Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
hardver za ms vistu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 14.09.2005 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:
silence wrote:


kaj je to tak teško shvatit?

tečajevi iz engleskog koštaju 100 kn/sat....
tečajevi iz korištenja mozga koštaju 2000/sat....

prijave na PM


Ja da sam admin, jebo me pas ak te radi ovog ne bi banao! Ak si ti toliko u pravu, i ako stvarno jesi u pravu, jel ti nije to dosta? Jel moraš ovak od ljudi radit budale i ponašat se tak arogantno i bezobrazno?
Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...

Ako ti znaš da si u pravu, u pravu si. Ali nije u redu da baš sereš po ljudima...ne sviđa ti se Vista, ok, ni meni se ne sviđa puno toga, pa mi puca kita.
Monitor? Opet mi puca, ak nećeš kupovat, nemoj. Neko hoće.

Ne mogu vjerovat da se neko može tak zapalit na nešto, i to preko nekog foruma mora ić dokazivat i svima pamet solit...

Pametniji popušta. Go figure!



fala bogu pa nisi admin. možda je bezobrazno i arogantno, ali ne znači da nije isitinito (dio o Visti).

iskreno, boli me kurac za Vistu, ali htio sam ljudima ukazati na neke stvari koje Vista zadrži ispod haube i koje vam život neće učiniti lakšim....
ono, sorry kaj pratim te stvari pa znam da neko nije u pravu....

kaj se tiče ovog o debilizmu, u pravu si, jesam debil kad idem nekome ukazati da "nije zlato sve što sija".....

to kaj Vista "zgodno izgleda" možeš postići s mnogim programima ili shellovima za XP, i imat jedinstven komp itd.....
problem je u onome kaj je ispod haube a to su JAKO zajebane DRM rutine.

Quote:

Pa naravno, da nije tako uopće ne bi mogao gledati dotični HD video pošto Microsoft ne bi dobio licencu za implementaciju dotične "tehnologije". Ja ne razumijem što tebe muči?


evo, i ako ja sad idem čovjeku objasnit da tu tehnologiju GURA upravo M$ i da ne treba nikakvu licencu za njenu upotrebu.... opet ću biti arogantan?



baš me zanima kak će vam biti kad će vam OS svaki put kad oćete pogledat neki film javljat M$u da to gledate i jel ste ga možda skinuli i slično....
također me baš zanima jel "fancy look" dovoljan kad ti nisi top user na svom vlastitom kompu... to isto znaš?.... naime da Vista ima feature preko kojeg ti mogu preuzeti kontrolu nad kompom?....
recimo gledaš film kojeg ti je frend posudio, Vista javi to i odluči da to nije tvoje i isključi ti komp ili ti se neko ulogira a da ni ne znaš i prekopa po hardu da vidi jel skrivaš ne daj bože neki ripani mp3......

kompletno pitanje DRMa u Visti se već dugo raspravlja na svim mogućim tehnološkim forumima upravo iz gore navedenih razloga.....

o izgledu Viste....
http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=23076

malo općenito o Visti...
http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=23314

Trusting Computing....(DRM) topic....
http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=18988


zanimljiv odlomak....


Quote:
Quote:
Originally Posted by Killer-Kris
Now another effect that I think most people seem to neglect is that this all would happen to put adware/spyware/virus writters all out of work. Either that or they'd all spend their time figuring out how to crack the damn thing, and that crack would probably become common knowledge fast enough and life would continue as normal.

And after all, with all that virtualization tech floating around the new chips I could definitely see someone figuring out how to use it to defeat this thing.


Nope. After all, it isn't you who decides what runs. If they pay Microsoft for a certificate and distribution, you won't be able to get rid of it. Sure, it does cost them money, but they get guaranteed results as well. And there is an endless amount of marketeers who will pay very well to get to know things.


u prijevodi recimo spyware kompanije plati M$u licencu i može ti instalirat kaj hoće na tvoj komp BEZ tvojeg znanja... nećeš imat pojima i nećeš moći ni maknuti to....



ima hrpa toga i sva ta pitanja se povlače već dugo.....
možda jesam bezobrazan i arogantan, ali pratim to sve oko DRMa već dugo jer sam veliki protivnik tih ideja.... pogotovo toga da mi neko može ući u komp i kopat po datotekama bez mog znanja i slično....

