Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPod nano
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 08.09.2005 11:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

These pretzels are making me thirsty!

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 12:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
These pretzels are making me thirsty!

aaaaahhahah, precious
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 08.09.2005 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni ovo djeluje kao prvi dobar iPod. oni veliki su preveliki, iPod mini mi se ne svidja, o shuffleu ne zelim ni zapocinjati koliko mi je blesava ta ideja. ovo djeluje skroz pristojno Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.09.2005 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F@NTOM wrote:
IMHO ipod suxa ma kolko malen bio, ima puuno boljih playera za istu pa i nizu cijenu. Razz Razz


dajte ljudi budite realni...koij se to player može uopće uspoređivati sa iPodom? sa ovim apsolutno nitijedan...

je ima par zgodnih playerića, al daj mi 4 gb flasha sa ovakvim dizajnom i sučeljem za usporedivu cijenu? ovo će pokopati sve creative, sony, iRivere i slične iPod wanabies za neko vrijeme...

Rolling Eyes

G.
Back to top
View user's profile Send private message
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 08.09.2005 17:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos samo da kuva kave...
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 08.09.2005 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
dajte ljudi budite realni...koij se to player može uopće uspoređivati sa iPodom? sa ovim apsolutno nitijedan...


živa istina...
sve sami wannabe...

a šta se kafe tiče, kako su krenuli.....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
khm

kaj se mene tice iPod je preplaceno smece. ima puno boljih playera drugih proizvodaca, al oko iPoda je stvoren najveci hype pa ljudi puse spiku na nevideno.

eto tolko
bye

Dirt je zapravo u pravu. Ljudi su zapravo masa hipnotizirana da kupuju fensi-šmensi šminku sa što više gigabajta - što im uopće ne treba. iPodovima ljudi dižu svoj društveni status, odnosno ekstrinsičnu vrijednost, dok je slušanje muzike u stvari na drugom mjestu. Ovaj čovjek će reći sve puno bolje od mene:

The snobbery of iPods, pt. 3 (or Why MP3 Players Only Have 375 Songs On Them)
Quote:
For a few years now, I've been arguing that iPods are a weird sort of snob technology. By which I mean: People use them mostly not to fulfil a utilitarian function (ie. to play music) but rather to broadcast a message that they are true music aficionados.

Ovome zadnje što je čovjek rekao zapravo i služe 'now listening' threadovi na forumima, i 'music batons' kod bloggera, te majice bendova na srednjoškolcima i studentima. U današnjoj zajednici je (iz nekog razloga) užasno važno da svi vide da si freak za muziku, pa se svi natječu tko ima više gigabajta na disku, tko ima više originalnih covera i tko ima jači iPod. Vjerujem da je sve to u službi opijata za mase koji skreće pažnju mase sa stvarnih problema. Današnja muzika je tako i tako šit muzika.

I mene su zahvatili, nema sumnje. Uhvatim se ponekad da želim iPod - a ne slušam muziku opće, upalim winamp doslovno jednom mjesečno (ponekad i manje od toga)... a tako i tako slušam samo par albuma. I zašto bi onda htio iPod? Nizašto, poludio sam. Dotukao me Apple Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 17:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@kakarinac,
moj 20Gb ipod je monohromatski, nazalost! prvi clickwheel ipod.

@ostale koji kazu kako ipod suxa,
to zbog nihilizma ili zbog "svi kazu da je super, ja NE!"?

ipod je bio i jest most marvelous piece of hardware/software in mp3 market ever, svi ostali su ipod wannabes!
mozda se to nekome ne dopada, ali svi argumenti su na strani ipoda.
uostalom, kupite si creative ili slicnu zajebanciju i uzivajte. jebiga, mi sa ipod-ovima smo se zajebali, preplatili igracku koja ocigledno suxa! Mi to ne vidimo, jer smo pomodari i snobovi.
Picka nam materina!!!!!!!

mir

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
khm

kaj se mene tice iPod je preplaceno smece. ima puno boljih playera drugih proizvodaca, al oko iPoda je stvoren najveci hype pa ljudi puse spiku na nevideno.

eto tolko
bye


a kaj se mene tice window$ je josh vece pre-preplaceno smece.... svi (me included) ga koriste...

mir

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
@ostale koji kazu kako ipod suxa,
to zbog nihilizma ili zbog "svi kazu da je super, ja NE!"?

Da sam nihilist koje hoće biti poseban, bio bih darker/punker i pio pivu u blizini Močvare.

Ja se samo slažem sa likom koji lijepo i potkrijepljeno ističe kako ljudi ne kupuju iPod zbog muzike.
Quote:
But what cracks me up about the iPod is the fetishization of size -- the insistence that you've got a simply massive record collection crammed in there. Indeed, so devoted are iPod owners to this cultivation of appearance that they've refused to replace the white earbuds with anonymous black ones, even when police recently began warning people that muggers were explicitly targetting the white ones. They'd rather risk having their iPod stolen than miss a chance to impress the proles.


