Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
NSK & BitTorrent

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 23.09.2005 21:33    Post subject: NSK & BitTorrent Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK znate da u Nacionalnoj i Sveučilišnoj knjižnici imaju onu 3 MB vezu. Eh prije je bilo super imali su WinXP SP1 mogao si doći u 9 ujutro,pisati malo u Wordu, uključiti bittorrent i za 2 sata imati 700 MB nekog filma ili Linux distribucije... Eh danas imaju WinXP SP2...tako ja prije par dana probao pokrenuti BitTorrent preko porta 80 (uvijek otvoren) - neide, ali mi je frend rekao da bih trebao probati preko proxyja ili preko nekakvog HTTP Tunnelinga (kao prijenos podataka korisiti HTTP kao da surfaš webom...)... Jeli netko uspio pokrenuti torrent u NSK i kako,...ideje i solucije dobrodošle...
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2005 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kakvog porta 80?? On je uobičajeno rezerviran za HTTP server, BitTorrent port je nešto kao 6881 Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2005 07:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali oni imaju SP2 i blockaju sve portove!
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 24.09.2005 08:20    Post subject: Re: NSK & BitTorrent Add user to your forum ignore list Reply with quote

IM wrote:
OK znate da u Nacionalnoj i Sveučilišnoj knjižnici imaju onu 3 MB vezu. Eh prije je bilo super imali su WinXP SP1 mogao si doći u 9 ujutro,pisati malo u Wordu, uključiti bittorrent i za 2 sata imati 700 MB nekog filma ili Linux distribucije... Eh danas imaju WinXP SP2...tako ja prije par dana probao pokrenuti BitTorrent preko porta 80 (uvijek otvoren) - neide, ali mi je frend rekao da bih trebao probati preko proxyja ili preko nekakvog HTTP Tunnelinga (kao prijenos podataka korisiti HTTP kao da surfaš webom...)... Jeli netko uspio pokrenuti torrent u NSK i kako,...ideje i solucije dobrodošle...


Imas program your freedom i socls cap koji ti probijaju firewall i omogucuju da skidas po vecim brzinama unatoc firewallu. Koristim ih i ja an faxu jer je komp pod firewallom a nisma admin. D:

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 24.09.2005 09:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IM wrote:
Ali oni imaju SP2 i blockaju sve portove!


Sa SP2 dolazi i Firewall koji blokira sve portove. Jednostavno isključi firewall dok ne skines sto zelis, ali inace bi te Win Firewall trebao upitati dali zelis da ti blokira port koji ce koristiti taj program, ali vidim da kod tebe nije taj slucaj. Pa ti je najlakse iskljuciti firewall

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 24.09.2005 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

opcija 1. iskljuci firewall
opcija 2. ako koristis bitcomet, odes u settings i definiras mu port po svom gustu, ako je blokirao samo njegov port defaultni, za ovaj bi te trebo pitat...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2005 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Firewall nemogu isključiti... nisam admin.

Quote:

Imas program your freedom i socls cap koji ti probijaju firewall i omogucuju da skidas po vecim brzinama unatoc firewallu. Koristim ih i ja an faxu jer je komp pod firewallom a nisma admin. D:


Mozes mi li reci gdje to mogu naci i mogu li ih instalirati i koristiti i bez admin privilegija?
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 24.09.2005 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad mozda ispadnem strasno glup (neam iskustva s torentom i neam pojma kako radi), al jel bi mozda pomoglo instalirat operu (ima torent klijenta u sebi) Question

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 25.09.2005 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nece niti to pomoći jer Windows blockaju sav nedozvoljeni internet promet ukljucujuci i web browsere... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
zvone



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 160
Location: Zg

PostPosted: 25.09.2005 23:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E jebiga onda ...

_________________
Odin's descendant
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 25.09.2005 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maši sine, maši rukama, maši...! e, jebiga..
(Mujo uči sina plivati)

Ne moraš koristiti torrent, postoje drugi P2P programi, direct download, štajaznam.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 26.09.2005 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IM wrote:
Firewall nemogu isključiti... nisam admin.

Quote:

Imas program your freedom i socls cap koji ti probijaju firewall i omogucuju da skidas po vecim brzinama unatoc firewallu. Koristim ih i ja an faxu jer je komp pod firewallom a nisma admin. D:


Mozes mi li reci gdje to mogu naci i mogu li ih instalirati i koristiti i bez admin privilegija?


http://www.your-freedom.net/
http://www.socks.nec.com/

Oba programa mozes instalirati i koristit iako nisi admin, meni je na faxu isto problem taj windows firewall i bez ovog your freedom programa max brziona torrenta je bila oko 30kb/s a sad zna i do 200kb/s skocit. Ovaj prog. kombiniram sa bitlordom

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 26.09.2005 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda ću biti malo offtopic i pomalo pizda, ali mislim da kompovi u NSB-u ne bi trebali služiti za download koječega. Uvijek sam mrzio ekipu koja se nakačila za komp od ranog jutra, preko ramena mu vidiš da ne radi ništa pametno, a tebi u tom trenutku treba pametna informacija i slobodno mjesto. Takve stvari ako baš moraš/želiš radiš od doma ili mami/tati iz firme.
Back to top
View user's profile Send private message
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.09.2005 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01:

Danas NSK ima i one nove crne PC-je od HP-a i stvarno uvijek ima slobodnih mjesta...baš uvijek!

F@NTOM:

Daj mi reci koji client koristiš i jesi li ga nešto posebno konfigurirao?
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 27.09.2005 10:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IM wrote:
TYPE01:

Danas NSK ima i one nove crne PC-je od HP-a i stvarno uvijek ima slobodnih mjesta...baš uvijek!

F@NTOM:

Daj mi reci koji client koristiš i jesi li ga nešto posebno konfigurirao?


skidam sa bitlord + your freedom. Samo u bitlordu namjsetis pod opcijom proxy da se spaja preko socks5 i upises localhost, port:1080

Socks cap koristis samo kod programa koji nemaju podrsku za socks

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
IM



Joined: 19 Jun 2004
Posts: 42
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.10.2005 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo baš sam sad u NSK i koristim Your Freedom...radi...ali je ograničen na 64 kbit/s (ISDN)... Kako to da si ti dobivao i 200 KB/s
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group