Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pocetnik - pomoc
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 01.09.2005 09:18    Post subject: Pocetnik - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim vas za pomoc.
Novi sam u WEB programiranju i tek sada pocinjem sa ASP-om, ali mi se odmah u pocetku javlja greska, dakle ne mogu niti poceti.
Naime, u svom Web browseru (Firefox), kada upisem

http://localhost/

ili bilo koji *.asp u nastavku, dobijem slijedecu gresku:

Server Application Error
The server has encountered an error while loading an application during the processing of your request. Please refer to the event log for more detail information. Please contact the server administrator for assistance.

Incace, ukoliko upisem neki *.html, sve radi bez problema.

pls hlp
thx.



Sad
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 01.09.2005 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo ljudi, odgovorite štogod pametnoga čovjeku...
jutros mu savjetovala da se logira na mi3, nahvalila vas do boli a vi ništa...
ja nažalost nisam nikad pokušala radit s asp-om pa mu ne znam pomoći

kaže da je sve do sad napravio kako je navedeno na ovom siteu

http://www.1osb.ims.hr/skola/IIS/iis-instaliranje.html

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 01.09.2005 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto je čovjek totalni početnik, moj je iskreni savjet da se ostavi ASP-a i krene učit PHP... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 01.09.2005 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ti IIS ne procesira .ASP stranice jer ti nije dobar username i pass na default website u IIS (desna tipka/properties - Directory Security - Edit - Anonymus access)
Tu ti treba biti upisan user IUSR_IME-KOMPA (idi na Browse, samo je jedan IUSR_XXX user acccount), a pass moze biti i prazno (ali ako si vec negdje tom useru kreirao pass onda ga tu treba upisati)

Ovaj user IUSR_XXX ima dozvole, tj. Windows ga kreira kao Internet Guest Account i on ima dozvole za pristupanje web stranicama na tvom kompu (IIS-u)

Nadam se da je to, to!

Inace kada napises http://localhost trebala bi se pojaviti 2 prozora sa uputama i opisom sto je to IIS i ASP (to je neki default help od Microsofta)!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gale



Joined: 04 Apr 2005
Posts: 120

PostPosted: 01.09.2005 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
Pošto je čovjek totalni početnik, moj je iskreni savjet da se ostavi ASP-a i krene učit PHP... Wink


Stvarno neznam da li da ovo shvatim kao uvredu ili ne!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 01.09.2005 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gale wrote:
les wrote:
Pošto je čovjek totalni početnik, moj je iskreni savjet da se ostavi ASP-a i krene učit PHP... Wink


Stvarno neznam da li da ovo shvatim kao uvredu ili ne!!!

Ni na kraj pameti mi nije bilo da nekog vrijeđam. Samo savjet na osnovu mog skromnog mišljenja....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 01.09.2005 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tubak wrote:
Mislim da ti IIS ne procesira .ASP stranice jer ti nije dobar username i pass na default website u IIS (desna tipka/properties - Directory Security - Edit - Anonymus access)
Tu ti treba biti upisan user IUSR_IME-KOMPA (idi na Browse, samo je jedan IUSR_XXX user acccount), a pass moze biti i prazno (ali ako si vec negdje tom useru kreirao pass onda ga tu treba upisati)

Ovaj user IUSR_XXX ima dozvole, tj. Windows ga kreira kao Internet Guest Account i on ima dozvole za pristupanje web stranicama na tvom kompu (IIS-u)

Nadam se da je to, to!

Inace kada napises http://localhost trebala bi se pojaviti 2 prozora sa uputama i opisom sto je to IIS i ASP (to je neki default help od Microsofta)!


I dalje se nista ne desava. Username mi je dobar, ali neznam koji je password (samo su tockice) i
Allow IIS o control password mi je checkiran. To bi znacilo da ne mogu mijenjati password.

