Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPod nano
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.10.2005 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
grzzi wrote:
kako čujem iRiver je krepao, ostaju sony i samsung u igri, creative teško da može dugo igrati u ovoj ligi... ... vrijeme je netko od njih ponudi nešto bolje ... sony je stalno pola godine u zaostatku ...


Meni se cini da imam neko vidjenje situacije, mislim da nije vrijeme da netko ponudi nesto novo jer se nista novo nema za ponuditi, ako se bolje pogleda, opet nista novo nije izaslo, ipod je samo manji, apsolutno nista novo, vidjeli su da je photo neisplativ kao samostalna serija pa su ubacili to u standardni, nano je nasljednik flash based serije (shuffle ostaje samo zbog cijene, ocekujem da ce i on ispast vrlo brzo - cim padne cijena memorije + zaslona da nano padne na 150$)...

Dok sony, s druge strane, polagano ali sigurno zaobilazi hype mp3 playera, ostaje u utakmici konstantno (ovaj flash player apsolutno nema nikakve usporedbe sa shuffleom) samo "da zasmrdi" (odnosno da ga se ne zaboravi kao brand)... mislim da im je primarni cilj istiskivanje mp3 playera kao uredjaja, integracija u mobitele je neminovna - kao i ovih ultrakompaktnih digitalaca... (podsjecam da SonyEricsson najbrze napreduje na trzistu mobitela, sigurno istiskuje Nokiu, Siemens propada, Samsung se drzi dobro, LG nije igrac...)

Ovo tu ne bih niti primjetio da me frend nije zicao iPod kad je isao na put, bio sam prisiljen koristiti mp3 koji imam na mobu (k750i = 1200 kn bez pdva na pretplatu) i nakon 2 tjedna koristenja cini mi se da bum iPod poklonio frendu a sebi nabavio bas mp3 verziju tog moba (w800), jednostavno je nepotrebno imati 2 uredjaja kada 1 does just fine)...
(jednini downside je sto mobovi jos nemaju kapacitet mp3 playera, no i to ocekujem da ce se uskoro promijeniti)

Note: Cuo sam se s frendom jednim i nadam se da cu mozda moc konacno usporediti "kvalitetu zvuka" iPoda i ostalih playera (mjerenjem, tako da istisnemo onaj faktor - "moj player ima 100put bolji zvuk od tvog iPoda"), ak se bude dalo - javim Very Happy



So when Apple announces that the iPod, a device which Sony was happy to compare the PSP to throughout the development of the handheld, is going to add video functionality, it's a big deal. It suggests that a major show-down is brewing in the portable media market, and this is merely a border skirmish - the real action probably won't be seen until 2006, and the victor is difficult to call at this point.

Harrison is correct in implying that the video iPod announced last night isn't really a threat to the PSP; while it has major advantages in terms of size and storage capacity, the iPod Video has a very small screen compared to the PSP and a very limited library of video content. However, this is only a toe in the water for Apple, and it would be foolish to assume that the company doesn't have a much more capable video device in its labs with a view to releasing it further down the line.

What's much more important than the hardware, after all, is the software and services which surround it. The PSP is a wonderful piece of kit, but if Apple want to build something as good as the PSP for video playback, they certainly can, given a sufficiently large investment. The real battle will be fought over content and user experience - and in that regard, it's clear that Sony has a lot of work to do.

Apple, after all, has a lot of experience of delivering content to users digitally thanks to the iTunes Music Store, which is the most successful service of its type in the world. Last night the firm added music videos and a selection of television episodes to the purchase options in the store; expect this selection to grow rapidly, and possibly to expand to full-length movies when the firm finally introduces a "proper" video playback device down the line. The experience of downloading these videos and placing them on your iPod Video is as seamless and painless as the music experience is; an end-to-end solution which even the most technically inept consumers can manage with ease.


josh jedan zanimljiv link koji pokazuje da se sa novog iPoda preko iTunes stora mo\e gledat fino serije (za sad nema josh filmova) na pravoj telki:
http://homepage.mac.com/lesposen/blogwavestudio/LH20040822004609/LHA20051016002725/index.html

dakle vise se isplati kupiti legalno seriju za 1.99 baksa nego je skidat preko bitorrenta, vidit cemo di dalje ide tv...

