Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kolege "dizajneri"!
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 18.12.2003 18:50    Post subject: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo, pozdrav svima.

Zadnjih par dana čiitam forum, pregledavam stranice ekipe koje se ovuda mota...
...i sve mi se čini da svi znaju sve o dizajnu i kako svi imaju pravo kritizirati, ali ne mogu sami svoji rad objektivno gledati.
Naime, kao što će se svi vjerojatno složiti samnom dizajner ne može biti svatko. Doktori završe medicinu, pravnici pravo, pa čak i panduri završe neku akademiju ili bar srednju (ali za pandure).
U Hrvatskoj postoji akademska ustanova zvana Studij dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, na kojoj ljudi nakon četiri-pet godina studiranja dobiju titulu diplomirani dizajner. Na kažem da je faks bogzna kako težak, ali iziskuje puno vremena, novaca i živaca i to bi trebalo cijeniti i poštivati.
"Čovjek" studira Grafički fakultet, koji nema veze sa dizajnom, već se bavi grafičkim tehnikama (tiskanje, priprema ze tisak, materijali itd.), sere po tome kako nije u redu da se svatko naziva dizajnerom, a "on" prvi slaže plakate, cjenike, reklame i ostalo u photoshopu, corelu i inim programima i daje sam sebi titulu DIZAJNER.

Čemu onda uopće rasprave o tome?!

Volio bih da je večina vas ovdje završila ili studira nekakav Dizajnerski smjer (bilo produkt ili grafiku) i da me shvati.
Nadam se da večina vas zna da dizajn nije samo danonoćno sjedenje za kompom, nego i način razmišljanja, analiziranja, način života i pogleda na život.

I zato vas lijepo molim;
Prestanite se baviti nečime za što niste školovani ili se školujete;
Jer u protivnomm osobno ću se početi baviti medicinom, pa da vidimo kad netko dođe za bolovima u trbuhu kod mene...

Hvala na pažnji i nadam se da nikoga nisam uvrijedio, već da sam barem nekoga potako na razmišljanje.

Student Studija dizajna u Zagrebu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 18.12.2003 19:04    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:

I zato vas lijepo molim;
Prestanite se baviti nečime za što niste školovani ili se školujete;


Također bez uvrede,ali dali se ti kao "školovani dizajner" bojiš "neškolovane" konkurencije?

I nitko te nece gledati(nebi trebao) po tvojoj zavrenoj školi vec po tvome znanju i referencama..jer ako ti znas svoj posao sve ostalo je nebitno..

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 18.12.2003 19:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naravno da će te netko gledati i cijeniti po tvom znanju i referencama, ali suludo je kriviti naručitelje ili investitore kako neznaju cijeniti dizajnersku struku kad sami sebe nemožemo definirati.
Što se tiče znanja o poslu, mislim, i stojim iza toga da nemože svatko tko se primi kompjutera u ruke biti i sebe zvati dizajner, a istovremeno djeliti takvo mišljenje. Kao što rekoh nije dizajn samo estetika, ne čini čovjeka dizajnerom to što je našao najnoviji font na netu i stavio ga na neki sajt. Dizajn (grafički, a i web) je oblikovanje poruke koje pak smišljaju marketinški stručnjaci. Ako radim za nekoga kome je marketing smislio da se mora predstaviti kao sigurna i pouzdana institucuja, ali istovremeno i otvorena za nove izazove, moji je zadatak da to prikažem ljudima, kupcima, publici na način da ih ne podcjenjujem ili vrijeđam.

Htio sam samo upitati ljude da li stvarno smatraju sebe dizajnerima zato što je netko došao kod njih i dao i zadatak "daj složi mi logo, ti češ to lakše na kompjuteru", "ti to znaš".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 18.12.2003 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i da, osobno više volim produkt dizajn. Nemam ništa protiv grafike, ali ne bi imao živaca za to.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gia



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 11

PostPosted: 18.12.2003 19:41    Post subject: "dizajner" Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bravo...
Cestitam sto sebe vec smatras dizajnerom, ali mozda bi bilo bolje da prije postanes dipl. dizajner ili da dodas svom imenu mr. dr. ili koji god drugi prefiks hoces i da koju godinu odgulis radeci za svakojake "klijente" pa onda mozda shvatis da papir koji budes imao nece znaciti mnogo i da ce te ljudi u ovome poslu najvise cjeniti po tvome radu, a ne za ono za sta se budes prodavao. Faks je ok, ali shvati da ti je on samo smjernica u odrastanju i da nakon faksa pocinje prava borba.
Pusti ljude da budu ono sto zele, i ti to radis zar ne? Wink

_________________
gia
Back to top
View user's profile Send private message
gia



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 11

PostPosted: 18.12.2003 19:44    Post subject: sreca Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:
i da, osobno više volim produkt dizajn. Nemam ništa protiv grafike, ali ne bi imao živaca za to.