Opet ponavljam, html stranicu mi bez problema otvori, ali nece asp. Nazalost, jos ne...
Sad
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.09.2005 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj korak podrazumjeva da si instalirao IIS i da je sve prošlo OK.
Start -> Control Panel -> Administrative Tools -> Services -> E, sad... tu je potrebno startati IIS servis koji po defaultu nije startan. Pošto na poslu nemam IIS, molio bi nekoga ko ima da samo napiše ime servisa koji je potrebno startati.

Mislim da je to rješenje tvog problema, pošto sam i ja jednom davno imao isti taj problem

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 01.09.2005 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Restart IIS servisa bi mogao pomoci!

Najjednostavnije je restartati sve IIS related servise tako da u Start/Run (Win+R) upises:

net stop w3svc (ova naredba zaustavlja sve IIS related servise), a zatim napises

net start w3svc (jasno ovo ponovno pokrece servise)


Inace kod onog passworda ako ga nisi mijenjao onda ga po defaultu nema i samo dva puta pustis prazan password kada te IIS pita, ali mozda ti ovaj restart rijesi problem! Inace sama konfiguracija IIS-a nije toliko bed, samo prvi put dok ne skuzis cemu i zasto. Vec kada budes drugi put reinstalirao Windowse ici ce ti glatko. Ja sam prilikom trece instalacije IIS-a uspio u lokalnoj mrezi jedan direktorij postaviti kao FTP dir i das username i pass rulji u mrezi i onda ti oni putem nekog FTP programa "uploadaju" sadrzaj lokalno, a incae nemaju pristup na moj komp. Da ti ne govorim dalje da uz malu softwersku podrsku IIS moze biti i SMTP server, ali ako te to interesira GoogleOn!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 01.09.2005 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
Gale wrote:
les wrote:
Pošto je čovjek totalni početnik, moj je iskreni savjet da se ostavi ASP-a i krene učit PHP... Wink


Stvarno neznam da li da ovo shvatim kao uvredu ili ne!!!

Ni na kraj pameti mi nije bilo da nekog vrijeđam. Samo savjet na osnovu mog skromnog mišljenja....

i must agree with les.

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 01.09.2005 20:57    Post subject: Re: Pocetnik - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

NICARAGUA wrote:

http://localhost/


evo meni radi bez problema Canadian rrrrrrrah

pokušaj proći nešto od ovoga: http://www.google.com/search?hl=hr&q=iis+installation&lr=
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 02.09.2005 07:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nazalost, jos se nista ne desava.
Negdje na netu sam iskopao da bih trebao imati podeseno u Component Services u Com+Applications :

IIS in proces applications, IIS out of process pool applications, IIS utilities.

No medjutim, kada odem na Component services u Com+Applications dobijem slijedecu Error poruku:

CATALOG ERROR
An error occurer while processing last operation.
Error code 80080005 - Server execution failed.
Back to top
View user's profile Send private message
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 02.09.2005 07:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sada cu ponovo (vec 5. put) deinstalirati i instalirati IIS.

Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 02.09.2005 09:35    Post subject: Re: Pocetnik - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

NICARAGUA wrote:

The server has encountered an error while loading an application during the processing of your request.
Please refer to the event log for more detail information.


hm, na zalost, vec dulje vrijeme se nisam igrao s iisom... a iis sam instalirao zajedno s vindozima a ne naknadno;
pretpostavljam da imas vindoze xp.
daj pogledaj sto je zapisao u event logu (adm tools/event viewer); u cemu je tocno greska...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 02.09.2005 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nije ti kriv IIS, mozes ti i 50 puta njega de/instalirat, ali ce ti uvijek biti isti problem dok ne postavis sva prava kako treba, a to ne bi trebalo biti komplicirano!

Ali ipak, kada ga instaliras, ako na http://localhost ne dobijes nista osim errora, to onda znaci da ti sa IUSR_XXX pravima nesto ne stima, jer IIS po defaultu radi cim se instalira.