(from: http://www.gamesindustry.biz/content_page.php?aid=12276)

anyways, 19. ovog je ponovno zakazan special event, dakle Jobs i ekipa imaju josh nesto za pokazati ...



iako su najvjerojatnije u pitanju novi powermacovi i powerbookovi i mozda neka aplikacija za obradu fotografija... (tako kazu rumorsi Smile )

http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2005/10/17/1540

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 19.10.2005 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/70507/wo/Fx4dNkHRb6AR3Bp10w50Dt4lBhs/0.SLID?nclm=PowerMac&mco=9ECD98FE

najbrzi je josh brzi (dual dual core), 23 i 30 incni monitori su pojeftinili, novi (upgrejdani) powerbookovi, i "aperture" iliti blenda Smile nova pro aplikacija za fotografe ...

http://www.apple.com/powermac/design.html

jel to crno kučište ili mi se čini?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.11.2005 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Držim dotičnog gospodina u rukama, upravo .... i ajme meni majko mila savršen je

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 05.11.2005 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Držim dotičnog gospodina u rukama, upravo .... i ajme meni majko mila savršen je


Ja sam ljubomoran! Twisted Evil

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 05.11.2005 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Držim dotičnog gospodina u rukama, upravo .... i ajme meni majko mila savršen je


white one? ... istina je da meni uvik smišno kad u bugu ili vidiju napišu da se neki komad hardwera (ne pričam o bang&olufsen, nego recimo creative ili dell ili tako neka firma) more mjeriti sa recimo iPodom ili powerMacom po dizajnu ... mislim jesu li ti ljudi sljepi or what? mislim, kad je nešto odrađeno vrhunski onda bar priznaj, majku mu ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.11.2005 16:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:

Ja sam ljubomoran! Twisted Evil

Twisted Evil

grzzi wrote:

white one? ... istina je da meni uvik smišno kad u bugu ili vidiju napišu da se neki komad hardwera (ne pričam o bang&olufsen, nego recimo creative ili dell ili tako neka firma) more mjeriti sa recimo iPodom ili powerMacom po dizajnu ... mislim jesu li ti ljudi sljepi or what? mislim, kad je nešto odrađeno vrhunski onda bar priznaj, majku mu ...

G.

yes, white one .... sljedeći tjedan nam vjerojatno dolazi i crni pa da vidimo i to ......

a ovi iz dell-a i creative-a mogu se pokrit ušima jer da nema Apple-a ne bi imali inspiraciju za svoje komadiće ......

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 05.11.2005 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
monkey wrote:

Ja sam ljubomoran! Twisted Evil

Twisted Evil


Javi se kad nabaviš Mac... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.11.2005 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
kakarinac wrote:
monkey wrote:

Ja sam ljubomoran! Twisted Evil

Twisted Evil


Javi se kad nabaviš Mac... Smile

budem Twisted Evil

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.11.2005 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Fortius wrote:

Javi se kad nabaviš Mac... Smile

budem Twisted Evil


da se nadovežem na ovo i gornju naslovnicu 'what's next?'
- ja bih još malo pričekao da spoje mac mini i ipod nano u jedan uređaj Cool Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.11.2005 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
kakarinac wrote:
Fortius wrote:

Javi se kad nabaviš Mac... Smile

budem Twisted Evil


da se nadovežem na ovo i gornju naslovnicu 'what's next?'
- ja bih još malo pričekao da spoje mac mini i ipod nano u jedan uređaj Cool Very Happy

Laughing Laughing Laughing ooooo mile ti si luuuuuud ..... al nije ti loša ideja .... da ju prodaš??? Laughing Laughing Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 05.11.2005 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
mile wrote:
kakarinac wrote:
Fortius wrote:

Javi se kad nabaviš Mac... Smile

budem Twisted Evil


da se nadovežem na ovo i gornju naslovnicu 'what's next?'
- ja bih još malo pričekao da spoje mac mini i ipod nano u jedan uređaj Cool Very Happy

Laughing Laughing Laughing ooooo mile ti si luuuuuud ..... al nije ti loša ideja .... da ju prodaš??? Laughing Laughing Laughing

neznam, moram malo porazgovarati sa stivom.. prošli put sam mu rekao 'velik ti je taj ipod, brate, daj ga malo smanji da mi stane u novčanik' a on ga nešto malo smanjio i kaže 'evo..' Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.11.2005 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.macally.com/gif/products/ipod/mtunen/mtunen_000.gif

http://www.macally.com/spec/ipod/mtunen.html

Cool

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Alexx



Joined: 10 Oct 2005
Posts: 123
Location: Zagreb

PostPosted: 08.11.2005 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shpitza! Totalna! Na prvi pogled nisam ni skuzio da ajpod viri... Samo brijem da je to jako tesko (na glavi), onak...masivno. Tako barem izgleda...