kao što sam reko, nije problem u Visti, ovo sa smanjenjem rezoluciji je samo djelić....
ako se krene ovim putem postat ćeš rob u rukama raznih kompanija....

ajde ti recimo drži sve passworde za webove koje radiš a M$ da nekome licencu da instalira spyware di hoće.... ili pišeš novi CMS ili radiš bilo kaj drugo.....



naravno, možda ne bude tako, ja se iskreno nadam, ali upozorit ljude da nije sve baš tak sjajno i bajno pa makar bio i arogantan u tom procesu po meni je OK.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 14.09.2005 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
u SuSe-u 9.3 moraš skinuti poseban upgrade da bi uopće mogao slušati mp3-ice u bilo kojem programu.

to je pitanje licence, a ne mogucnosti da se mp3 player stavi u distru...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

evo, i ako ja sad idem čovjeku objasnit da tu tehnologiju GURA upravo M$ i da ne treba nikakvu licencu za njenu upotrebu.... opet ću biti arogantan?


A sve je počelo time što si popljuvao OS jer su IE i OE puni rupa Rolling Eyes

silence wrote:

baš me zanima kak će vam biti kad će vam OS svaki put kad oćete pogledat neki film javljat M$u da to gledate i jel ste ga možda skinuli i slično....


Da baš, to sigurno mogu napraviti, a da se ne sazna...

silence wrote:

također me baš zanima jel "fancy look" dovoljan kad ti nisi top user na svom vlastitom kompu... to isto znaš?.... naime da Vista ima feature preko kojeg ti mogu preuzeti kontrolu nad kompom?....


Kao što sam ti i rekao na 1. strani, jel te netko tjera da prelaziš na Vistu?

silence wrote:

recimo gledaš film kojeg ti je frend posudio, Vista javi to i odluči da to nije tvoje i isključi ti komp ili ti se neko ulogira a da ni ne znaš i prekopa po hardu da vidi jel skrivaš ne daj bože neki ripani mp3......


Yeah right, kao da to smiju napraviti...

Quote:

u prijevodi recimo spyware kompanije plati M$u licencu i može ti instalirat kaj hoće na tvoj komp BEZ tvojeg znanja... nećeš imat pojima i nećeš moći ni maknuti to....


Ti se baš i ne razumiješ u mrežne tehnologije..

Quote:

ima hrpa toga i sva ta pitanja se povlače već dugo.....
možda jesam bezobrazan i arogantan, ali pratim to sve oko DRMa već dugo jer sam veliki protivnik tih ideja.... pogotovo toga da mi neko može ući u komp i kopat po datotekama bez mog znanja i slično....


Kakve veze ima tvoj nedostatak kućnog odgoja sa tim što pratiš neke stvari?

Quote:
kao što sam reko, nije problem u Visti, ovo sa smanjenjem rezoluciji je samo djelić....
ako se krene ovim putem postat ćeš rob u rukama raznih kompanija....


Mislim da ti više ni sam ne znaš što želiš reći...

Quote:

naravno, možda ne bude tako, ja se iskreno nadam, ali upozorit ljude da nije sve baš tak sjajno i bajno pa makar bio i arogantan u tom procesu po meni je OK.....


Sva sreča da nismo svi isti... Pray

Last edited by gog on 14.09.2005 10:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 14.09.2005 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
gog wrote:
u SuSe-u 9.3 moraš skinuti poseban upgrade da bi uopće mogao slušati mp3-ice u bilo kojem programu.

to je pitanje licence, a ne mogucnosti da se mp3 player stavi u distru...


Naravno, htio sam dati do znanja da se open source zajednica "čvrsto" drži licenci i copyright-a...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 14.09.2005 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim da si pročitao one linkove koje sam postao....
i očito da znaš kaj znači Trusting Computing, ko je sve član toga i je upravo Vista glavni nositelj svega toga....

u pravu si totalno....

evo ti linkić pa se javi....
http://www.cl.cam.ac.uk/~rja14/tcpa-faq.html

Quote:
The Trusted Computing Group (TCG) is an alliance of Microsoft, Intel, IBM, HP and AMD which promotes a standard for a `more secure' PC. Their definition of `security' is controversial; machines built according to their specification will be more trustworthy from the point of view of software vendors and the content industry, but will be less trustworthy from the point of view of their owners. In effect, the TCG specification will transfer the ultimate control of your PC from you to whoever wrote the software it happens to be running. (Yes, even more so than at present.)


