Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
DREAMWEAVER 8 - pun bug-ova
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sime
Guest





PostPosted: 18.09.2005 11:11    Post subject: Reply with quote

Ni meni taj PN nije nikad sjeo. Vim je najbolji (pere i kuhinju)!
Back to top
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree, uvjeravaj se i dalje Cool

HomeSite+ ima autocomplete, no s njim sam imala problema u vezi encodinga, ubacivao je BOM ja mislim ili tako nesto... enivej islo mi to na zivce i presla na PN i ne pozalila nikad.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.09.2005 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WTF je PN?

Unicode podrška je isto must...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 18.09.2005 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za same stranice, ako oćete ušdeiti, uvijek možete probati....

http://www.nvu.com/

ja ga imam i čisto je OK; treba malo privikavanja, ali kad se privikneš, sasvim solidan..

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Yoseep



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 18.09.2005 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Yoseep wrote:
nel`chee wrote:
gog, sta ti samo zbog sintakse treba ili? jer programmers notepad boja sve, html, css, php, javascript, xml, c#, pascal, python, java, ...
ako je nes drugo u pitanju onda dunno...

anyway bas mi je danas jedan poznanik poslao zip sa svojim dreamweaver uratkom... trebala sam samo "popravit da mu sadrzaj bude fiksne velicine i scrolla", doslo je do toga da sam cijeli layout nanovo napisala jer ono je za snac se bilo kriminalno... no tu je jos pripomoglo fireworksovo sliceanje.


da, ali to umnogome ovisi i o znanju onoga tko radi i načinu na koji radi u DW-u... ako se radi u split screen modu i imalo poznaje osnove sintakse html-a il css-a, naravno uz pažnju sve se to da vrlo efikasno, elegantno, brzo i čisto srediti i u DW-u... pravilnim korištenjem clean-upa također se može profitirati ako je riječ o glomaznijim stvarima

Napokon netko si istim razmišljanjem.
Izgleda ako radiš u dw da nemaš pojma, je li ? Very Happy
DW uvelike ubrzava posao a onaj tko radi sve u layout view... e svaka mu čast ja to nebi mogao. Volim imati potpunu kontrolu nad onim što radim a to znači split i najčešće code view.
Uh sad mi je laknulo. Već sam se počeo osječati kao Pavle sam na svijetu Very Happy


he he, a dam se kladit da barem 70% ljudi ovdje koristi (s pravom) DW, ali neće ispast dovoljno kul ako to priznaju i kažu da ne spadaju u možda 5% onih što sve ručno kodiraju...

No, homesite je također kao što neko reče je vrlo moćna alatka samo pitanje je kolko će Adobe sad kad ih je kupio sve to skupa razvijati...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.09.2005 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Yoseep wrote:

he he, a dam se kladit da barem 70% ljudi ovdje koristi (s pravom) DW, ali neće ispast dovoljno kul ako to priznaju i kažu da ne spadaju u možda 5% onih što sve ručno kodiraju...


Ja sam priznao da ga koristim, ali ne priznajem da koristi wysiwyg, zato što ne znam što bi s njim, osim možda ako radim neke tablice...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dajte ljudi pa homesite je ugrađen u dreamweaverovo sučelje ( nama poznat kao code view )
zašto sad raspravljati o tome.
Homesite je nekada davno imao veliki potencijal koji je macromedia prepoznala kupila i ugradila u dreamveaver. Pa znate cijelu priču zar ne ? Alerie ili kako već?

