Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kolege "dizajneri"!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 18.01.2004 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe još će početni post, posvađat ekipu tu... ovdje nas ima svakakvih, sa faxom, bez, pola.. itd... neki su svjesni, neki nisu,, neki misle da jesu (terbao sam na filozofski...hehe)

2 orange: slažem se s tobom o postu iznad!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 18.01.2004 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na kolko-tolkom razumjevanju. Drugi put ću se najprije smiriti, pa onda postati mišljenja na net. U svakom slučaju koristilo mi je.

Inače, fax je započeo nekakvu suradnju s HT-om oko obrazovanja budućih web dizajnera (dobili smo macove i nešto još uz to), pa ako nekog zanima...

[url]http://www.studij dizajna.com[/url]

Mislim da bi u narednih par godina moglo ispasti nešto zanimljivo iz toga.

Pozdrav!

_________________
...imam svoj pogled na svijet...ako ga ne usporedim sa drugima ne znam je li dobar...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2004 18:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nazalost, na dizajn me nece primiti jer neznam dobro crtati.
a i u portfolio sam imao radove vezane uz 'dizajn' a ne crtace radove ko ostalih 200ljudi.
a i cuo sam da primaju 20 od 25 ljudi preko veze. (neznam jel je samo znam sto sam cuo)

zbog toga, nemogu na dizajn na arhitekturi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Brainstorm



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 27

PostPosted: 18.01.2004 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

30 ljudi primaju na godinu (39 ove godine, ali ne znam da li će tako i ostati). Da ljudi upisuju preko veze... to je ipak javna tajna. Na srću ne svi. Very Happy Very Happy Very Happy

I vjeruj mi ima sigurno puno lošijih crtača na višim godinama nego što ljudi misle.

_________________
...imam svoj pogled na svijet...ako ga ne usporedim sa drugima ne znam je li dobar...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2004 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prosle godine su primili 25 + 5 (uz placanje)

pa vjerujem da ima losijih crtaca. crtanje osnovno treba da se vidi dal je covjek slijep ili ne, ali crtanje nije presudno za design.
bar se meni tako čini.
a znam da 29 profesora na tom faxu ne dijeli moje mišljenje. jebiga.

a btw, statistika je cinjenica da ljudi koji fenomenalno crtaju nemaju smeka za dizajn (pogledaj ekipu sa gfx artist, crtaju najbolje na svijetu, al su im stranice i ostalo takvo kakvo je). nije pravilo, neg jednostavno vecina.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.01.2004 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne bih se bas s tobom slozila... znam dosta ljudi koje odlicno crtaju i jako dobro dizajniraju (samnom ih je na godini bilo prilicno)... i sama dosta dobro crtam, a znas cime se bavim...
ako sudis prema web stranicama, mislim samo da se vecina osoba koja se bavi klasicnim (nazovimo ih tako) granama dizajna nije jos snasla u novom mediju i potpuno novoj grani dizajna koja ima svoja pravila i zahtijeva dodatno znanje (isto kao sto nije svaki web dizajner dobar crtac, graficar, industrijski dizajner...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2004 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
nije jos snasla u novom mediju

ipak, crtaju u photoshopu / painteru, koristeci tablet (ekipa sa gfx artista mi je primjer)
ja bi rekao da su ok snasli

i ima ih dosta koji oboje rade super i jedno i drugo, ali ipak mislim da vecina koja super crta nema smisla za dizajn jednostavno. nemogu to tvrdit samo kazem na temelju ovoga sta ja nabasao na netu i na temelju ljudi koje sam upoznao. takav sam ja dojam stekao, cisto moguce da sam u krivu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.01.2004 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

novi medij nije kompjuter u mom odgovoru, nego net, tj. web dizajn kao nova grana dizajna...

mislim da moras shvatiti da tko ima smisla za industrijski dizaj ne mora nuzno imati za graficki, tko ima za web ne mora nuzno biti dobar print dizajner itd.... (to ti je kao sto svaki muzicar nije dobar u svakom muzickom pravcu, kao sto nisu svi glumci nadareni za svaki zanr, svi sportasi nisu dobri u svakom sportu.... stvar afiniteta). jednostavno ne mogu biti svi dobri u SVOM dizajnu, jer svaka od tih grana podrazumijeva i razlicite talente i razlicito znanje...

