Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uciti ljude raditi web stranice
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.12.2003 00:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rooty wrote:
Meni je kontent zakon.tihi d.o.o rulez Twisted Evil


aha.men isto.tihi je jedan od ucenika tamo,pa ono, nabacis zajebanciju nesto, nije fora ak nije zajebancija...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 21.12.2003 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogu i ja nešto dodati?

1. Sorry ako sam te uvrijedio.
2.Što se tiče samog programiranja web stranica, eh, tu sam loš, a kamo li da ti dajem savjete o tome kako da druge naučiš.
Što se tiče dizajna samih stranica, tu, ako dopustiš složio bih se sa blackdukom. Znači, osnove kompozicije, fonta, čitkosti, logičnosti same stranice. Pa kome je ona namjenjena, koja je njezina priča(koncept), uglavnom čemu služi. Ako je to nečija osobna stranica, šta ona ljudima govori o toj osobi, ako je stranica neke firme, čime se ona bavi. Ako se nešto prodaje, kako se to najbolje može prodati...

Inače i ja na faksu pokušavam pomagati drugima (nešto kao demonstrator iz projektiranja produkt dizajna), tako da ne misliš... Jest da nema baš veze sa webom, ali dizajn je dizajn.

Uglavno, mislim da bi ih trebao naučiti programirati stranice u potpunosti, pokazati im sve čime alat raspolaže i to nek rade na jednostavnim primjerima. A ovo drugo, možda im dati smjernice, literaturu, web stranice sa tim temama, pa nek čačkaju. poslije samo moru birati koji im program za što najviše odgovara. Bitno je da to ostanu ono što jesu, tj. ALATI kojima izražavaš svoju kreativnost i svoje znanje.

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 21.12.2003 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Idea
-Najprije im reci kog vraga zapravo oni rade i što je njihov cilj.
-Pokaži par primjera lošeg dizajna i dobrog dizajna.
-Zadaj im neki zadatak koji bi zahtjevao maštu (nešto basic nacrtati na papiru, tj. utisak pokazanih primjera)
-Uvedi ih u osnove html-a
-Rad s photoshop-om, detaljno.
-Ono što je na papiru prenijeti što sličnije u photoshop
-Slaganje te stranice u dreamweaveru
-Usporedba onog s papira sa ovim konačnim u dw-u
-Na kraju, usporedba primjera iz druge crtice. Jesu li njihovi radovi sličniji primjerima lošeg ili dobrog dizajna.
-Ponovo ispočetka ali bez primjera i sa zadanom tematikom.
Cool
...
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 21.12.2003 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:
Mogu i ja nešto dodati?


naravno, uvijek, dapace pozeljno je.


Brainstorm wrote:

1. Sorry ako sam te uvrijedio.


nisi. nemozes ti nista reci sto ce mene uvrijediti.

Brainstorm wrote:

2.Što se tiče samog programiranja web stranica, eh, tu sam loš, a kamo li da ti dajem savjete o tome kako da druge naučiš.
Što se tiče dizajna samih stranica, tu, ako dopustiš složio bih se sa blackdukom. Znači, osnove kompozicije, fonta, čitkosti, logičnosti same stranice. Pa kome je ona namjenjena, koja je njezina priča(koncept), uglavnom čemu služi. Ako je to nečija osobna stranica, šta ona ljudima govori o toj osobi, ako je stranica neke firme, čime se ona bavi. Ako se nešto prodaje, kako se to najbolje može prodati...

Inače i ja na faksu pokušavam pomagati drugima (nešto kao demonstrator iz projektiranja produkt dizajna), tako da ne misliš... Jest da nema baš veze sa webom, ali dizajn je dizajn.

Uglavno, mislim da bi ih trebao naučiti programirati stranice u potpunosti, pokazati im sve čime alat raspolaže i to nek rade na jednostavnim primjerima. A ovo drugo, možda im dati smjernice, literaturu, web stranice sa tim temama, pa nek čačkaju. poslije samo moru birati koji im program za što najviše odgovara. Bitno je da to ostanu ono što jesu, tj. ALATI kojima izražavaš svoju kreativnost i svoje znanje.