Quote:
If Microsoft believes that your copy of Office is a pirate copy, and your local government moves to TC, then the documents you file with them may be unreadable. TC will also make it easier for people to rent software rather than buy it; and if you stop paying the rent, then not only does the software stop working but so may the files it created. So if you stop paying for upgrades to Media Player, you may lose access to all the songs you bought using it.


Quote:
There are some gotchas too. For example, TC can support remote censorship. In its simplest form, applications may be designed to delete pirated music under remote control. For example, if a protected song is extracted from a hacked TC platform and made available on the web as an MP3 file, then TC-compliant media player software may detect it using a watermark, report it, and be instructed remotely to delete it (as well as all other material that came through that platform). This business model, called traitor tracing, has been researched extensively by Microsoft (and others).


još uvijek pričam gluposti?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.09.2005 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
blackshtef wrote:
silence wrote:


kaj je to tak teško shvatit?

tečajevi iz engleskog koštaju 100 kn/sat....
tečajevi iz korištenja mozga koštaju 2000/sat....

prijave na PM


Ja da sam admin, jebo me pas ak te radi ovog ne bi banao! Ak si ti toliko u pravu, i ako stvarno jesi u pravu, jel ti nije to dosta? Jel moraš ovak od ljudi radit budale i ponašat se tak arogantno i bezobrazno?
Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...

Ako ti znaš da si u pravu, u pravu si. Ali nije u redu da baš sereš po ljudima...ne sviđa ti se Vista, ok, ni meni se ne sviđa puno toga, pa mi puca kita.
Monitor? Opet mi puca, ak nećeš kupovat, nemoj. Neko hoće.

Ne mogu vjerovat da se neko može tak zapalit na nešto, i to preko nekog foruma mora ić dokazivat i svima pamet solit...

Pametniji popušta. Go figure!



fala bogu pa nisi admin. možda je bezobrazno i arogantno, ali ne znači da nije isitinito (dio o Visti).

iskreno, boli me kurac za Vistu, ali htio sam ljudima ukazati na neke stvari koje Vista zadrži ispod haube i koje vam život neće učiniti lakšim....
ono, sorry kaj pratim te stvari pa znam da neko nije u pravu....

kaj se tiče ovog o debilizmu, u pravu si, jesam debil kad idem nekome ukazati da "nije zlato sve što sija".....

to kaj Vista "zgodno izgleda" možeš postići s mnogim programima ili shellovima za XP, i imat jedinstven komp itd.....
problem je u onome kaj je ispod haube a to su JAKO zajebane DRM rutine.


Ja uopće nisam govorio ništa o Visti nego o tome da na vrlo bezobrazan način pokušavaš neštto postići i dokazati da si u pravu...
Ne znam, jel ti osjećaš nešto super dok to postigneš, dok admin zaključa topic ili dok opet odeš?

Ono, jel si ne možeš reć "ja znam da vista sux" i to je to.
Evo, ja ću ti prvi reć - u pravu si...jel ti drago sad?

Mislim, najbolje bi bilo kad bi ti cijeli forum sad malo Applause i ova diskusija bi se završila...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 14.09.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:

Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...



please note the fine print above.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 14.09.2005 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
blackshtef wrote:

Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...



please note the fine print above.

Ovo je bolesno!!!
Ako si htio ispast smiješan, samo ti želim reć kakv je moja faca izgledala kad sam ovo vidio. Kao kad zagrizeš cijeli limun sa smiješkom na licu.

Nemojte to više postat jer stvarno nije u redu zbijat šale na račun osoba s poteškoćama u razvoju!!!!!!!!!!!!!!!!! Te osobe nisu imale izbora niti mogu promijeniti svoje stanje ali bi zato silence i ostala bagra mogla prestati laprdati bezveze o stvarima na koje nemogu i neće utjecati!
Molio bi admina da ukloni ove slike.

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 14.09.2005 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
tRC wrote:
blackshtef wrote:

Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...



please note the fine print above.

Ovo je bolesno!!!
Ako si htio ispast smiješan, samo ti želim reć kakv je moja faca izgledala kad sam ovo vidio. Kao kad zagrizeš cijeli limun sa smiješkom na licu.