a ono o crtanju ti je cista predrasuda.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 18.01.2004 19:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:


mislim da moras shvatiti da tko ima smisla za industrijski dizaj ne mora nuzno imati za graficki, tko ima za web ne mora nuzno biti dobar print dizajner itd.... .


totalno se slazem.
u stvari jako mi je cudan ovaj vas pogled na web design kao posao dizajnera, u drugim zemljama webdesign smatraju posao ljudi sa finom opcom kulturom koji imaju usput ukusa da sloze neke stvari i da znaju spojit sve to u html.
osobno, graficari koje ja poznajem (skolovani graficari) nemaju pojma sta je to html i niti ih to ne zanima, totalno se brinu o necem drugom.
a meni ne pada na pamet da se bavim print grafikom ili bilo cime sto nije web.

ja bih web design stavila sa strane u svemu ovom sto pricate.
masu amatera radi stranice ali samo osobni interes za design moze od amatera napraviti dobrog web designera. a to znaci puno ucenja.
a o tome sto dizajneri uce u skolama nema uopce rasprave. i nema uopce smisla smanjivati vaznost faksa (a mislim da je rasprava krenula o tome da se smanji vaznost ljudi koji nemaju dizajnerski fax).

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 18.01.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="keye"]
4tHshadOw wrote:
(a mislim da je rasprava krenula o tome da se smanji vaznost ljudi koji nemaju dizajnerski fax).


nadam se da smo to rijesili u prvom dijelu ove trakavice i da nitko po tom pitanju vise nece gnjaviti ili cemo ovo morati zakljucati jer ce postati besmisleno flejmanje

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
mislim da moras shvatiti da tko ima smisla za industrijski dizaj ne mora nuzno imati za graficki, tko ima za web ne mora nuzno biti dobar print dizajner itd.... (to ti je kao sto svaki muzicar nije dobar u svakom muzickom pravcu, kao sto nisu svi glumci nadareni za svaki zanr, svi sportasi nisu dobri u svakom sportu.... stvar afiniteta). jednostavno ne mogu biti svi dobri u SVOM dizajnu, jer svaka od tih grana podrazumijeva i razlicite talente i razlicito znanje...

a ono o crtanju ti je cista predrasuda.

slazem se sa svime
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 18.01.2004 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam ak ste isli pogledati onaj site, jer je fakat meni lijep prizor... i tata bi sine... sad ako kazem da bi mogli i u druge "srodne" faxove tako investirati i druge firme, neki će se složiti, a neki neće Confused

hik..
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
leon



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 175
Location: Where the dark shadows R

PostPosted: 19.01.2004 02:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eirenah wrote:

i malo primjera sa domaceg trzista: Ruta (arkzin) odustao na 2. ili 3. godini GRFa.
na mojoj prvoj godini, kada je on vec odavno zaboravio Getaldicevu 2 i sudjelovao u arkzin revoluciji, nije bilo ovakvih portala i nije bilo instant.inspiration sajteva, nego si samo mogo kupit arkzin i slinit. ili se bavit arheologijom i tu i tamo naic na koji Karin sajt - dizajnersku bombu od 10 kilobajta i sam dumat kak je to napravio. Zato, budi sretan sto svoju uvazenu dizajnersku pojavu izgradjujes u ovo vrijeme kada je informacija tu, besplatna, dostupna, serviranja na srebrnom pladnju i namjenjena za sheranje iz cisto dobronamjernih razloga.


evo, da se sjetim ja kako je cijela prica pocela... i to bash od kolegice koja je napisala ovo gore, jer njezin me je rad potaknuo da pocnem uciti... i to kad sam vidio prvi flash verzinu NaN-a... josh na zrsovom serveru, napravljeno u flashu cetvorki i to mi je onda bilo totalno zakon i sam sebi sam rekao; morash i ti ovo naucit, ovo roxa... i tako stavr krenushe, fala Irena... pozdravi mi Rikarda kad ga sretnesh, njega nisam 100 godina cuo...

_________________
www.disorted.com
ko ovo procita ne treba naocale
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
s.d.



Joined: 30 Jan 2004
Posts: 15
Location: Nasice/Croatia

PostPosted: 30.01.2004 18:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lega skoliven ili ne raditi se treba a ne da biti neka lencina kao Bush!

_________________
Peaple are not expendable-gouverment is!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.01.2004 05:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:
Prvo, pozdrav svima.

