Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Car reflection with photoshop...how?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dodax
Guest





PostPosted: 14.08.2005 21:43    Post subject: Car reflection with photoshop...how? Reply with quote

Ewo...imam pitanje...kako napraviti odsjaj auta kao na ovom dolje sa linka?

http://www.nfsunlimited.net/underground2/showroom/images/view.php?p=28912.jpg

btw..mošte pogledat i moju garažu na sajtu...i to je na neki način rad sa grafikom, dizajn i te stvari.
http://www.nfsunlimited.net/underground2/showroom/garage/Dodax
Back to top
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 14.08.2005 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzmes u ps-u taj layer sa autom i dupliciras ga, onda odes edit ->transform ->flip vertical da napravis mirror image auta i onda samo povuces gradient koji na jednom kraju ima crni fill a na drugom je transparentan. Povuces ga odozdo prema gore. To je mislim najjednostavnije sto mores napravit.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 15.08.2005 00:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je malo teže s ovakvim pogledom na auto trebalo bi docrtat prednji branik ili rezat sliku pa transform pa spajat rupe tako da se perspektiva i kutevi poklapaju...
Ako aute radiš u 3D programu ja mislim da bi najlakše bilo da rendaš auto u istoj poziciji samo naopako (kao da stoji na krovu) i onda spojiš slike u ps-u i prilagodiš sjene.
... kasno je mozda mi sutra padne na pamet šta pametnije od ovog....

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 15.08.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ne bi baš jednostavno išlo samo s PS-om...
Phantom, misliš layer mask pa gradient?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 15.08.2005 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
Uzmes u ps-u taj layer sa autom i dupliciras ga, onda odes edit ->transform ->flip vertical da napravis mirror image auta


i dobis ovo http://www.nfsunlimited.net/underground2/showroom/images/27504.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 15.08.2005 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
F@NTOM wrote:
Uzmes u ps-u taj layer sa autom i dupliciras ga, onda odes edit ->transform ->flip vertical da napravis mirror image auta


i dobis ovo http://www.nfsunlimited.net/underground2/showroom/images/27504.jpg


A dobro sad, to sta sam napisao je bilo u te dvi minute razmisljanja kako napravit ovo sta je covik trazio. Mislim da bi cak bilo lakse kako pas kaze flipat u 3d programu i onda zalijepit u ps-u.

@pike: moze i tako ali mislim da bi moglo, da se napravi selection oko dijela di zelis imat kao taj "fade out", opalis feather pa delete i ako malo prckas po tome mozes dobiti isti rezultat ko sa gradientom.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Dodax
Guest





PostPosted: 15.08.2005 11:22    Post subject: Reply with quote

Dobro još ću ja probat neš napravit...ak imate još kakvih ideja samo postajte ovdje.
Back to top
AngalotH



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 70

PostPosted: 15.08.2005 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobit refleksiju od auto pod tim kutom u fotošopu... nikako.
Ko što je pas rekao najlakše bi bilo s 3d programom, al ovo rendanje naopako je nepotrebno, jer se ista refleksija moze dobit u 3d programu
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Dodax
Guest





PostPosted: 15.08.2005 20:12    Post subject: Reply with quote

Okay hvala...a sad, pošto ne koristim 3d programe...koji preporučujete? emora niš bit poseban prog. uglavnom da mogu izvesti tu sjenu...hvala unaprijed
Back to top
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 15.08.2005 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kreneš li od nule radit model automobila u bilo kojem 3D programu bez prethodnog iskustva ipak ćeš prije to uspjeti izvesti PS-om (kako tako, nije da neće biti patnje, healing brusheva 2 sata itd...)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 15.08.2005 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
F@NTOM wrote:
Uzmes u ps-u taj layer sa autom i dupliciras ga, onda odes edit ->transform ->flip vertical da napravis mirror image auta

i dobis ovo http://www.nfsunlimited.net/underground2/showroom/images/27504.jpg

exactly Wink

3D je jedino rješenje za dobit posve drugu perspektivu nekog objekta, to se ne može fejkat (dobro, može, ali nije vrijedno baš tolikog truda)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dodax
Guest





PostPosted: 16.08.2005 21:31    Post subject: Reply with quote

pike wrote:
kreneš li od nule radit model automobila u bilo kojem 3D programu bez prethodnog iskustva ipak ćeš prije to uspjeti izvesti PS-om (kako tako, nije da neće biti patnje, healing brusheva 2 sata itd...)


ne treba meni cjeli auto, meni treba odsjaj, auto imam...to se nemože dobit sa nekim 3d
programom?
Back to top
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 16.08.2005 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dodax wrote:
pike wrote:
kreneš li od nule radit model automobila u bilo kojem 3D programu bez prethodnog iskustva ipak ćeš prije to uspjeti izvesti PS-om (kako tako, nije da neće biti patnje, healing brusheva 2 sata itd...)


ne treba meni cjeli auto, meni treba odsjaj, auto imam...to se nemože dobit sa nekim 3d
programom?


