Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
odlucio sam - prelazim
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.06.2006 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam isto odlučio, prelazim.
sljedeća kupnja je MacBook ili MacMini + Cinema, kako već budem raspoložen.

ali neću bacati PC, trebat će mi zbog Corela Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemam uopće ništa protiv, dapače... kad netko navede nedostatke Mac platforme ili argumentirano kaže ne koristim ga i ne volim zato i zato ...

da je dead man rekao mrzim mac zato jer je skup (diskutabilno, al nije jeftin), ili zato što je predobro dizajniran, pa ga puno koriste za pokazivanje u holywoodu, a ja sam antiglobalist, a apple je korporacija... (al opet so is Microsoft...) ili koristim samo opensource, nabijem vas i windowse...

al ovako bezveze ... ne kužim odakle ta gorčina ... OS9 je imao svoje nedostatke, al nije bio loš OS ... u vrijeme 98 ice je bio i odličan ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 05.06.2006 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
@gog: ti ne znas citati ili sto?


Što.

Ti imaš neki problem ili što?

Ukoliko nema postanja u temu zaključaj ju i točka, nije li to puno pametnije nego da mi pišeš ovakve bahate postove?

Ukoliko sam jedini koji mislim da moj post nije bilo trollanje, nego pokušaj "ozbiljne" rasprave o problematici koja se u zadnje vrijeme javlja među sve većem broju korisnika onda ću se poklopiti ušima i obrisati mi3dot.org iz svog bookmarka pošto očito nisam dostojan vašeg elitizma...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Hm, jel pričate o mac-u kao hw platformi, sw platformi ili o nećem trećemu?



Što se kupovine mac-a tiče, ne znam koliko je "isplativo" s obzirom da je mac danas u biti pc i to pc koji se ničim posebno ne ističe.


hw, sw, koja je razlika?

istina da je danas hardverski mac (osim power macova i servera zasad) gotovo pa jednak pc ju. Dakle Mac je hardverski dobro složen pc koji koristi ponajbolje što pc hardveraj ima za ponuditi uz neke specifične dodatka ala apple (FW 800, osvjetljenje tipkovnice regulirano senzorima i softwareom, mag safe napajanje itd itd...)

Dakle ako je mac dobro opremljen pc (hardverski gledano) zašto ga se ne bi isplatilo kupiti? Već smo zaključili da tako opremljen brand name pc košta u najmanju ruku podjednako.

Kada je Mac bio baziran na apple matičnim pločama i imb/motorola PowerPC ju itd, onda se to koristilo kao argument da se ne isplati kupovati nešto što ne koristi intela.

Sad kad je intel unutra, to se opet navodi kao minus.


Stvar koju ljudi koji ne koriste Mac nikad ne mogu shvatiti je da je hardware najčešće totalno nebitna stvar - high end sistemi, bilo PowerPC, ili intel/amd dovoljno su jaki za sve poslove.

1. Mac je integracija hw i sw u mjeri u kojoj pc to još dugo neće biti. OUT OF BOX pišeš, surfaš, sređuješ foto arhivu, montiraš video, sviraš i pišeš glazbu, koristiš ga za gledanje programa ili dvd-a, kupuješ, sortiraš i slušaš muziku, blogaš, radiš web stranice - you name it! BEZ KUPOVINE DODATNOG SOFTWAREA, bez instalacija, deinstalacija, straha od dialera, virusa, spywarea itd. Na vrhunski dizajniranom, tihom i usert friendly stroju!

2. MacOS je danas ono što Windowsi s vistom i kasnije tek žele postati. (Vista danas kao beta 2 je pljunuti MacOSX, samo još ne toliko dobar.

3. Mac ima sve prednosti platforme koju koristi svega oko 3-5% pučanstva - nema virusa, malwarea itd...

4. Mac ima i sve prednosti i nedostatke platforme koju koristi oko 92% masa - ako baš imaš razloga, možeš koristiti windowse, i to povremeno ili stalno, ili uporedo sa MacOSom ili Linuxom ...