--x
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 12.11.2005 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

STIGAO JE STIGAO! aaaaaaaaaaaaaaaa
obožavam gaaaaaaaaaaaaaaa! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 12.11.2005 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ipod ce uvijek biti prvi, cak i ako izadju bolji playeri...oni su tolko ulozili u taj brand da ga učine kao nekakav način života, a i dalje to rade...naravno nije na odmet da je sve sto je u toma pakiranju zapravo vrhunska tehnologija. evo recimo primjer u tokyu gdje si mogu priuštiti i još veća ulaganja u marketing:

http://wiredblogs.tripod.com/cultofmac/index.blog?entry_id=1260075

kad vidim ovako nešto dođe mi da prodam stan i da si kupim jednog makar ga nikad ni ne upalim, samo da mogu reči da sam popušio odličan marketing i svježu ideju za odličan proizvod :givap

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 13.11.2005 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo mekovci..
iman jedno pitanje tj. 2 za one koji ga imaju vec dulje vrime.

1. sta govore to u vezi ekrana. da se sve brzo friža?
2. kakav je sa baterijom. kliko traje i to!

narucia san ovaj najnoviji?? nano u boji i sve to. e sad me zanima dal znate jel su ti prolemi vec rijeseni u ovoj novoj seriji Smile

aj puno fala na brzon odgovoru Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 14.11.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niko nista aa??

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.11.2005 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keko wrote:
eo mekovci..
iman jedno pitanje tj. 2 za one koji ga imaju vec dulje vrime.

1. sta govore to u vezi ekrana. da se sve brzo friža?
2. kakav je sa baterijom. kliko traje i to!

narucia san ovaj najnoviji?? nano u boji i sve to. e sad me zanima dal znate jel su ti prolemi vec rijeseni u ovoj novoj seriji Smile

aj puno fala na brzon odgovoru Wink


ma to je izgleda bila greska na malom broju primjeraka di je ekran pucao ... al vidim da za svaki slucaj od neki dan nano dolazi sa futrolom novom ...

baterija traje ovisi koliko svitlish ekranom ... do 12 sati ...

http://www.ilounge.com/index.php/reviews/comments/apple-computer-ipod-nano-2gb-4gb-ipod/

imash odi dobar review pa vidi sam ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 14.11.2005 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čuo sam za ekran...ali nek te to ne brine, odmah uvažavaju reklamaciiju...bar sam tako negdje pročitao Cool

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Blade



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 73

PostPosted: 14.11.2005 16:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što F@ntom kaže ima puno jeftinijih playera, no ovaj je najljepši a reko bi i najbolji (pogotovo u crnoj verziji)
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 17.11.2005 21:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oi...
eo da kazen da san danas dobija svoj prvi iPod nano ( blek edition ) i prejeben je Smile Shocked

nego zanima me.. cua san negdi da ima ka neki plug in za winamp da se moze priko njega privacivat i skidat mjuzaaa .. zna li ko? Smile

i drugo. ima ko koi program za slike ubacivat i skidat. ima onaj iPhoto al se placa il tako nesto. e uspija san ubacit slije priko iTunsa al ih sad nemogu nikako skinit. mislin mogu ako iden preko diska.. al tia bi da vidin slike koje cu ubacit i slije koje cu skinit..

e da. i ako neko ima volje i ako zna di ima dobrih dodatnih softwera sta bi bili korisni za iPod nek javi ..

aj.fala
Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 17.11.2005 22:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo nasa taj winamp plugin pa ako kome triba:
http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=138888 Idea
preluda stvar. i aj javite za ova ostala pitanja Smile

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.11.2005 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apple.com/pr/library/2005/nov/21flash.html

samo obavijest da je apple iskeshirao unaprijed Shocked milijardu i dvistopedeset miljuna dolara da bude siguran za isporuku dovoljne količine flash memorije za nano ...

nemosh virovati ... Smile)

onda jel radi as advertised?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.12.2005 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.appleinsider.com/article.php?id=1419

http://www.blackfriarsinc.com/blog/2005/12/apple-more-valuable-than-microsoft-in.html

wow!

G.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.04.2009 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
kakarinac wrote:
mile wrote:
kakarinac wrote:
Fortius wrote:

Javi se kad nabaviš Mac... Smile

budem Twisted Evil


da se nadovežem na ovo i gornju naslovnicu 'what's next?'
- ja bih još malo pričekao da spoje mac mini i ipod nano u jedan uređaj Cool Very Happy

Laughing Laughing Laughing ooooo mile ti si luuuuuud ..... al nije ti loša ideja .... da ju prodaš??? Laughing Laughing Laughing

neznam, moram malo porazgovarati sa stivom.. prošli put sam mu rekao 'velik ti je taj ipod, brate, daj ga malo smanji da mi stane u novčanik' a on ga nešto malo smanjio i kaže 'evo..' Very Happy


khm, khm, http://www.bug.hr/vijesti/wirstfone-mobitel-ruke/96181.aspx
LeaveMeBe

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group