Paprvo bi trebao imati model tog auta, koji je nšr rađen u 3ds maxu pa onda u tom programu prije nego ces izrendat sliku namjestis da auto ima odraz na podlogu na kojoj se nalazi.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 16.08.2005 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjerujem da se tojoš da napravit u fotošopu. Ovak, mislim da bi trebalo prvo maknut tu kvazi sjenu ispod auta, da ostanu samo kotachi a ne ovo crno, a onda napravit sve sto su ti rekli, flipat, gardijent u transparent, bla, bla...e, i onda napravi free transform i malo ga 'zrotiraj tako da se kotači pravog auta "sljepe" s kotačima od reflexije. To bi trebalo bolje zgledat

Ako imas CS2, mozda bi mogel se malo igrat s onim famoznim vanishing point alatom, čist da ga raširiš na jednom i skupiš na drugom kraju da dobiš perspektivu.

Meni se to čini puno lakše nego nalaženje nekog exportera iz igrice u 3dsmax il neki treći 3d app, pa ručnog ljepljenja textura, pa rendanja, itd...

BTW, mislim da bi ti mogao koristiti ovaj tutor s BARTLEME DESIGN-a, zove se ŠpiglEfekt Wink
Back to top
View user's profile Send private message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 18.08.2005 08:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo napravija sam brzi tutorial za photoshop (još jučer ali ga nisam stiga uploadat - ovdi je bila luda kuća zbog brazila...)

http://img238.imageshack.us/img238/6093/reflectiontut5yv.jpg - slika sa svim koracima (oko 230 kb) koje ću sad objasnit.

1. - dupliciraš layer sa autom, očistiš sve osim auta (path, selection, eraser... čim te volja glavno je da ti ostane samo auto

2. - namjestiš jedan preko drugog i flip vertical - ne ga filpat i zarotirat da odma staviš obje gume jednu na drugu zbog perspektive, kad samo flipaš obje slike se diraju samo u jednoj točci i to je tebi "najbliži" dio auta i od njega se krajevi sužuju prema nekoj točci na horizontu - perspektiva

3. - sad radiš selection i transform, skew "skriviš" prednji dio auta do orginala, tu moraš sam odabrat odakle napravit selection pa krivit jer auto nije kocka nego ima zaobljene rubove tako da ne kriviš od najbliže točke nego malo sa strane po svojoj procjeni

4-5. - ista stvar samo zadnji kraj, isto pripaziš da ne kriviš auto preko nekih mjesta gdje će se to primjetit - npr. 4 i 5 korak - vidiš kako sam selektirao iza felge jer da nisam felga je već krivljena u jednom smjeru i da sam je sad krivio u drugom dobila bi čudan oblik srca ili slično...

6. selektiraš gornji dio refleksije auta otprilike gdje na pravom autu kod početka stakala linija auta se sužava prema krovu - opet zbog perspektive jer refleksija ne može bit ista kao i auto zbog kuta gledanja, select, transform, perspective.

7. dodaš sjene ispod auta brushem, ako su neke crte malo off ispraviš (npr. - meni je rub rupe od zadnjeg kotača bio malo kockast jer se preko njega krivilo pa sam ga opet zaokružio brushem), dodaš u novom layeru gradiente preko refleksije, moš malo gradijent napravit prozirnim (90-95%) i malo posvijetlit refleksiju tako da je svijetlija od auta

i to bi bilo to, napominjem da ovo nije 100% točna refleksija i može se još bolje to sredit (npr. - zadnje svijetlo je skroz iskrivljeno na refleksiji) ja sam ovo napravio na brzinu u 10-ak minuta...

Nadam se da će ti pomoć.

Last edited by pas on 18.08.2005 10:13; edited 1 time in total

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Dodax
Guest





PostPosted: 18.08.2005 09:48    Post subject: Reply with quote

Hvala ljudovi, pomogli ste mi Wink thx
Back to top
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 18.08.2005 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:
Evo napravija sam brzi tutorial za photoshop (još jučer ali ga nisam stiga uploadat - ovdi je bila luda kuća zbog brazila...)

Nadam se da će ti pomoć.


Ouch, nice. Dobra fora sa spigavanjem zadnjeg djela auta Wink
Back to top
View user's profile Send private message
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 18.08.2005 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pas wrote:
Evo napravija sam brzi tutorial za photoshop.


je, stvarno je super, ajd probaj javit kad nekaj napraviš Dod - tvoj je auto skoro pod 45 stupnjeva uzdužnom osi, bit će još malo teže ovo izvest, jako sam znatiželjan da vidim kako je ispalo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group