Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
flash banneri

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 24.08.2005 17:18    Post subject: flash banneri Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav

Radim za sebe jedan banner rotator i želio bih da ima mogućnost prikaza flash bannera. Problem mi nije prikazati flash banner, ali kako da napravim da kad se klikne na taj banner da sistem zbraja taj klik.

Također me zanima kad se rade flash banneri dal se u flashu definira link tog flash bannera ili kak to funkcionira s flashom ?

Unaprijed zahvaljujem

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.08.2005 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi da je banner link target zapravo tvoja skripta na disku koja zapiše stvar u bazu i napravi redirect na eksterni site

što se tiče elegantnog rješenja za flash link, programirao sam ga doma ali ti ne mogu c/p pošto sam drugdje, uglavnom radi se o par linija actionscripta koji napravi novi mc, nacrta transparentnu kocku veličine filmića i da joj onrelease event
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 24.08.2005 17:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem dolazi ako ja imam tu banner rotator skriptu na svom siteu, i sad meni dodje frend i veli: "ej daj ubaci moj flash banner u svoju rotaciju" eh sad zar će on morati stalno mjenjati link tog bannera ... Ne sviđa mi se to rješenje !

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.08.2005 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedna od common varijanti koja se koristi: http://www.macromedia.com/resources/richmedia/tracking/designers_guide/

U kombinaciji sa server-side skriptom koja ucitava .swf i koja .swf-u predaje clickTAG varijablu kroz GET parametre jer to izvuce iz banner management sustava...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 25.08.2005 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmii nikada nisam o tome razmišljo.

Rešenje broj 1:
Napraviš svoj swf fajl u dva layera. Prvi layer učita pravi banner kao ekstenrni swf a drugi je 100% transparentan i ulinkan tamo gdje treba. SWF koliko ja znam može da nasleđuje GET parametere, pa preko njega možeš da to središ.

Rešenje broj 2:
Ulinkaš čitav filmić. E sada to nikako nije po "pravilima" ali ako to stvariš u span/div i sve središ stilovima možeš dobiti određeno "klikabilno" područje.
Back to top
View user's profile Send private message
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 25.08.2005 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
jedna od common varijanti koja se koristi: http://www.macromedia.com/resources/richmedia/tracking/designers_guide/

U kombinaciji sa server-side skriptom koja ucitava .swf i koja .swf-u predaje clickTAG varijablu kroz GET parametre jer to izvuce iz banner management sustava...


Ovo je jedno rješenje, ali to znači da taj flash banner mora biti posebno pripremljen. Ovako vi u svojoj app core.web imati isto banner rotator, kako ste vi to sredili i kako to rade app tipa phpAdsNew il kak se već zove ...

zytzagoo koliko sam ja skužio samo moram dodati taj clickTAG prilikom prikazivanja filmića ? Jel ?

/dev/null wrote:
Hmii nikada nisam o tome razmišljo.
Rešenje broj 2:
Ulinkaš čitav filmić. E sada to nikako nije po "pravilima" ali ako to stvariš u span/div i sve središ stilovima možeš dobiti određeno "klikabilno" područje.


To sam već pokušavao ali nikako nisam uspio, ajd mi molim te napiši kod za flash filmić unutar diva, ali da ja mogu kliknuti na taj div ...

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.08.2005 17:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvone wrote:
Ovo je jedno rješenje, ali to znači da taj flash banner mora biti posebno pripremljen. Ovako vi u svojoj app core.web imati isto banner rotator, kako ste vi to sredili i kako to rade app tipa phpAdsNew il kak se već zove ...

phpAdsNew radi bas tako... jos moze modificirati .swf file i pokusati pronaci hardcoded linkove i promijeniti ih u clicktag varijantu

Quote:
zytzagoo koliko sam ja skužio samo moram dodati taj clickTAG prilikom prikazivanja filmića ? Jel ?

Da, ali kao sto si rekao, filmic mora u sebi imati logiku za clickTAG.
Ja osobno jos nisam vidio sustav koji u potpunosti samostalno uspjesno prima nepripremljene flash bannere, a da ne moraju biti posebno pripremljeni za njega...
Previse zajebancije, samo zato da neki dizajner ne bi dodavao jedan layer sa buttonom i actionom ili koju god vec varijantu hoce.

Quote:
To sam već pokušavao ali nikako nisam uspio, ajd mi molim te napiši kod za flash filmić unutar diva, ali da ja mogu kliknuti na taj div ...

bez javascripta, a da radi svuda - tesko ako ne i nikako...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.08.2005 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svakako javi kad to središ da ti sa Adblockom dođem gledat Razz

ima jedan lik koji je napravio Adblock detekciju i fino blokirao ljude sa sajta koji vrte Adblock ili slične pluginove ... kasnije sam čitao što lik piše na netu, nije uopće budala već skroz pametan čova Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 26.08.2005 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A to znači kad se meni javi neki klijent koji bi se htio oglašavati na mojim stranicama s flash bannerom, onda bi ja njemu trebao reći kako banner mora biti pripremljen ili to već ljudi znaju (oni koji se tako oglašavaju) ??? Kakva su vaša iskustva ?

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.08.2005 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u svakom slučaju trebaš obavijestiti oglašavača kako da pripremi SWF tako da mu ti možeš prenijeti nekakav parametar i time ga integrirati u svoj rotator / što već
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group