Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPod nano
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 08.09.2005 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
Stribor wrote:
Koliko to malo drekence košta? Ja bi to u svome džepu nosio Drool


cetiri giga 249 americkih. u evropi 249 eurica. u hr, pretpostavljam 249 eura + carina i PDV. nazalost....


cheers


i kod nas je tako. niko ziv mi ne moze objasniti kako maloprodajna cijena u evropi je osnova za cijenu kod nas. madafakers. a pitao sam distributere.....

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.09.2005 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pekx wrote:
a sto se tice all in one, ja imam SonyEr k750i i sad si namjeravam piknuti 512 MB karticu i nis mi vese netreba sljedecih 10 godina. Very Happy


Nope, not even close...
Kazem iz iskustva, imam i mob i karticu...

Nemre se mjerit sa zvukom na miniju... nikak

koskar wrote:
cetiri giga 249 americkih. u evropi 249 eurica. u hr, pretpostavljam 249 eura + carina i PDV. nazalost....


e kad bi bar racunali tak, ja imam osjecaj da oni koriste formulu: kune = dolar * 10
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 08.09.2005 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro ajde kad se već raspravljamo/te o tim crnim iPodima, da ne otvaram novi topikić...
Shuffle mi je post'o sitan, mići, bah...
Ke se od tih čuda isplati kupovat?
4GB ili možda 6GB ili ona mrcina od 20GB sa ekrančićem u koloru...
Jel ima neke razlike u kvaliteti: samog iPodića, zvukića...ičega

Šta vi gospodo imate, posjedujete...
Podjelite sa rinčetom iskustva
troumim se...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 08.09.2005 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Dobro ajde kad se već raspravljamo/te o tim crnim iPodima, da ne otvaram novi topikić...
Shuffle mi je post'o sitan, mići, bah...
Ke se od tih čuda isplati kupovat?
4GB ili možda 6GB ili ona mrcina od 20GB sa ekrančićem u koloru...
Jel ima neke razlike u kvaliteti: samog iPodića, zvukića...ičega

Šta vi gospodo imate, posjedujete...
Podjelite sa rinčetom iskustva
troumim se...


ja imam (imao sam) šafl koji sam izgubio i koji mi je bio super za jogiranje itd...sestrin rev 3 iPod od 40 Gb je uglavnom kod mene i stvar je super...onako listaš playliste, autore itd i imam brdo muzike i sitno podataka na njemu...al je težak i baterija mu ne traje predugo (ovi novi sa color ekranima imaju dobre baterije)

nano je zakon:
malen, flash memorija, a ne disk (nije da se diskovi previše kvare, al dosta da ti tresne malo i moš imat problema)

2 ili još bolje 4 Gb je dosta (cca 500-1000 pjesmica)

lagan

baterija traje...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 08.09.2005 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
(ovi novi sa color ekranima imaju dobre baterije)

Da taj sam i gledala
Lajkam

Quote:

nano je zakon:
malen, flash memorija, a ne disk (nije da se diskovi previše kvare, al dosta da ti tresne malo i moš imat problema)

ma baš si ga gledam i totalno mi kjut
i super mi šta je fleš memorija
ovo čudo od Shufflea mi pao miljon puta i eno ga još svirki...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 09.09.2005 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ja se samo slažem sa likom koji lijepo i potkrijepljeno ističe kako ljudi ne kupuju iPod zbog muzike.

mene iskreno zaboli njonja sto neki blogger misli zbog cega ljudi kupuju iPod.
opinions su ko guzice tak da jebiga.

ocu ti rec da su takve izjave dobra debela generalizacija.

Sulien wrote:
Zapravo, ono što ja hoću reći jest da gigabajti suxaju. Ne iPod. Tolika količina muzike može čovjeku vrlo efektivno ubiti sav ukus i osjećaj za muziku - ako ga je ikad imao. Ali tako i tako taj golemi prostor neće popuniti - glavno da Apple ima svoje brojke.

Ne, ne želim čuti kako nečiji frend iz kvarta ima gazilion pjesama na iPodu. Prosječni korisnik u Americi ima samo 375. K vragu, pa moj mp3 discman im je dovoljan.

ja nisam prosjecni korisnik u americi.
kao, ja sad ne bi trebao kupiti ipoda da nebudem kao glupi amer koji ga je kupio jer ga mali od strica ima?

kupit cu ga jer konstantno slusam muziku i zamracim kad moram svako malo kopirati i brisati nesto sa 256MB mp3 playera.

jest da mi je nekad 60 minutna audio kazeta u vokmenu bila dovoljna, al jebiga, tehnoloska glad je prisutna posvuda, nekad mi je 1.2GB hard bio dovoljan, sta to znaci da cu ga jos imat?

p.s. a mozes i linux instalirat na njega Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LinkMAN



Joined: 27 Dec 2003
Posts: 6
Location: Rijeka>>Mali Losinj>>Rijeka

PostPosted: 09.09.2005 01:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imao sam iPod Shuffle 1GB, a sada iskoristavam iPod Mini 4GB.
Stvar je stvarno genijalna, ali me par puta skoro kostala glave..... Shocked
F***ing promet u Rijeci i nepostivanje znakova...... Evil or Very Mad

_________________
::::: LinkMAN ::::
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 09.09.2005 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam 4 gen mono 20g ipod, a zena mi ima 1gen 4gb ipod mini. super su nam....

cheers.

p.s. da nemam, uzeo bi 20g color ili nano-a.....................................