5. Dizajn hw i sw nije uopće za usporedbu sa PC jem. Volio bih da netko tko stvarno ima veze sa product designom kaže nešto suvislo o tome da je prosječan PC dizajniran za prosječnog korisnika. Postoje solidno dizajnirani PCji. Sony radi solidne laptope (ne, nisu tako dobro dizajnirani kao Apple)
Ovo što rade Dell, HP, Tošiba, pa i IBM / Lenovo nije u rangu Apple dizajn standarda.
Ostale neću niti spominjati.


sgi je bio dobro dizajniran stroj i u svoje vrijeme je bio the platforma za 3d, to što je firma propala je druga priča.

To su neki od razloga za Apple. Volio bih čuti i razloge protiv, jer ih sigurno ima. Al "radio sam na brdo macova i sve su bile kante - mrzim mac i budale koje ga koriste" je idiotizam ili zajebancija.

Živo mi se jebe što tko koristi i što će netko reć da su oni koji koriste Mac fanatici. To je preglupo da bi bilo vrijedno puno komentiranja. Kad mi netko argumentira i pokaže platformu koja je naprednija, ugodnija za raditi, ako ne košta puno previše, prvi ću prodati sve Macove (i pisije) i prijeći na nju.

Frend mi se kune u Linux (MacOS mu je izvrstan i daleko bolji od windowsa). al kad mu objasnim za što sve koristim Mac, sam mi kaže da se ostavim Linuxa.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 05.06.2006 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte ljudi... vi ste bolesni.
Imaš MAC i radi ti, dobro te služi... " ŠUTI, RADI I BUDU SRETAN"
Imaš WIN i nejebe te, stigneš obavit sve u roku i kako treba "ŠUTI, RADI I BUDI SRETAN"

šta VAS brine ko šta vrti i kako vrti. Kupuješ hardware i software zbog sebe i posla a ne zbog drugih.

Svaka daljnja rasprava o tome prelazi ( već odavno je ) u debilanu.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
dajte ljudi... vi ste bolesni.
Imaš MAC i radi ti, dobro te služi... " ŠUTI, RADI I BUDU SRETAN"
Imaš WIN i nejebe te, stigneš obavit sve u roku i kako treba "ŠUTI, RADI I BUDI SRETAN"

šta VAS brine ko šta vrti i kako vrti. Kupuješ hardware i software zbog sebe i posla a ne zbog drugih.

Svaka daljnja rasprava o tome prelazi ( već odavno je ) u debilanu.


neargumentirano pljuvanje po jednoj ili drugoj platformi je debilana. Normalna rasprava za i protiv (ali daj potkrijepi konkretno s razlozima i činjenicama) bi trebala biti dobrodošla.

Recimo kad mi je frend kupovao sgi za video montažu, ja sam ga odgovarao i rekao da kupi pc. Zato što mu je taj sgi bio baziran na 2 pentiuma i vrtio je windows NT. Usporediva konfiguracija pc (ili mac) koštala je duplo manje. Kupio je sgi i ja to više nisam komentirao. sgi je izgledao impresivno i imao je zgodnih hardveskih mogućnosti i detalja ali je u principu bio pc, ne zbog pentiuma koliko zbog OSa.

Sad radi na dual G5.


G.
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 05.06.2006 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je to von neumannov stroj i amen! Smile

inace nisam nikad diro apple bilo sta, i bas mi je zao Crying or Very sad

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 05.06.2006 18:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@grzzi, dobar post i sve to stoji. No ja sam osoba koja si voli sama složiti ono što mu terba i po cijeni koju si mogu priuštiti, a to mi Mac ne nudi.

