Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoć oko konfiguracije dell grafičke stanice
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 04.09.2005 07:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 Sulien

Kako bi vršio testiranje za sve platforme sa mac-a a da nemam pc u blizini. Bi li to bilo moguće.
Koliko boli prelazak na mac sa pc-a?

Čuj spreman sam uložit novce i jednostavno me strah, jer želim kupiti pravu stvar.

Ako vas ne davim ( mislim na sve ) molim vas da mi kažete kako je moguće se baviti web dizajnom na macu?
Kako testirati svoje stranice za sve platforme ( na mac-u )?
Kako nabavljate programe za mac? ( je li teško ? )
Molim vas dajte mi savijet ( nije šala ), zanimaju me sve pojedinosti?

Pray Pray Pray Pray

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 04.09.2005 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti pretjerujes, debelo pretjerujes... Kakav dual procesor, kakvih 4 gige rama, kakvi bakrachi. Ako vec imas puno para onda kupi "normalan" pc, sa odlicnim monitorom, i jos ti ostane za dobar auto, kolko si tio ulozit. :) Tj. kupi 2 monitora, jos jednu lcd 17icu uz taj odlicni koji uzmes.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 04.09.2005 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i wanna live in americaaa,
I wanna live in america,
I wanna live americaaaaaaaaaaaa,

la la lala la lal la la la la,
la la la la la la la la la.
Very Happy Laughing Laughing

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 04.09.2005 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

36 000 kn je previše za stroj na kojem ćeš raditi web. Točka.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 04.09.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
36 000 kn je previše za stroj na kojem ćeš raditi web. Točka.


i grafički dizajn

Točka Very Happy

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.09.2005 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

felfree, da se više ne vrtimo kao mačke oko plota...

ako si zadovoljan svojom 36k konfiguracijom i baš te briga što su apsolutno svi rekli da je to prejako čudovište za jednog neprofesionalnog grafičkog dizajnera, onda ne moj više nikog slušat i pitat za savjete nego naruči

a ako je netko od nas ipak dopro do tebe onda si shvatio da si se malo zanio, ali svejedno ne prihvaćaš nikakav prijedlog hardwera koji nema debelo crveno otisnuto DELL na njemu - preporučam ti da složiš novu konfiguraciju, sa dva monitora, max 20-25k ako si već toliko rastrošan i planiraš stvarno dugoročno računalo, te ju postaš na ovaj topic isto kao što si i početnu (naravno, izbaciš stvari koje nas uopće ne zanimaju, kao što su zvučnici, ethernet kartica i sl.) ... how's that for an advice
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 04.09.2005 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien

youROCK
! Applause

I meni se više zavrtilo Laughing

Ovih dana odlazim s curom u šetnju gradom da vidim malo cijene iz prvog iskustva. Ipak je to drugačije.

Da mi nije stalo do mišljenja drugih, pa ne bi onda započeo ovaj topic???
Cijenim sva Vaša mišljenja i savijete.
Da li sam pretjerao? ( Vijerojatno, cijena govori sve. Valjda se još nešto da izkombinirat )

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 04.09.2005 23:27    Post subject: Re: Pomoć oko konfiguracije dell grafičke stanice Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Bok!

Bavim se web dizajnom i uskoro želim svoje znanje proširiti i na grafički dizajn o kojem priznajem znam jako malo. Prva stvar koju sam naučio je da mi treba ekstremno jako računalo. Pošto sam obožavatelj dell računala izabrao sam njegov model grafičke stanice DELL Precision WS670.

Konfiguracija koju sam zamislio je u grubo izgledala ovako:

min 4 GB RAM ( ostaviti podosta prostora za upgrade )
2x Intel xeon procesori ( dualni ) x64 kompatibilni
min 2x 250 GB hard disk
vrlo dobro hlađenje
cd dvd pržilica odvojeno ( brze )
hr tipkovnica s mekanim gumbima i optički miš
min 20 '' lcd flat monitor

fellfree


Jedan komp za ciju cijenu mozes komotno (ali JAKO komotno) kupiti 3-4 jako mocna kompa koji graficki dizajn jedu za dorucak (i tako opremiti jedan omanji studio, bar sto se kompova tice)? Hmmm... ne, ne, nije dobro Smile

Kljucna rijec je - literatura. Stedi na hardveru i trosi puno puno love na literaturu.