Fino, jer sa studijem na Arhit. ne dobijes nikakva znanja o grafici i graf. teh. koja su neophodna za kvalitetan rad u toj struci.

_________________
gia
Back to top
View user's profile Send private message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 18.12.2003 20:11    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:
Prvo, pozdrav svima.

Zadnjih par dana čiitam forum, pregledavam stranice ekipe koje se ovuda mota...
...i sve mi se čini da svi znaju sve o dizajnu i kako svi imaju pravo kritizirati, ali ne mogu sami svoji rad objektivno gledati.


Shocked

damn it man!

eto, pozdrav.
ja studiram racunarstvo.
i ja se zelim bavit dizajnom jednog dana kad odrastem.
vjerojatno nikad necu bit diplomirani dizajner ako slucajno ne odem na dizajn posli ovoga.
pa sta onda?

evo gledam i ja tvoju stranicu.
i moje misljenje je da tvoje misljenje ne stoji.
vecina tih ljudi koje kritiziras ima bolje stranice.
objektivno.


.

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 18.12.2003 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote


pjevac od RHCP - nema zavrsenu srednju skolu

salvador dali - izbacili ga iz akademije

braca wright - poletjeli prvi u nebo, niti jedan nema fakultetsku naobrazbu a kamoli tehnicki fakultet, jedan cak nije ni srednju zavrsio

leonardo da vinci - postavio temelje ljudske anatomije, izumio masu toga, nema fakultet

marc hewson - nema zavrsen dizajnerski fakultet

starck - 1,5 godina vise skole

skola te nebude naucila umjetnosti, u nekim slucajevima bude ti samo odmogla. umjetnost se nemoze institucionalizirati.

i slazem se sa orange-om glede tvoje stranice.
sori al na mi3 ti ne prolazi nista osim galerije radova ( imas link gore desno ), tamo dokazuj svoje stavove a nasu naobrazbu pusti na miru. ili se stvarno bojis nase "neuke" konkurencije?
Back to top
View user's profile Send private message
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 18.12.2003 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Većina tih ljudi koje kritiziraš ima bolje stranice.


Slažem se.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 18.12.2003 21:30    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:


I zato vas lijepo molim;
Prestanite se baviti nečime za što niste školovani ili se školujete;
Jer u protivnomm osobno ću se početi baviti medicinom, pa da vidimo kad netko dođe za bolovima u trbuhu kod mene...

Vidis da su vec krenule cestitke za blagdane,a ti do'so sa ovakvim teskim temama!Nemoj se sikirat',nadji si curu,plati joj toplu cokoladu i vidjet ces da svijet vise nece biti tako crn!Samo ti je danas takav dan Smile
pozdrav

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 18.12.2003 21:35    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Vidis da su vec krenule cestitke za blagdane,a ti do'so sa ovakvim teskim temama!Nemoj se sikirat',nadji si curu,plati joj toplu cokoladu i vidjet ces da svijet vise nece biti tako crn!Samo ti je danas takav dan Smile
pozdrav


I s ovim se slažem.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 18.12.2003 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
pjevac od RHCP - nema zavrsenu srednju skolu

salvador dali - izbacili ga iz akademije

braca wright - poletjeli prvi u nebo, niti jedan nema fakultetsku naobrazbu a kamoli tehnicki fakultet, jedan cak nije ni srednju zavrsio

leonardo da vinci - postavio temelje ljudske anatomije, izumio masu toga, nema fakultet

marc hewson - nema zavrsen dizajnerski fakultet

starck - 1,5 godina vise skole
skola te nebude naucila umjetnosti, u nekim slucajevima bude ti samo odmogla. umjetnost se nemoze institucionalizirati.

i slazem se sa orange-om glede tvoje stranice.
sori al na mi3 ti ne prolazi nista osim galerije radova ( imas link gore desno ), tamo dokazuj svoje stavove a nasu naobrazbu pusti na miru. ili se stvarno bojis nase "neuke" konkurencije?