Prelaskom na intelovu platformu i s mogućnošću instliravanja MacOS-a na većinu računala imam još manje razloga za kupovinu Mac-a. Powerbook 17" je recimo stroj koji mi se jako sviđa, no osim što si ga ne mogu priuštiti koliko vidim ima i problema sa pregrijavanjem, a nije baš niti tih kao što navodiš u svojim postovima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
@grzzi, dobar post i sve to stoji. No ja sam osoba koja si voli sama složiti ono što mu terba i po cijeni koju si mogu priuštiti, a to mi Mac ne nudi.

Prelaskom na intelovu platformu i s mogućnošću instliravanja MacOS-a na većinu računala imam još manje razloga za kupovinu Mac-a. Powerbook 17" je recimo stroj koji mi se jako sviđa, no osim što si ga ne mogu priuštiti koliko vidim ima i problema sa pregrijavanjem, a nije baš niti tih kao što navodiš u svojim postovima.


to što voliš sam svoj majstor je ok, i ako te windoze zadovoljavaju zaista nemaš potrebe mijenjati platformu.

Instalacija OSX-a na PC je još uvijek problematična i osobno ne bih kvario doživljaj OSX a, bar ne zasad. Ako bude bezbolno u budućnosti, i zatreba mi "jeftini" OSX stroj, prvi ću si složit neku kantu za sitnu paru... i za backup.

što se nove 17ice tiče nisam probao pa neznam, al sumnjam da je toplija ili bučnija od usporedivih laptopa...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 05.06.2006 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:


Ti imaš neki problem ili što?


imam. svaka 3-4 mjeseca kad se ljudi pocnu flejmat s PC-Mac nadjebavanjem i to ne ode u nekom konstruktivnom smjeru. (zasad nikad nije otislo, na kraju se svaki put svede na "j***m ti mater, moj caca ima veceg!").
zelim da se ljudi unormale, ne da moram zakljucavati topice.

@grzzi - nazdravljam tvom strpljenju da uvijek objasnis.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
[
svaka 3-4 mjeseca kad se ljudi pocnu flejmat s PC-Mac nadjebavanjem i to ne ode u nekom konstruktivnom smjeru. (zasad nikad nije otislo, na kraju se svaki put svede na "j***m ti mater, moj caca ima veceg!").
zelim da se ljudi unormale, ne da moram zakljucavati topice.

@grzzi - nazdravljam tvom strpljenju da uvijek objasnis.


ni sam neznam zašto, valjda me nervira kad mi ljudi koji nemaju gotovo nikakvo iskustvo s Macom govore što nevalja na Macu. Ebiga previše puta me obradovao ili oduševio neki "mac experience" tako da sam sklon zažmiriti na neke manje nedostatke.... s druga strane na windowsima je bilo više razočaranja tako da sam sad hladan i na pozitivne stvari....

Netko je rekao da je Mac dobro upakirano smeće ... mene uvik iznenadi da ljudi koji se bave recimo grafičkim ili nekin fakin dizajnom nisu naučili, jer je vezano i za ovu vrstu posla kojom se bavimo, da kad je nešto toliko dorađeno, i kad se to čita u svakom detalju, od pakiranja i grafike na pakiranju, do materijala i industrijskog dizajna, pa preko gui dizajna i odabira komponenti do svega što ta firma radi, da to teško može biti prosječan proizvod, a kamoli loš.

Mislim, na svakom detalju samo sljepci ne vide da je riječ o "fanatizmu" i da to rade perfekcionisti ...

Kad bi ljudi ovdje tako pristupali svom poslu bili bismo number 1. Al neee, to treba popljuvati i usporediti sa jeftinim ili mass proizvodima... to je taj mentalitet.

