Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ogroman problem s racunalom !pomoc!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 17:09    Post subject: ogroman problem s racunalom !pomoc! Add user to your forum ignore list Reply with quote

iso sam prckat i izbriso drivere za zvucnu i osto bez zvuka.
CDromovi su radili, jer sam ubacivo cdeeve sa driverima ali su i oni prestali raditi nakon sta je jedan covjek gledo sto je racunalu (nisam siguran dali je i on nesto zbrcko ) ne radi ni modem ,cd rom i przilica (tj.dvdcitac)(ne zele ocitat cd) znaci dosta drivera je nestalo . i nista od toga ne radi iskljucivo radi gubitka drivera.
ja bi onda drivere skinuo sa neta sa drugog kompa (na mom ni modem ne radi) i sa mp3USBom prebacio na svoj kompjuter.i instaliro.
i zanima me ako mi netko moze pomoci da mi da link da trazim tih par drivera. (znam da ima dosta siteova ali se nadam nekoj jednostavnoj i provjerenoj stranici,kada ja napisem ime drivera da mi on izbaci ako ima i to je to.)
sad.... kako da provjerim koj mi driver treba? dovoljno mi je znat ime cd roma ili modema ili dvd citaca npr. i da napisem to i on mi izlista drivere bas za taj modem odnosno cd rom?
u control panel/sistem/hardwer/device maneger/ gledam kako mi se sta zove da mogu trazit drivere?


sada dali u device menegeru idem izaberem to di mi je



ako nesto ne razumijete a mozda mi znate pomoc budite slobodni pitati jer mi je jako bitno da to sredim. hvala puno

HITNO!!

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 23.08.2005 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imaš na http://www.driverguide.com sve moguće drivere. Moraš se nažalost registirat al se isplati za situacije poput tvoje. Ima i super search, moraš samo izabrat hardware, ime firme, model i to je to. Izbaci ti drivere i skineš si.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 23.08.2005 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je bilo i mom frendu...jednostavno ponovo stavi windowse !

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 17:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na linku.

mozak mi je sad pun kojekakvih gluposti ali mislim da sam nesto dobro skuzio.

radi se o multimedia audio controler on jedini nema drivere..jer kad odem na device meneger i odem update driver na svaki od ostecenih a ima ih 6 ,svi ce rec da kompjuter nije nasao bolji od toga sto je vec instaliran(znaci da postoje na kompu.,a ovej nema instalirano. izgleda da je on povezan sa modemom cd romovima i zvukom . izgleda da sam njegove drivere izbrio i automacki se srusilo i ovo ostalo.

a dali netko zna o tome controleru sto je to? meni kaze da mu je lokacija na slot4 covjece. unknow proizvodjac uostalom evo vam.
ocito mi samo za to treba driver ili driveri a sta je to?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je zadnja solucija ..ali cd mi ne radi kako onda ubacit cd od win??

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 23.08.2005 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kada restaraš komp odeš u bios i napišeš da ti boota sa cd-a ubaciš cd opet restartaš i voila !

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne cita mi cd niti jedan cd rom.nerazumijem kako to mislis?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
AngalotH



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 70

PostPosted: 23.08.2005 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda ti cdrom ne cita samo u windowsima, zato u biosu namjesti "1st boot device" da ti bude CD/DVD ROM, a ako neide, nek ti frend posudi svoj čitač
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AngalotH wrote:
Mozda ti cdrom ne cita samo u windowsima, zato u biosu namjesti "1st boot device" da ti bude CD/DVD ROM, a ako neide, nek ti frend posudi svoj čitač


1 moj citac radi inace garant,nego radi draivera nece,pa sumljam da kad bi frend donio citac bilo nes drugacije.
a recimo da uspijem pokrenuti citac iz biosa,neznam o ovome multimedia audio controleru nista,tako da neznam koj da cd ubacim i sto da radim.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo gledam tu na kompu ni nema multi media audio controler,ima li kod vas? pa jer moguce da je radi toga? koj je to djavo?

