Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
komentari na tutorijal za optimizaciju
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ohoh drustvance se prosiruje Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 09:13    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:28; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
BS znas li uopce otkud izjava "google is a blind person"??

tj. zasto kazes da "google is not a blind person"?

nemam pojma, meni to ima značenje u mom svijetu Smile


pa objasni mi ga Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 09:22    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:29; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
ma niš posebno, nekak mi ta tvoja nije u uhu, pa sam napravio svoju Smile


moja definicija dolazi iz grupe GTA (groupe de travail accessiweb) koja radi na standardima pristupacnosti weba u francuskoj i koje sam slucajno clan Wink )
tj. jedan slijepi user ima istu predodzbu o sajtu kao i google: boli ga briga za dizajn, vazna mu je informacija, a to znaci prije svega struktura sajta Very Happy

a mislila sam da za referencijatore ima neko drugo znacenje pa me zanimalo Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 09:37    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:29; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 09:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
a ok, ne znam baš kolko je to točno jer kvalitetniji dizajn povećava prodaju, no nema veze, ja to gledam sa stajališta optimizacije Smile


al ni google ni slijepac ne vide design tako da bas ne kuzim kakve veze to ima sa optimizacijom. da se radi o dizajnu ne bi ljudi toliko spamali po kodu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.09.2005 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da i ja uletim s pitanjem...

smetaju li googlu u titleu characteri tipa : . * [ ] ( ) \ / |
(znaci znakovi koji nisu alfanumericki)

npr. da je title " Web Studio | Portfolio"?

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 10:01    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:30; edited 1 time in total
Back to top
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.09.2005 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
smetaju li googlu u titleu characteri tipa : . * [ ] ( ) \ / |
(znaci znakovi koji nisu alfanumericki)

Ne smetaju, no nije baš zgodno imati [web studio][Portfolio], izgleda umjetnički no uglate zagrade nemaju tu svrhu, dok recimo | (sepator) je odlična stvar za to

ovo je potpuno ispravno:
"Web Studio | Portfolio"

tenkju!

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
, nego tvoja rečenica "Google is blind person", za ljude koji se bave optimizacijom Google nije slijep.


nemoj mi reci da optimizatori ne znaju kako surfa jedan slijepac?

mislim da nisi skuzio poantu ali nema veze, onaj tko se bavi standardima zna sto to znaci u smislu pristupacnosti i referenciranja Wink


Quote:
Quote:
smetaju li googlu u titleu characteri tipa : . * [ ] ( ) \ / |
(znaci znakovi koji nisu alfanumericki)

Ne smetaju, no nije baš zgodno imati [web studio][Portfolio], izgleda umjetnički no uglate zagrade nemaju tu svrhu, dok recimo | (sepator) je odlična stvar za to

ovo je potpuno ispravno:
"Web Studio | Portfolio"


moj advice: uportebljavaj samo | jer ces tako i biti pristupacan. zamisli vokalni sintetizator koji mora izreci sve one znakove koji nista ne znace, dok je vertikalni stupac vrlo cesto upotrebljavan u horizontalnom meniju zbg razdvajanja pojmova.

sorry sto se ubacujem ali mislim da je interesantno da covjek ima info sa oba gledista tako poslije odluci dali mu je to vazno ili nije Wink
ako ti smeta prestajem, ovo je ipak tvoj topik Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 10:20    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:31; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
mislim da nisi skuzio poantu ali nema veze, onaj tko se bavi standardima zna sto to znaci u smislu pristupacnosti i referenciranja

ma kužim, ali nisi ti ni moju, moja se odnosi na brzinu indeksiranja novih stranica i reindeksiranja, ništa više


ah to, al da znas kako su slijepci brzi dok surfaju ne bi vjerovao Wink


Quote:
pa kaj nismo isto rekli Smile, ja koristim isključivo |

yep, ja sam mu samo htjela naglasiti da druge znakove s ove strane nikako ne bi trebao upotrebljavati dok kod tebe nije bas zabranjeno . Smile

eto Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 10:30    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:32; edited 1 time in total
Back to top
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 10:42    Post subject: Reply with quote

btw. kolko vidim ovo je tvoja tema Smile
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.09.2005 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok izvini na smetnji idem brisat moje nepotrebne gluposti.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 10:47    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:32; edited 1 time in total
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.09.2005 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Google ne uzima PR kao faktor za rejting na search-u.