Zašto je iPod uspio? Zato što je apple napravio ono što uvijek radi, hw i sw su jedno. To je apple experience ... po tome su jedinstveni. Ljudi uglavnom to ne kuže, i onda kenjaju kako apple treba otvoriti iPod i za ostale music storeove, formate itd i slično tome za OSX i sve ostalo što rade... pa normalno da neće... hoćeš gulaš? Kupi si iWhatever! niti po cijenu da izgube glavninu tržišta kao što su napravili sa Macom. Sa 25% i broja 1 su pali na 4-5% i broj 5 ili 6 globalnog pc tržišta. Je li apple zbog toga propao? Ne, sada je 10 puta veći i jači. Eto o tome se radi, to je firma koja ima viziju i koja ima muda, i to bi svakom trebalo priznati i znati cijeniti (i platiti).

s druge strane pc će obaviti svaki posao ako za njim sjedi prava osoba, al uvijek ima ta neka borba sa strojem i OSom koji ne kuži što hoćeš i koji pokušava po svom ... nema finese u dizajnu, nema mekoće. Ima i manji postotak ljudi koje nije briga ni najmanje kako im izgleda radno mjesto/stroj... ima ih i koji su naučili razmišljati tako da urade manje logičnu stvar da bi im nešto proradilo, ili da se podrazumijeva da jednom mjesečno recimo naprave reinstall, da dnevno scaniraju diskove u potrazi za virusima, da gube mailove ili brišu mailove od straha itd itd.

Al ima ih i kojima je mac way neprirodan, čisto im je odbojno, ni sami ne znaju točno zbog čega ali gadi im se... Twisted Evil

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 05.06.2006 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav mi3-jevcima.

Moje stajalište (možda malo skrećem s teme).
Mislim da je mogućnost instaliranja winodzera na Mac totalni promašaj. Pa jedna od jačih strana Maca je upravo stabilan OS (spyware i virus free (osim par u zadnje vrijeme)). Zašto bi onda netko usrao takav sustav s windozerima? Tu se briše granica između PC-ja i Maca. Zapravo, to je odličan primjer lošeg proizvoda u lijepoj ambalaži. Nisam nikada radio na Macu i zato ga ne pljujem (kažem da je stabilan na temelju vaših postova). Čak ne pljujem ni po windozerima u globalu, nego samo po nekim izdanjima (po XP-u kojeg trenutno koristim, i unatrag prvom izdanju 98-ice i Millenium izdanju). Radio sam kratko na linuxu i odustao zbog nedostatka odgovarajućeg softvera. Najzadovoljniji sam bio win 2K sustavom koji je (iz mog iskustva) najstabilniji sustav na kojem sam radio. Imam novu kantu malo više od 2 mjeseca i sustav mi već izbacuje erore i traži da prijavim bugove i ostale pizdarije.Slijedi friška instalacija 2K...

Toliko od mene.
Back to top
View user's profile Send private message
ON AIR
Guest





PostPosted: 05.06.2006 21:41    Post subject: Reply with quote

ja čim dođem do (malo) love kupim sebi meka,
zasigurno da je milion puta bolji što je grizzi većinom objasnio,
ja uopše neshvatam odkud tolika diskusija šta je bolje, pa ljudi dragi da vam se nekada desilo da u istom danu montažu videa radite na X.u(2.0 2Gb, 23" sinemi (1920 x 1200 za one koji neznaju), zatim na WIN.u (kojega gura extrema 3.6Xeon, 2.5GB), znali bi šta je mek . . .
doći kući i windjeti da PC čeka bude mokrom krpom po glavi
ma' isto porediti explorer i firefox -
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 05.06.2006 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thshadow wrote:
gog wrote:


Ti imaš neki problem ili što?


imam. svaka 3-4 mjeseca kad se ljudi pocnu flejmat s PC-Mac nadjebavanjem i to ne ode u nekom konstruktivnom smjeru. (zasad nikad nije otislo, na kraju se svaki put svede na "j***m ti mater, moj caca ima veceg!").
zelim da se ljudi unormale, ne da moram zakljucavati topice.

@grzzi - nazdravljam tvom strpljenju da uvijek objasnis.


Želiš reći da moj post nije bio normalan onda ili da ja nisam normalan? Ne vidim svoj post niti kao jebanje majke, niti kao nešto drugo, nego ga pokušaj korištenja ovog foruma kao ono za što je valjda i razmišljen - razmjenu iskustava.

