Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
emili vs macromedia.com
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 20.09.2005 18:27    Post subject: emili vs macromedia.com Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd zanemarimo ovi topic iz naftalina, i ako ga ko moze nek ga zbrise, i tako je macromedia redizajnirala dizajn.

Last edited by burne on 05.03.2006 23:46; edited 1 time in total

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 20.09.2005 18:29    Post subject: Reply with quote

Zanimljivo. LOL
Back to top
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 20.09.2005 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E svaka im dala...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.09.2005 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a je color picker radio ovdje.......

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 20.09.2005 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije, to je jednsotavno Dreamweawer template, LOL

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 20.09.2005 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno tako...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kristijan
Guest





PostPosted: 20.09.2005 20:30    Post subject: Re: emili-sd cacak vs macromedia.com Reply with quote

burne wrote:
ok. kolko neko moze bit blentav pa plagirat web koji izdaje software za izradu weba... ono.. alo...

aj, i nemojte mi sad rec da ovo nisu plagijati vec blaga inspiracija...

http://www.emili-sd.com/ vs http://www.macromedia.com/resources/telecom/ (bolje se vide "inspiracije)


katastrofa, još su firma Very Happy

OFFTOPIC: inače burne ne radi ti nijedan link u potpisu
Back to top
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 21.09.2005 07:42    Post subject: Re: emili-sd cacak vs macromedia.com Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristijan wrote:
OFFTOPIC: inače burne ne radi ti nijedan link u potpisu

Meni radi Very Happy sad, doduse
al dobro, burne.org je u fazi redizajna pa ce tome trebati jos koji dan da se podigne iz mrtvih...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.09.2005 07:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

burne baš je dobro ovo što se zasad da vidjeti tako da jedva čekam finalnu verziju, i ostatak radova je baš dobar
svaka čast što si iskopao onu izreku od De Mella...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 21.09.2005 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stribor wrote:
Nije, to je jednsotavno Dreamweawer template, LOL

Da, vis, sad sam i ja sinja da jest, tj. vecina je to potvrdila... al sam sazno da je lik cak 20€ dobio za to... ccc... bar je boje mogo prominit ako nista drugo... pateticno... al nisam siguran postoji li kaki kopirajt na taj template (da se nesmi prodavat) ili bi bilo bolje pitat autora jel ima legalizirani dreamweaver kad prodaje vec njiov template Very Happy haha...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Heptanon



Joined: 22 Sep 2005
Posts: 33

PostPosted: 22.09.2005 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čudene stvari! Exclamation

_________________
ready?????
Back to top
View user's profile Send private message
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 05.03.2006 19:47    Post subject: Hm... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cool
Pozdrav Burne! Smile Verovatno znas ko je ovde. Smile

Elem ja sam CEO firme koja je napravila Emili-SD tj. iskoristila template za taj sajt. Zbog jednog jedinog razloga, zato sto je klijent tako zeleo.
Sajt nije plagijat. Jer, Burne, da bi bilo plagijat mora biti isto kao orginal, a nije. Vidis malo si se zbunio.

Macromedia koristi Flash za svoje dugmice na njihovom sajtu, mi ne.
Mi smo koristili JavaScript za meni koji oni nemaju.
Nasa stranica je bila W3C validna, njihovu nisam proveravao.
Za sajt smo uzeli 170eura, ako bas zelis da znas, a i ostali.

Nadam se da je ovaj lov na vestice zavrsen. Takodje molim da se ova tema izbrise, jer nema osnova. Hvala. Wink

A Burne ti imas legalan Dreamweaver? Voleo bih videti tvoju licencu.

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
DSCom



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 43

PostPosted: 05.03.2006 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A koji ti k znači ono "Elem"??
Back to top
View user's profile Send private message
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 05.03.2006 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Elem predstavlja uzrecicu pri pocetku recenice i poziva onoga koji slusa/cita da obrati paznju.
U nekom bukvalnom prevodu moze biti: ipak, ako, medjutim...
I nije nikakav k kako si ti to elokventno stavio.