Nemojte to više postat jer stvarno nije u redu zbijat šale na račun osoba s poteškoćama u razvoju!!!!!!!!!!!!!!!!! Te osobe nisu imale izbora niti mogu promijeniti svoje stanje ali bi zato silence i ostala bagra mogla prestati laprdati bezveze o stvarima na koje nemogu i neće utjecati!
Molio bi admina da ukloni ove slike.

Hvala!


che.UP wrote:


gg stef!


što reći ..
osim isprike cheu , jer nisam imao namjeru čitati 4 stranice njihovih sranja o MS o kojem jebenog pojma nemaju, CHE , mea maxima culpa , još jednom ..
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.09.2005 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Ako si htio ispast smiješan, samo ti želim reć kakv je moja faca izgledala kad sam ovo vidio. Kao kad zagrizeš cijeli limun sa smiješkom na licu.

Nemojte to više postat jer stvarno nije u redu zbijat šale na račun osoba s poteškoćama u razvoju!!!!!!!!!!!!!!!!! Te osobe nisu imale izbora niti mogu promijeniti svoje stanje ali bi zato silence i ostala bagra mogla prestati laprdati bezveze o stvarima na koje nemogu i neće utjecati!
Molio bi admina da ukloni ove slike.


Hvala!


blackshtef wrote:
Postoji ti jedna izreka: prepiranje na internetu je kao paraolimpijada...čak i da pobijediš, još si retard... sorry na grubosti, sve isprike hendikepiranima ako ih ima na ovom forumu, i sam sam jedan od njih, ali to je tako...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 14.09.2005 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackshtef wrote:


Ja uopće nisam govorio ništa o Visti nego o tome da na vrlo bezobrazan način pokušavaš neštto postići i dokazati da si u pravu...
Ne znam, jel ti osjećaš nešto super dok to postigneš, dok admin zaključa topic ili dok opet odeš?

Ono, jel si ne možeš reć "ja znam da vista sux" i to je to.
Evo, ja ću ti prvi reć - u pravu si...jel ti drago sad?

Mislim, najbolje bi bilo kad bi ti cijeli forum sad malo Applause i ova diskusija bi se završila...


ovako....
1) ok, priznajem da sam bio bezobrzan
2) ne, nema to veze s time
3) mogu, ali vjerovo ti ili ne, iskrena mi je želja upozorit ljude na skrivene opasnosti koje nosi, možda sam sjebo način, ali namjera je takva....
4) nije stvar u tome... Vista ko Vista vrlo vjerojatno ne suxa, sigurno je bolja od XPa....
stvar je u tome da ispod haube ima hrpa sranja o kojima mnogi ne vode računa.....
možda sam je kreten kaj se dam isprovocirat riječima "baš je fancy GUI".... ali nažalost previše ljudi gleda na to.

kolkima sam čistio kompove od raznog smeća....evo recimo frendu počistim komp, dam mu Firefox da bar malo smanju količinu spywarea na kompu i nakon 2 tjedna me zove da opet ima problema i da mu komp sporo radi.... dođem, vidim da je maknuo FF i pitam ga "zakaj si to napravio" -> "pa guba su mi oni toolbarovi u IE".....

pokupio sam se i otišao i reko mu da me nikad više ne zove u vezi kompa.....


5) možemo se uvijek naći negdi na pifi.... ako bude sreće možda i počastim Very Happy





gle, pratim te stvari jer me osobno stvarno zabrinjava to da mi neko ima "master key" od kompa i da mi može sjebat ono kaj radim....
recimo to da radiš nekaj u PS-u i zakasniš 3 dana s plaćanjem licence i oni ti obrišu sve fajlove stvorene PS-om....

"Trusting Computing" i DRM su jako ozbiljne teme.... možda sam pretjerao u reakciji i iskreno se ispričavam....
vjerovo ti ili ne.... pročitaj one linkove sa B3D, pa ćeš vidit kakav sam u vezi toga....


SORRY SVIMA.... pogotovo onima koje sam uvrijedio na bilo koji način.
nije mi bila namjera, kolko god to otrcano zvuči.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 14.09.2005 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry svima... ali ovo je funny post... nadam se da se neko ne ljuti......


_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group