Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
slike u PDF?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 11.08.2005 21:41    Post subject: slike u PDF? Add user to your forum ignore list Reply with quote

iman nekih 60ak slika, zapravo skenirani clanci iz novina koje bi sve tribalo ubacit u jedan pdf fajl... pokusao sam to preko programa tomahawk medjutim fajl je ispao velicine 190 mb, pošto se taj fajl triba nalazit na web stranici to je preveliko... zanima me postoji li mogucnost da se tih 60slika nekako strpa u pdf ali da ne bude toliko velik fajl.. barem nekih 10mb ako je moguce ili bar podjelit u 2-3 fajla pa da oni budu svaki po 10 mb..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 11.08.2005 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sa kreiranjem PDFova nemam toliko iskustva da bi pokrilo tvoje pitanje, ali imam dovoljno iskustva da ti velim da se to tako ne radi. Ako imas scanove iz novina, ostavi ih u web optimiziranom jpegu ili cak GIFu, i polinkaj jedan po jedan. PDF jest crossplatformski podrzan format, ali su isto tako i JPEG i GIF Smile Eventualno ako zelis ustedit vrijeme "skidacima" ponudis jos ZIP arhivu svih slika (ili 5 po 5 MB ili kako vec zelis)

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Yoda_Gone_Postal



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 7
Location: Podgorica, Serbia&Montenegro

PostPosted: 11.08.2005 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm... INdesign to sigurno moze da uradi i skalabilnost kompresije je podesiva... znaci, sam biras kako ce sve da izadje (sve slike preko X dpi skaliraj u Y dpi, koristu Z kompresiju, otprilike tako nesto)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.08.2005 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

teorecki,
da se slozit u corel drawu, pa 'publish to PDF', pod 'PDF style' stavis 'PDF for the Web' ili kliknes 'Settings...', 'Objects'...
Back to top
View user's profile Send private message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2005 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onakoizrukava...

Instaliraj si neki postscript printer tipa ScitexDolev4Press ili ScitexBrisque (dolaze zajedno sa Winblowsima).
Uzmi neki preglednik slika koji moze printati slike iz istog foldera svaku na svoju stranicu.
Ubaci sve skenove u jedan folder i onda taj folder isprintaj (Print to File) kroz taj preglednik.

Uzmi Acrobat Distiller i namjesti neki default setting tipa "Screen"... misem povuci onaj print file u distiller i voila - dobiti ces PDF. Mozes se poigrati sa Screen.joboptions settinzima tako da dignes rezoluciju po kojoj ce Distilelr resemplati slike, ukljucis JPEG kompresiju i u Color Managmentu nastimas da sve bude pretvoreno u sRGB.

No posto se radi o skeniranim clancima mislim da neces moci ici prema nekim nizim rezolucijama od 100dpi - dakle pomiri se s cinjenicom da ces imati veliki PDF na kraju. Mozda ne 190 MB ali ipak...

Doc
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2005 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm... a zašto ne naprosto iz Photoshopa u save for web? Onda u Acrobatu odabereš sve te slike i kreiraš jedan pdf dokument. A sad, veličina... neće bit ništa manje od zbroja jpega u folderu, pitanje je mislim samo koliko ih komprimiraš u PS-u...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 18.08.2005 22:24    Post subject: Re: slike u PDF? Add user to your forum ignore list Reply with quote

FlocK wrote:
iman nekih 60ak slika, zapravo skenirani clanci iz novina koje bi sve tribalo ubacit u jedan pdf fajl... pokusao sam to preko programa tomahawk medjutim fajl je ispao velicine 190 mb, pošto se taj fajl triba nalazit na web stranici to je preveliko... zanima me postoji li mogucnost da se tih 60slika nekako strpa u pdf ali da ne bude toliko velik fajl.. barem nekih 10mb ako je moguce ili bar podjelit u 2-3 fajla pa da oni budu svaki po 10 mb..


Ovako... jesu li novine crno bijele ili u koloru??? Imaju li slika???
Ako su c/b onda sve slike s nekim actionom u Photoshopu prebaci u bitmap... ak ima slika u grayscale... ak je color... jebga onda action i smanji ih sto je vise moguce a da bude kvalitetno...
Onda... pazi sad... napravi PDF dokument s jednom praznom stranom... Smanji prozor Acrobata s otvorenom tom jednom stranom. Sa strane otvori prozor gdje se nalaze sve te slike i jednostavno drag & drop sve selektirane slike na tu praznu stranu. Acrobat ce te pitati da li zelis ubaciti fajle prije ili poslije te strane...To je svejedno... Acrobat ce od svake slike napraviti zasebnu stranicu i to je najlaksi nacin kako ubaciti 100, 200, 300 ili ziljon slika u jedan pdf dokument odjednom...
Jos jedna sitinica... To ti nazalost ne radi na Macu... samo PC...
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 18.08.2005 23:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hello,

Ja sam radio nešto slično. Nije bilo toliko baš rastera ali je bilo 20ak slika pozamašnih dimenzija.

Corelov PDF publisher je stvarno ok. Sredi slike u PS, ubaci i onda pogledaj dodatna podešavanja u corelu. Definiši tačno koliku kompresiju trebaš za rastere i eksportuj.
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 19.08.2005 09:00    Post subject: Photoshop CS i rijeseno Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Photoshopu CS (ili CS2, a mislim da su to imale i starije verzije PS-a) ides na File/Automate/PDF Presentation.. i dalje je prosto ko pasulj! Mozes odabrati i stupanj jpg kompresije i ICC profiile ako ti treba i jos par detalja koji dobro dodju kada su slike u pitanju!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group