Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
hardver za ms vistu
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 11.09.2005 14:43    Post subject: hardver za ms vistu Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apcstart.com/teched/pivot/entry.php?id=6
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.09.2005 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima tu i dobrih novosti... mislim da je M$ nakon 10 godina neuspjeha skužio da će morati malo opaliti slap svojim programerima i natjerati ih da naprave nešto što zaista radi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 11.09.2005 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je skuzio vraga, pa gle koji zahtjevi za optimalni rad, pa to je prestrasno. Trebali bi malo vise vremena provesti na optimizaciji OS-a umjesto da ga natrpavaju sr**ima tipa windows messenger, integriranja officea i raznih iritantnih feature-a našturb komfora koristenja.

Isto tako, disk defragmenter je smece u xp-ima naspram onom u starim win9x.

Strasno kud taj majkrosoft ide, ccc Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 11.09.2005 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nabijem ih na ******.... skidam si Linux i zbogom M$ sranjima....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.09.2005 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne mogu vjerovat Shocked Shocked Shocked
Pa tko će ovo kupit, na šta će to instalirat ???!?!??!?!!??!
Takvi hardware zahtjevi samo za os.
A di je npr Adobe creative suite2, macromedia, multitasking, maya max itd ????
150 000 kn za komp ?????????????????

Ovo neće proći
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 11.09.2005 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/evaluate/hardware/vistahardware.mspx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 11.09.2005 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
I thought it might be interesting to compare the OpenSuSE 10.0 RC1 times. These are the times I clocked on the same AMD 2800+ machine:

* Boot up: 26 seconds
* KDE: 22 seconds
* OpenOffice: 7 seconds
* Firefox: 3 seconds (not counting loading the default Novell webpage)
* Shutdown: 20 seconds



http://www.tuxmachines.org/node/2569


http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org -> gleda sam malo skrinove i ostalo, ako Wine može podići svaku win aplikaciju nema boga da uopće pomišljam na Vistu, a možda i XP ode bye,bye.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2005 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm ne kužim ovu paniku, pa i Photoshop CS2 ima malo teže h/w requirements pa ga svejedno svi koji imaju koriste... a tako i tako stanje sa cijenama h/w sljedeće godine neće biti isto kao i sada

as for users sa kantama od kompjutera... oni neće vrtiti Vistu kao i što se danas ljudi ni ne trude zavrtit XP na 300MHz mašinama

150 tisuća kuna za komp? Od kuda sad to Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 12.09.2005 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:


150 tisuća kuna za komp? Od kuda sad to Confused

Bubno i ostao živ. Posljedica šoka. Ok Cjeli Creative Suite cs2 je zahtjevan ali što me je zabrinulo kod viste je što ona kao os već ima velike zahtjeve pa me je strah za ostale aplikacije.
Ali do izlaza Viste još će se možda što i srediti. tome i služe beta verzije zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 12.09.2005 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
tome i služe beta verzije zar ne?

teoretski da.
ali ovdje govoriomo o M$ Twisted Evil

Smile

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 12.09.2005 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo polako.....

1) minimum RAMa je 512...MINIMUM
2) minimum je DX 9 grafička...MINIMUM
3) imaš DRM ubačen posvuda.... moraš čak i novi monitor kupovat....
4) previše featura je maknuto samo da bi se "uhvatio" obećani datum (koji je inače prekasno)
5) već postoje virusi za Vistu

jednostavno..... osobno mislim da je Vista smeće, prenapuhano smeće od kojeg će ti komp umirat u mukama..... kupovat kompletno novi komp zbog jebenog OSa?????????
c'mon...rađe instaliram Linux, ionako je sve bolji i bolji.... zadnje verzije su tolko napredovale da ni sam ne mogu vjerovat....

ak mi reba win aplikacija...pokrenem Wine......

od M$a imam samo win...sve ostalo je Open Source ili free....
Firefox
Thunderbird
Sunbrid
Open Office
GIMP
Xnwien
Picassa2