Zadnjih par dana čiitam forum, pregledavam stranice ekipe koje se ovuda mota...
...i sve mi se čini da svi znaju sve o dizajnu i kako svi imaju pravo kritizirati, ali ne mogu sami svoji rad objektivno gledati.
Naime, kao što će se svi vjerojatno složiti samnom dizajner ne može biti svatko. Doktori završe medicinu, pravnici pravo, pa čak i panduri završe neku akademiju ili bar srednju (ali za pandure).
U Hrvatskoj postoji akademska ustanova zvana Studij dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, na kojoj ljudi nakon četiri-pet godina studiranja dobiju titulu diplomirani dizajner. Na kažem da je faks bogzna kako težak, ali iziskuje puno vremena, novaca i živaca i to bi trebalo cijeniti i poštivati.
"Čovjek" studira Grafički fakultet, koji nema veze sa dizajnom, već se bavi grafičkim tehnikama (tiskanje, priprema ze tisak, materijali itd.), sere po tome kako nije u redu da se svatko naziva dizajnerom, a "on" prvi slaže plakate, cjenike, reklame i ostalo u photoshopu, corelu i inim programima i daje sam sebi titulu DIZAJNER.

Čemu onda uopće rasprave o tome?!

Volio bih da je večina vas ovdje završila ili studira nekakav Dizajnerski smjer (bilo produkt ili grafiku) i da me shvati.
Nadam se da večina vas zna da dizajn nije samo danonoćno sjedenje za kompom, nego i način razmišljanja, analiziranja, način života i pogleda na život.

I zato vas lijepo molim;
Prestanite se baviti nečime za što niste školovani ili se školujete;
Jer u protivnomm osobno ću se početi baviti medicinom, pa da vidimo kad netko dođe za bolovima u trbuhu kod mene...

Hvala na pažnji i nadam se da nikoga nisam uvrijedio, već da sam barem nekoga potako na razmišljanje.

Student Studija dizajna u Zagrebu.



Nemam sad vremena čitati sve postove(subota je 4 ujutro).
Uglavnom, student sam na Grafičkom fakultetu, smjer grafičkoi dizajn.
Prilikom upisa na fakultet razmatrao sam svoje opcije, a zaključio sam da bi vrlo rado upisao studij dizajna na arhitekturi. Ne znam kako je sada, ali prije 4 godine prijemni za studij dizajna trajao je 3 dana i to u vrijeme kada je većina ostalih fakulteta također imala prijemne. Osim toga, primalo se 30 ljudi, oid kojih je većina posjedovala određene veze, tako da su mi šanse upada bile izrazito male.

Jedina moguća alternativa je bio grafički fakultet u zgb-u. Spoznaja da imaju dizajnerski smjer je bila ugodno iznenađenje. Nakon 3 i pol godine studija, ne mogu reći da sam previše zadovoljan kvalitetom studija, ali ne bi rekao da sam, zajedno sa ostalim kolegama sa smjera, totalni idiot za dizajn, kako nas nazivaš.
Moja specijalizacija je u području grafičkog dizajna. Vjerujem da sam tehnički bolje potkovan od tebe u tom području, jer znam puno više o tiskarskim bojilima, rasterima, materijalima... Kada nešto počnem raditi znam taj posao napraviti tako da, kada izađe iz tiskarskog stroja, izgleda kako sam i zamislio. Znam što trebam izbjegavati, tako da se neću svađati sa tiskarom zašto je moja 50% plava tako tamna.
Što se čistog dizajna tiče, vjerojatno si bolje potkovan u tom području, ali tvoje spuštanje nije baš na mjestu. Kako i sam kažeš, 'Nadam se da večina vas zna da dizajn nije samo danonoćno sjedenje za kompom, nego i način razmišljanja, analiziranja, način života i pogleda na život.'. Dakle, svatko tko završi tvoj faks dobiva titulu diplomiranog dizajnera. Svatko tko završi moj smjer na grafičkom faksu dobiva titulu diplomiranog grafičkog dizajnera. Dakle, tehnički smo oboje sposobni raditi određene poslove. Ali, kako i sam kažeš '...način razmišljanja, analiziranja, način života i pogleda na život', što bi značilo da diploma niti na tvom ni na mom fakultetu nije garancija da si pravi dizajner. Ovakav tip fakulteta služi samo kako bi zadao smjernice studentima i pomogao im u njihovom praćenju, ostatak ovisi o samom studentu.