Pozdrav!


ok slazem se s tobom, uglavnom dosta korisnih stvari sam saznao iz ovog topica, i namjeravam ih vecinu iskoristiti...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 22.12.2003 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Svi vi koji smatrate da se dizajn web stranica treba učiti u photoshop-u direktni ste krivci za stranice poput ove:

http://www.mt-informatika.hr

Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 22.12.2003 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shocked
a nemre se rec da je ruzna Cool

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 22.12.2003 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
Svi vi koji smatrate da se dizajn web stranica treba učiti u photoshop-u direktni ste krivci za stranice poput ove:

http://www.mt-informatika.hr

svaka čast kome se da ovo updateat Smile
doduše i nisu baš aktualni

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.12.2003 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al kaj je najgore?
to je slajsano bezveze, nije onak, da su vijesti jedan slajs, itd, nego bez povezanosti ikakve
pa 20x lakse bi mu bilo da ima jedan samo jpg

jebate
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 22.12.2003 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je kupljeni web predlozak Laughing

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 22.12.2003 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...kojeg nisu znali posložiti, pa je nekom genijalcu palo na pamet da lijepo stavi sve u slike... A mi staromodni ljudi (i oni drugi) još radimo sa staromodnim metodama poput slova! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 22.12.2003 20:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je direktno primjenjena zaštita od kopiranja teksta :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 28.01.2004 23:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
-Na kraju, usporedba primjera iz druge crtice. Jesu li njihovi radovi sličniji primjerima lošeg ili dobrog dizajna.

Gle to bi spustilo klince ubilo zanimanje i onima koji nemaju oko.

Gle evo ja sam sad 3. razred pa ako mogu ubacit pricu s Teh Dark Side-a Laughing .
Mislim da bi bilo jebenije da im napravis pakete (nesto tipa vec slozene slikice za tablicu, ne ko ona jedna jadna slika)
I onda da im dash da slazu puzzle u dw-u.
To su djeca koja vecinom trebaju imat pristup netu pa nek im je zadatak bacit se na browse po netu da vide malo kako se boje slazu. Neki ce skuzit a neki ne. Meni je trebalo pun kar vremena za to.
Kad se pocinju snalazit po dw-u onda lagahno bacat photoshop ali na bazi toga da rade pozadine ... napravite neki primjer na satu pa im dash da se izraze. Nekima bu islo a nekima ne. Onda ih slozis u grupe da nebi netko zujo i ajmo jedan gleda drugog i uce (jedan slaze slike u tablice, drugi ih radi).
na kraju svima pomognes malo da vide sta je .css i kako da strukturiraju direktorije sajta.
Dakle ono basics a dalje ce se klinci pokompat i sve ce tec gladje.
Mislim kad svi pokupe malo .css-a onda dalje deljesh sve skupa ali opet podjeljeno na izradu slika i {include} part Smile .
Ja naso frenda u razredu koji ima fakin oko i sad ce on radit slike a ja se bacio na coding sta mi ide bolje. Neke jebeno zanima sve o web dizajnu ali nisu sposobni za sve pa je steta da se ne nauce dopunjavati i suradjivati.

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 29.01.2004 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovo je stvarno dobra tema, evo mogu ja nešto reć pošto idem u srednju grafičku školu smjer dizajner multimedijalnih sadržaja (čitaj: web dizajner). Prvi sam razred i ovo je skroz novo zanimanje u hrvatskoj, prva smo generacija. Normalno bavim se dizajnom već od prije nego što je to uvedeno...i počela škola ja mislio biće zanimljivo skroz, ali prvih možda dva tjedna učili smo povjest interneta, ful dosadno. Nakon ta dva tjedna napokon je došla lekcija: "Moja prva web stranica". Izrađena je u notepadu i bila je gadna do jaja. Nakon toga ja sam se nekako "zgrozio" i to mi se nekako zgadilo...kako mogu djecu učiti takvim gadarijama. Ali nakon nekog vremena vidio sam da nije baš tako, naime profesor koji mi predaje predmet "web site" nije baš neki dizajner ali zna html i još dosta toga, on je htio da mi prvo dobro naučimo html i sad se skroz slažem s njim, ali treba i photoshop učiti usporedno sa htmlom, zato mi imamo i još jedan predmet koji se zove "multimedijalne tehnologije" gdje učimo ovu godinu photoshop. Na tvom mjestu bi pokušao ih učiti html i photoshop istovremeno, naravno ako je to moguće.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
s.d.