+ freeware WIN programi ko spybot ili adaware....

testiram Linux distribucije i sigurno prelazim na Linux..... jebala ih Vista.....
zahtjevi su pretjerani....

kratko i jasno.....

jednostavno NEĆU zbog jebenog OSa mjenjat cijeli komp koji me služi JAKO dobro.
rađe promjenim OS.
Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 12.09.2005 22:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako bi rekao moj prijatelj marko ; " In the words of the great greek Zorba; I shit on You"

poanta nije imat dobar i pouzdan OS, poanta je prodaja hardwarea i softwarea Wink

cu all @ windowsupdate.microsoft.com
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 12.09.2005 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
cu all @ windowsupdate.microsoft.com


_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 12.09.2005 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

cu all @ windowsupdate.microsoft.com


mene tamo nećeš vidit.... u 3 godine kolko koristim XP, isntsalirao sam možda 5 patcheva....
nije problem ići na update site...problem je kaj sve ostalo pušta ko ludo.....

od IE preko outlook expressa, na dalje..... jednostavno govno od OSa......


i da...koristim ga, jer se još nisam naučio na Linux, ali Vista ide na moj komp preko mene mrtvog.... nije stvar u tome kaj ne volim M$ nego jednostavno mislim da će napravit više štete, nego koristi...... tolko do mene.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.09.2005 00:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I sence anger in you silence Smile
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.09.2005 00:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
tRC wrote:

cu all @ windowsupdate.microsoft.com


mene tamo nećeš vidit.... u 3 godine kolko koristim XP, isntsalirao sam možda 5 patcheva....
nije problem ići na update site...problem je kaj sve ostalo pušta ko ludo.....

od IE preko outlook expressa, na dalje..... jednostavno govno od OSa......


i da...koristim ga, jer se još nisam naučio na Linux, ali Vista ide na moj komp preko mene mrtvog.... nije stvar u tome kaj ne volim M$ nego jednostavno mislim da će napravit više štete, nego koristi...... tolko do mene.....


Oprosti, ali pričaš nebuloze, kakve veze ima IE i OE sa OS-om? Jel' te netko tjera prelaziti na Visu? Jel' ti XP dovoljan?

Ja ću osobno sigurno probati, znatiželje radi... Komp je poprilično up2date, giga ram-a, 3000+ i tadeon9600xt Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 08:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
I sence anger in you silence Smile


you are right Wink dark side got me.... Laughing

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 08:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:


Oprosti, ali pričaš nebuloze, kakve veze ima IE i OE sa OS-om? Jel' te netko tjera prelaziti na Visu? Jel' ti XP dovoljan?

Ja ću osobno sigurno probati, znatiželje radi... Komp je poprilično up2date, giga ram-a, 3000+ i tadeon9600xt Smile


jel ti recimo kužiš da će ti Vista automatski smanjit kvalitetu videa ako nemaš novi monitor, s tim da je pitanje dal monitori koji se sad proizvode imaju taj čip uopće.... znači sigurno da neće biti jeftini ko sadašnji jer će biti nestašica kad Vista izađe.... baš me zanima dal ćeš kupovat novi monitor samo da radi toga?
samo primjer....

niko me ne tjera prelazit na Vistu, a kaj se tiče komp negdi je ko tvoj....
ionako mislim slagat novi uskoro, ali to nije bit....

bit je da će Vista imat hrpu DRM sranja i sličnih govana i kolko god može biti "zgodna", nekaj ćemu su minimalni zahtjvi ovakvi kakvi jesu je takav "resource hog" da to boli glava....

meni sad na mom kompu kad imam otvoreno malo više stvari već polako šteka, a minimum za XP je 128MB.....



kaj se tiče IE i OE... naravno da ima veze s M$ OSom... _INTEGRIRANI_ su u njega i prepuni svih mogućih rupetina.... ali to je za neku drugu raspravu....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.09.2005 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baci oko na ovaj članak pa ti možda stvari budu jasnije
http://arstechnica.com/articles/paedia/hardware/hdcp-vista.ars

Što se resource hog-a tiče tu se slažem...

