Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ruby on rails
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.10.2006 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien: zašto si se ostavio PHP-a?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 30.10.2006 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
@Sulien: zašto si se ostavio PHP-a?


Just check Ruby on rails Smile

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blizz: jer sam radio vlastiti framework u njemu (check the first post) za svoje potrebe i postao nesretan radeći ga. Otkrivao sam sve više bugova u njegovom OOP modelu i koliko je zapravo nefleksibilan. U međuvremenu sam jako zavolio JavaScript zbog kompletne objektne orjentiranosti i dinamike. Nakon toga sam proučavao Ruby i shvatio da je po tome blizak JS - OOP, dinamičan, closures - te da je još ljepši, bolji i moćniji. Nakon toga sam se ponovo vratio na Rails i, gledajući drugim očima, shvatio da se samo čini kao igračka (zbog svoje lakoće i DSL-a), ali da je zapravo ozbiljna stvar ... 3 tjedna sam samo čitao njegov source i upijao odlične programerske prakse, jednostavnost fantastične ORM komponente, magiju u V-C dijelu, važnost unit, functional i integration testiranja, pravilno korištenje HTTP protokola, duck typing, predobar JS framework (Prototype)...

Ne tvrdim da je Ruby za sve. PHP je još uvijek pri vrhu ako gledamo radna mjesta, stabilnost i brzinu. Digg ili Wikipedia na Railsima ne bi izdržali. Svakako provjerite Zend Framework ili ezComponents ako radite PHP, a još niste. Fanstastične stvari
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 31.10.2006 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Godinu dana, sa pauzama između. Razvuklo se, site je od početka one-man job, sa mnogo redizajna iz sebe i predomišljavanja. Neću više nikada navući toliku odgovornost na sebe Sad
Od sada radim samo u team-u - čak samo i dvoje ljudi radi već 4 puta brže nego jedan


i izgleda kao prevelik zalogaj za one man job

koliko imaš find_by_sql metoda unutra btw?

_________________
pass the joint ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 31.10.2006 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Ne tvrdim da je Ruby za sve. PHP je još uvijek pri vrhu ako gledamo radna mjesta, stabilnost i brzinu. Digg ili Wikipedia na Railsima ne bi izdržali. Svakako provjerite Zend Framework ili ezComponents ako radite PHP, a još niste. Fanstastične stvari


uz dovoljan broj kanti sve radi danas Razz

_________________
pass the joint ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.10.2006 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Damir: krivo si pretpostavio - samo zato što je CMS u Railsu ne znači da je cijeli web - većina je PHP (Zend Framework). Preko ljeta sam razmišljao da ga prepišem u Rails ali nismo znali da li ćemo imati dovoljno pouzdan hosting za to. Sad imamo (Site5). Da je kompletno u Railsu trebalo bi dvostruko kraće.

Ali želiš znati koliko find_by_sql? Jedan Smile toliko ih je u CMS-u (fulltext search)... ActiveRecord je genijalan ORM, potraži malo koliko bolesne konfiguracije treba za one iz drugih jezika (Beans/J2EE, Propel/PHP...)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
damir



Joined: 10 Jul 2004
Posts: 49

PostPosted: 02.11.2006 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Ali želiš znati koliko find_by_sql? Jedan Smile toliko ih je u CMS-u (fulltext search)... ActiveRecord je genijalan ORM, potraži malo koliko bolesne konfiguracije treba za one iz drugih jezika (Beans/J2EE, Propel/PHP...)

samo jedan lol

ovi drugi ne kuže da su informacije već u bazi i da ih ne treba prepisivati ponovo Wink

_________________
pass the joint ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.12.2006 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

postoji li u hrvatskoj koji hosting koji podržava Ruby? Za taj zend je dovoljan php?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2006 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Hrvatskoj nisam čuo za tako nešto, ali moguće je jer nisam u toku zadnjih mjeseci što se tiče hostinga u nas

Za Zend Framework je, naravno, dovoljan samo PHP, ali ne onaj stari šit PHP4 kojeg svi hosteri vrte nego 5.1.6, poželjno 5.2

Hosteri masovno imaju 5.0.x granu koja je pakirana bugovima Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group