Joined: 29 Jan 2004
Posts: 15
Location: Nasice/Croatia

PostPosted: 30.01.2004 17:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dreanveaver je ok ali ja se budem da e drzim flasha

_________________
Peaple are not expendable-gouverment is!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ZoDu



Joined: 03 Feb 2004
Posts: 29
Location: Ljubljana

PostPosted: 03.02.2004 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brainstorm : htio sam ti nabaciti komentar na onaj post koji je zakljucan...

Znam kako ti je, i sve to stoji sto ti kazes. Ali ne mozes ocekivati da ce te itko (osim tebi slicnih ) podrzati u misljenju. Vjerujem da si taj fax upisao zato jer to i volis...
Ali... dizajn tj. oblikovanje ti je kao i pjevanje... Ako imas dobar glas i iskustvo ... ne treba ti bas glazbena komercijala nego jednostavno dobar izgled i poprecan menadzer...

ne znam ko ima kakve veze sa ovim siteom... ali oblikovan je po svjetskom standardu... i pri tome mislim samo na najbolje. Ali nije mu bila potrebna nikakav fax za taj uspjeh nego samo smisao za oblikovanje, sati sjedenja za kompom... I to je ti je to od mene.

bez zamjere... i ispricavam se sto sam uskocio u post..

_________________
Moderators, keep your fingers away from my post!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ZoDu



Joined: 03 Feb 2004
Posts: 29
Location: Ljubljana

PostPosted: 03.02.2004 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ante i vedran.... site-ovi su vam ista pasta samo sto je jedna mercator a druga tuš...

Razz

prestanite papucarit... ma ima onaj brainstorm pravo .. Twisted Evil

_________________
Moderators, keep your fingers away from my post!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 03.02.2004 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bas mi se svidja tema.
Ja bih trebao ovog ljeta u Rovinju držati predavanja iz slične stvari pa mi je ovo uletjelo ko naručeno.

A moje osobno mišljenje je da je znanje HTML-a bitno, ali isto tako i da je bitno da se znaju služiti fotodućanom i ostalim alatima.
Što se server sidea tice, mislim da je to previse za pocetnike. Slazem se s Carrom da bi trebali najprije znati programirati inace a tek onda preci na serversko.

Npr mozda ih nauciti kako funkcioniraju mreze, serveri i sve to, onako, opcenito, a onda preci na HTML, osnove... prve tekstualne web stranice. Kasnije malo krenut s java scriptom, ne previse, nego tek da skuze tehnologiju. Kasnije preci na fotoshop, nauciti ih da slike iz glave pretoče u nesto opipljivo, a onda ih naucit kako da to prebace u web stranicu.. slajsanje i sl:)
Nakon toga im otkriti divote dinamickih webova, php, asp itd.

Osnove za daljnje 'bildanje' znanja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 03.10.2007 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo spajam se na topic star 3 godine jer sam i ja u sličnom problemu.

Radim trenutno kao instruktor za web dizajn u jednom od "centara za edukaciju"
Imam pisani program iz infokatedre i preko njega prolazim programe i tehnologije - dakle: HTML, Dreamweaver, Fireworks, Flash i uglavnom što se tiče rada sa programima tu sam se dobro snašao i imam program po kojem učim polaznike..

Moj trenutni problem je što moram malo više improvizirat na seminaru Fireworksa tako da sam se upustio u nekakve oblikovne vježbe za polaznike.. sad trenutno tražim različite design osnove u nekakvom teorijskom obliku

Dakle dobro bi mi došao neki link koji bi se ticao nekih osnovnih pojmova u dizajnu pojmova (kad kažem "osnovih pojmova" ne mislim samo na web dzajn nego i na grafički dizajn također)

Dakle ti pojmovi su:
Tipografije
Boja
Kompozicije
Layout-a
Linija
Simbolike/ semiotike
ili bilo čega korisnog

Pogotovo bi me zanimalo što je Maratz spomenuo.. onih "99must's"

Ja sam našao već neke linkove za tipografiju i boje.. i nadam se da možete iskopat neke linkove koji se tiču malo više osnovnijih stvari, a ne nešto poput članaka sa alistapart.com

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 03.10.2007 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Design for web developers imam slučajno u pdf-u.

- Elements of Design
- Layout techniques
- Color Usage
- Typography

Ak treba baci mail na private.

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.10.2007 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nešto

http://www.digital-web.com/types/design_in_theory_and_practice/

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group