Jebes MontBlanc pero ako tek pises za TV Story...
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 19.09.2005 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nakon puno puno konzultacija mejlova razgovora ... napokon konačna konfiguracija budučeg računala. Upravo sad dok pišem naručuje se sljedeće :


1. DELL Precision WS670
2x Intel Xeon procesor na 3.2GHz
2MB L2 Cache / 800MHz FSB
Intel E7525 Chipset sa Intel EM64T podrškom
4GB (4x1024MB) 400MHz DDR ECC SDRAM memorija
Najviše 16GB 2-kanalne DDR memorije, 6 DIMM slota
Integriran 2-kanalni Ultra-ATA/100 IDE kontroler
Integriran 2-kanalni Serial ATA kontroler
Integirani SCSI U320 kontroler PCIx
2x 300GB U320/M SCSI (10000 rpm) tvrdi disk
3.5" (1.44MB) disketni pogon
16x DVD±R/±RW pogon
48x/24x/48x CD-RW pogon
128MB PCIe x16 ATI FireGL V3100 grafička kartica sa podrškom za 2 monitora
Integriran AC'97 16-bitni (SoundBlaster kompatibilan)
Dell A215 desktop zvučnici (2 kom)
Integrirani Intel 82545, 64bit, PCIx Gigabit (10/100/1000) mrežni adapter
1x PCIe x16 slot
3x PCI slot 64bit/100MHz
1x PCI slot 32-bitni
8x USB 2.0 (2 sprijeda, 6straga), 2x serijski, 1x paralelni,
1x RJ45, 3x Audio, 2x PS/2 (miš i tipkovnica), 2x IEEE 1394a
Dell USB tipkovnica (HR raspored)
Dell optički miš, crni, dvije tipke+scroll, USB
Mini Tower, ATX (550W), crno
Microsoft Windows XP Professional
Dell 20" 2001FP TFT UltraSharp (VGA/DVI/S-Video; 1600x1200@60/75Hz; Pivot)

Osnovica bez PDV-a:
40.588,00kn
Ukupno sa PDV-om:
49.517,36kn


Hvala svima na preporukama i savijetima. Odluka je donešena, narudžba obavljena, isporuka u roku od 3 tjedna. Can't wait !!!
I Molim bez zločestih komentara, vrlo dobro znam što sam mogao uzeti za te novce. Very Happy Cool Wink Wink Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bravo, savjetovali smo te da kupiš slabiju mašinu, ti kupio jaču. Dvaput jaču.

Mislim ono što ti nije ništa značilo što su ti 20 ljudi rekli isto?? Sad imaš radnu stanicu pred kojom bi se rendering guy iz Pixara posramio -- baš me zanima hoćeš li je iskoristiti do punog potencijala

HF
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 19.09.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

isuse koji brijač

nema toga što bi se moglo napravit s tim čudom gore, što se na mojem G4 sa gigom i pol rama ne može napravit za otprilike isto vrijeme, osim renderirati / enkodirati filmove.

koji bačen novac, ja ne vjerujem... al stvarno držim fige da će ti se računalo brzo isplatiti

50 tisuća kuna, majko božja...

petsto kuna da prvo što će napravit na toj mašini je pobrat blaster Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 19.09.2005 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma daj ajde, nebrem vjerovat da tak pusite spiku od nekog napuhanog klinca koji se dosel malo "ku***t" na mi3. niko nije lud da izbaci 50 k kuna na konfiguraciju za web i graficki dizajn, pogotovo amater kakav je feelfree... osim ako mu tata nije kerum ili todoric Very Happy

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
ma daj ajde, nebrem vjerovat da tak pusite spiku od nekog napuhanog klinca koji se dosel malo "ku***t" na mi3. niko nije lud da izbaci 50 k kuna na konfiguraciju za web i graficki dizajn, pogotovo amater kakav je feelfree... osim ako mu tata nije kerum ili todoric Very Happy


right to the point

zato i nisam ni "prismrdio" threadu Shocked

mislim ono WTF 50k kuna za stroj na kojem ce radit "webove" za 500kn LOL
i drzat DW 8 upaljenim Razz

decko mora jos puno palente jest Laughing

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sramota Embarassed

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 19.09.2005 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i još se ne javlja na provokacije Rolling Eyes Embarassed Shocked takvog tipa. ee. jebote koje su to pare. ovaj moj od 8 čuda radi a on priča od 50 kila kuna i o webu od 500 kn eeee. di ovaj svit ide.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 19.09.2005 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LOL

s tom konfom mos hostat pol hrvatskog weba, rendat modele i zajebavat se u freehandu u realnom vremenu Very Happy

ne vjerujem...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa dobro, ne morate sad počet sa osobnim uvredama

netko ima manje novaca, netko više... meni tu jedino ne štima da jedan (još) neprofesionalni dizajner kupuje računalo po toj cijeni

