Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dosada...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2005 11:28    Post subject: dosada... Add user to your forum ignore list Reply with quote

budući da sad mogu uploadat fotografije svaki četvrti dan dosada me nagnala da se igram drugim stvarima
... ovo je moj prvi pokušaj da napravim nešto slično, totalno amaterski pa budite nježni s komentarima Wink

malo me živcira što se kod svakog klika učitava ponovo cijeli site pa ono zablješti (mada svaki put brže kad se slike spreme u temporary...) i stoga mislim da ovo nije bio baš pametan način da se ostvari ideja koja mi je u glavi (ali PS je jedini alat kojeg znam recimo malo bolje)
u okvima na home, author i link stranici bi trebao ići neki tekst - kako još ne znam al mislim uskoro saznati Smile - i ta boja u okviru će bit neka druga jer me malo živcira
galerija ide u ostale dvije rubrike i to gore se vrte thumbovi i na klik se dolje otvori veća fotografija - a kako ću to napraviti to još manje znam Laughing

u biti pokazujem ovdje samo moju predodžbu stranice koja je daleko od realizacije - ako imate kakvih konstruktivnih prijedloga i mišljenja bit ću vam zahvalna Cool
ne mojte sad spominjati firefox, mozzilu, netscape jer još nisam dotle došla...

i link koji sam skoro zaboravila staviti :

http://fly.srk.fer.hr/~jcvelic/gallery/

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.07.2005 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nebi to sve tako crno...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2005 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a bio je i background crn dok nisam napravila ovaj pattern Smile hoću da bude mračno šta ćeš...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
dablbabl



Joined: 05 Jul 2005
Posts: 118

PostPosted: 20.07.2005 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

crna igra...ja bi mako` \\
Jedino probaj nešto sa vratima...ja sam ih jedva skužio.
JMHO sister Wink
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavila sam rollover efekt koji je ispočetka radio i onda prestao radit i više ga nisam uspjela aktivirat pa sam ga makla iz koda...
ali predviđeno je da bude nešto....

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 20.07.2005 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jel centrirano jer meni u firefoxu nije !

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 20.07.2005 17:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro izgleda layout........samo se trudi i dalje i uspjeti ćeš.........

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
bacic



Joined: 14 Apr 2005
Posts: 56

PostPosted: 21.07.2005 02:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedina mana......... predugo otvaranjej
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.07.2005 06:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene zanimao čisto prvi vizualni dojam koji će na vas ostaviti, svjesna sam svih ovih nedostataka koje ste naveli i poradit ću na tome
@eric: nisam još gledala u firefoxu (nemam ga ni instaliranog nit sam ikada imala Smile ) al bit će za koji dan i to sređeno

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.07.2005 08:26    Post subject: firefox?!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikako ne uspjevam centrirati u firefoxu a otkako sam stavila doctype i <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> još je i pomaknuto a ne samo da nije centrirano

kako ovo sredit?

css file:

body {
padding:0px;
font:Arial;
margin:0px;
background-image:url(images/mybcg1.gif);
text-align:center;

}

#frame {
top:40px;
margin:0px;
position:relative;
width:525px;
height:700px;
background-color:#000000;
}

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
pulse



Joined: 28 Dec 2004
Posts: 84

PostPosted: 21.07.2005 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pocetna strana mi je totalno OK...ali ja bi da je cijeli bg. crn.....ovakaj pattern mi uopce ne pase...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.07.2005 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad je bcg crn onda je stvarno precrno - ostane samo ona sličica u headeru malo svjetlija - mislim da ću samo pattern zamijeniti bojom - otprilike istom

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
I-one



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 24.07.2005 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

khm... flash ? Idea
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
VeGeTa



Joined: 24 Jul 2005
Posts: 25

PostPosted: 24.07.2005 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
JOJO SAMO JEDNO PITANJE!!


Kako si u photoshopu ili u cemu vec napravila onu pocetnu sliku zanimaju me oni rubovi ka da su pokidani kako to napravit????
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 24.07.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvi dojam -> preteško. Možda da je malo "stilizirano" (ne ne znam pravi izraz za ono što mislim). Vrata bi trebala istaći nekako, da nisam pročitao ovdje, mislio bih da je to sve. Npr. u blagoj nijansi neke druge boje. Ili sl. nešto.