So there Razz

p.s. window$ sucks bigtime, I agree Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien,

kako onda blogger koga si citirao objasnjava skoro milijardu downloadiranih (za novce) pjesama?
ne da mi se citati. mozda i ne pise, jer mu ne odgovara.

itunes music store rastura, podcasting je revolucija u delayed radio listening-u.....
apple-ove metode, marketinski potezi, dizajn, cijene itd, su mozda upitni sto se compova tice...

Ali svi moramo priznati da je ipod bio PUN POGODAK!
To je nepobitan fakt u brojkama i nijedan blog ili neargumentirana izjava da ipod suxa nece taj fakt promeniti.
Sorry.

mir
Apple Insider wrote:

# Jobs said Apple's iTunes music store is now selling songs at a rate of 1.8 million per day.

# The service also features over 15,000 podcasts and is seeing approximately 1000 podcasts added each week.

# iTunes currently features a catelog of over 2 million songs and caters to over 10 million registered accounts.

# The average iTunes account holder has purchased roughly 60 songs.

# The iPod holds a 74% share of the MP3 market as of July.

# Honda, Acura, Audi, and Volkswagen are announcing iPod connectivity solutions today. 30% of all cars sold in the US will be offering iPod connectivity as an option.

# Jobs announced that Apple is replacing the iPod mini with a completely new product it is calling the iPod nano. The device is white and grey, features a color screen, and is thinner than a No. 2 pencil.

# The iPod nano is half as thick and 62% smaller in volume than the original iPod mini. It features flash memory storage, a 14-hour rechargeable battery, and USB 2.0 connectivity. It also sports a 30-pin dock connector that is compatible with existing iPod accessories.


http://appleinsider.com/article.php?id=1261

neka je pola istina.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ja se samo slažem sa likom koji lijepo i potkrijepljeno ističe kako ljudi ne kupuju iPod zbog muzike.


pliz vidi moj predhodni post, ima prilicno potkrijepljenih isticaja.... Very Happy

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sad sam se izgubio, uopće ne kužim zašto bi me se trebali ticati Appleovi proračuni. Znam da su golemi.

Ja zapravo nikad nisam tehnički rekao da iPod suxa. Probao sam ga jednom i vidio da je to najintuivitnije i najbrže sučelje koje sam ikad vidio. Ja sam rekao da hype suxa, jer ljudi troše lovu na gigabajte koje neće iskoristiti, ali ih baš briga za to kad se sad mogu showoffat sa bijelim slušalicama.
Quote:
...I read about a fascinating study done by wonks at the Solutions Research Group, a market-research firm. They polled 1,062 owners of digital-music players and asked them how many songs they have on their device.

The average? A mere 375 tunes. That's right -- despite regularly buying players that top out at 60 or even 80 gigs, with room for 20,000 songs, people are barely using a tiny sliver of their capacity.

Ionako, taj report je online (PDF):
http://www.srgnet.com/pdf/375%20Tunes%20in%20My%20Pocket%20Release%20(Sep605-US-f).pdf

Zapravo, ono što ja hoću reći jest da gigabajti suxaju. Ne iPod. Tolika količina muzike može čovjeku vrlo efektivno ubiti sav ukus i osjećaj za muziku - ako ga je ikad imao. Ali tako i tako taj golemi prostor neće popuniti - glavno da Apple ima svoje brojke.

Ne, ne želim čuti kako nečiji frend iz kvarta ima gazilion pjesama na iPodu. Prosječni korisnik u Americi ima samo 375. K vragu, pa moj mp3 discman im je dovoljan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sulien

ja nikad nisam rekao da si ti protiv ipodovima........

neda mi se vishe o ovome.
ipod rulez (argumentirano)

koskar logging out...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 08.09.2005 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, sad naletim na ovu slicicu, meni ovo tak tak:
http://gallery.ipodlounge.com/ipod/albums/userpics/ipodnano.jpg

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ne, ne želim čuti kako nečiji frend iz kvarta ima gazilion pjesama na iPodu. Prosječni korisnik u Americi ima samo 375. K vragu, pa moj mp3 discman im je dovoljan.

