Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP-MySQL evidencija datuma

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 13.10.2005 00:06    Post subject: PHP-MySQL evidencija datuma Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedan konkretan problem koji traži konkretno rješenje. Imam nekih ideja kako izvest cijelu stvar ali bih ipak htio čuti iskustva drugih i pronaći neku optimalnu soluciju na kraju.

Stvar je u sljedećem: radim sustav koji će služiti online vođenju evidencije ponude smještaja jedne turističke agencije. Sustav bi trebao nakon postavljenog upita koji uključuje između ostalog i podatke o dolasku i odlasku (datume) vratiti koji su smještajni objekti slobodni i u kojem razdoblju. Ono što me zanima je kako optimalno izvesti pohranjivanje podataka o zauzetosti smještajne jedinice. Konkretno: ako netko rezervira smještaj npr. od 1.8 do 15.8. na koji način onda izvesti da se ti podaci spreme, te objektu na neki način dodijeliti "zauzetost" u tom razdoblju?

Eto, nadam se da je netko imao sličnih problema pa da ima kavo zgodno rješenje...
Ili ako postoji negdje kakav zgodan tutorial po tom pitanju bilo bi još i bolje.... Smile
Unaprijed hvala svima na odgovorima!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.10.2005 02:58    Post subject: Re: PHP-MySQL evidencija datuma Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
Imam jedan konkretan problem koji traži konkretno rješenje. Imam nekih ideja kako izvest cijelu stvar ali bih ipak htio čuti iskustva drugih i pronaći neku optimalnu soluciju na kraju.

Stvar je u sljedećem: radim sustav koji će služiti online vođenju evidencije ponude smještaja jedne turističke agencije. Sustav bi trebao nakon postavljenog upita koji uključuje između ostalog i podatke o dolasku i odlasku (datume) vratiti koji su smještajni objekti slobodni i u kojem razdoblju. Ono što me zanima je kako optimalno izvesti pohranjivanje podataka o zauzetosti smještajne jedinice. Konkretno: ako netko rezervira smještaj npr. od 1.8 do 15.8. na koji način onda izvesti da se ti podaci spreme, te objektu na neki način dodijeliti "zauzetost" u tom razdoblju?

Eto, nadam se da je netko imao sličnih problema pa da ima kavo zgodno rješenje...
Ili ako postoji negdje kakav zgodan tutorial po tom pitanju bilo bi još i bolje.... Smile
Unaprijed hvala svima na odgovorima!!

za svaku rezervaciju napravis
- id objekta (kuce, apartmana, sobe, zene...)
- pocetni_datum
- zavrsni_datum

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 13.10.2005 09:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda ti nesto od ovoga moze pomoci

phpmyhotels
php-residence
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 13.10.2005 14:50    Post subject: Re: PHP-MySQL evidencija datuma Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
les wrote:
Imam jedan konkretan problem koji traži konkretno rješenje. Imam nekih ideja kako izvest cijelu stvar ali bih ipak htio čuti iskustva drugih i pronaći neku optimalnu soluciju na kraju.

Stvar je u sljedećem: radim sustav koji će služiti online vođenju evidencije ponude smještaja jedne turističke agencije. Sustav bi trebao nakon postavljenog upita koji uključuje između ostalog i podatke o dolasku i odlasku (datume) vratiti koji su smještajni objekti slobodni i u kojem razdoblju. Ono što me zanima je kako optimalno izvesti pohranjivanje podataka o zauzetosti smještajne jedinice. Konkretno: ako netko rezervira smještaj npr. od 1.8 do 15.8. na koji način onda izvesti da se ti podaci spreme, te objektu na neki način dodijeliti "zauzetost" u tom razdoblju?

Eto, nadam se da je netko imao sličnih problema pa da ima kavo zgodno rješenje...
Ili ako postoji negdje kakav zgodan tutorial po tom pitanju bilo bi još i bolje.... Smile
Unaprijed hvala svima na odgovorima!!

za svaku rezervaciju napravis
- id objekta (kuce, apartmana, sobe, zene...)
- pocetni_datum
- zavrsni_datum

Ok - to stoji. Ali ipak bih trebao nešto konkretnije i više, baš iz iskustva nekoga tko je možda programirao sličan sustav. Znači kako optimalno izvest bazu, složiti pretraživanje zauzetosti termina i sl. Kažem nije mi problem to napraviti, ali mi je bitno da stvari budu što učinkovitije zbog velike količine podataka i velikog broja posjeta...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.10.2005 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa upravo to ti je čovjek i ponudio. Skini, instaliraj, pogledaj kako je baza konstruirana, nađi sql upite...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.10.2005 17:56    Post subject: Re: PHP-MySQL evidencija datuma Add user to your forum ignore list Reply with quote

les wrote:
Ok - to stoji. Ali ipak bih trebao nešto konkretnije i više, baš iz iskustva nekoga tko je možda programirao sličan sustav. Znači kako optimalno izvest bazu, složiti pretraživanje zauzetosti termina i sl. Kažem nije mi problem to napraviti, ali mi je bitno da stvari budu što učinkovitije zbog velike količine podataka i velikog broja posjeta...

ne kuzim sta sad tebe muci.
ovo sta si reko je ful jednostavno, dakle imas 2 tablice
- objekti
- rezervacije

objekti i rezervacije se vezu po nekom id-u tj. uz svaku rezervaciju zapises ID objekta za koji ta rezervacija vrijedi.
pretrazivanje zauzetosti termina se svodi da joinas 2 tablice, i gledas da li je uvjet
POCETNI_DATUM < DATUM
AND
DATUM<ZAVRSNI_DATUM
ispunjen (tada je zauzeto).

e sad ako oces nesto kompliciranije onda moras rec sta oces

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group