Dizajn, vidi se razlika između pozadine i crnog dijela slika, što ne izgleda dobro.
Kad slajsaš slike za dizajn, tipa css, ovaj border poluzaobljeni probaj rješit npr. sa nekoliko nested divova, kojima ćeš u pozadinu stavit jedan od slajseva. Npr. div id="gorelijevo" -> css : background: url(gorelijevo.png) no repeat top left; a u gorelijevo.png staviš samo kockicu u kojoj je rub zaobljen. Pa onda div id="desno" -> css: background: url(desno.png) repeat-y right;

Probaj malo s tim. Ovakav način rezanja je dosta bandwidth heavy, a to je nešto što uvijek treba izbjegavati.

Eto, samo nastavi, sretno.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
VeGeTa



Joined: 24 Jul 2005
Posts: 25

PostPosted: 24.07.2005 22:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto bi se uopce mucila sa slikama da joj budu zaobljeni rubovi zaobljene rubove napravi onda preko css jednostavnije i brze se otvara.

http://www.webreference.com/programming/css_borders/

P.S. Molia bi nekoga ko ce razumi u Photoshop da mi odg. na gore navedeno pitanje,bia bih mu zahvalan!!!
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 25.07.2005 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zgodni ti ovi zaobljeni CSS rubovi... a PS... hm, pa imaš sto varijanti za to napravit...otvori PS i probaj
- staviš crni background layer, selektiraš cikcakasti neki rub s laso toolom, invert selection, delete (možeš i malo Feather stavit da ne bude prenazubljeno)
- uzmeš naprosto kst s crnom i bojiš po rubovima slike
. crni background i "gumica", dakle eraser na layeru sa slikom - mijenjaj veličinu i transparency, možeš odlične rezultate postić
- layer mask pa farbaj crnim kistom kaj želiš ostavit - bolje od erasera jer bijelim kistom možeš popravljat
ima sigurno još koji metod, to je prilično jednostavno, poigraj se malo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 25.07.2005 07:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

VeGeTa wrote:
Quote:
JOJO SAMO JEDNO PITANJE!!


Kako si u photoshopu ili u cemu vec napravila onu pocetnu sliku zanimaju me oni rubovi ka da su pokidani kako to napravit????


to ti je samo malo znanja photoshopa koji sam naučila igrajući se sa svojim fotografijama
ukratko dodaš crni okvir i sliku u sredinu i možeš ili napravit rubove nekim dobrim brushom - crne boje, a opacity može varirati
al ovo konkretno sam napravila tako da sam još par puta kliknula na fill crnog okvira sa nešto većom tolerancijom tako da je uhvatilo i rubove fotografije, a onda sam dodala još malo burn-a na rubove fotografije da ih potamnim - i to ti je to - ništa komplicirano

@pike - i napravljeno je u photoshopu ovako kako ti reče Smile
@adrian - hvala na komentaru, moram priznat da uglavnom ne znam o čemu tu pričaš al idem proučavat Cool - sve što će site ubrzati i pojednostaviti je dobro došlo
@I-one - khm... I wish Brick wall

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 25.07.2005 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

VeGeTa wrote:
Quote:
JOJO SAMO JEDNO PITANJE!!


Kako si u photoshopu ili u cemu vec napravila onu pocetnu sliku zanimaju me oni rubovi ka da su pokidani kako to napravit????


Jednostavan način, iako ne i najbolji:

control-click na layer sa slikom (koju želiš fejdat prema van), dobit ćeš selekciju.

onda u izborniku selection->feather, pa uneseš npr. 10px.

sad imaš selekciju koja je blurana ili raspršena u promjeru 10px od originalne selekcije

sad sa takvom selekcijom stisneš na add mask ikonu,

i dobit ćeš masku koja ti fade-a sliku ali ju ne dira i ne mjenja.

jedan od, ali ne najbolji način. ali je prvi koji mi je pao na pamet.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group