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 09.09.2005 07:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bez obzira na sve, moje misljenje je da su i Mac i iPod debelo preplaceni komadi plastike i aluminija. svi puse dizajn i hype koji opcenito vlada oko applea, a kad ides usporedit tehnikalije tipa trajanje baterije itd. shvatis da je iPod u biti debela pusiona. iPod je definitivan primjer da marketing radi cuda - prije je Mac bio ekskluziva i svi su sanjali o nekoj G3 ili G4 mrcini ali je lova bila problem, dok danas mozes imat komad Apple hardwarea za nekih 2k kuna i evo - svi navalili na taj "statusni simbol". Ono - e gle, ja imam iPoda, ono Apple kuzis buraz eeeee. Smile

Dobro veli Sullien, ljudi ne kupuju iPod zbog glazbe vec zbog statusa. Kvaliteta reprodukcije, trajanje baterije itd. - sve je to i vise nego ocajno za tu lovu... a cijeli hype oko onog wheela i sl. - cisti marketing, player treba imat play i stop, a ostalo su kerefeke koje neko popusi, a neko ne popusi.

tolko od mene kaj se tice iPoda.

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 09.09.2005 08:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Dirt McGirt,
Jesi li ti ikad probao mac ili ipod? ozbiljno...

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 09.09.2005 08:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
bez obzira na sve, moje misljenje je da su i Mac i iPod debelo preplaceni komadi plastike i aluminija. svi puse dizajn i hype koji opcenito vlada oko applea, a kad ides usporedit tehnikalije tipa trajanje baterije itd. shvatis da je iPod u biti debela pusiona. iPod je definitivan primjer da marketing radi cuda - prije je Mac bio ekskluziva i svi su sanjali o nekoj G3 ili G4 mrcini ali je lova bila problem, dok danas mozes imat komad Apple hardwarea za nekih 2k kuna i evo - svi navalili na taj "statusni simbol". Ono - e gle, ja imam iPoda, ono Apple kuzis buraz eeeee. Smile

Dobro veli Sullien, ljudi ne kupuju iPod zbog glazbe vec zbog statusa. Kvaliteta reprodukcije, trajanje baterije itd. - sve je to i vise nego ocajno za tu lovu... a cijeli hype oko onog wheela i sl. - cisti marketing, player treba imat play i stop, a ostalo su kerefeke koje neko popusi, a neko ne popusi.

tolko od mene kaj se tice iPoda.


kužim što hoćeš reć, i da pričaš o recimo bang&olefsen mp3 playeru bi to i držalo vodu...al ako si čoek može priuštiti za isto ili mrvicu više para jednako dobro dizajniran komad hardwera (kao B&O), to je ok...na kraju krajeva diže ti neke kriterije...posli ne pristaješ na loše dizajnirane, loše zvučeće kopije po istoj cijeni...

http://times.hankooki.com/lpage/biz/200509/kt2005090919201311880.htm

koreanci kažu da ne mogu ni približno imati NISKU cijenu ko Apple...

jerbo cijena iPodaje usporediva sa bilo kojim mainstream playerom neke ozbiljne firme, koji ima i ozbiljan software...btw usporedi cijene sonyijevih playera sa iPodom ... ko onda to kupuje?

http://www.theregister.co.uk/2005/09/08/sony_walkman/

ovo je skuplje od iPoda...po meni nikako bolje, a o softu da ne pričam uopće...

novi sonyjev soft izgleda poprilično kao ripoff iTunesa...očekivao sam više originalnosti od sonyja...

http://applexnet.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1582

G.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 10.09.2005 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
bez obzira na sve, moje misljenje je da su i Mac i iPod debelo preplaceni komadi plastike i aluminija. svi puse dizajn i hype koji opcenito vlada oko applea, a kad ides usporedit tehnikalije tipa trajanje baterije itd. shvatis da je iPod u biti debela pusiona. iPod je definitivan primjer da marketing radi cuda - prije je Mac bio ekskluziva i svi su sanjali o nekoj G3 ili G4 mrcini ali je lova bila problem, dok danas mozes imat komad Apple hardwarea za nekih 2k kuna i evo - svi navalili na taj "statusni simbol". Ono - e gle, ja imam iPoda, ono Apple kuzis buraz eeeee. Smile