Pozdrav za Burna! Nadam se da ce uskoro procitati ovo. Wink

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 05.03.2006 21:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha, meni su isto klijenti znali govoriti da bi htjeli identican site tipa volvo.com.
sada, dal ces ti to ripnut ili neces, stavr savjesti.

a ovo ne kuzim, oni su koristili flash mi ne, al smo napravili isto, al nije isto, u teoriji hehe.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 05.03.2006 22:25    Post subject: Re: Hm... Add user to your forum ignore list Reply with quote

sirNemanjapro wrote:
Cool
Pozdrav Burne! Smile Verovatno znas ko je ovde. Smile

Naravno, iako mi zaista nije jasno zasto vadis teme iz naftalina (ako primijetis, 6 mjeseci staru). Da, od tada i chatamo na MSN, no ne znaci da mi nije jasno zasto si osjecao potrebu otvarati ovu temu, i javno trazit moj odgovor. Al dobro, sam si to trazio Razz.

sirNemanjapro wrote:
Elem ja sam CEO firme koja je napravila Emili-SD tj. iskoristila template za taj sajt. Zbog jednog jedinog razloga, zato sto je klijent tako zeleo.
Sajt nije plagijat. Jer, Burne, da bi bilo plagijat mora biti isto kao orginal, a nije. Vidis malo si se zbunio.

Amo polako. Slozim se sa :cosmos:om, i to je moje misljenje od starta - ako klijent trazi da napravis dizajn kao sto je templatemonster, macromedia ili volvo.com, onda ti to trebas napravit? Nije klijent odgovoran za to, jer si mu ti duzan objasnit da to ne ide tako. Ako je klijent neki lik koji pojma nema o autorskim pravima, ili, u krajnju ruku ne zna da se to ne smi i da to nije u njegovom interesu, onda si mu ti duzan dokazat suprotno. Ako ne ide nikako, a ocajnicki ti triba lova, onda radis dvije stvari.
1. Ne potpisujes sebe kao autora stranice, da se ne trazi tebe zbog takvih gluposti.
2. Ne brukas se javno pred svijetom dizjanera trazeci da ti komentiraju rad koji je prakticki veoma nalik na neki poznati (jebiga, template ili ne, slicnost izmedju macromedia.com i toga je prevelika).
3. Das sve od sebe da to izgleda maksimalno drugacije od onoga sto je on zelio, ali da zadrzis elemente. Vecina klijenata je zadovoljna i sa time.

sirNemanjapro wrote:
Macromedia koristi Flash za svoje dugmice na njihovom sajtu, mi ne.
Mi smo koristili JavaScript za meni koji oni nemaju.
Nasa stranica je bila W3C validna, njihovu nisam proveravao.
Za sajt smo uzeli 170eura, ako bas zelis da znas, a i ostali.

Ocito ne kuzis pitanje koje je ode postavljeno. Nije bilo pitanje kako si ti to tehnicki izvedeno, Flash vs JScript i W3C validity nemaju apsolutno veze sa pojmom plagijat. Ovdje govorimo o dva web sitea koja nalikuju jedan na drugi. Ko blizanci koji imaju razlicit nos i dva madeza na razlicitim mistima a ostalo su identicni. Nije bit u tome da jedan ima jaja a drugi jajnike. Bit je da nalikuju previse u faci. Vanjstina. Olitiga, ono za sto je tema ovog dijela foruma - PLAGIJAT. Plagijat nije kad ti nekome ripnes savrsen kod (iako, mislim da je maratz imao problema sa kradjom CSS hackova pa ga je zastitio), ako ga upotrijebis za svoje ucenje i znanje, to je ok. Al ode se radi o webu, koji je radjen za lovu, i koji nalikuje na postojeci poznati website. Sto je ok, a tema je postala inaktivna, a ti si trazio jos. Pa eto. Nadam se da sam sad jasniji.

sirNemanjapro wrote:
Nadam se da je ovaj lov na vestice zavrsen. Takodje molim da se ova tema izbrise, jer nema osnova. Hvala. Wink