----------------------------

Naravno da imam svakakvih razmišljanja, no isto tako ima svugdje i debila, s obzirom na broj korisnika jedne i druge platforme logično je da ima otprilike u istom omjeru i budala. No to nije tema ove rasprave.

Činjenica je da ima ljudi koji Mac uzdižu u nebesa, a nije sve uvijek baš tako bajno. Postoji hrpetina loših pc-eva, lošeg hardvera, loših drivera, pa donekle i lošeg OS-a, no vidjeli bi kako bi se Mac platforma snalazila sa tolikom količin raznolikog hardvera. Da nema PC-a sumnjam da bi računala danas bilo toliko popularna kao što jesu.

Razmjena osobnih razmišljanja su često nezahvalana. Ja bih mogao pričati kako je Mac sranje kakvog nema jer je moj prvi dodir sa Macom završio tako da stroj nije znao kako se zove, a ja sam samo surfao. Da ne spominjem da niti hrvatske dijakritičke znakove nisam vidio na webu.

Najveći problem kod ovakvih rasprava je po meni stav ti nisi probao i ne znaš o čemu pričam, a ponekada to baš i nije tako. Isfuravanje na elitizam zbog komada hardvera ili softvera baš i ne pomaže Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 05.06.2006 22:08    Post subject: Reply with quote

gog wrote:
Postoji hrpetina loših pc-eva, lošeg hardvera, loših drivera, pa donekle i lošeg OS-a, no vidjeli bi kako bi se Mac platforma snalazila sa tolikom količin raznolikog hardvera. Da nema PC-a sumnjam da bi računala danas bilo toliko popularna kao što jesu.


Joj gog, pa to i je Mac platforma, zato i je dobra jer furaju samo svoje, naravno da se nebi snašli sa morem komponenti -- na taj princip oni ne rade niti bi mogao OSX biti to što je da je tako. To i jest point.
Back to top
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 05.06.2006 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da znam, no moja poanta je da se sve to može dobiti i na pc-u ukoliko znaš što treba staviti. Jasno je meni da postoje ljudi koje to a)ne zanima b)nemaju vremena se time baviti, no ovdje svo svi ipak više-manje računalno pismeni...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 05.06.2006 22:18    Post subject: Reply with quote

Ako pričaš o živim performansama (ala benchmark), naravno, mogu biti i bolje, a ako pričaš o user experience-u ili bilo čemu drugome, you are missing the point...
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.06.2006 23:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:

Činjenica je da ima ljudi koji Mac uzdižu u nebesa, a nije sve uvijek baš tako bajno. Postoji hrpetina loših pc-eva, lošeg hardvera, loših drivera, pa donekle i lošeg OS-a, no vidjeli bi kako bi se Mac platforma snalazila sa tolikom količin raznolikog hardvera. Da nema PC-a sumnjam da bi računala danas bilo toliko popularna kao što jesu.

Razmjena osobnih razmišljanja su često nezahvalana. Ja bih mogao pričati kako je Mac sranje kakvog nema jer je moj prvi dodir sa Macom završio tako da stroj nije znao kako se zove, a ja sam samo surfao. Da ne spominjem da niti hrvatske dijakritičke znakove nisam vidio na webu.

Najveći problem kod ovakvih rasprava je po meni stav ti nisi probao i ne znaš o čemu pričam, a ponekada to baš i nije tako. Isfuravanje na elitizam zbog komada hardvera ili softvera baš i ne pomaže Smile



pročitaj moj post vezano za podršku za sve i svašta. Takvi pokušaji na kraju propadnu ili prave brdo problema. Mac je zamišljen kao stroj za posao i profesionalce ili za laike/kreativce koji se ne žele puno opterećivati sa patchevima ili driverima.... u principu ne žele niti znati za nikakve drivere i slično.