Možda ti stvari štekaju jer nemaš dual core proc Smile

To što je nešto bundlano sa OS-om ne znači i da ti to moraš koristiti...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje "nabrijanom" silenceu: Jesi probao osobno koristiti Vistu ili ti je podloga za pljuvanje nečiji blog?

Imao sam neko vrijeme instaliran Windows Vistu na odvojenom hardu i sve mi je radilo identično kao i na XP-u čak, brže i "glađe". Što se tiče kompa, to je sad već dvije godine star Athlon XP 2500+, nForce 2, 512 MB DDR1 RAM-a, Radeon 9600 Pro...

Mislim wtf? Probaj prvo pa onda govori i pljuj, ali ARGUMENTIRANO, please. Ja sam probao i nemam nikakve zamjerke, čak ih moram pohvbaliti za sučelje koje je sada bliže korisniku, ima "fancy" animacije za koje je sada zaslužna grafička - procesor se opće ne opterećuje...

Ajde, peace Wink

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 13.09.2005 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma o čemu vi pričate, zahtijevan OS .... Pa to je najnormalnije da će jedan takav OS takav hardver zahtijevati, a danas su hardverske komponente toliko jeftine da to nije istina.

Osim toga, ja zaista neznam tko danas još koristi SDRAM-e, a modul 256 DDR rama je nekih 200 kn.

Direct X 9 grafičke su isto jeftine, evo frend je kupio GF FX 5600 prije par godina i stvar lijepo radi a dobio ju je za bagatelu.

Mislim o čemu vi pričate, OS-evi se razvijaju i postaju zahtijevniji, baš kao i ostali softver Adobe Photoshop, AutoCAD i sl ...

Sad svi pljujete po Visti, a još nije izašla, a zašto ? Zato jer imate takvo mišljenje o MS kao firmi i uopće ne razmišljate o proizvodu kao proizvodu, nego ma to je radio MS ne valja. Pa ako ne valja koji ga kurac koristiš ... MS ima odlične proizvode i nije da ja sad njega zagovaram ili nešto ali kad ljudi počnu pisat takve gluposti jednostavno poludim. Mislim, jebote ko te tjera da koristiš windowse. Pola svijeta viče: "windowsi su smeće", a sami koriste windowse ...

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvone wrote:
Sad svi pljujete po Visti, a još nije izašla, a zašto ?

Zato što su navikli da je OS (čisti OS) potpuno neusabilan... ali kao što sam rekao, mislim da će ovaj put i biti nešto što će se moći iskoristiti. IE7 će biti skroz pristojan browser (makar ni do koljena FF i Opera) jer su konečno shvatili da trebaju surađivati sa ljudima koji promiču web standarde. Dobijaju feedback preko bloga i općenito prvi put gledaju što ljudi zaista govore jer će u protivnom sve izgubiti od Linuxa i Mac OS X

Daklem mislim da će Vista biti solidan OS, ali koji nažalost (kao i browser) opet neće biti do koljena drugim, razvijenijim OS-evima koji su imali više godina fore dok je ovaj prodavao zjake. Živjet će kao i do sad - na staroj slavi i milijunima firmi koji nemaju budžeta prebaciti se na Macove, nemaju volje i znanja prebaciti se na Linux, ili jednostavno volje raditi na Windowsima i ne treba im ništa drugo, kao ni do sad.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.09.2005 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa baš i ne bu bio neki problem prebaciti se na mac-a Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 13.09.2005 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
u 3 godine kolko koristim XP, isntsalirao sam možda 5 patcheva....

mozda zato i mrzis / imas problema s windozama Canadian

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 13.09.2005 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Here we go again!!!

MAC vs PC

:givap
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group