Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
hardver za ms vistu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 13.09.2005 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mene samo smeta što većina ovdje prisutnih koristi Windowse, ali uredno pljuju po njima. Ako ti imaš volje i znanja pa prebaci se onda na Linux ... Što čekaš ...

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 13.09.2005 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvone wrote:
Mene samo smeta što većina ovdje prisutnih koristi Windowse, ali uredno pljuju po njima. Ako ti imaš volje i znanja pa prebaci se onda na Linux ... Što čekaš ...

Upravo tako!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne pljujem po win-u, radi sve kako treba i nikad nisam ima nekih problema....a u zadnje vrijeme se pokazuje da mac i nije nesto....od kada se ispostavilo da mac os radi brze na pc........

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.09.2005 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

astolitu wrote:
ja ne pljujem po win-u, radi sve kako treba i nikad nisam ima nekih problema....a u zadnje vrijeme se pokazuje da mac i nije nesto....od kada se ispostavilo da mac os radi brze na pc........


ja stvarno neznam odakle dolaze te dezinformacije...pa jeste li vidjeli na onom filmiću što je tu netko postao, kako trza OSX na nekom Dellu, strašno...wtf?



G.
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 13.09.2005 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
pa jeste li vidjeli na onom filmiću što je tu netko postao, kako trza OSX na nekom Dellu, strašno...wtf?
G.

g, ma to tebi trza filmic na macu...

megabelj

spoiler wrote:
(^^ da odma' elaboriram: ovo je samo joke )

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sviđa mi se kako je napisano ovo
http://www.eweek.com/article2/0,1895,1841067,00.asp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 13.09.2005 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
sviđa mi se kako je napisano ovo
http://www.eweek.com/article2/0,1895,1841067,00.asp

lik ima smisla Very Happy

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
silence wrote:
u 3 godine kolko koristim XP, isntsalirao sam možda 5 patcheva....

mozda zato i mrzis / imas problema s windozama Canadian


ja problema sa WIN nemam.... dva mjeseca surfanja po poranji i recimo AdAware i SpyBot zajedno ne mogu naći apsolutno ništa....
ne mrzim ih, meni služe dobro ..... ali sam čistio kompove ljudi koji nemaju pojima o sigurnosti i nalazio svašta....

dođem čovjeku sredit komp....
11 trojanaca
4 ostala virusa
2800 spyware problema
preko 3000 registry sranja (prema Registry Mechanicu)
itd.....

jednoj klijnetici sam našao preko 2900 inficiranih fajlova, 1500 spyware sranja itd.....


meni WIN ne predstavljaju problem.... govorim o običnim ljudima....

jel ti znaš da je prosječno vrijeme koje nezaštićen WIN komp provede online prije zaraze ISPOD 10 MINUTA???


ja o tome pričam.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zvone wrote:
Mene samo smeta što većina ovdje prisutnih koristi Windowse, ali uredno pljuju po njima. Ako ti imaš volje i znanja pa prebaci se onda na Linux ... Što čekaš ...


glupost...pogladaj moj zadnji post....nije stvar u MENI, nego u običnim ljudima koji plaćaju to sranje i onda dobiju kurac u šupak.....

ja _NEMAM_ problema s WIN....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Pitanje "nabrijanom" silenceu: Jesi probao osobno koristiti Vistu ili ti je podloga za pljuvanje nečiji blog?

Imao sam neko vrijeme instaliran Windows Vistu na odvojenom hardu i sve mi je radilo identično kao i na XP-u čak, brže i "glađe". Što se tiče kompa, to je sad već dvije godine star Athlon XP 2500+, nForce 2, 512 MB DDR1 RAM-a, Radeon 9600 Pro...

Mislim wtf? Probaj prvo pa onda govori i pljuj, ali ARGUMENTIRANO, please. Ja sam probao i nemam nikakve zamjerke, čak ih moram pohvbaliti za sučelje koje je sada bliže korisniku, ima "fancy" animacije za koje je sada zaslužna grafička - procesor se opće ne opterećuje...

Ajde, peace Wink


osnova za "pljuvanje" mi nije ni blog ni iskustvo nego praćenje tehnoloških webova nekoliko godina.
pošto očito sve znaš..... ajde reci jesi znao da ćeš morat mjenjat monitor da možeš gledat HD video na Visti?
da ili ne?

tebi su važne "fancy" animacije, meni je važno to kaj Vista zadire u moje osnovna prava ko korisnika/kupca.....

od kud njima pravo da mi smanje kvalitetu videa koji sam platio jer nisam kupio novi monitor???
a?

kolko TI znaš o Visti?

di je novi fajl sistem? di je 50% featura koji su najavljeni?
ošlo.... jer nemaju pojima kaj i kako....

uostalom već postoje virusi za Vistu.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.09.2005 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence - trebas se pocet bavit nekim kontaktnim sportom Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
silence - trebas se pocet bavit nekim kontaktnim sportom Very Happy


ne trebam, ovo mi je taman... Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.09.2005 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
ajde reci jesi znao da ćeš morat mjenjat monitor da možeš gledat HD video na Visti?
da ili ne?