da ja imam 50k za hardwer ja bih našao 7 frendova koji imaju kante i nas osam bi si za to kupili sasvim solidna računala za palit fotošope, igrice, a ni render farma nije na odmak

ne bih se usudio vrijeđati čovjeka kojeg ne poznajem ali svatko treba ciljat unutar okvira vlastitih potencijala - i naravno ostavit extra prostora za poboljšanje - jer ono izvan toga uopće nema smisla... i to vrijedi za sve ljude, koliko god prekrasno različiti bili u boji kože, religiji i ukusu za muziku
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.09.2005 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da je netko kupio ferarija jer ima para svi bi mu čestitali, a mogao je kupiti pun k. autija sebi i frendovima pa da se ganjaju ;D

Ja da imam toliko love isto bih potrošio na komp pun k. i 800, ne zbog posla, nego iz jednostavnog razloga što mi se to sviđa i to volim...

A da ne spominjem da će se čovjek moći kurčiti slijedeće godinu, dvije kako ima najjačeg Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2005 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

K'o tvoj avatar! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 20.09.2005 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Da je netko kupio ferarija jer ima para svi bi mu čestitali, a mogao je kupiti pun k. autija sebi i frendovima pa da se ganjaju ;D


ja se u biti slažem s ovim, samo što je on još usput dodao da mu taj ferrari treba samo za otić do getroa

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2005 01:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

žalosno je što ljudi vrednuju sve (što ne bi trebali) po količini novca Sad

čovjek bi trebao birati na skali yugo-ferrari ovisno o tome koliko dobro vozi, a ne koliko ima para ... isto sa kompjuterima ovdje

sad si svoju konfiguraciju možeš stavit u signature kao lejmeri na forumima Razz show off your pimpmobile Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 20.09.2005 02:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
žalosno je što ljudi vrednuju sve (što ne bi trebali) po količini novca Sad


pa i nije to tak zalosno, nisam siguran da trenutno postoji neko univerzalnije sredstvo...

to glediste polazi od, ako vrijedis adekvatno si nagradjen, ako imas puno love puno vrijedis (kao radnik, covjek, osoba)

e sad sto to tak u praksi nije tak jebiga, ovi tajkuncici i meni dizu zivac
sad kad mi pare najvise u zivotu trebaju sad ih nema (puno), poslije kad neces toliko trositi na uzitke bit ce para (ne znam jel i ovo uzrocno-posljedicno ali i da je - svejedno je)

jabi punolove Very Happy

sad Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 21.09.2005 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam iz kojeg razloga nisam dobivao obavijesti za ovaj topic ali nema veze.

Očekivao sam ovakve reakcije i ne ovo nije kurčenje, sami ste tražili da vam okačim konfiguraciju. Dugoročno gledajuči ova mašina će mi se isplatiti. A sad , nema smisla da vam povjeravam svoje planve za budućnost i između ostalog čisto sumnjam da vas boli kurac za to.
Ovo je naručeno sad kome krivo kome drago. Imam mogćnost, imam para i vjerujem da bi ste vi te novce bolje iskoristili i ispunili svoje zahtjeve. Ne neljutim se na vas jer danas je očito ako pukneš sumu novca za nešto dobro automatski si lud jer si mogao kupiti 50 istih za iste novce. Nema veze, vjerujem da bi vas lijepo svrbili ti novci u džepu, ali šta je tu je.

Mislim da nije u redu ste me tako popljuvali. Što vi imate od toga što sam potrošio taj novac. Vama niti iz džepa ni u džep.

Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 21.09.2005 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molio bi admina da poništi moju regitraciju. Više ne želim biti član.
Hvala Vam lijepo na pomoći koju ste mi pružili.

Više neželim biti član ovo communitya.
Ovaj forum sam smatrao fuuuull dobrim mjestom ali je ispalo da hrpica članova jedva čeka da pljuju po drugima nebili se uzdigli iznad njih. ( ovo rečeno vrijedi za pojedince ) Ja neželim biti član takve grupe.

Bok!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 21.09.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
e sad sto to tak u praksi nije tak jebiga, ovi tajkuncici i meni dizu zivac


e feelfree, ovo nije tebi bilo namjenjeno, da nebi slucano krivo shvatio...
(the thought was directed at tajkuncici mojih godina koji vec imaju autice i stanove i uvelike se kurce s tim, niakako kompjuter ne spada u ovo)

Fakat nisi bio ni u planu, vidis da je cijeli post bio offtopic, osvrtao sam se na Sulienov post...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group