A vi nondreamweaveroljupci. Što je sa intellisence ( ili kako se već to zove ). Šta vi sve znate napamet, šta vam n etreba mala sugestija kod odabira tagova atributa clasasa i pod klasa. Vi to sve radite iz glave. Svaka vam čast! Moja malenkost nije vrijedna da bude u blizini vaše veličanstvene prisutnosti. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 18.09.2005 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U čovječe koja rasprava Smile

@gog: http://www.pnotepad.org/

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
U čovječe koja rasprava Smile

@gog: http://www.pnotepad.org/

Bio vidio skino probao i nisam zadovoljan. Neželim biti previše kritičan jer nisam posvetio dovoljno vremena da bi ga proučio. Samo sam ga na brzinu preletio i prvi dojam je :
Kad je već đabe zašto bi se žalio ( i to je sve ! )

Osobno ( već sam rekao ) preferiram DW jer se u njegovom već mi dobro poznatom sučelju odlično snalazim i nemam potrebe se navikavati na neke druge editore.
Kao što sam i rekao, to je stvar osobnog izbora i financijskih mogućnosti.
Samo nevolim podcjenjivanje od strane nekih di te gledaju kao bjelu vranu ako koristiš DW jer odmah predpostavljaju da radiš u layout view-u i da nemaš pojma ni o osnovnj sintaksi html/xhtml-a, css itd. a kamoli o nečem drugom. Riješite se predrasuda i nezaključujte na prečac. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 18.09.2005 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
red wrote:
U čovječe koja rasprava Smile

@gog: http://www.pnotepad.org/

Bio vidio skino probao i nisam zadovoljan. Neželim biti previše kritičan jer nisam posvetio dovoljno vremena da bi ga proučio. Samo sam ga na brzinu preletio i prvi dojam je :
Kad je već đabe zašto bi se žalio ( i to je sve ! )

Osobno ( već sam rekao ) preferiram DW jer se u njegovom već mi dobro poznatom sučelju odlično snalazim i nemam potrebe se navikavati na neke druge editore.
Kao što sam i rekao, to je stvar osobnog izbora i financijskih mogućnosti.
Samo nevolim podcjenjivanje od strane nekih di te gledaju kao bjelu vranu ako koristiš DW jer odmah predpostavljaju da radiš u layout view-u i da nemaš pojma ni o osnovnj sintaksi html/xhtml-a, css itd. a kamoli o nečem drugom. Riješite se predrasuda i nezaključujte na prečac. Very Happy


Ma sve pet!

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.09.2005 16:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
U čovječe koja rasprava Smile

@gog: http://www.pnotepad.org/


Di podesim da su mi svi dokumenti u utf-8?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan2704



Joined: 05 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 18.09.2005 16:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



Last edited by ivan2704 on 18.09.2005 18:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.09.2005 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hehe, sad kužim vi koristite onu nestabilnu 2.x verziju? Ja skinuo 1.2.x i nemam to, upravo skidam novu...

hehe, dok sam ovo pisao već se skinulo, eh što ti je brza veza ;D
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ivan2704



Joined: 05 May 2005
Posts: 13

PostPosted: 18.09.2005 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Hehe, sad kužim vi koristite onu nestabilnu 2.x verziju? Ja skinuo 1.2.x i nemam to, upravo skidam novu...

hehe, dok sam ovo pisao već se skinulo, eh što ti je brza veza ;D


Ja koristin pn 2 već duže vrimena, biće oko godinu dana, i nikad se nije pokazao nestabilnim...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2005 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

feelfree wrote:
Samo nevolim podcjenjivanje od strane nekih di te gledaju kao bjelu vranu ako koristiš DW jer odmah predpostavljaju da radiš u layout view-u i da nemaš pojma ni o osnovnj sintaksi html/xhtml-a, css itd. a kamoli o nečem drugom. Riješite se predrasuda i nezaključujte na prečac. Very Happy

Onima koji znaju xhtml/css dovoljno da iz glave rade web stranice alat poput Dreamweavera ne da nije potreban, već i smeta. Auto-completion? Tiha jeza, pogotovo u CSS modu. Jednom sam na tuđem računalu pokazivao nekome nešto u CSS-u i nisam mogao natipkati ni dva slova da mi ovaj ne počne izbacivati prozore oko careta pokušavajući pogoditi koji CSS rule ja želim. Grozno iskustvo. Layout view? Radi samo sa tablicama, kao i DW-ov rendering engine koji ne može izrendat pravilno ni najosnovnije CSS rule-ove. Advanced features? Ubacivanje obtrusive JS kôda u header u masovnim količinama.

