Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pitanje se tice odabira rezolucije,kada se reproducira na tv

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 17.08.2005 17:30    Post subject: pitanje se tice odabira rezolucije,kada se reproducira na tv Add user to your forum ignore list Reply with quote

opet mi treba pomoc Very Happy

radim nesto sto ce se gledat na tvu ...koju rezoluciju kompozicije za to moram odabrat u afteru.?

ili mi neko moze rec koja je to opce rezolucija? 1024x725? ili

htio bi da ne gubim kvalitetu slike.

hvala.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 17.08.2005 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

720x576 mislim Confused
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 17.08.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na misljenju..jel zna konkretno mozda neko ? vazno je Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 17.08.2005 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos bi mi trebala pomoc oko 2 stvari.

jedna se tice muzike u after effectsu...sto snjom u tom programu? dali postoje kakve kombinacije i uskladjivanja. samo okvirno. da znam ,da mogu pocet ucit.

2 stvar je vezana uz export napravljenih kompozicija ,zanima me u kojem formatu da exportam kompoziciju koju poslje planiram ubacit u premijer i ubacit u film.
da ne izgubi kvalitetu. (probo sam exportat u quick movie i slicni) izgubio sam kvalitetu koja mi je jako bitna. htio bi da bude ko u afteru dok gledam
evo slika sa mogucnistima.:

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Da Fu



Joined: 08 Apr 2005
Posts: 17
Location: Karlovac

PostPosted: 17.08.2005 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

flek ti je dobro rekao.smanji film na 720 x 576 (to ti je rezolucija PAL standarda koji mi koristimo).sto se tice formata,istu kvalitetu ces imat ako ga exportaš u AVI-ju.samo što će ti fajl bit ogroman.probaj sa MPEG-4.to ti je praktički DIVX,samo odaberi malo veću kvalitetu kompresije.
Back to top
View user's profile Send private message
juta



Joined: 06 Jun 2004
Posts: 66

PostPosted: 18.08.2005 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

REZOLUCIJA JE 720 x 756, 72 dpi, a exporetas ga u quick time i 100% odgovara. Ja tako radim i sve je ok nema prevelikog gubljenja kvalitete. A sto se tice mjuze u afteru, naravno da moze, samo ga importas normalno kao i sve sto treba, ali n a exportu pazi da ukljucis i export zvuka.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 18.08.2005 12:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a jesam dobro skuzio da se mogu sa muzikom radit neke kombinacije sa key frameovima? ..cisto informativno



radio sam sa 9 malih slicica ,poredo sam ih svih 9 po redu 3 ispod 3 ispod 3, i animiro da se pale gase bez nekog redosljeda znaci sa opacity.(mozda postoji bolji nacin?)da ne gubim kvalitetu,exporto u mpeg4,i u qick time, i oni prijelazi kod gasenja i paljenja nisu bistri kao u programu pa me to mucilo.al sta ces to je valjda tako.

valjda bi bilo ludo kad bi recimo iso sa effektom perspective 3d,samo kao primjer govorim,valjda bi ok izgledalo nisam probo,al cu probat kad cu imat malo vremena.

i pitanje. dali da si uzmem after effects 6.5 mislim da se zove,pro.
mislim ima li boljih efekata npr. sa textom? ima li netko iskustva?
jer sam gledo jedan tutorial i lik otvori tamo text efffects i ono 3 tone effekata ,mozes i gledat kako koj radi predivno..u ovom mom 6.0pro nema tako nesto.

danke šn Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 19.08.2005 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a di su ti efekti za text u afteru? ,ko ima 6.0. disu nam efecti za text? oni jednostavni stavis i slova skacu...??? Very Happy Shocked

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 21.08.2005 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u afterima 6.5 pod Window>Effects and presents (ili ctrl+5) imaš dosta presenta za animaciju texta. više njih se da skinut s neta (adobe exchange, dc++...)

nisam siguran za ranije verzije
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.08.2005 16:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja kolko vidim u verziji 6.0 nema toga.

Confused

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.08.2005 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto toliko o textu

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 21.08.2005 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



nabavi 6.5 Wink
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.08.2005 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislis da necu Arrow Arrow Wink Arrow Arrow Arrow Arrow show must go on Arrow Arrow Arrow hvala

jel ima nastavak pro na kraju ili samo 6.5?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
loomen



Joined: 19 Sep 2004
Posts: 61

PostPosted: 21.08.2005 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pro...
happy animating:)
Back to top
View user's profile Send private message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 21.08.2005 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala takodjer.

p.s daj uleti ako znas koj odgovor na moje topice o afteru na audio i video ..hvala ti jos jednom Wink Smile

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 11.10.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

idemo redom:

text animation preseti dolaze sa 6.5 verzijom

PAL DV je 720x576 25fps sa 1.neštositno pixel aspect ratiom, 768x576 sa kvadratnim pikselima. obično se koristi ono prvo (u privju prozoru uključi aspect ratio correction tu i tamo da vidiš jel sve štima, inače nagrđuje sliku).

AVI i QT su samo kontejneri, a NISU formati zapisa. ako imaš mjesta na disku, koristi uncompressed AVI/QT ili TGA sekvencu, ako ne, koristi DV AVI ili već neki ekvivalent kod QT-a. MPEG bilo koje vrste NE DOLAZI U OBZIR za ozbiljnu obradu, usporava stvar i komplicira situaciju.

kad radiš final, dogovori s klijentom, i pri renderiranju za TV uključi fieldove i navedi redoslijed (upper ili lower odnosno top ili bottom odnosno odd ili even :)), ako baš nećeš, pazi na to da ti je uključen motion blur.

audio hendling(tm) je za ku*ac u afterima, obradi ga prije ili poslije negdje drugdje (recimo Vegas).

audio možeš pretvorit u keyframeove pa ih koristi kako znaš i umiješ.

pomoz bog :D

P.S.
tražim posao u struci...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group