Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mini lagani apdejt

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 06.10.2005 17:45    Post subject: mini lagani apdejt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preneseno sa jabucnjaka:

Određen broj kupaca Mac Mini modela na 1.42 GHz je u kutiji pronašlo model sa 1.5 GHz procesorom. Iako Apple nije službeno predstavio novi model, u kutijama sa oznakom 1.42 GHz modela je očigledno počeo isporučivati poboljšani model. Vrlo vjerojatno se žele riješiti preostale zalihe starih modela prije nego javno predstave novi model. Novi model Maca Mini donosi još nekoliko sitnijih izmjena:

1.42 MHz model 1.5 MHz model
Grafika 32 MB VRAM 64 MB VRAM
Hard disk 4200 okretaja 5400 okretaja
Superdrive 4x 8x
Bluetooth 1.x 2.0+EDR (Enchanced Data Rate)

Još nemamo informaciju jesu li se obnovljeni modeli pojavili i na hrvatskom tržištu. Ako vam je neka od poboljšanih karakteristika bitna pametno je pričekati s kupovinom Mac Minija.



nije za baciti ...

u appleu očigledno neće bace stare kutije ... Smile)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 21.11.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, danas sam narucio minija za po doma, nadam se da ce bit dosta za surf, malo illustratora i photoshopa... nista od novih specifikacija u Hrvatskoj kazu, al od sutra dobijesh u paketu tipkovnicu i mighty mousa, sto nije za bacit *u istoj cijeni jel...

za one kojima će trebat još diska, a kupuju minija ovo mi je supercool:

http://www.acomdata.com/hdp/fs.html

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 22.11.2005 17:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mini će ti biti više nego dovoljan za surf i photoshop... (iako osobno imam 1GB strpano u njega)

Inače vezzano za ovaj Acomdata, postoji više varijacija na isto rješenje, tj. dodatni disk s dodatnim featuresima (extra usb, firewire,..) koji izgleda kao mini (za stacking)... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 22.11.2005 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma i ja cu utrpat gigu unutra ... gledao sam jel podrzava 2 giga dimm al izgleda nista od toga ... ako nađem negdi da more, to bi bilo super...

http://bbs.xlr8yourmac.com/ubb/Forum29/HTML/001535.html

inače mislim da ću ga sam otvorit, ne daje mi se dodatnih petstotinjak kuna više samo za ugradnju rama ... je znam da mi treba špatula ... Wink

btw. uz njega ide 20" cinema Smile), na kraju sam odustao od samsunga 970P iako vjerujem da je odličan monitor, al da mi dođe na neviđeno, pa vidim da je opet neka plastičava, a da košta isto poprilično ne bi bilo dobro ... Embarassed

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 22.11.2005 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

inače mislim da ću ga sam otvorit, ne daje mi se dodatnih petstotinjak kuna više samo za ugradnju rama ... je znam da mi treba špatula ... Wink


Yup, tako treba... It takes 5 min... Samo pažljivo... Špahtlas rule
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 22.11.2005 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shpatulom po novom mac-u... pa onda jos da ce i intel nutra turati... pa kamo ta jabucica ide... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.11.2005 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tek za informaciju, danas pristigli mini je noviji rev. Smile

nisam očekivao, pogotovo što su mi u appleu hrvatska rekli da nisu niti čuli za reviziju ... neznam sad jel svi novi imaju novu spec, al...

dakle umisto navedenog na kutiji, unutra je ipak:

1.42 MHz model - 1.5 MHz model
Grafika 32 MB VRAM - 64 MB VRAM
Hard disk 4200 okretaja - 5400 okretaja
Superdrive 4x - 8x (ovo nisam naručio, tako da je combo)
Bluetooth 1.x - 2.0+EDR (Enchanced Data Rate)

G:
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2005 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i want one!!
koliko novaca (ako se smije znati)?

čuo sam da sa novom revizijom dolazi mighty i tipkovnica bez nadoplate... am i right?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.11.2005 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
i want one!!
koliko novaca (ako se smije znati)?

