Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jedna lagana, ali sam početnik pa ne kužim
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 26.09.2005 19:21    Post subject: jedna lagana, ali sam početnik pa ne kužim Add user to your forum ignore list Reply with quote



tako mi je složena tablica. htio bih da linkovi iz ćelija na lijevo otvaraju stranice unutar velike ćelije na desno (X marks the spot i te fore). uglavnom, znam to riješiti frameovima, ali u ovome slučaju frameovi ne dolaze u obzir. problem je što nemam pojma kako. Confused

hvala unaprijed na svim odgovorima.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 26.09.2005 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tu gdje ide sadrzaj ubacis
Code:
<div id="content">
<!--tu ide sadrzaj-->
</div>

i pripadni css glasi
Code:
#content {
   width: 400px;
   height: 300px;
   overflow: auto;
}

naravno promijenis vrijednosti za visinu i sirinu. privid frame-a bez frameova, samo se stranica mora refreshat.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
AngalotH



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 70

PostPosted: 26.09.2005 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Najbolje ti je css za nest takvo ko sto nel kaze, ak neznas i zelis bas s tablicama, mozes napravit više različith html fajlova, samo svaki ima drugciji sadrzaj i svaki link otvara drugi html (to ti je u principu ko i ovo sta je nel rekla), a drugi ti je nacin pak iframe (sad ne znam jel ti to dolazi u obzir, mozda si mislio na one obicne frejmove, anyway...), znaci ovaj oblik:
Code:
...
    <td rowspan="4">
   <iframe name="nekoime" frameborder="0" height="nekavisina" width="nekaširina" scrolling="auto" src="nekifajl.jtm" ></iframe>
   </td>
 ...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 26.09.2005 20:03    Post subject: Reply with quote

php include would easily do the trick
Back to top
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 26.09.2005 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
naravno promijenis vrijednosti za visinu i sirinu. privid frame-a bez frameova, samo se stranica mora refreshat.

ovo uopće nisam skužil. Laughing
AngalotH wrote:
Najbolje ti je css za nest takvo ko sto nel kaze, ak neznas i zelis bas s tablicama, mozes napravit više različith html fajlova, samo svaki ima drugciji sadrzaj i svaki link otvara drugi html (to ti je u principu ko i ovo sta je nel rekla),

ni ovo s iframe mi nije najbolje sjelo. Laughing

recimo ovako: za taj glavni dio (X) napravim 5 html stranica. koje naštelam da točno pristaju u zadane dimenzije. 1 stranica se prikazuje kada se loada čitava stranica. ostale četiri se prikazuju klikanjem na linkove. kako trebaju izgledati ti linkovi?

radim u DW 2004mx, tako da mi možete i slikovito pojasniti. ono: "klikneš ovo, pa ono i onda ono i radi". Smile
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 26.09.2005 20:16    Post subject: Reply with quote

http://www.tizag.com/phpT/include.php
Back to top
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 26.09.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

andrej, vjerujem da je to rješenje i cijenim tvoj trud, ali php je nula bodova. ne mogu ga koristiti.
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 26.09.2005 20:42    Post subject: Reply with quote

Hmm... iframe jebiga... ili nekakav javascript... neznam, treba ti neka kombinatorika Smile
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2005 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tehnički bi se mogao napraviti site bez frejmova sa jako spretnim AJAX-om Smile naravno to ne preporučam

Instead, probaj napravit statični site sa DW templates
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 27.09.2005 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad bi nam mladic objasnio sto tocno zeli, mozda bi nasli rjesenje.

za 5-6 stranica ne treba mu ni PHP ni template engine jer je to mali broj stranica za eventualne prepravke. doduse, moze se pouzdat u CSS i onda samo mijenjat .css file ali brijem da ce to malo teze ic.

ako je vise stranica, postoji i SSI ilitiga server side includes, ne znam podrzavaju li ga svi free serveri ali jako korisno - ja sam s time radila prije nego sto sam presla na PHP.

ako zelis frame look, znaci da se sadrzaj scrolla u prozorcicu fiksne visine i sirine onda je rjesenje ovo sto sam ja rekla. kad kliknes na link, otvorit ce se potpuno nova stranica ali izgledat ce kao da je frame.

ne znam, budi malo precizniji ovako mozemo samo nagadjat.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 27.09.2005 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm,bojim se da je nemoguce ono sto zelis, a ne poslusati ono sto su ti ljudi do sada rekli.
no, ako je mali broj stranica, 5-10max, napravis tih 5-10 stranica, a na svaku kopiras isti menu. dakako, pri svakoj izmjeni slijedi izmjena menua u svakoj od tih stranica.
dodatno, mozes taj menu stavit u posebni file pa ga includat u svaku od tih stranica. samo moraju imati extenziju shtml (ako php ili asp ne dolaze u obzir).
no, ako to ne radi, onda nista... copy paste pri svakoj izmjeni...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 27.09.2005 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što ako bih koristio layere? recimo, 5 layera. prvi je vidljiv pri loadanju stranice, ostala četiri su nevidljva, a uključuju ih linkovi na lijevoj strani. kako bi kod izgledao i da li bi se to dalo složiti?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2005 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije vrijedno truda Sad

Ako ideš na potpuno statično - DW templates.
Ako ideš na pulu-dinamički - SSI kao je spomenula Nelči. Jako jednostavno za korištenje.
Ako ideš na dinamiku - PHP includes. Nije neki bauk i ne moraš za to biti nikakav PHP expert.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 28.09.2005 07:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ispričavam se svima. naime, tek sam jučer navečer koncentrirano pročitao specifikaciju. u dotičnoj mi sasvim lijepo piše da stranica mora biti rađena frameovima i da se mora koristiti anchore.