Je si li pročitao članak na linku koji sam postao na prethodnoj stranici?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 13.09.2005 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dajte ljudi smirite se.
Stvar je u tome da se mijenjaju standardi i nitko ih neće izbijeć NI apple ni linux ni windowz.

točka.
Apple izdaje JAguara u vrijeme kad i vista izlazi pa čemo viditi razlike ( nemislim u kvaliteti ) nego za hdd i te antipirat stvari.

Nemojte sipat iz šupljeg u prazno, svi neki experti, ja priznam da se nerazumijem ali očitio je da M$ neko pritisnuo da to napravi, neko želi još više love i šta mislite da će drugi to izbijeć?

Hoće kurac!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
flek



Joined: 15 Jun 2005
Posts: 172
Location: Split

PostPosted: 13.09.2005 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CRIIIIPPLEE FIIIGHTTTT!!! Very Happy

ko je uopce zapoceo ovaj flame, strasno, ccc...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 13.09.2005 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Dajte ljudi smirite se.
Stvar je u tome da se mijenjaju standardi i nitko ih neće izbijeć NI apple ni linux ni windowz.

točka.
Apple izdaje JAguara u vrijeme kad i vista izlazi pa čemo viditi razlike ( nemislim u kvaliteti ) nego za hdd i te antipirat stvari.

Nemojte sipat iz šupljeg u prazno, svi neki experti, ja priznam da se nerazumijem ali očitio je da M$ neko pritisnuo da to napravi, neko želi još više love i šta mislite da će drugi to izbijeć?

Hoće kurac!


samo mala ispravka...jaguar je izdan prije jeno 2-3 godine...posli toga su izasli panter i tigar...a do viste ce valjda izac i leopard Smile)

normalno da nes gledat HD content u punoj rezi ako nemash dovoljno pixela na monitoru, wtf?

a da su windowsi uglavnom loshi i da ce tesko stici OSX, jebiga momci imaju puno para, a malo stila...i volje raditi vise nesto za mase...

btw, evo dodem kod sestre, i odma me uvati da joj javljaju windowsi da mora instalirat nekakav eantispy sranje, pa sad ja moram skidat neke adaware i neznam sto ne da vidim koliko ima govana nakompu...damn kakvo smece od OSa, pusta na sve strane...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 13.09.2005 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
feelfree wrote:
Dajte ljudi smirite se.
Stvar je u tome da se mijenjaju standardi i nitko ih neće izbijeć NI apple ni linux ni windowz.

točka.
Apple izdaje JAguara u vrijeme kad i vista izlazi pa čemo viditi razlike ( nemislim u kvaliteti ) nego za hdd i te antipirat stvari.

Nemojte sipat iz šupljeg u prazno, svi neki experti, ja priznam da se nerazumijem ali očitio je da M$ neko pritisnuo da to napravi, neko želi još više love i šta mislite da će drugi to izbijeć?

Hoće kurac!


samo mala ispravka...jaguar je izdan prije jeno 2-3 godine...posli toga su izasli panter i tigar...a do viste ce valjda izac i leopard Smile)

normalno da nes gledat HD content u punoj rezi ako nemash dovoljno pixela na monitoru, wtf?

a da su windowsi uglavnom loshi i da ce tesko stici OSX, jebiga momci imaju puno para, a malo stila...i volje raditi vise nesto za mase...

btw, evo dodem kod sestre, i odma me uvati da joj javljaju windowsi da mora instalirat nekakav eantispy sranje, pa sad ja moram skidat neke adaware i neznam sto ne da vidim koliko ima govana nakompu...damn kakvo smece od OSa, pusta na sve strane...

G.

sorry jaguar tigar leopard ko će znati te sve mace Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WinFS će uzaći u vrijeme kada i izađe "normalna verzija Viste, s tim da neće biti uključena u Vistu nego će se moći nabaviti zasebno. Inače, cijeli file system u Visti je nanovo rađen te i bez WinFS-a donosi značajne novosti. U rzini, indeksiranju i sl.

Što se tiče kupnje novih monitora radi gledanja videa - čisto sumnjam da će to biti slučaj...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
silence wrote:
ajde reci jesi znao da ćeš morat mjenjat monitor da možeš gledat HD video na Visti?
da ili ne?


Je si li pročitao članak na linku koji sam postao na prethodnoj stranici?