Oprosti, ja sam osoba koja si sjajno može vizualizirati razne stvari u glavi, ali jednostavno ne mogu zamisliti da dođem kod Maratza za radni stol i vidim kako u Dreamweaveru mišem razvlači layout od Typetestera, a JavaScript za interakciju ubacuje drag-n-dropom sa desnog sidebara Macromedijinih predefiniranih code snippeta.

My point? Dreamweaver je za one koji ne znaju standarde dovoljno da bi mogli samostalno nešto napisati, ondosno on je pomoćni alat čije rezultate oduševljeno napikavaš u browseru čudeći se kako su Web tehnologije sjajna stvar. I ja sam počeo u Dreamweaveru, učio sam HTML tako da sam gledao njegov output. Onda sam počeo samostalno sve pisati u kôdu, bez WYSIWYG. Jednostavne zamisli su mi zadavale muke (tag soup - go figure) i znao sam da nešto radim krivo, pa sam istraživao i saznao što su to W3C specifikacije Embarassed Stvar je u tome da je DW super stvar kad se početnik interesira za web dizajn, ali ništa više od toga. Svaki dizajner koji kreće ozbiljno i drži do sebe će shvatiti da ga DW sputava i potražiti neki dobar tekst editor.

DW živi na staroj slavi, no tableless sajtovima jednostavno nije dorasao. Jedini preview kojem možeš vjerovati je rendering modernog browsera, a jedini kôd kojemu možeš vjerovati je onaj kojeg si sam napisao (ili c/p od kolege dizajnera).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.09.2005 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mene uopće ne smeta iskakanje prozora, zato ga i koristim...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2005 19:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravio sam dodati... jedino za što bih koristio DW ili sličan alat (tj. jedino za što je on još uvijek koristan) jesu ručno rađene velike tablice podataka sa puno rowspanova/colspanova (naravno stylane CSS-om). Kao primjer može poslužiti recimo timetable nekog višednevnog seminara. Više puta sam takve velike tabele pisao u kodu i žalio što nemam DW ili slično instalirano da pobacam podatke unutra i c/p vratim u tekst editor...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 20:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tu se slazem. kad zelim nesto iz Excela (ilitiga Spreadsheet-a Wink) prebacit u HTML DW je tu neizbjezan.

ali ono
Code:
 MM_reload_browser() //reloads if Nav4 resized
- wtf?? tko normalan koristi Navigator 4 anyway?

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Sulien
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i izbor. Mene DW nesputava i nekoristim njegove prdefinirane skriptove ili što već neiti znam koga da ih koristi. Jedina stvar što me kod njega užasno živcira je premala kontrola formatiranja code-a. Jednostavno neželi ostaviti više redova razmaka i moš se na trwepavice popest ali neće. Frustrirajuće do jaja!
Ako neko ima riješenje za ovaj problem molio bih da ga posta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PS:

I ja sam učio html/xhtml sintaksu u najdednostavnijem tekstualnom editoru notpade-u bez bojanja sintakse ista stvar sa css-om i javascriptom. Jedino tako sam bio siguran da ću ispravno naučiti što trebam.
E da i Viev Source naravno Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 18.09.2005 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Onima koji znaju xhtml/css dovoljno da iz glave rade web stranice alat poput Dreamweavera ne da nije potreban, već i smeta. Auto-completion? Tiha jeza, pogotovo u CSS modu.
(...)
DW živi na staroj slavi, no tableless sajtovima jednostavno nije dorasao. Jedini preview kojem možeš vjerovati je rendering modernog browsera, a jedini kôd kojemu možeš vjerovati je onaj kojeg si sam napisao.

