Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
phpBB forum

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 13.12.2003 12:07    Post subject: phpBB forum Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam phpBB forum i sve mi ok radi, samo bi zelio napraviti u indexu onaj Latest forum activity kao u mi3 indexu. Pa sta trebam inkludati i kako cu promjeniti izgled toga kad inkludam.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 14.12.2003 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda oce li tko? stvarno mi je potrebno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.12.2003 00:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.phpbbhacks.com/category.php?id=23&version=2

evo za pocetak, trebalo bi ti pomoci

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 15.12.2003 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e hvala ti puno, bas mi ovo treba
...e sad me zanima koja je od ovih upotrebljena na mi3ju jer sam ovjde skinio jednu al mi ona pokazuje samo zadnje topice (to je isto ok) al ako ocu vise, npr. autor, datum, replyes...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.12.2003 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da smo uzeli onaj topics anywhere i od njega napravili svoje sto nam je trebalo... (u topics anywhere smo skuzili koje sql-ove trebamo, maknuli hrpu toga sto nam nije trebalo, prepravili da ne pljuca topice van kroz javascript, nego direktno i sad radi sasvim pristojno Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 15.12.2003 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a idem i ja probat, al nevirujem da cu uspjeti jer nisam ja bas Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 15.12.2003 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj, pa ako negdje zapnes, vikni, mozda mozemo pomoci Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 12.07.2004 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam malu pomoć, nisma htio otvarati novu temu nego ću ovdje navesti...

Skinuo sam forum sa phpBB i ne znam kako ga instalirati.
Zapravo imam sve potrebne podatke koje treba upisati i to ali mene zanima sam početak, tu se baš ne mogu snaći. Znači, skinuso sam forum, sad je u zipu i šta sad? Di ga moram otpakirati, kako sad? Znam da treba valjda prvo promijeniti config.php fajl.
Jel mi može netko pomoći, ali korak po korak, samo taj početak da skužim, one ostale postavke imam...
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 12.07.2004 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bi ga otpakirati na serveru negdje, a mozes i lokalno ako imas lokalnu razvojnu okolinu podesenu.

Ne moras mijenjati config.php, samo ga otpakiras i odes u browseru do install direktorija, odnosno skripte... I tamo upises sve podatke i to bi trebalo biti to sto se tice osnovne instalacije. Kako stojis s engleskim?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ante



Joined: 09 Oct 2003
Posts: 255
Location: st

PostPosted: 12.07.2004 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doom wrote:
Jel mi može netko pomoći, ali korak po korak, samo taj početak da skužim, one ostale postavke imam...


Neću
Back to top
View user's profile Send private message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 12.07.2004 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Kako stojis s engleskim?
Od 1 do 5? Hm, 3
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ante wrote:
Doom wrote:
Jel mi može netko pomoći, ali korak po korak, samo taj početak da skužim, one ostale postavke imam...


Neću


odrasti.

Quote:
Jel mi može netko pomoći, ali korak po korak, samo taj početak da skužim, one ostale postavke imam...


u ahrivi koju skines imas direktori koji se zove phpBB2. to uploadaj putem FTP-a na svoj server te onda pristupas tome sa http://www.tvoja-adresa.com/phpBB2/

nakon sto upises taj link onda sve ide na sistem "next, next" - upises podatke o svojoj bazi, username i password pomocu kojeg ce kreirati novog korisnika foruma i to je to.

nadam se da znas, odnosno da imas podatke o MySQL bazi...

ukoliko imas lokalni server postavljen - sistem je identican - sadrzaj phpBB2 direktorija kojeg dobis u arhivi mora biti postavljen u nekom direktoriju pa onda jednostavno upisujes URL do tog direktorija.

mislim da bi ti i nakon zytovog objasnjenja trebalo biti jasno jer je instalacija ovog foruma doista trivijalna i sve potrebne podatke o instalaciji imas i na phpbb sajtu.
Back to top
View user's profile Send private message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 12.07.2004 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma to maxy, to mi treba, sad sam skužio kako to ide... thnx...
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

no problemo. sretno
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 23.02.2005 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Igram se malo s ovim i gore spomenuta skripta mi je bila prekomplicirana pa sam išao sam kopati po phpbb-ovoj tablici, na kraju som došao do slijedećeg query-ja:

Code:
SELECT phpbb_posts.topic_id, phpbb_posts.post_id, phpbb_posts.forum_id, phpbb_posts.poster_id, phpbb_posts.post_time, phpbb_posts.post_username, phpbb_topics.topic_title, phpbb_topics.topic_replies
FROM phpbb_posts, phpbb_topics, phpbb_forums, phpbb_users
WHERE phpbb_posts.topic_id = phpbb_topics.topic_id
AND phpbb_posts.forum_id = phpbb_forums.forum_id
AND phpbb_posts.poster_id = phpbb_users.user_id
ORDER BY phpbb_posts.post_time DESC
LIMIT 10 


koji mi izbaci sve potrebne podatke da ispišem zadnjih 10 postova na forumu skupa sa svim relevantnim informacijama, problem je u tome što ukoliko je među zadnjih 10 postova, 2 ili više iz iste teme ona će biti 2 ili više puta ispisana, a to naravno želim izbječi, pokušao sam dodati distinct na početki...