Quote:
The upshot of all of this is that display devices need HDCP support. If a monitor or television supports HDCP, HD content will be playable on that device (provided that it hasn't been cracked). If a monitor doesn't support HDCP, one of two things will happen at the discretion of the content providers. It's a possibility that a given studio may simply refuse to allow the content to be displayed at all. More likely, the studios will allow for playback on unauthenticated devices with purposely degraded quality. The thinking is that Joe Consumer will be more likely to pay for HD content than seek out pirated content that's not in HD. Talk around the industry suggests that many studios will degrade content to a 480p level by passing it through a constrictor, although we won't really know until products start shipping.


a jel ti znaš engleski?
možda ti treba podauka da shavtiš ovo....

oćeš prevod?
AKO NEMAŠ HDCP MONITOR, VISTA TI SPUŠTA KVALITETU ONOGA ZA KAJ SI PLATIO.

dakle.... ti kupi novi montor.... uzmi i tečaj engleskog da razbiješ vrijeme dok izađe Vista pa se možeš divit "fancy" providnim menijima...... Rolling Eyes


još nekaj?.... ak ne razumiješ kaj piše, slobodno reci, nemoj se sramit.... ja ću prevest. Twisted Evil

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogao bi ti uzeti stanku još godinu dana, a? LeaveMeBe

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Mogao bi ti uzeti stanku još godinu dana, a? LeaveMeBe


kolko ti je trebalo da to smisliš?

jel istina da ćeš morat kupit novi monitor da gledaš HD content na Visti?
DA ili NE?

jednostavno pitanje......

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.09.2005 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
oćeš prevod?
AKO NEMAŠ HDCP MONITOR, VISTA TI SPUŠTA KVALITETU ONOGA ZA KAJ SI PLATIO.


Bojim se da ne shvacas uopce, dobro ti grzzi rekao:

Quote:
normalno da nes gledat HD content u punoj rezi ako nemash dovoljno pixela na monitoru, wtf?


ne kuzim kaj bi ti, kaj hoces da ti microsoft sponzorira novi monitor?

Pa jebote nema to nikakve veze s Vistom, to je HDCP standard. Kao da kazes da ces morat kupit novu mreznu zato jer ti XP neda da ides wireless na net (a NEMAS WIRELESS hardverski)

mislim, wtf?
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 20:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
silence wrote:
oćeš prevod?
AKO NEMAŠ HDCP MONITOR, VISTA TI SPUŠTA KVALITETU ONOGA ZA KAJ SI PLATIO.


Bojim se da ne shvacas uopce, dobro ti grzzi rekao:

Quote:
normalno da nes gledat HD content u punoj rezi ako nemash dovoljno pixela na monitoru, wtf?


ne kuzim kaj bi ti, kaj hoces da ti microsoft sponzorira novi monitor?

Pa jebote nema to nikakve veze s Vistom, to je HDCP standard. Kao da kazes da ces morat kupit novu mreznu zato jer ti XP neda da ides wireless na net (a NEMAS WIRELESS hardverski)

mislim, wtf?


kolko je pixela HD?

ajde majstore.... da čujemo....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo majstore.... samo za tebe....
Quote:

The formats used in HDTV are:

* 720p - 1280x720 pixels progressive
* 1080i - 1920x1080 pixels interlaced
* 1080p - 1920x1080 pixels progressive


1280x720?
SRANJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moj monitor podržava 1600x1200...... kaj ću sad?

još neko?
SLUČAJNO pratim ovakve diskusije na Beyond3D već dugo.....kažem slučajno jer sam ih odjebo zbog nekih stvari....

DAKLE majstori?
19'' ili 21'' CRT mogu ovo bez beda....
ali bez čipa se možeš jebat, moraš kupit novi monitor.... i SKUPI.....

anyone else?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2005 20:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NE! Jel da znaš engleski onda bi u tom istom tekstu pročitao ovaj odlomak
Quote:
Or, let me phrase this in another, more contentious way: if you think Apple is going to turn down HDCP despite being DRM advocates themselves (Hello, FairPlay!), with the result being that it will be impossible to view new content in full HD on Apple hardware, then you're kidding yourself. DRM in this context is unacceptable, in my opinion, but the studios (so far) are entitled to license their content however they want, and anyone who wants in the game will have to follow suit. This is the equilibrium that exists in the market today, and barring legislation to the contrary, it's going to stay that way.


iliti u prijevodu: ista stvar važit će i za Apple softver, kao i za sve ostale, ZATO ŠTO ni Microsoft ni Apple niti netko treći to ne određuje nego filmska industrija.

I za kraj rečenica iz TOG ISTOG TEKSTA:
Quote:
Indeed, Microsoft doesn't really have a choice, and neither does Apple.


I ne moram spominjati da si skroz fulao temu zato što se to neće ticati normalnog usera koji će Vistu ili Mac OS moći normalno "vrtiti" na svom kompu bez da mora kupovati novi monitor, to će se odnositi na video sadržaje (npr. video iz videoteke) koji se neće moći vidjeti u HD kvaliteti (ako nemađ HD kompatibilan hardver) nego će najvjerojatnoje biti downgraedan u DVD video kvalitetu - što je sada standard za kvalitetan video!

I ako nisi znao, uskoro će se i TV signal početi emitirati u HD videu što će značiti da će sve televizije koje sada koristimo moći ići u smeće, dok će ekipa u <reklama>Pevcu</reklama> zadovoljno trljati ruke.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group