slazem se 100% Smile



Quote:
Vidis da su vec krenule cestitke za blagdane,a ti do'so sa ovakvim teskim temama!Nemoj se sikirat',nadji si curu,plati joj toplu cokoladu i vidjet ces da svijet vise nece biti tako crn!Samo ti je danas takav dan
pozdrav


Laughing a i s ovim 100%
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 18.12.2003 23:47    Post subject: Re: Kolege "dizajneri"! Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:

Vidis da su vec krenule cestitke za blagdane,a ti do'so sa ovakvim teskim temama!Nemoj se sikirat',nadji si curu,plati joj toplu cokoladu i vidjet ces da svijet vise nece biti tako crn!Samo ti je danas takav dan Smile
pozdrav


ovo je istina Smile Cool
stvar je u tome da ako ti popljuju, ti moras dobiti novi elan da bolje sljedeci rad napravis..
nismo se svi rodili sa "the git-om" za raditi web..
recimo moj 1. web (fala bogu, averi mi ubio osting Very Happy ) je imao sve samo ne grafiku.. ono..
odi na neke uber kewl sajtove, mozda te pukne insiracija i ubijes napravis neki dobar web..
ono..
don't feel down - that's the point

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 19.12.2003 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma sam naslov: Kolege "Dizajneri" je "bezobrazan". Govori koda je nekakav Bog Dizajna, a ni sajt mu nije bog zna sta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 19.12.2003 00:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

his sajt@inet wrote:

SOCIAL SKILLS
Living and working with other people


zanima me zasto si to stavio

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 19.12.2003 00:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd ljudi pustite se toga 'kaj se uopce javljas, vidi kakav ti je sajt'. To je u banani. Isto ko da netko ispali da tvoje misljenje o autima nije relevantno jer furas staru kantu...

Ali ne slazem se s teorijom koju je Brainstorm isfurao da je faks neophodan. Dobro vele orange, .iC i ostali, faks nije neophodan, ak imas ono nekaj - onda imas i bok, inace si voda. A faks, ako je dobar, moze dati sirinu i dobru osnovu (sto je nekada kljucna tocka u napretku, neki jednostavno zauvijek ostanu na pukom talentu). Ako nije dobar, moze te zatupit i ubit ti svu zelju koju si mozda imao. A da moras stalno raditi na sebi ili propadas, to je opce poznata stvar, ne treba posebno naglasavat.
To pricam opcenito, ne vezano iskljucivo za dizajn, svugdje je tako.

Svako ima pravo na svoje misljenje, Brainstorm ga je jedino malo 'na nož' formulirao. Mozda je stvarno los dan u pitanju? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 19.12.2003 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A rode.......
donekle,al samo donekle, se slažem s tobom......

mislim...
glupo je uletit s nekakvim preserom ka da triba imat školu/fax/mr,dr,sc...
za bit designer..
To je samo skalina...koja je nekima potrebna ,a nekima čak i nije...

Evo ja,npr. se spremam za dogodine upisati na Akademiju...odjel "dizajn vizualnih komunikacija" i volija bi se dalje u životu bavit designom...ako to bude moguće , jeli...
slažem se da design je način gledanja na život i ne samo drk*nje po kompu...
al ovisi na koji design misliš ....virtualni,grafički,itd.....(modni;)

neznam...previše si negativan prema ovome...chill..man.. HELLO MR. SCIENTIST!!!111
znam kako ti je...jer sam se ja u početku par puta raspiz*ija zbog 2 budale koje te saseru bez ikakvog razloga...(skilla)
da se razumimo...ja volim konstruktivnu i dobru kritiku...(kakva god ocjena bila)...jer zato i dižem radove...al nemože bit sve ni 100% objektivno.

al ...opet nemožeš uletit ono...."no school----- Shame on you --->no skill"
ja često puti kažem da nemam (još) dobar skill, al imam oko.

eto...
nadam se da češ se opametit malo......
i prestat napadat......jer.........
"tko se mača lača,od mača i plača" Wink

Last edited by Empyros 27 on 19.12.2003 01:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.12.2003 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, kuzim da te frustrira faks koji studiras (jer nije dovoljno dobar) i da te tamo filaju svakakvim idijotarijama o tome kako su dizajneri bogom dani (ali samo ako idu na Studij dizajna), velike face, bla, i da nitko drugi na svijetu ne vrijedi, jer sam i sama prije 7 godina zavrsila isti taj faks, pa cak i tvoj smjer, ali svajetovala bih ti da se okanis tako neinteligentnih i ogorcenih komentara ovdje.

