Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Maketarstvo

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 09.09.2005 00:07    Post subject: Maketarstvo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, baš me zanima... Ima li na ovom forumu neki maketar? Naime, to mi je strastven hobby, pa me jednostavno zanima ima li ovdje koji kolega?

Taj nekad veoma popularan hobby je posljednjih godina proživljavao pravu krizu u Hrvata. Unazad godinu dana se stanje bitno popravilo. Pojavio se forum http://www.hr-maketari.com/ i sve je podivljalo. Makete se mogu naći u gotovo svakom dućanu (primijetili ste vjerojatno i odjeljak u Algoritmu), veoma su povoljne, a i natjecanja su sve veća.


Onog koga zanima - obavještavam da je 15.10 u Varaždinu prvenstvo hrvatske u maketarstvu, možda i najveće od kada nam je države - ponajviše zbog gore navedenih razloga, opa će se isplatiti ako ništa - pogledati..


Više o tome na gore navedeno WEBj adresi.

Anyone?

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.09.2005 00:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prisutan Smile

Baš sam malom prije neki dan vadio ostatke s tavana. Super je hobi, ali je time-consuming. Navedeni site je odličan. Recenzije su super..

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 10.09.2005 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tak puno ? Smile

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 10.09.2005 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bravo maratz,bravo maketari,.....pridružujem se (koliko vrijeme dozvoli, a i okice više nisu...) čim se vratim doma.
d
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 10.09.2005 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ja sam sastavljao makete ko klinac (imam ih 10ak po sobi, iako vecinom polu-polomljenih Sad ), al jedno 4-5god nisam nista novog taknuo.
al sad si me sjetio Smile
mogao bi opet pocet...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 10.09.2005 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sićam se kad sam imao nekih 12 godina da sam s ocem radio drveni jednerak dužine 50 cm.. sve od drva.. komadić po komadić.. topove smo radili od olova, a prije toga kalupe.. i tako malo po malo nekoliko godina.. sve je handmade.. ne znam gdje je taj brod danas, ali mi je to bilo fun fun fun.. kad se radi s plastikom, to mi nije to.. onako si sve morao stvarat i to mi je bilo super..
poz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.09.2005 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nedavno sam razgovarao s jednim iskusnijim maketarom koji radi s djecom (u jednoj udruzi) - i žali se kako to djecu danas više ne zanima, samo kompjuteri ovo i ono..

predložio sam mu neka pokuša s djecom raditi robotizirane igračke, pa će dio te djece sigurno zagristi i u modelarstvo i makete..

EDIT: ovo mi je 400-ti post, weeee Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 16.09.2005 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, klinaca je malo... gubi se tradicija, interes za povješću, a samim tim i za maketarstvo. J... lova...

O tome kakav smo narod najbolje govori činjenica da nam je Glorija najprodavaniji tjedni časopis. Volimo živjeti tuđe živote i gledati susjedovu travu koja je uvijek zelenija... Mogao bih sad početi, al evo, stajem Exclamation

Inače, ove je godine 60 godina od završetka WWII i mislim 10 godina HRZ-a. Koga to zanima zna što znače ove kratice...

U tehničkom muzeju je u 12. mjesecu kup Zagreba u maketarstvu, a negdje u prosincu izložba HRZ-a (javim još) sa maketama i raznim drugim izlošcima vezanim uz HRZ. Bit će veoma zanimljivo.

Poz

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.09.2005 00:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
U tehničkom muzeju je u 12. mjesecu kup Zagreba u maketarstvu, a negdje u prosincu izložba HRZ-a (javim još) sa maketama i raznim drugim izlošcima vezanim uz HRZ. Bit će veoma zanimljivo.
Sam da ne bude ko na Varaždin airshowu – najavljivali su F-5, F-16, Eurofighter, Su-27, ... Na kraju je bilo par akroletova na Pilatusu i nalet MiG-a od 6 do 6 i deset (ono, vauu!). Bio sam ljut ko pas, a frend i ja smo dodatno izgorili od cijelodnevnog boravka na suncu i gledanja u nebo Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.09.2005 07:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja odavno imam želju kupit jednu maketu drvenog broda - jedrenjaka nekog, samo nikako da to i učinim... barem sam saznala kamo prodaju pa postoje šanse da i kupim - to bi mi ispunilo slobodno vrijeme na nekih godinu dana
naletila sam na spomenuti site nedavno, pametno je što postoji tako nešto

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 16.09.2005 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kak se kreću cijene takvih stvari? Imam već jako dugo doma jedan model, motor i radio stanicu, nekorišteno, za koliko bi se to dalo prodati? Doduše upupte su a češkom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 16.09.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote]Sam da ne bude ko na Varaždin airshowu – najavljivali su F-5, F-16, Eurofighter, Su-27, ... Na kraju je bilo par akroletova na Pilatusu i nalet MiG-a od 6 do 6 i deset (ono, vauu!). Bio sam ljut ko pas, a frend i ja smo dodatno izgorili od cijelodnevnog boravka na suncu i gledanja u nebo Smile[/quote]

Kaj su tu u NY napravili.
Kao, poslagali sve moguće avione u Lincoln Centar, ali su im sva stakla zalijepili nečim neprozirnim, sve otvore pozatvarali nekakvom plastikom, tak da je izgledalo kao da gledaš loše modele u 1:1.
d
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 16.09.2005 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun wrote:
Quote:
Sam da ne bude ko na Varaždin airshowu – najavljivali su F-5, F-16, Eurofighter, Su-27, ... Na kraju je bilo par akroletova na Pilatusu i nalet MiG-a od 6 do 6 i deset (ono, vauu!). Bio sam ljut ko pas, a frend i ja smo dodatno izgorili od cijelodnevnog boravka na suncu i gledanja u nebo Smile


Kaj su tu u NY napravili.
Kao, poslagali sve moguće avione u Lincoln Centar, ali su im sva stakla zalijepili nečim neprozirnim, sve otvore pozatvarali nekakvom plastikom, tak da je izgledalo kao da gledaš loše modele u 1:1.
d


Radi se o povijesnoj izložbi - vjerojatno u domu vojske - znači ne aeromiting

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 16.09.2005 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote]Radi se o povijesnoj izložbi - vjerojatno u domu vojske - znači ne aeromiting[/quote]
Ne.
Kaj si bil?
d
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group