Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Font sa kvacicama za maca?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 29.07.2005 08:56    Post subject: Font sa kvacicama za maca? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gdje mogu nabaviti / kupiti font sa kvacicama za maca... treba mi konkretno Arial Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 29.07.2005 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skjuzmi for ignorance al kaj ne bi truetype fontovi trebali radit i na macu?

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 29.07.2005 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
skjuzmi for ignorance al kaj ne bi truetype fontovi trebali radit i na macu?


mastajaznam..ali imam problem recimo sad mi arial u PS-u radi sa kvaciama a u FH ne..iako imam neke fontove koji imaju kvacice i u FH..nekuzimnis
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.07.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
skjuzmi for ignorance al kaj ne bi truetype fontovi trebali radit i na macu?

Mislim da ne... Opetn Type fontovi b itrebali raditi i na macu i na PCu...
Uglavnom, velika vecina Mac fontova koja trenutno kruzi po gradu i drzavi ne valja. Oni rade na 9.2 sistemu, ali ime je kodni raspored totalno zeznut.
Postoji rjesenje koje ljudi u Apple-u predlazu kako konvertirat fontove s nasim znakovima da rade identicno i u 9.2 i OSXu... Bitan je pravilan raspored znakova.
A ove ne valjane fontove mozes nabaviti od nekog ovak ispod pulta... npr od mene, ak mi posaljes mail...
Bas zbog takvog loseg rasporeda znakova se desavaju stvari koje je Abeja navela(o) Smile
A zalosno je da se u Zagrebu nigdje ne mogu kupiti fontovi za Maca. sve sto ti se moze ponuditi je da ti taj neko konvertira fontove i to ko zna kako. Znaci platis npr. Adobe Fonto Collection i platis dodatno nekoga da ti to konvertira sto je sve skupa skupo i kao sto rekoh riskantno ak ti to neko lose napravi...
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 29.07.2005 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
che.UP wrote:
skjuzmi for ignorance al kaj ne bi truetype fontovi trebali radit i na macu?

Mislim da ne... Opetn Type fontovi b itrebali raditi i na macu i na PCu...
Uglavnom, velika vecina Mac fontova koja trenutno kruzi po gradu i drzavi ne valja. Oni rade na 9.2 sistemu, ali ime je kodni raspored totalno zeznut.
Postoji rjesenje koje ljudi u Apple-u predlazu kako konvertirat fontove s nasim znakovima da rade identicno i u 9.2 i OSXu... Bitan je pravilan raspored znakova.
A ove ne valjane fontove mozes nabaviti od nekog ovak ispod pulta... npr od mene, ak mi posaljes mail...
Bas zbog takvog loseg rasporeda znakova se desavaju stvari koje je Abeja navela(o) Smile
A zalosno je da se u Zagrebu nigdje ne mogu kupiti fontovi za Maca. sve sto ti se moze ponuditi je da ti taj neko konvertira fontove i to ko zna kako. Znaci platis npr. Adobe Fonto Collection i platis dodatno nekoga da ti to konvertira sto je sve skupa skupo i kao sto rekoh riskantno ak ti to neko lose napravi...


I sta sad da radim da to proradi i u FH? kome da platim?Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 29.07.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da odradis to u illustratoru?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 29.07.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
a da odradis to u illustratoru?

G.


pa fora je u tome da svi u firmi radimo u freehandu i treba mi da mogu inace koristiti arial u freehandu..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.07.2005 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

abeja wrote:
I sta sad da radim da to proradi i u FH? kome da platim?Smile

Nikome.. Nabavi negdje fontove kak spada i to ti je to. Ja bacih pogled na svoju kolekciju, al nemam nigdje Arial...
Back to top
View user's profile Send private message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 29.07.2005 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
abeja wrote:
I sta sad da radim da to proradi i u FH? kome da platim?Smile

Nikome.. Nabavi negdje fontove kak spada i to ti je to. Ja bacih pogled na svoju kolekciju, al nemam nigdje Arial...


probala sam sa 3 razlicta fonta i nece Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 29.07.2005 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
skjuzmi for ignorance al kaj ne bi truetype fontovi trebali radit i na macu?


me too, ignorance mislim..... sta je sa sistemskom HR podrskom.... FH to ne pusi, ili?

mir...

ot, arial je helvetica bez placanja linotype-u za ime Smile or so i was led to believe....

mir2.

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 30.07.2005 05:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
ot, arial je helvetica bez placanja linotype-u za ime Smile or so i was led to believe....
Slični da, isti ne Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 30.07.2005 08:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mac & Windows font equivalents Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
EasyViber



Joined: 21 Sep 2004
Posts: 6
Location: Svuda pomalo

PostPosted: 08.08.2005 19:47    Post subject: font Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozeljno je koristiti unicode opentype fontove pa nemas brige ako se s dokumentima selis s windowsa na mac ili linux (i obrnuto)... to recimo fino funkcionira s novijim adobe programima...
tad mozes komotno korisiti arial koji dolazi sa sistemom i u sebi ima hr znakove...

ali ako ti bas treba za freehand... treba se mrvicu poigrati s fontograferom, preseliti hrvatske znakiće... pa će i to raditi... problem je u tome sto freehand jos ne funkcionira s unicode fontovima kako treba... mislim... ne radi s hr znakovima kako treba Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group