Nema smisla da ti sve to nacrtam, jer su ti ljudi na forumu vec odgovorili, a da si ikada radio u struci (kao mnogo ljudi s foruma i kao ja - vidima da na to padas, pa cu ti reci i da radim u reklamnoj agenciji, dakle, prema tvojim sam mjerilima strucna osoba), zapravo, da si ikada radio uopce, takvu budalastinu nikada ne bi ni napisao.

Razmisli o tome sto su ti ljudi napisali i sjasi malo s grane, jer ono na cemu se ljuljas nisu bozja jaja.
ili...
Vrati se za nekoliko godina s iskustvom iz realnog svijeta, kada malo zaboravis na gluposti kojima te tove na faksu i kada shvatis da realni svakodnevni svijet dizajnera koji se bavi svojim poslom nema nikakve veze s onime cime se ti tamo trenutno bavis.

(a mislila sam da nitko vise ne pusi fore onih prdonja s faksa...jao)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 19.12.2003 01:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

btw, prema tvojim kriterijima ti meni, i nekim drugim osobama na forumu nisi kolega, barem dok ne zavrsis faks. dakle....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 19.12.2003 04:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:

Razmisli o tome sto su ti ljudi napisali i sjasi malo s grane, jer ono na cemu se ljuljas nisu bozja jaja.
ili...
Vrati se za nekoliko godina s iskustvom iz realnog svijeta, kada malo zaboravis na gluposti kojima te tove na faksu i kada shvatis da realni svakodnevni svijet dizajnera koji se bavi svojim poslom nema nikakve veze s onime cime se ti tamo trenutno bavis.

(a mislila sam da nitko vise ne pusi fore onih prdonja s faksa...jao)


real world flash , ja radim posao za koji nisam sluzbeno kvalificiran, ali radim ga bolje od covjeka koji ima 10 godina iskustva i zato sam ja sa 22 njemu glava koji ima 45, a znas zasto ?, zato sto sam sutio i citao i gledao kad su stariji/navodno pametniji krali od mog buraza koji je imao 17 godina tada .. i sto danas se iste skripte mog buraza vrte na 2. najposjecenijem portalu u drzavi.. a on od toga ima karu .. zato moj savjet ti je suti, radi i uci!!.. - mozes i na mi3.ju
ima tu ljudi koji o DTP-u znaju vise od pola drzave i prelamaju reklame i newaslettere al nisu se prodali - i dat ce ti savjet bolji od bilo kojeg profesora na faksu .. ti mislis da ti faks daje znanje ? da naravno, zato najnoviji casopis ima izrezanu katanu na reklami za kill bill ..[diplomirao decko dizajn u njemackoj- sve zna majstor] - fakultet bilo koji ti daje predznanje i to je sve - i poneki predođbu o svijetu gdje te ce to znanje odvest na put da zaradis neke novce -., koji k ?? ljudi se ovdje druze da nauce iz tudjeg iskustva ponesto - ako tebi smeta sto ce netko nauciti vise iz tuđih savjeta nego na faksu , jebga, ti ljepo zavrsi jos jedan faks i postani smarty pants klijent koji ce ljude hebat sa dumb zahtijevima
i onda ces dozivit isto sto imas i sada a to je revolt - ko te hebe!, da znas nesto slozio bi sajt i portofolio kako spada a ne to kaj imas..
[ako ti ne pase ti se ljepo odseli u nikaragvu i sjasi .. Boze Sacuvaj ? svaki rad apsolutno napravljen po textbooku ? B&Z ? dajmo da cuju logo je sljepo sljedio sve zakone koji su postavljeni na fakltetu .. daj prizemlji..
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 19.12.2003 09:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4thShadow - ljubim te u celo,... cijelo vrijeme dok citam postove iznad tvojih nabrijavam da spustim tipa i onda dodem do tvog posta koji je rekao sve ali bas sve sto sam ja htio i vise,... hvala bogu na zenama:)

moj dodatak je:

ja radim posao za koji nisam "kvalificiran" po tvojim standardima,...
bavim se dizajnom vec neko vrijeme i skupio sam referencu i radio sam s firmama za koje bi puno ljudi htjelo radit. Svi ti klijenti znaju mene osobno i ako ce im netko nesto raditi u buducnosti za web onda sam ja prvi koga ce zvat, a ne tebe.

