Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Corel Draw - rasteri i vektori

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 20.12.2003 19:43    Post subject: Corel Draw - rasteri i vektori Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey,

Da li se može, i kako, u Corel Drawu (desetka here), importirati neku rastersku sliku (.jpg, recimo) i onda pretvoriti u vektorsku sliku, pa da s njom dalje radim što hoću?

Thnx unaprijed.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 20.12.2003 20:06    Post subject: Re: Corel Draw - rasteri i vektori Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dejv Mustejn wrote:
Hey,

Da li se može, i kako, u Corel Drawu (desetka here), importirati neku rastersku sliku (.jpg, recimo) i onda pretvoriti u vektorsku sliku, pa da s njom dalje radim što hoću?

Thnx unaprijed.


to se zove traceanje.
za to ce ti posluziti Corel Trace
e sad kolko ces biti zadovoljan sa konacnim rezultatom, to je vec pitanje.
probaj pa vidi.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 20.12.2003 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trejsanje, kažeš? Baš mi se i ne dopada, loša je kvaliteta imiđa. Pogotovo kad printam... Nekako sam se nadao boljem rezultatu, čistim linijama, ovo jjjust won't do Sad
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.12.2003 20:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to se zove autotrace. imas u illustratoru, u fleshu, imas adobeove streamline, itd itd.
trace iliti trejsanje bi ipak bilo 'rucno' crtanja preko slike, tj. preko photoreferencea
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 21.12.2003 03:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dejv Mustejn wrote:
Trejsanje, kažeš? Baš mi se i ne dopada, loša je kvaliteta imiđa. Pogotovo kad printam... Nekako sam se nadao boljem rezultatu, čistim linijama, ovo jjjust won't do Sad


o tom sam ti reko da je pitanje kolko ces biti zadovoljan s rezultatom.
u svakom slucaju, samim trejsanjem (autotrejsanjem, votevr Smile) neces dobiti nista kvalitetno, ipak je to pretvorba bitmap>>vektor (slobodno me blackduke ispravi Smile), i sigurno ce biti potrebna tvoja intervencija na doticnoj slici, dotjerivanje i slicno....

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 21.12.2003 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah, da... Ne preostaje mi ništa nego preko tog imiđa dobivenog trejsanjem nacrtat novog... Anyways, thanks guys!
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 26.12.2003 00:39    Post subject: Response Add user to your forum ignore list Reply with quote

...pa evo, činjenica je da ti ne postoji neki savršen način da se nešto tracea, ali ovo je po meni jedan od najboljih. Prvo, otvori jpg u PhotoShop-u i sejvaj ga u tifu negdje na komp. Onda otvori taj tiff (ak već nije) i malo ga izoštri (dovoljno je par puta nabacit obični sharpen - tak da dobiješ svjetlije rubove na mjestima gdje se razdvajaju dvije boje). Slijedeći korak je nabaciti Filter-Artistic-Cutout. Ovo je najbitniji korak. Tu moraš malo poraditi na postavkama tog filtra da dobiješ kakav-takav raspored nečega što će kasnije bit vektorski objekti. Kad si to napravil, sejvaj i otvori u Corel Traceu. Isprobao sam svašta, ali evo ti par prijedloga. Od Corela naj trace ti je onaj iz osmice. Poslije su se pokvarili. Ponajbolji trace po meni ima Flash, ali imaš još ziljun programa i programčića po web-u.

...sa druge strane, ne postoji nikakav trace koji ti može zamijeniti mirnu ruku i malo strpljenja, pa da sam nešto nacrtaš. Vjeruj mi, vrijeme i trud se isplate. Traceana slika je još uvijek samo - traceana slika, ne i tvoje djelo. Good Luck

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group