Nadam se da si shvatio poantu ovoga topica i da ces ubuduce paziti na takve detalje. Kao netko tko se bavi webdizajnom morat ces nauciti trpjeti kritike, nauciti trpjeti komentare, i upotrijebiti ih u daljnjem radu. Inace neces dugo opstati. Svatko od nas ima radove koji su inspirirani drugim sajtovima. Vrlo se cesto ponekad dogodi da ostanes bez inspiracije, a klijent nezasitan. Tada se krene na templateove. To je losa navika, ja sam jedno vrime skupljao templateove, ali sam odustao od toga. Nema svrhe i ne razvija kreativnost. Radije napravim 4-5 razlicitih dizajnova za istog lika pa ih onda cuvam u svojoj arhivi za buduce klijente. Uvijek recikliram dobre postojece dizajnove a skart bacam.

Tako da se ja nadam da si naucio nesto iz ovoga. Nema ti previse svrhe borit se, jer argumenti koje imas nisu bas najbolji, a bez obzira sta si mi frend i sta chatamo na MSN (iako je topic nastao puno ranije), ne znaci da ti ne mogu uputit i vaku kritiku. Ovo je s najboljom namjerom, i nadam se da ces nauciti slusati savjete onih koji su puno iskusniji od tebe. Mozda se*em kvake, ali 6 godina prtljam po webu, kao i mnogi odavde. Na mi3u sam do sada trazio komentare na vecinu mojih webova, posebno osobnih, i uvijek bi dobre kritike prihvacao i trudio se ispraviti. Dapace, da nisam slusao maratza i suliena, tko zna kad bih naucio kako se radi xHTML i kako se rade kvalitetni webovi.

sirNemanjapro wrote:
A Burne ti imas legalan Dreamweaver? Voleo bih videti tvoju licencu.

Ja imam legalan Trial CD, koji sam dobio uz narucene Pantone design edition palete. A dreamweaver nemam niti instaliran. Vec godinu ipo. Svoje webove radim iskljucivo rucno. Dakle, Notepad2 (radi code coloringa, unlimited undo, i slicne dobre opcije sa jednostavnoscu notepada) cini cuda sa HTML-om. To je postao razlog zasto moji sajtovi imaju kompatibilnost sa HTML Tidy-em, W3C-om i drugima, te zasto mi sajtovi imaju na silktide 10 na accessibility i iznad 7 na design.
Nadam se da ovakve zlobne primjedbe nece opet past, jer bi onda mogao i ja postaviti pitanje koje bi moglo da boli. A ja to necu jer ipak smatram da mozes nauciti par detalja iz svega ovoga Wink

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 05.03.2006 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cool

Drago mi je sto je Burne odgovorio. Ali evo i ja cu.

Mozete se raspitati kod (bilo kog) advokata, da pravo na IDEJU nema niko (Apple vs. Microsoft) vec samo na kod. Posto se nas kod razlikovao od koda sajta Macromedia-e, a i teamplatea koji se nalazi u Dreamweaveru, to bi znacilo da ne spadamo pod ni jedan copyright.

Mi posedujemo trial verzije svih programa u kojima nije zabranjeno raditi, namenjeni su tome. I tehnicki mi sajt nisamo izdali iz Dreamweavera.
Posto ne postoji nacin utvrdjivanja odakle kod ptice ja cu Vam reci. U pitanju je EditPlus 2. Cisto da razmsimo cvor oko legalnosti.

Ako cete da potezete pitanje izgleda pogledajte FlyakiteOS X 3. Koji izgleda kao najnoviji Tiger 10.4 i nisam video Apple da ih tuzi.

Da li jos neko ima nedoumice oko plagijatorstva?

| Inace sajt je skinut sa interneta pre 3 meseca, tako da nemate se vise sto uzrujavati. Ali bih voleo da se ovako nesto prvo prijavilo nama kako bi Vam zaista reci punu istinu.

Krajnja linija je da mi nismo nikoga kopirali. Sajtovi jesu slicni, ali plagijat nije bio.