nisam isao na tvoj fax jer znam da ti samo postavlja hrpu pravila u glavu i zatvara kreativnost pojedinca,...
ja sam vise tip kako bi Morpheus rekao "free your mind"

o da,... i ako bi ja poceo raditi tako ruzne sajtove kao sto je tvoj nakon tvog FAXA onda hvala bogu sto nisam isao.

NHF! & kat d krep!

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
gia



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 11

PostPosted: 19.12.2003 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ala su te ispljuvali... Mr. Green
mozda si se ipak malo prenaglio...
poslusaj savjete i stvarno "...odi na toplu cokoladu"..

_________________
gia
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.12.2003 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi moji.............sve to stoji Smile I ja sam jedan od onih koji nije "čovjek od struke". Sve što znam, naučio sam "all by my self" i na mjestima poput mi3 foruma. Život se pokazao puno boljom školom od fakulteta.....SAMOEDUKACIJA KAŽEM JA.....moja iskustva sa dipl. dizajnerima su vrlo diskutabilna. Da se razumijemo, sa Dizajna u Zagrebu izlaze jebeni talenti, ali izlazi i ekipa koja u četiri godine visokog školovanja za dizajnera ne nauči baratat osnovama svoje struke. U tvrtci u kojoj trenutno radim od kada sam ja zaposlen kao dizajner (cca 2.god) izmjenile su se tri osobe sa diplomom studija Dizajna. Sve sam ih naučio NJIHOVOM poslu i struci.......ono u čemu ja vidim problem je da nitko od njih za te četiri godine nije napravio ništa osim što je bilo "zadano planom i programom"........treba crtuljit, pa makar i nebuloze, probudit se u tri ujutro jer si dobio dobru ideju i odma to bacit u Illustrator il' Photoshop da ne ishlapi do jutra, čitat, gledat, surfat, gradit sebe, gradit stil, sakupljati znanje....Fino je imati visoko mišljenje o sebi, no bitno je što misle i drugi, mnogo bitnije od pucanja egotripovima. Ono što stvarno JEST bitno je znati stati iza svog rada, braniti ga rukama, nogama i ....argumentima. Hebeš "Dizajnera" koji u krugu vidi samo krug (opet zborim iz vlastitog iskustva).........Da se vratim na inicijalni post s vrha.............NITKO NAM NE MOŽE ZABRANITI DA SVOJU KREATIVNOST I IDEJE NE PRETOČIMO U RADOVE...U ... DIZAJN, JEL TO ON JEST, A AKO JE "KONKURENCIJA" RIJEČ KOJA TE PLAŠI PROBLEM JE U TEBI, NE U NAMA...........PISAT ĆU U RIKVERC , OD SLOVA RADIT AVIONE.............ti ćeš možda imat papir, al' mi imamo ostalo........hej haj uživaj............

BTW
Quote:
Na kažem da je faks bogzna kako težak, ali iziskuje puno vremena, novaca i živaca i to bi trebalo cijeniti i poštivati.


Ak misliš da će ti to biti bitno nakon što dobiješ diplomu u ruke i da će te prema tome vrednovati, gadno si se prevario........samo ti daj. Iskreno se nadam da se jednog dana nećeš naći u poziciiji da postaneš "pain in the ass boss" nekom klincu koji ZNA posao bolje od tebe...jao si ga njemu........vidiš li ti u krugu samo krug maybe ?

Last edited by TYPE01 on 19.12.2003 17:52; edited 9 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 19.12.2003 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

elvis.

Ne smeta me tvoje misljenje (tj. smeta ok ali nema veze) ali sama cinjenica da zapravo totalno vrijedjas ljude na forumu mi je neshvatljiva. It's no good - bad move. Shame on you
Svatko ima priliku postati sto god zeli u zivotu i ako cak netko radi bolje od tebe, probaj ti jos bolje, that's the spirit. Sretno sa trazenjem "part-time job-a".

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 19.12.2003 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Sretno sa trazenjem "part-time job-a".


s ovakvim stavom će ga teško nać...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group