Dakle ako je proizvod na tržištu i podržava MacOS, treba raditi tako da se ušteka i radi. (usb je zaživio tek na iMacu, prije toga ga nitko živ nije koristio - iako ga je intel neuspješno gurao, a firewire je appleov izum). Sistem se po difoltu svako toliko spaja na net i skida zadnje upgradeove sistema i aplikacija. I nitko te ne pita za serial ili slično jer se sistem prodaje sa mašinom u paketu. Ne mogu se sjetiti kada sam zadnji put, ako sam ikada instalirao driver na Mac... Mislim da u zadnje 3-4 godine nisam.

apple je među najzaslužnijima za ovako nagli razvoj informatičke industrije i popularizaciju pisija, prvi komercijalni OS sa grafičkim sučeljem i mišom je bio lisa office system iz 1983. Imao je i trash koji je Microsoft uveo samo 12 godina kasnije sa windowsima 95.

(istini za volju, Xerox je izdao prvi pravi grafički OS 1981, star koji je baziran na njihovom Alto programu. Ali apple je 1984 uveo pravo brdo novosti tako da većna smatra MacOS 1 i prvi Macintosh se smatraju prvim pravim modernim OSom.)

Bitno je da je apple zaista bio inovativan i da je bitno poboljšao xeroxovu ideju za razliku od Microsofta čiji su OSevi uglavnom korak nazad od uzora.

Billu Gatesu koji je bio opsjednut appleom, trebalo je oko tri-četri godine da iskopira MacOS i predstavi windowse 1. Od prije je imao pristup Macintosh projektu jer je Microsoft pravio software za Mac. Office je originalno izdan i napravljen za Mac, kao i većina danas popularnih programa (sve od adobea i macromedije, a mislim čak i corel).

Iz straha da će Microsoft prekinuti razvoj softvera za Mac (Gates je najvjerojatnije blefirao jer je većina prihoda Microsofta bila od razvoja za apple), apple odustaje od tužbi.

Ostalo je povijest...

Ja sam imao brdo loših iskustva sa PCijima i sa windowsima, al ne govorim o uklanim strojevima nego o onima koji su radili.

O elitizmu ne bih, ljudi koji briju na marke jednako kupuju i skupe pisije. Mac najčešće kupuju ljudi kojima je to kruh i kojima se takav stroj isplati vrlo brzo, grafičari, tiskare, video studiji, glazbenici, pisci, režiseri, fotografi ... uglavnom ljudi koji vole i vide razliku između dobrog i lošeg dizajna Smile.

Svaki put kad kupujem novi stroj razmišljam slično, i kada bi pc zaista bio jeftin, dosta puta bih ga kupio umjesto Maca, al kad izbiram što hoću u pisiju, kad i ako uspijem naći kučište koje liči na nešto i ne trkelja, cijena bude oko nekog jeftinijeg maca ... i onda kad ubrojim OS, antiviruse, i pomoćne programe koje treba kupiti ili se ebati sa piratima da bi dobio funkcionalnost približnu out of box macu, dođem do toga da mi je mac jeftiniji...

uz to gotovo uvijek sam prodao stari mac (obično 3-4 godine star) za bar prvu ratu tj. trećinu ili pola cijene novog maca ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 06.06.2006 07:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mene jučer dobar frend pitao "kaj ti još uvijek briješ na Macove?" kao da je to neš prolazno Mr. Green

btw... Why I’m More Productive on a Mac

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
rotkva



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 20

PostPosted: 09.12.2006 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.jabucnjak.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=125
TZAR!!1

_________________
I wear my sunglasses at night
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 09.12.2006 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

glup tekst, napisan bez ikakve svrhe. pogotovo glupim smatram zakljucak na kraju.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
rotkva



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 20

PostPosted: 09.12.2006 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlično

_________________
I wear my sunglasses at night
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 09.12.2006 19:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
glup tekst, napisan bez ikakve svrhe. pogotovo glupim smatram zakljucak na kraju.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rotkva



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 20

PostPosted: 09.12.2006 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rotkva wrote:
odlično

_________________
I wear my sunglasses at night
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.12.2006 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keep it clean guys. only telling one time.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group