Dobro veli Sullien, ljudi ne kupuju iPod zbog glazbe vec zbog statusa. Kvaliteta reprodukcije, trajanje baterije itd. - sve je to i vise nego ocajno za tu lovu... a cijeli hype oko onog wheela i sl. - cisti marketing, player treba imat play i stop, a ostalo su kerefeke koje neko popusi, a neko ne popusi.

tolko od mene kaj se tice iPoda.


http://www.i4u.com/article4166.html

toliko o preplaćenosti iPoda... jednostavno ne stoji!

bah...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.09.2005 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
i ne, nemam bijele slusalice, nego imam bolje od ipodovih defaultnih, crne sonyeve. i koristim redovito ipodov hard za prijenos podataka

No dobro, bilo je pogrešno od mene da rezultate iz Amerike primijenjujem na našu zajednicu... peace

samo mi je onak malo tužno kad vidim toliki overkill muzike... ljudi će jednom zaboravit što je muzika bila i onda im ni iPod neće moći pomoći
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
andrej`
Guest





PostPosted: 11.09.2005 01:27    Post subject: Reply with quote

im in love
Back to top
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.09.2005 23:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,1103572,00.html?promoid=rss_top

dobar clanak o nanu i appleu...mamu im, jes da je korporacija i da ih sve nabijem, al imaju stila barem...opsesija dizajnom i perfekcionizam...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 13.09.2005 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
It's so teensy and glossy and perfect, you want to put it in your mouth like a hard candy. For that, blame Jonathan Ive, 38, the affable Brit who heads Apple's industrial-design department. Ive is about as obsessive-compulsive as you can be without being hospitalized


Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 13.09.2005 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mile wrote:
Quote:
It's so teensy and glossy and perfect, you want to put it in your mouth like a hard candy. For that, blame Jonathan Ive, 38, the affable Brit who heads Apple's industrial-design department. Ive is about as obsessive-compulsive as you can be without being hospitalized


Very Happy


Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.09.2005 16:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://arstechnica.com/reviews/hardware/nano.ars/3

poprilicno zilav mali player? no?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 15.09.2005 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



http://www.theregister.co.uk/2005/09/15/apple_nano_analysis/page2.html

game over?

The mountainous irony though is that this next decimation of the MP3 makers has come about with the aid of one of their own. Samsung has sold Apple 40 per cent of its flash memory output for the iPod Shuffle and Nano. Samsung produces about 60 per cent of the world's NAND Flash memory. It also has a nice line in... er... MP3 players.
You can bet Apple got a good deal on cornering a quarter of all Flash chips being made. Quite where this puts the desire of Samsung's desire to be number one in MP3 players by 2007 isn't obvious. Perhaps it could be inside the number-one player instead?

But wait, people say. Surely, with HMV and Virgin launching download sites, and Napster able to claim thousands of people using its subscriber service, isn't everything moving towards a time when the iPod won't be dominant, when other companies can move in and get a slice of the downloading/subscribing action?

Well, I just checked with Google, and the phrase "ipod killer" comes up 265,000 times, while Apple + "death knell" gets 102,000 results. Apparently Apple has been declared 'dead' 46 times since April 1995; the most recent, amazingly, being May of this year...

But note some more: the DRM is more restrictive than Apple's iTunes (play on three PCs vs five computers, burn five copies of a track (on downloaded tracks; not at all for subscriptions) vs unlimited (but a limit of seven for a set of the same downloaded songs; and transfer songs to up to two players, vs any number. That's no way to win a war.


Shocked

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 23.09.2005 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

danas sam ga držao u rukama! da... svojim vlastitim rukicama i gledao ga svojim zelenim okicama... super jeeeee!! joooooj jedva čekam da dođe kod nas u prodaju. u 11. mjesecu kak mi je ženska u apple centru rekla. i can't wait! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 23.09.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prema jednom od naših distributera koštat će cca. između 1500-1900kn Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 23.09.2005 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
Prema jednom od naših distributera koštat će cca. između 1500-1900kn Sad

Meni je ova cijena sasvim pristojna za takav proizvod.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 23.09.2005 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo cisto da i alternativu probate buduci da je super (ovo je vise za shuffle nego nano)...

Ne znam model ali sam probao sonyjev novi plejer neki (cijeli j eproziran) sa oled displejem i odlican je, mislim da nema usporedbe sa shuffleom, navigacija je odlicno rijesena u 2 levela, displej je vrhunksi (super je taj non-border efekt zato kaj je displej iza plastike), odlicno...
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.09.2005 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@stripe: jel ovaj?


ak nekog zanima, vise ovdi

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 24.09.2005 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izgleda ok, al za josh 500 kuna kupim nano s 4 put vishe diska, boljim dizajnom i interfejsom, color ekranom itd... ... taj mali sony dode oko 1100 kn? 512 mega?

nano trenutno nema konkurenciju...uopce...nikakvu...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group