Fino rečeno. Ako se aktivno bavite webom, s vremenom ćete prerasti DW, a ako vam je izrada stranica nešto što radite usput ili radite 'profesionalne' stanice u gradu kao što je, štajaznam, Slavonski Brod - onda vam je DW najbolji alat ikada.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
...wtf?? tko normalan koristi Navigator 4 anyway?

začudila bi se, ja u statsima još uvijek vidim IE4 Shocked samo se nadam da je to nečija jaako stara skripta / spider koji se tako predstavlja jer ako je čovjek sa tim browserom, onda mu treba eutanazija Sad

@felfre: običan Notepad sucks Evil or Very Mad toliko vremena potrošiš lupajući tabove i pokušavajući razaznati što je komentirano a što nije da niti nemaš vremena pisati nešto dobro...

Svaki čovjek ima pravo na izbor, da... Zato se samo rijetki uzdižu koji znaju napravit pametan izbor.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nel`chee wrote:

@felfre: običan Notepad sucks Evil or Very Mad toliko vremena potrošiš lupajući tabove i pokušavajući razaznati što je komentirano a što nije da niti nemaš vremena pisati nešto dobro...


Znam, samo ti kažem kako sam ja počeo. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 18.09.2005 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
nel`chee wrote:
...wtf?? tko normalan koristi Navigator 4 anyway?

začudila bi se, ja u statsima još uvijek vidim IE4 Shocked samo se nadam da je to nečija jaako stara skripta / spider koji se tako predstavlja jer ako je čovjek sa tim browserom, onda mu treba eutanazija Sad


Moje statistike pokazuju isto da čovijek nepovjeruje

Msie 6.0 No 1505 23.1 %
Msie 5.23 No 7 0.1 %
Msie 5.01 No 16 0.2 %
Msie 5.0 No 1 0 %
Msie 4 No 10 0.1 %

FIREFOX 4607 70.8 %
Firefox 1.4 No 7 0.1 %
Firefox 1.0.6 No 4013 61.6 %
Firefox 1.0.5 No 65 0.9 %
Firefox 1.0.4 No 200 3 %
Firefox 1.0.3 No 57 0.8 %
Firefox 1.0.2 No 44 0.6 %
Firefox 1.0.1 No 33 0.5 %
Firefox 1.0 No 118 1.8 %
Firefox 0.9.3 No 7 0.1 %
Firefox 0.9.1 No 25 0.3 %
Firefox 0.8 No 6 0 %
Firefox 0.10.1 No 20 0.3 %
Firefox 0.10 No 12 0.1 %

NETSCAPE 8 0.1 %
Netscape 7.2 No 7 0.1 %
Netscape 4.0 No 1 0 %
Others 351 5.3 %
Opera No 119 1.8 %
Safari No 115 1.7 %
Mozilla No 45 0.6 %
W3C CSS Validator No 21 0.3 %
Konqueror No 19 0.2 %
W3C HTML Validator No 18 0.2 %
Unknown ? 13 0.1 %
Lynx No
Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 18.09.2005 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Zaboravio sam dodati... jedino za što bih koristio DW ili sličan alat (tj. jedino za što je on još uvijek koristan) jesu ručno rađene velike tablice podataka sa puno rowspanova/colspanova (naravno stylane CSS-om). Kao primjer može poslužiti recimo timetable nekog višednevnog seminara. Više puta sam takve velike tabele pisao u kodu i žalio što nemam DW ili slično instalirano da pobacam podatke unutra i c/p vratim u tekst editor...


i ovdje je upitna korisnost i isplativost njegovih mogucnosti.
osobno, dok sam se sa dw-a prebacivao na homesite gotovo da nisam mogao vjerovati koliko je lakse i brze napraviti tablice drito u kodu. pogotovo ako dobijes gotove podatke u nekom tablicnom obliku (napravljene u wordu ili excelu), pa ih samo kopiras, a praznine (tabove) replace-as sa td-ovima. kada imam neku kompliciraniju tablicu koju je teze vizualizirati u glavi jednostavno si je skiciram ili isprintam i stavim oznake rowspan i colspan sa pripadajucom brojkom i zatim red po red... gotovo za cas posla Smile

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group