čuo sam da sa novom revizijom dolazi mighty i tipkovnica bez nadoplate... am i right?


Posebna ponuda se odnosi na modele:

m9687zh/b Mac mini 1.4GHz G4/512/80/Combo/AP/BT  + Apple Keyboard + Mighty Mouse
Katalog= 4572,-
m9971zh/b Mac mini 1.4GHz G4/512/80/SuperDrive/AP/BT   + Apple Keyboard + Mighty Mouse
Katalog= 5294,-

Cijene su netto (bez poreza) i sada uključuju Appe Kbd i Mighty Mouse!


... ja sam uzeo ovaj bez dvd snimača, i došao je sa novim specifikacijama i naravno mighty mišom i tipkovnicom ... (4572 + pdv)

spojio ga na 20" cinemu ... divota Smile ... samo moram uzeti gigu rama ... i adsl (oba modela dolaze bez 56k modema - al sa uključenim airportom i bluetooth ... )

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2005 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi ga isto spojio na 20 Cinemu... čitao sam na anandechu da kod prikaza na 20 Cinemi ,neke tranzicije "štekaju". to je vrijedilo za 32MB karticu... kakav je slučaj kod tebe? i daj mi reci di si ga uzeo i ima li razlike u cijeni između trgovina kod nas?

i još me nešto zanima... imam PC spojen na Cinemu. kad bi uzeo minija, kako bi ga spojio tako da se mogu switchati prema potreba između PC-ja i Maca? postoji li neki adapter ili nešto slično?

Dakle, 5577,84kn hje cijena sa PDV-om

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 23.11.2005 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
ja bi ga isto spojio na 20 Cinemu... čitao sam na anandechu da kod prikaza na 20 Cinemi ,neke tranzicije "štekaju". to je vrijedilo za 32MB karticu... kakav je slučaj kod tebe? i daj mi reci di si ga uzeo i ima li razlike u cijeni između trgovina kod nas?

i još me nešto zanima... imam PC spojen na Cinemu. kad bi uzeo minija, kako bi ga spojio tako da se mogu switchati prema potreba između PC-ja i Maca? postoji li neki adapter ili nešto slično?

Dakle, 5577,84kn hje cijena sa PDV-om


nisam primjetio da ista trza josh ...

uzeo sam ga u powercoma (to je u maximirskoj), al ni oni ne znaju (tj. nisu znali) jel unutra 1,42 ili 1,5 jer na kutiji piše 1.42 i stare specifikacije ... isto i u store-u ... valjda u appleu imaju viška 1.5 procesora, al ne dovoljno da bi objavili update ... jedini način da vidiš jel updejtani je da ga otvoriš i vidiš u system profileru što je unutra ... pogledati ću na kutiji što piše (revizija ili datum) kad dođem doma ... možda pomogne...

adapter neki ima ...

http://www.linkskey.com/detail.php?Productid=143

http://www.drbott.com/prod/db.lasso?code=1102-MSU4

http://www.smartavi.com/products/DVSW21.htm


ili tako nešto, pitaj u powercoma ili findera, vjerojatno mogu nabaviti nešto (pitanje je samo po koliko para...)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 24.11.2005 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koje sranje, dosta su skupi ti adapteri... možda mi se više isplati kupiti neki mini monitor, ali to mi onda nije to... na pc-u radim, na macu bi se učio raditi. a nijedno ni drugo ne želim raditi na malom monitoru.... Not talking

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 24.11.2005 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
koje sranje, dosta su skupi ti adapteri... možda mi se više isplati kupiti neki mini monitor, ali to mi onda nije to... na pc-u radim, na macu bi se učio raditi. a nijedno ni drugo ne želim raditi na malom monitoru.... Not talking


kao što ti rekoh, pitaj malo u powercoma i findera ili po drugim shopovima, mislim da ima i nekih jeftinijih rješenja, samo ih nisam uspio nać googlom...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group