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.08.2005 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odi sa IE na windows update, on će ti automatski detektirati i instalirati audio controller
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to mislis prek neta?

ne radi mi net trenutno zbog sveg nemogu online sa tim kompom.

izgleda da cu formatirat onda bi sve trebalo bit po starom,vidit cu dal ce mi citat opce cd od win.

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 23.08.2005 20:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A slusaj, mislim da bi bilo najbolje sve formatirat.
Onda bi ti Windowsi trebali staviti drivere koji su im ugradjeni u instalaciju.
Sulien wrote:
odi sa IE na windows update

Jucer sam na PC Ekspertu na vijestima vidio link za ovaj programcic:
http://windowsupdate.62nds.com/ - program omogucava Windows Update iz drugih browsera, probao sam na FF-u i radi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 23.08.2005 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pripremi veliku porciju cevapa, dosta nekog soka i nekoliko baklava, posalji adresu na private i ako si u zg problem je rjesen Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brat iz istre preko telefona daje riskantne upute,,,,,, zasad formatiram c:

nabijam racun telefonski,drugacije nejde .....

ja veceras planiram igrat online jos.....makar to bilo ujutro.

kad reformatiram imat cu sve drajvere koji su na windowaima,pa ce radit,mora.

a kada mi se dignu opet vndovsi imam osobu koja ce mi sve rec za antivirusne programe.to mi je riješesno.

nego jel moram radit kakav update? mozda ponesto o tome...hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 23.08.2005 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi brat napiso na cd strava neuredno brojeve i sad gubim vec dosta vremena tu za seriskim br.....jel ima ko br.....jesu isti?

mos mislit...

ako jesu nek ga stavi neo,ovako moj ide FCKGW RMQQ2.........???????????

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 23.08.2005 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wtf ?
Kakav serijski broj ?Ma meni to ne traži kada boota onako iz biosa !

Jednostavno odi opet u dos i napiši format C: onda kada to završi restartaj komp i odi u bios tamo odaberi 1st boot neka bude cd-rom save and exit i onda opet restartaj komp ubaci cd i voila Very Happy

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 23.08.2005 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eric, ti ocito vec imas sredjenu instalaciju Vindoza tako da te ne trazi CD Key pri instalaciji.
Ne znam da li je u redu ovdje davati CD Key-eve Shocked Embarassed Rolling Eyes ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 24.08.2005 08:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
Ne znam da li je u redu ovdje davati CD Key-eve :shock: :oops: :roll: ...

Nop.
PM takve stvari.
Tnx.

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 24.08.2005 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p.s. serijski broj koji imas ce ti stvarati probleme sa SP2 jer je ilegalan i to onaj prvi ikad napravljen... prije svega odi negdi i nadji na necemu tipa freeserials neke novije keyeve... nabavi odma negdi slipstreaman (integriran) SP2 XP Pro CD i to ti je to... format is da way to go Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.08.2005 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo uspio pisem sa svog kompa. \

sad moram dalje.na yastitu nero i ostale stvari.....idem na avast..

hvala svima na odayivu upomoc ** Very Happy

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.08.2005 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja sam prije ovoe zgode imo avast i adawere..mozete mi preporuciti tocno joj avast,home?adition?_ i adawere_ dali opce adawere ima vise prog. hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 24.08.2005 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bitdefender / nod32 (kako god os, neki preferiraju nod) za avirus
adaware + spyware blaster + spybot s&d provit spywarea
i naravno Firefox / Opera i svoje si probleme rijesio

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LUKAvac



Joined: 22 Jul 2005
Posts: 273

PostPosted: 24.08.2005 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo skinuo sam avast home edition ..i ad-awere
samo mi daj sugestiju dal da idem dalje od tog sto se tice obrane...da,htio bi da sam potpuno miran i spreman sam na jos downloada??

naravno skinuo sam modzllu.

i dali imate link za nero da skinem _? imam neki na cdu ali je verzija shit do bola.

netreba mi niti najnovija verzija,samo da je solidna da kopira cdee i da radi datu i ja sretan. hvala

_________________
HC7 ; GO CLICK!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 24.08.2005 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pretpostavljam da nisi cuo, ali provaj na dc++ ili na limewire tamo imades krekovane

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group