Kao sto znas stranice bi trebalo stavljati u inetpub/wwwroot, ali to se i ne mora bas nuzno jer je onda i bed jer se taj dir nalazi na c:\ i nije bas dobro ako vrisnu windowsi, pa si mozes ici na properties od default web sajt u IIS-u i odabrati Home Directory i pod local path mu staviti neki direktorij gdje i incae drzis web radove npr. D:\Net

I sada ti taj direktorij dobiva ista ona inetpub prava za pokretanje .ASP stranica i ako ukljucis directory browsing kada upises http://localhost u browser trebao bis vidjeti listu direktorija i fajlova koji se nalaze u tom direktoriju sto si ga postavio za default web site u IIS-u.

Ako ti baš ništa od ovoga ne radi onda mozes biti siguran da imas frku sa windowsima.

Ne odustaj!

P.S.
Jos sam se necega sjetio, mozda ti je sa IIs-om i sve u redu, mozda ti imas neki error na stranici koju pokusavas pokrenut, ali ti nesto nece, a ne vidis.
IIS prema browseru generira dvije vrste error messagea. Friendly i "unfriendly".

Friendly poruke su ove kao sto si je ti dobio, a tebi kao developeru trebaju unfriendly. To su one koje ti kazu imas taj i taj error u tom i tom fajlu na toj i toj liniji.

Taj tip prikaza errora dobijes tako da (ovo je za IE browser, ali i ostali browseri to imaju) ides na Tools/Internet options/ Advanced i rpi dnu od Browsing sekcije imas Show friendly error messages, i Shwo friendly URL. Oba dva odcheckiraj i vidi da li ima neke promjene!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 02.09.2005 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odcheckirao sam da ne primam friendly messager. Nista se nije promijenilo.

Kakva bi trebala biti prava na IUSR_XXX i IWAM_XXX u wwwroot direktoriju???
Back to top
View user's profile Send private message
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 02.09.2005 11:52    Post subject: Re: Pocetnik - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:
NICARAGUA wrote:

The server has encountered an error while loading an application during the processing of your request.
Please refer to the event log for more detail information.


hm, na zalost, vec dulje vrijeme se nisam igrao s iisom... a iis sam instalirao zajedno s vindozima a ne naknadno;
pretpostavljam da imas vindoze xp.
daj pogledaj sto je zapisao u event logu (adm tools/event viewer); u cemu je tocno greska...



prvi tip log-a
09:43:33 127.0.0.1 GET /Rijeka//test.asp 500

drugi tip log-a
127.0.0.1, -, 2.9.2005, 11:49:27, W3SVC1, COMP1, 127.0.0.1, 0, 412, 490, 500, 2147746132, GET, /Rijeka/Test.asp, -,
127.0.0.1, -, 2.9.2005, 11:49:27, W3SVC1, COMP1, 127.0.0.1, 15, 329, 4203, 404, 2, GET, /favicon.ico, -, Idea ?
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 02.09.2005 12:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gledajuć ovo postaje mi drago što nikad nisam ništa radila s asp-om
nadam se da mi šef ni neće uvalit neku aplikaciju vezanu uz asp tako brzo
čuvaj živce

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 02.09.2005 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Daj mi par odgovora:

1. Kada u browser napises http://localhost, sta dobijes kao "rezultat"?

2. Probaj kreirati u rootu od IIS-a (onaj koji ti je definiran u IIS kao default web site) neku .ASP stranicu npr. proba.asp i u body od te stranice napisi:
<% response.write("Hello World") %>
Pa pokreni tu stranicu! u browseru: http://localhost/proba.asp
Sta dobijes?

Ako ti ta proba.asp stranica u browseru ispise Hello World, a ne error, onda to znaci da ti je sve u redu sa IIS-om

