Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Početnik u fotografiji

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 07.09.2005 21:03    Post subject: Početnik u fotografiji Add user to your forum ignore list Reply with quote

Helouu evridobi,
preko ljeta sam se dosta igrao sa fotoaparatima, što digitalnima (oni blesavim obiteljskim mju 300) sto analognima (ako se to tako zove, oni stari kaj idu na film). Vec duze vrijem imam želju posjedovati neki "jaci" aparat i nauciti nesto vise o njima samima. Ne razumijem se bas previse u fotoaparate. Recimo na moru sam dosta slikao iz auta u pokretu i slike mi (moje skromno misljenje) ok ispadaju, neke jesu malo "kao" mutne, ali hebiga, pocetnik sam.

Daklem, pitam ja vas. Želim se početi baviti fotografijom, nemam previse znanja i želio bi fotoaparat (po mogucnosti digitalni, ondnosno OBAVEZNO digitalni) koji ima one, ne znam kako da to kažem, osnovne mogućnosti poluprofesionalnog aparata (manual focus, marco snimanje, shutter pa ako može i kontrolu duljiine ekspozicije te white balance).
Njuškajuci po netu, naisao sam na zanimljiv fujijev model: Fuji FinePix S5500.
Dali je to za mene i koja mu je cijena u hrvatskoj? Ako mislite da je nesto bolje za pocetnika, pisiteee...

uh, što sam se raspisao Smile
ps: nemojte misliti da je ovo trenutacna faza jer sam i starce zainteresirao za ovo.
ps2: hvala unaprijed, a i unazad Smile

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 15.09.2005 18:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitko?
kaj smrdim? Smile

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 15.09.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ono nekim ljudima se neda pisat dva tri puta isto!
Imas na forumu nekoliko postova o tome kako poceti sa Fotografijom preporuke fotića i tako toga pa malo procesljaj po srču i nadji postove....

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ivan2704



Joined: 05 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 15.09.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za početak je dobar. Prijatelj mi ima FinePix S5000 pa zna iz prve (druge) ruke. U tu ti klasu spada i minoltin dimage z5 i z6 (ja iman z1, aparat je prva liga) ali svi ti aparati spadaju u SLR-like ultrazoom fotoaparate koji po nekima izumiru. Ako imaš na raspolaganju više love rađe uzmi nešto tipa http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d/, objektiv moraš kupit odvojeno, ali je aparat zakon
Back to top
View user's profile Send private message
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 15.09.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa tesko je nesto preporuciti kad se ne zna koliko si spreman potrositi??

Ti kazes do koliko si spreman ici pa ti ljudi nesto preporuce....

S5500 je oko 2500, a za te novce je jako dobar aparat....znam iz osobnog iskustva Very Happy

_________________
-----------------
www.simeb.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 15.09.2005 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima.

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group