Kako se u buduce ovako sto ne bi ponovilo. Licno cu se potruditi da Vam dostavim sve nase radove na uvid od sada pa na dalje. Cool

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 05.03.2006 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd, ma neda mi se svadit, ni nabijat svoje. Znam da mozes puno bolje od templatea iz Dreamweavera, i necemo polemizirati vise, nema svhe. Uostalom, macromedia.com je pridruzena adobeu i time je dizajn znatno izmijenjen, pa ova rasprava nema previse svrhe. Ko sto rekoh, nisi treba ni izvlacit iz naftalina, al ako tebi draze, ajde de.
Poz

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 05.03.2006 23:14    Post subject: Let it be Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cool

Potpuno se slazem. Ovde treba stati. Zato molim administratore da obrisu ovaj topic radi firme kojoj je prikaceno nesto sto definitivno nije uradila. Burne da li se slazes?


PS
Sajt nije bio kopija macromedia.com . Zelim da se to primi k znanju. Dizajn je bio delimicno slican, ali nikako NIJE BIO plagijat.

PS2
Drago mi je da smo se na kraju vrlo razumno objasnili. Very Happy Pozdrav za sve! Smile Narocito za mog druga Burna! Smile Iskreno Nemanja.

Last edited by sirNemanjapro on 06.03.2006 14:54; edited 1 time in total

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.03.2006 00:05    Post subject: Re: Let it be Add user to your forum ignore list Reply with quote

morao sam.

sirNemanjapro wrote:

Sajt nije bio slican macromedia.com . Zelim da se to primi k znanju. Dizajn JE BIO slican, ali nikako NIJE BIO plagijat.



ma kopija stari moj, gledo ti iz bilo kakve perspektive. ne treba se brisati.
nek ostane.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 06.03.2006 14:49    Post subject: Moram i ja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Morao si?
Stari, tako da ti se obratim, vidis ti ne shvatas nesto.
Nisi morao nego si zeleo da nastavis ovo razlvacenje i blacenje.
Tema ce se obrisati jer nema razloga da postoji tu.

Ti ako nesto znas i ako se u nesto razumes, ustvari samo ako znas da citas, onda ces shvatiti iz ovih kilometaskih poruka iznad da SAJT NIJE BIO PLAGIJAT!
I da je sa tom pricom zavrseno.

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.03.2006 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, a dobro. vidim da ti je stvarno neugodno, ali to je cijena kada ljudi nemaju ideje i kopiraju tudje, pa cak i tako jake brendove.. necu nastaviti jer nemam vise volje.

valjda ces jednog dana shvatiti Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 06.03.2006 15:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam isto protiv toga da se topic brise - plagijat JE bio a to sto je u medjuvremenu promjenjen dizajn ne ponistava ono sto JE bilo.
I pogotovo nacin na koji se brisanje topica naredjuje i zahtjeva, pa lik se samo logira na forum da bi izvuka pola godine star, zaboravljeni topic i iznija svoja debilna opravdanja i naredio da se topic obrise?! - mislim ej...
Moga se javit prije pola godine i onda iznosit argumente i na puno pristojniji nacin nego ovako.

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
sirNemanjapro



Joined: 05 Mar 2006
Posts: 9
Location: Čačak

PostPosted: 06.03.2006 19:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nisam nikakav tip, ja imam svoje ime.
I da je neko uzeo u obzir da nas obavesti o ovom topicu sve bi bilo uredu i imali bi ste na vreme argumente.

pas hajde dokazi zasto je bio plagijat. Voleo bih to cuti.
:cosmos: i ti takodje mozes da obrazlozis, posto si takodje protiv toga.

Da ovo steti, steti meni i mojoj firmi. Zato sto se lazi iznose. Cak pas ne verujem ni da si zaista pogledao sajtove. Jer da jesi cutao bi i bio zadovoljan sto nesto nisi odvalio.
Na koji sam nacin ja to zahtevao da se tema izbrise? Uvredljivo? Nasrtno?

Ne!
Lepo sam zamolio da se tema izbrise.

Posto ipak vidim da Vas dvojica zelite rec, evo pruzio sam Vam priliku. Da Vas cujem... Very Happy

_________________
[ I love Macintosh! ]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.03.2006 08:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stari moj nisi ti nitko da se ja tebi moram opravdavati.
stetimo tvojo firmi... to si trebao priej mislisliti kada si 'dizajnirao' site koji si vidio u snovima svojim. pa ti je pala ideja.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group