Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
letak, zbunjoza :(

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 12.09.2005 18:01    Post subject: letak, zbunjoza :( Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bog ljudi,

Novi sam u pripremi, mozda sam i promašio forum i trebao postati u DTP, al pošto me zanima nešto oko Illustratora, evo da pokušam ovdje.

Naime, trejsao sam jedan logo koji sam skenirao u PS-u i potom u Illustratoru po template layeru tog skena nacrtao isti taj log u Illustratoru. E sad me zanima slijedeće: grupirao sam objekte, tekst sam pretvorio u outlines i tako to, ali kruznica koju sam nacrtao mi ima "stroke: 20px" a neke linije unutar kruznice imaju npr. strok: 5 px. Sad sam želio taj logo kopirati u novi dokument koji je veličine A5 formata (plus uključeni bleed po 3 mm na svakoj margini), ali kad smanjujem logo (jer mi je prevelik u origigi slici koju sam nacrtao) dogadja mi se to da mi se većina linija simetrično smanji (držim shift i smanjujem mišem) a ta kružnica od 20px mi ostaje isto debela kao i u origigi dokumentu, pa mi logo izgleda bljak! U čemu griješim?
Back to top
View user's profile Send private message
v



Joined: 22 Apr 2005
Posts: 39

PostPosted: 12.09.2005 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imas 2 opcije

edit / preference/ general
pa tamo ukljucis 'scale strokes and effects'

ili

selektiras sve te linije pa
object/path/outline stroke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 12.09.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E hvala, to je bilo ono što nisam znao! Sad je sve ok.

Nego, još jedno pitanjce. Nacrtam sve u krivuljama kako želim, i stavim neki background JPEG (recimo 300 DPI). Da li može tako ići u tisak ili nešto moram još napraviti posebno? Mislim, da li se može to tako poslati kao .ill file ili ga moram u .pdf konvertirati ili što?
Back to top
View user's profile Send private message
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 12.09.2005 19:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

towar wrote:

Nego, još jedno pitanjce. Nacrtam sve u krivuljama kako želim, i stavim neki background JPEG (recimo 300 DPI). Da li može tako ići u tisak ili nešto moram još napraviti posebno? Mislim, da li se može to tako poslati kao .ill file ili ga moram u .pdf konvertirati ili što?


hm, kad si vec napravio background na 300dpi, nista te ne kosta snimit u .tif formatu.
pazi da su ti svi kolori u cmyku.
najbolje ti je napravit .ps/.pdf - nema problema s fontovima, tekstom i ostalime...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
towar



Joined: 10 Sep 2005
Posts: 26

PostPosted: 13.09.2005 11:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:

hm, kad si vec napravio background na 300dpi, nista te ne kosta snimit u .tif formatu..


Tip u tiskari mi kaže da ako mu donesem u PDF-u da onda u tom slučaju on ne odgovara za završni letak kako će boje ispast? Kako on to misli? Very Happy

Quote:

pazi da su ti svi kolori u cmyku.


Sve skupa u CMYK-u? Ja mislio daj je bolje raditi u RGB-u ako ide u tisak?
Pod "kolorima" misliš isključivo na fotke, I suppose? Ok, imat ću to na umu. Ako koristim manje fotke na letku (tipa izvučeni box s npr. čovjekom koji nešto zapisuje), da li mi i te fotke moraju biti na 300 ili mogu bit i u manjoj rezoluciji? To će ići na A5 letak, full color 4/4 na kunzdrucku (obostrano) u nekim 2000 komada, pa pitam zato.

Quote:

najbolje ti je napravit .ps/.pdf - nema problema s fontovima, tekstom i ostalime...


Hvala...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group