Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MDB -> SQL

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mp



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 26
Location: Karlovac

PostPosted: 23.08.2005 11:51    Post subject: MDB -> SQL Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim jedan web sajt koji je u ASP-u i koristi MDB bazu. Jos je u ispitnoj fazi, no pocela se pojavljivati "System resource exceeded" greska (povremeno se pocne pojavljivati, pa to tako jedno vrijeme traje, prodje.... i onda nakon nekog vremena ponovno). Baza je prilicno jednostavna (najveca tablica ima 40-ak redova i 5 stupaca) i stvarno ne vidim razlog za pojavu ovakvu greske, pogotovo stoga sto mi se kod drugih providera (sad je u pitanju T-Com) nije dogadjalo. Inace, "rs.close, Conn.close" i slicne savjete na tu temu koje sam pronasao na webu sam primijenio....

No, ono o cemu razmisljam (ukoliko se ovo ne moze dovesti u red; molim eventualne sugestije da iznesete Cool ) je prelazak na SQL bazu. Kako na tom polju nemam iskustva, zanima me kakva je procedura konverzije baza i postavljanja nove-stare baze na web? Sto se koda tice, mislim da se to u relativno kratkom vremenu moze prepraviti....
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 23.08.2005 13:04    Post subject: Provjeri KOD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pretpostavljam da ti javlja Error u gornjim linijama stranice! System resource exceeded error se javlja kada ti bazu podataka istovremeno napada brdo korisnika (500 i vise, puno vise 1000-10000), ali pretpostavlja da to kod tebe nije slucaj tako da ostaju jos dvije mogucnosti: ili si napravio neku beskonacnu petlju koja stalno nesto trazi od baze pa baza pukne ili nisi najbolje zatvorio konekciju na bazu nakon sta se ucita sadrzaj ili cak kombinacija ove zadnje dvije mogućnosti.

Mozda da postas kod pa bi ti mogli vise reci!

SQL je OK, malo je mozda nezgodniji za kreiranje ASP aplikacija od doma i skuplji je tj. dodatno se naplacuje kod hosting providera, tako da ti je Access baza sasvim OK ako je sve konfigurirano ako treba i ako je code OK.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mp



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 26
Location: Karlovac

PostPosted: 24.08.2005 14:48    Post subject: Re: Provjeri KOD Add user to your forum ignore list Reply with quote

tubak wrote:
Pretpostavljam da ti javlja Error u gornjim linijama stranice! System resource exceeded error se javlja kada ti bazu podataka istovremeno napada brdo korisnika (500 i vise, puno vise 1000-10000), ali pretpostavlja da to kod tebe nije slucaj tako da ostaju jos dvije mogucnosti: ili si napravio neku beskonacnu petlju koja stalno nesto trazi od baze pa baza pukne ili nisi najbolje zatvorio konekciju na bazu nakon sta se ucita sadrzaj ili cak kombinacija ove zadnje dvije mogućnosti.

Mozda da postas kod pa bi ti mogli vise reci!


Ma ima dosta skripti tak da bi to bilo puno za postat....

No, uglavnom, kad se greska pojavi, onda se javlja na prvoj includanoj skripti na glavnoj stranici ili ako ne na prvoj, onda na prvoj koja ima malo slozeniji SELECT upit (sortiranje po nekoliko kategorija, jedna je DESC, dvije su ASC).
No, procesljat cu kodove da vidim da se negdje ne desava ovo sto si spomenuo.

E, i jos nesto - jel ispravan pristup da u svakoj skripti otvaram i zatvaram bazu?
Npr. imam glavnu stranicu na kojoj se includa skripta sa vijestima, sa prognozom, sa anketom.......... i ja u svakoj zasebno imam otvaranje baze (na pocetku) i zatvaranje (na kraju).
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 25.08.2005 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eksportuješ u CSV i onda začas našpišeš neku skripticu. Može i preko ODBC drajvera.
Back to top
View user's profile Send private message
mp



Joined: 17 Aug 2004
Posts: 26
Location: Karlovac

PostPosted: 26.08.2005 19:54    Post subject: Re: Provjeri KOD Add user to your forum ignore list Reply with quote

tubak wrote:
tako da ti je Access baza sasvim OK ako je sve konfigurirano ako treba i ako je code OK.


Hmmm, u isto vrijeme kad se meni pojavljuje greska "system resource exceeded" nju sam zapazio i na nekim drugim sajtovima na istom serveru. Dakle, cini se da i ne moram toliko brinuti zbog svog koda.....? Tj. mozda i da ako bih pretpostavio da je moj sajt uzrok, ali to mislim da nije zbog prije recenih stvari (vrlo mala baza i, kako je sajt u radnoj fazi, skoro nikakva posjeta).

Ali, to onda znaci da bi moglo tako stalno rikavati koliko god moj kod bio ok??
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group