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RemG



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 20
Location: Rijeka // Croatia

PostPosted: 31.01.2004 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mali wrote:
Prije svega pozdrav svima. Friend mi je rekao za ovaj sajt i iskreno, procitavsi ovaj forum fuul sam se prestrasio, jer naravno nisam ni skolovani ni nikakav dizajner, nego jednostavno to radim iz cistog gusta. Inace sam zavrsio elektrotehnicku skolu i studiram matematiku pa sami procjenite kolko to ima veza sa dizajnom. Iskreno jaaaaako cijenim rad svih Vas koji za to imaju dars ili cega vec, jer kad god vidim radove takvih ljudi stvarno mi dodje da zaplacem sto nemam bas nikakvog dara za sve to. Ali, da li to znaci da ako me neko pita da mu u photshopu nes napravim, moram jednostavno reci sorry stari ali ja nissam dipl. dizajner. Na kraju koliko nogometasa je zavrsilo FFK (mozda 1 ili 2).

Jedini razlog zbog cega sam dosao na ovaj site je da nesto naucim i da (ako se to ikad dogodi) pocnemm raditi nesto svoje, i da mogu pogledati nekom u oci i ponosno reci JA SAM DIZAJNER (ako nista drugo sam sebi u ogledalo).

Ajd dosta je bilo za prvi post. Sam me nemojte popljuvat sto sam fucking matematicar. Nije sve to tak crno!


Pozdrav svima na mi3-u. Mali ja također nisam dizajner, ali SILNO bi htio postati. Počeo sam s Photoshopom i već neko vrijeme radim u njemu (onaj đir, 4 ujutro pa ispucam ideju do 7 Very Happy ) Inače radim u computer shopu i web design studiju u rijeci (www.ri-maxcom.com) i uz svog frenda dizajnera pokusavam donekle postati netko od vas na mi3 - u. Cisto sam upao na ovaj forum jer sam vidio post od kolege "dizajnera" pa me zanimao. OK krew, odo ja citati postove....

o yeah... brainstorm. MIslim da je sada kasno da se smiriš jer si na početku agresivno počeo.... ali wtf ! ! ! Nice homepage... Very Happy (like the cars!!!) Mali... hehe..... Uspjet ćemo jednog dana Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 31.01.2004 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brainstorm wrote:

(...) Sajt mi je jednostavan i nekima možda i ružan, ali to je moj prvi sajt, naravno u dreamweaveru jer flash još ne znam počeo raditi.
Je..te, više se dobije od ljudi kad ih malo potpališ, nego kad ih lijepo zamoliš.(sorry na izrazu, da se netko ne bi uvrijedio)


Sinko, ti ne da ne znaš dizajnirati, nego ni materinji jezik veze nemaš. Daj, pročitaj si to malo...

Ma da ti nešto kažem (nije mi se dalo čitati ovoliko postova):

Ja sam student na faksu koji se ne bavi dizajnom, počeo sam iz čiste znatiželje i gušta. Počeo sam crtati u fotodućanu, ilustratoru i sl. i nešto škrabam. Nemam pojma o teoriji dizajna i sl. stvarima koje ti učiš, ali imam radova koji nekog vraga valjaju.
U odnosu na neke ovdje, mogao bih slobodno pobrisati svoj portfolio i odustati.
Ti tu izlaziš s argumentima da si ti student dizajna?! Ma ti si ***** a ne dizajner.
Sajt ti ne valja ništa - smeće. Ubij ga.
Najdraži su mi ovi koji misle da ako imaju diplomu ili grabe k njoj, nešto znaju.
Previše puta sam u svojoj (službeno) struci sreo ljude s diplomama koji ne znaju o temi onoliko koliko sam ja znao s 10 godina.
Nemoj misliti da ce ti faks nesto osigurati, jer nece.
Kad zavrsis faks i pokazes diplomu, dobit ces posao, ali neces ga dugo imati s takvim stavom.
Kad ljudi shvate da im nitko ne dolazi na sajtove koje si dizajnirao, poradi probavnih smetnji, letit ćeš s posla ko lastavica, za razliku od mnogih ovdje koji nemaju faks, ali koji ce svojim radovima stvoriti\ili su stvorili, reputaciju dizajnera.

uff...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group