Code:
SELECT DISTINCT phpbb_posts.topic_id, phpbb_posts....... 


međuti, baza mi svjedno izbaci više redova sa istim poljem "phpbb_posts.topic_id". Ima li neki sql guru da pripomogne?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 10.07.2006 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....

da ne otvaram novi topic... evo query koji sam napisao (za zadnje postove na forumu) i koji je za sad radio dobro, vodi racuna o privilegijama korisnika i tak (valjda nisam nista previdio u dizajnu phpbba :S), e i sta vam se cini kak query stoji s perfomansama i efikasnoscu, valjda je mysql pametan i ne 'testira' sve uvjete disjunkcije Smile
e da, valjda ce te se moc snac, ima subquerya i tak, i za ovaj JOIN jel sam dobar koristio (nije mi se dalo citat za sve te vrste, pa sam puknuo samo join i valjda ostao ziv rrrrrrrah) ?
i jos nesto, umjesto {id} ide id korisnika koji gleda u last posts, odnosno ako nije ulogiran onda ide -1

Code:
SELECT    topic.forum_id,
      forum.forum_name,
      topic.topic_id,
      topic.topic_title,
      topic.topic_replies AS topic_replies,
      topic.topic_views AS topic_views,
      topic.topic_last_post_id AS last_post_id,
      post.poster_id AS last_poster_id,
      user.username AS last_poster_username,
      post.post_time AS last_post_time
FROM    phpbb_topics AS topic JOIN (
      phpbb_posts AS post,
      phpbb_forums AS forum,
      phpbb_users AS user ) ON (
      topic.forum_id=forum.forum_id AND topic.topic_last_post_id=post.post_id AND user.user_id=post.poster_id)
WHERE    forum.auth_read=0 OR
      (1 IN (SELECT user_level FROM phpbb_users WHERE user_id={id})) OR
      (forum.auth_read=1 AND -1<>{id}) OR
      (forum.auth_read=2 AND
      forum.forum_id IN (
      SELECT auth_access.forum_id
      FROM phpbb_auth_access AS auth_access
      JOIN phpbb_user_group AS user_group ON (user_group.group_id=auth_access.group_id)
      WHERE user_group.user_id={id} AND auth_access.auth_read=1)
      ) OR (
      forum.auth_read=3 AND
      forum.forum_id IN (
      SELECT auth_access.forum_id
      FROM phpbb_auth_access AS auth_access
      JOIN phpbb_user_group AS user_group ON (user_group.group_id=auth_access.group_id)
      WHERE user_group.user_id={id} AND auth_access.auth_mod=1)   
   )
ORDER BY topic.topic_last_post_id DESC
LIMIT 7;


evo sad malo objasnjenja, dakle s join sve to povezujem (kako bi i trebalo, jer vecinom ljudi koriste where za to, i onda dobe kupus), e sad tu upada where zbog toga sto svi nesmiju sve vidjet...
prvo gleda dal doticni forum ima uopce kakve restrikcije sto se citanja tice (gledao sam samo za read, iako se mogu stavit restrikcije i na view) (forum.auth_read=0), zatim gleda dali je user admin (user_level=1) ako je onda sigurno moze citat bilo koji forum, treci sud u disjunkciji je u slucaju da je forum citljiv samo registriranim korisnicima (forum.auth_read=1) u tom slucaju samo mora pogledati dali je user registriran (odnosno da mu id nije -1), dalje... ako je forum stavljen na private (forum.auth_read=2) onda doslovno gleda dali se taj forum (forum_id) nalazi u listi foruma (to je onaj subquery) na koju doticni user ima pravo citanja, slicna stvar je i za forum.auth_read=3 (zadnji 'sud') odnosno ako je samo forum za moderatore.

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 10.07.2006 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mysql ne gleda sve uvjete, no mislim da kreće od prvog uvjeta sa desne strane (iliti zadnjeg uvijeta u queriju), tako da je tamo najbolje staviti uvijtete koji su najisključiviji...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group