Ovo nisam znao Embarassed

možda bi to bila još jedna korisna informacija za originalni topic... zapravo, cijela ova rasprava je prepuna informacija od kojih sam dosta bio u zabludi (a vjerujem i drugi) - trebalo bi napravit digest ovih pet stranica rasprave i nadopunit topic sa tvojim tutorialom

keye wrote:
al da znas kako su slijepci brzi dok surfaju ne bi vjerovao Wink

nisam ni ja vjerovao... dok nisam vidio

treba im neko vrijeme dok 'upoznaju' site, ali kad ga znaju onda su puno brži u navigiranju od ljudi koji vide

vidio sam jednu slijepu ženu kako surfa i navigira po windowsima i mogu reći da je to jedina osoba koju sam vidio da brže navigira po OS-u nego ja Embarassed

BS, nemoj mi dirat Kristinin sig Smile Ona ima pravo. Slijep čovjek i Google spider doživljavaju site na isti način - potpuno linearizirano - sa razlikom u tome što čovjek ima inteligenciju dok spider samo hvata sve tekstove i linkove što vidi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 09.09.2005 11:24    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:33; edited 1 time in total
Back to top
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2005 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ohoh drustvance se prosiruje Laughing

ja inace ne pratim SEO, ali potaknuta ovim topikom napravila sam MySQL tablicu sa descriptionima i keywordsima koji ce se prikazivat za svaki page, posto sam dosad imala samo jedan description i jednu listu keywordsa u fileu index.php koji je includao sve ostale

jea 17 stranica + jos 30 tutoriala - parti za ekipu x_x

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 10.09.2005 19:32    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 14:34; edited 1 time in total
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 10.09.2005 22:11    Post subject: Reply with quote

Nikad nisam volio SEO, što mi ovaj post još više dokazuje -- gomila prenapuhanih gluposti. I gomila toga uopće ni ne spada u SEO, već bi trebala biti neka osnova za izradu web siteova.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.09.2005 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ježiš ga dođe vrijeme kad moraš i o tome nešto naučit...

ja sam nakon novog backenda za jedan malo veći site napravio novi, standards based frontend za koji ti ni ne trebam reći da je bio kickass naspram starog... i onda je site pao na Googlu sa prvog mjesta na niže od desetog, a nedugo zatim toga je uopće ispao iz indexa - uostalom, pokrenuo sam i topic o tome gdje sam pitao za pomoć

nakon toga sam bio prisiljen istraživati i zaključio sam da je i na takvim projektima srednje veličine ipak važno da i programer i dizajner HTML-a (što sam u ovom slučaju oboje bio ja) zna kako tretirati spidere inače se stvari mogu loše reflektirati

nakon što sam site vratio na dobru poziciju počelo me smetati što konkurencija sa svojim šitnim sajtovima i uslugom ima bolju poziciju nego mi, pa sam nastavio istraživati na koje sve načine da se probijem na mjesto koje site i zaslužuje... i eto me ovdje, interesiram se za SEO Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2005 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
ne zaboravi da ti svaka stranica mora biti barem 30% različita (što više različita to bolje) po codeu i sadržaju od ostalih postojećih inače će ta stranica u roku 1-2 mjeseca izgubiti rejting zbog prevelike sličnosti sa ostalim stranicama.

ako pod code mislis na layout onda je to hrpa bullshita, jer ja necu raditi jednu vrstu boxeva za brusheve, drugu za tutoriale, trecu za guestbook, ako jedna dobro funkcionira za sve.

as for the content, to se valjda podrazumijeva.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 11.09.2005 08:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
ja sam nakon novog backenda za jedan malo veći site napravio novi, standards based frontend za koji ti ni ne trebam reći da je bio kickass naspram starog... i onda je site pao na Googlu sa prvog mjesta na niže od desetog, a nedugo zatim toga je uopće ispao iz indexa - uostalom, pokrenuo sam i topic o tome gdje sam pitao za pomoć


Je si li mijenjao linkove do pojedinih stranica? Ako jesi jesi li slao na starim linkovima 301 redirect?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group