pa ok, to je istina, al ne kuzim zasto pricas protiv toga. take me for instance. ja imam ipod 20gb, imam 10gb muzike gore, poslusao sam definitivno 90% toga, to je jednostavno luxuz da di god idem imam muziku prikladnu bilo kojem moodu. neznam nakon cijelog dana na faxa sta ce mi se slusat, ovako imam 'sve' (sto i inace imam na hardu doma).
i ne, nemam bijele slusalice, nego imam bolje od ipodovih defaultnih, crne sonyeve. i koristim redovito ipodov hard za prijenos podataka, redovito vise od najveceg usb sticka. takodjer, ipod je jedini 'veliki' mo3 player koji moze ic na apple racunala (koje imam na faxu) i ujedno ne zahtjeva software.
za ove kriterije, tj. za mene, ne postoji bolji mp3 player od ipoda. go figure.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 08.09.2005 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
hm, sad naletim na ovu slicicu, meni ovo tak tak:
http://gallery.ipodlounge.com/ipod/albums/userpics/ipodnano.jpg

sta, neki random koncept koji nema veze s nicime ti se ne svidja?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 08.09.2005 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
ja cekam da mu dodaju radio i mobitel unutra Smile tek tada ce bit savrsen Smile i onda furas samo to... weeee


http://iskon.hr/tehnoklik/page/2005/09/08/0308006.html

a sto se tice all in one, ja imam SonyEr k750i i sad si namjeravam piknuti 512 MB karticu i nis mi vese netreba sljedecih 10 godina. Very Happy

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Sulien wrote:
Ne, ne želim čuti kako nečiji frend iz kvarta ima gazilion pjesama na iPodu. Prosječni korisnik u Americi ima samo 375. K vragu, pa moj mp3 discman im je dovoljan.

pa ok, to je istina, al ne kuzim zasto pricas protiv toga. take me for instance. ja imam ipod 20gb, imam 10gb muzike gore, poslusao sam definitivno 90% toga, to je jednostavno luxuz da di god idem imam muziku prikladnu bilo kojem moodu. neznam nakon cijelog dana na faxa sta ce mi se slusat, ovako imam 'sve' (sto i inace imam na hardu doma).
i ne, nemam bijele slusalice, nego imam bolje od ipodovih defaultnih, crne sonyeve. i koristim redovito ipodov hard za prijenos podataka, redovito vise od najveceg usb sticka. takodjer, ipod je jedini 'veliki' mo3 player koji moze ic na apple racunala (koje imam na faxu) i ujedno ne zahtjeva software.
za ove kriterije, tj. za mene, ne postoji bolji mp3 player od ipoda. go figure.


sve ovo potpisujem
narocito slusalice. ja imam over the ear crne sony-jeve. ipodovi ear buds su bezveze. a i bole me usi nakon par minuta Evil or Very Mad

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 08.09.2005 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
spilja wrote:
hm, sad naletim na ovu slicicu, meni ovo tak tak:
http://gallery.ipodlounge.com/ipod/albums/userpics/ipodnano.jpg

sta, neki random koncept koji nema veze s nicime ti se ne svidja?

mne, ovo je uletilo na nekom sajtu uz vijest o novom iPodu, kao da je to na slici iPod nano.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
blackduke wrote:
spilja wrote:
hm, sad naletim na ovu slicicu, meni ovo tak tak:
http://gallery.ipodlounge.com/ipod/albums/userpics/ipodnano.jpg

sta, neki random koncept koji nema veze s nicime ti se ne svidja?

mne, ovo je uletilo na nekom sajtu uz vijest o novom iPodu, kao da je to na slici iPod nano.


to je nano prije nana Smile Smile

ljudi u ocekivanju, uvek rade svoje koncepte.....
narocito za apple. fucking fanatici with no life SmileSmile Evil or Very Mad
http://www.apple.com/ipodnano/

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 08.09.2005 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko to malo drekence košta? Ja bi to u svome džepu nosio Drool

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.09.2005 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stribor wrote:
Koliko to malo drekence košta? Ja bi to u svome džepu nosio Drool


za cca misec dana kad dođe u apple store hrvatska (apple.hr) 2Gb će bit:

199 baksa x 6 = 1194 kn + 20% (neznamo zašto, al eto) cca 1450,00 kn + pdv

ista računica za 4 Gb model (bijeli ili crni...) 249 baksa x ....

više ni najmanje ne sumnjam da će apple dionice kuriti prema 100 dolara...need money to invest... Confused

G.
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stribor wrote:
Koliko to malo drekence košta? Ja bi to u svome džepu nosio Drool


cetiri giga 249 americkih. u evropi 249 eurica. u hr, pretpostavljam 249 eura + carina i PDV. nazalost....


cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 08.09.2005 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ijjjjaaaao već pišem mail starome, ima da ga isisam za Božić, bwahahahha Twisted Evil

BTW: ako naručiš preko njihove e-trgovine možeš naručiti i tekst koji ti ugraviraju na pozadinu iPod-a

Last edited by unLog!c on 08.09.2005 23:47; edited 1 time in total

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group