što će reć: "cataphract, !!1"

hvala svima na prijedlozima i rješenjima.
Back to top
View user's profile Send private message
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 10.10.2005 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledajte što je genijalac složio: http://www.inet.hr/~vsuster/

odlučio sam ne držati se specifikacije i frameova, već koristiti iframe.
još jednom thx svima na pomoći. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 10.10.2005 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Od nedavno sam zakljucio (trebalo mi predugo) da su sve vrste frejmova OUT ako zelis indeksirati stranicu na google...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 10.10.2005 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

beži od gugleta što dalje možeš. na kraju dana ti naprave više štete nego koristi, a sve ti to prodaju kao nešto ultra-suer dobro i korisno. stvari koje rade u pozadini prešute.

nego, reci ti meni kak ti se čini stranica? to mi je prva (ako izuzmemo one rađene u frontpageu prije 5 godina Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 10.10.2005 09:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cataphract wrote:
beži od gugleta što dalje možeš. na kraju dana ti naprave više štete nego koristi, a sve ti to prodaju kao nešto ultra-suer dobro i korisno. stvari koje rade u pozadini prešute.


Eh?
Budite ljubezni pa elaborirajte.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 10.10.2005 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pročitaj EULA gmail-a. pogledaj expire date google.com cookieja. sve čime se oni bave jest prikupljanje što veće količine podataka o korisnicima. samo što su to lijepo upakirali u šarene omotnice tipa "gigabajtni inbox!", "najbrži desktop search" i slično. zbog takvih stvari ne koristim google. yahoo nimalo ne zaostaje za njim, a ne rade takve stvari.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 10.10.2005 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cataphract wrote:
beži od gugleta što dalje možeš. na kraju dana ti naprave više štete nego koristi, a sve ti to prodaju kao nešto ultra-suer dobro i korisno. stvari koje rade u pozadini prešute.

Question Exclamation Question


cataphract wrote:
nego, reci ti meni kak ti se čini stranica? to mi je prva (ako izuzmemo one rađene u frontpageu prije 5 godina Very Happy)


Cim si tako postavio cijelu stvar, suzdrzavam se od bilo kakvog komentiranja... Nemre se ocekivati revolucionarni web ako ti je prvi, a u svrhu seminarskog je i vise nego dobro...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.10.2005 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cataphract wrote:
pogledaj expire date google.com cookieja. sve čime se oni bave jest prikupljanje što veće količine podataka o korisnicima.

Da, svi to znaju. To čine da poboljšaju svoju uslugu i search algoritme, a ne da ti upadnu u stan po noći i ukradu ti kasicu prasicu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 10.10.2005 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
cataphract wrote:
pogledaj expire date google.com cookieja. sve čime se oni bave jest prikupljanje što veće količine podataka o korisnicima.

Da, svi to znaju. To čine da poboljšaju svoju uslugu i search algoritme, a ne da ti upadnu u stan po noći i ukradu ti kasicu prasicu


A i ujedno zato da ako ti vec salju neki reklamni mail da to bude nesto sto bi te eventualno moglo zanimati a ne bilo kaj! Inace gmail ima najbolji filter s kojim sam se ja susreo...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
štrumfhoza



Joined: 24 Feb 2005
Posts: 89

PostPosted: 10.10.2005 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej catap.
šaljem ti pp al nisam ziher da ti je stiglo jer mi stvar stoji u outboxu..
aj se plz javi..
Back to top
View user's profile Send private message
cataphract



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 14

PostPosted: 10.10.2005 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Da, svi to znaju. To čine da poboljšaju svoju uslugu i search algoritme, a ne da ti upadnu u stan po noći i ukradu ti kasicu prasicu

sada još samo pročitaj EULA gmaila, pa mi reci što misliš. Smile
imho, bolje da mi provale u stan i drpe kasicu prasicu nego da skupljaju i čuvaju moje i vaše podatke. kada već čitaš license agreemente, pogledaj i one od google search bara i google desktop searcha.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.10.2005 22:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne kužim, što sa EULA-om? Kao i svaki drugi, dosadno do jaja gdje ti kažu stvari koje su jasne same po sebi. Ja sam dao Google-u sve informacije o sebi koje sam mogao i dao bi im i više, kad imaju prejebene usluge. Dobro, zauzvrat mi otvaraju AdWordse tu i tamo ali oni su već davno rješeni Greasemonkey-om i drugim ekstenzijama.

Google može meni čitati mail, postove na Usenetu, Search History, feedove koje pratim; može znati gdje živim, u kakvim se krugovima krećem (na netu), mogu iskopat u koju sam gimaziju išao, naći na Images neku prastaru fotku mene sa prvom curom... pa što? Smile Boli me živo, zanimam Google koliko mene zanima opušak na cesti.

Inače i mi3 ima naše 'podatke', što misliš da dečki u firmi imaju naše fotke na zidu sa našim dosjeima i sticky ceduljama "ovaj je napravio jučer dva uploada", "ovaj je napravio tri", "ovaj sluša Prodigy" ... ?? Grow up, get a life, budi paranoičan samo ako si terorist ili pripremaš golemi hack napad na Googleove servere, u protivnom shvati da prikupljaju podatke zbog toga da rade sve moguće i nemoguće analalize posjećivanja, searchanja, mailanja i drugih stvari jer im nitko neće dati bolji feedback od baze podataka milijuna korisnika i njihovih navika...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group