova brusit 5 dana bez straha da će doći gospon murjak.
u tome i je čar bombinga.


Rolling Eyes

momak...jedno pitanje....kolko tocno ti ilegalnih graffita imas u dupetu? mislim glupo mi je spustati raspravu na ovakav nivo...ali samo fejk bomberi bombaju zbog adrenalina.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Virus69



Joined: 06 Jul 2005
Posts: 98
Location: Zgb City

PostPosted: 16.11.2005 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Niti ne smatram sebe nekim bomberom,niti sam reko da bombam zbog adrenalina,štoviše bolje je da sve prođe glatko..samo sam reko da je teže napravit dobar pis ilegalno nego legalno.vjerojatno si me krivo shvatio,al nema veze jer ovakvim raspravama nije mjesto na ovom forumu.

_________________
Be the best or die tryin
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 16.11.2005 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

The Virus69 wrote:
ovakvim raspravama nije mjesto na ovom forumu.


true.

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
geesmo



Joined: 01 Apr 2005
Posts: 47
Location: ZGB istok

PostPosted: 17.11.2005 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lock.

i prebacivanje na zagrebfever Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group