3. Ovo gore ti pisem da probas korak po korak eliminirati uzroke.
Po log fajlu Error 500 je error koji najvise mrzim!!!!! Uuuuuuuuuuu brdo!!!!
Error 500 znaci da ti je sintaksa sama po sebi u redu, ali istovremenoznaci i da je u kodu nesto zapetljano, a kod najcesce ima 200 i vise linija pa treba pratiti (debug) kod korak.
Po mojem iskustvu Error 500 mi se najcesce javljao kada sam imao brdo If / End If naredbi i onda zapetljam negdje sa vise end ifova nego sto je trebalo pa mi neki End If zatvori krivi If i IIS pop**zdi pa pukne Error 500, a na netu u principu nema objasnjenja koji je to error jer je kriv covjek (uglavnom)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 02.09.2005 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne zelim kuhati nikakav flame, ali ASP kao ASP je stvar proslosti....tak da bi ti preporucio da se primis ili .net-a ili php-a, jer ces potrositi godinu-dvije na ucenje necega sto vec danas nema nikakvu buducnost...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 02.09.2005 14:59    Post subject: Re: Pocetnik - pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

NICARAGUA wrote:


prvi tip log-a
09:43:33 127.0.0.1 GET /Rijeka//test.asp 500


hm ,nisam mislio na iis, nego na poruke koje sustav javlja, a koje se mogu pogledati u event vieweru (ako sam proces iisa javlja kakve greske ili je iis los).

ali, najbolje ti je prvo poslusati sto je tubak rekao.

(ima negdje postelati iis da ispisuje kompletne podatke o gresci, bez obzira na browser, al se sad ne sjecam gdjeikako...)

kolko mogu iz ovog loga zakljuciti iis radi ok...
a sto se tice dozvola, iz windows explorera odi na properties root direktorija / security i tamo dodaj internet guest account. (mh, iako bi po defaultu, defaultni root direktorij trebao raditi...)
ako ne vidis tab security, odi prvo na tools / folter options / view i iskljuci use simple file sharing...
hmhm...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 02.09.2005 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

retro_one wrote:
ali ASP kao ASP je stvar proslosti....tak da bi ti preporucio da se primis ili .net-a ili php-a, jer ces potrositi godinu-dvije na ucenje necega sto vec danas nema nikakvu buducnost...


hm, ma da... ali ako covjeku ne radi iis, onda mu ni .net nece radit doma... (ako radi za web).
al, sto jestjest... za vjezbanje moze posluzit i asp, a za zabavu .net ili php...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 02.09.2005 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koliko znam on to pokušava na poslu napravit, dakle na mreži, možda ga mrežni firewall može zezat?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 02.09.2005 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja na poslu imam SERVER s domenom i brdo klijnata u mrezi, ali svejedno na svom kompu imam svoj IIS (iako svi u firmi koristimo IIS sa servera) i svoj SQL Server. I sve radi i pod http://localhost i pod http://imemogkompjutera! Bilo je doduse malo frke kada su ostali na mrezi htjeli pristupiti mom IIS-u, ali to je samo trebalo na Default web site direktorij dati permissione svima Everyone - premision FULL.

Mozda koristis ../ pa IIS ne kuzi
provjeri da li je na Default web site/Properties/Home directory/Configuration/

1. Tab Mappings ASP extenzija EDIT
Executable: C:\WINDOWS\System32\inetsrv\asp.dll
Limit to: GET,HEAD,POST,TRACE
Check - Script engine
(ostalo ostavi kako je)

2. Tab Options
Check - Enable parent paths
(ostalo ostavi kako je)

I javi da li se je sta drukcije nego sto je bilo kada si napisao prvi post!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NICARAGUA



Joined: 01 Sep 2005
Posts: 7

PostPosted: 05.09.2005 08:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, pokusao sam sve sto ste naveli. I dalje mi je pod http://localhost ista greska:
Server Application Error.

Slijedeci korak koji cu probati napraviti je da kreiram svoj direktorij na nas lokalni server i probam tamo iskopirati one jednostavne, probne .asp-ove. Kod kolege to radi na taj nacin (on uopce nema instaliran IIS na svom kompu)

Hvala puno na pomoci. Ukoliko otkrijem o cemu je stvar, poslati cu post sa rijesenjem.

Kao i obicno, sada sam dobio neku hrpu posla nevezan za web programiranje, pa se hvatam asp-a vim smognem malo vremena.

Jos jednom, najlijepse se zahvaljujem svima na pomoci.


Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group