Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
canon 300d potrgana zavjesica ispred senzora :(((

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 23.10.2005 13:47    Post subject: canon 300d potrgana zavjesica ispred senzora :((( Add user to your forum ignore list Reply with quote

bizarno :(

upalim fotic, stavim u manual mod, expoziciju na 1/1000, blendu na f4, okinem i mirror mi se ne vrati na mjesto... ugasim fotic, palim opet, vadim bateriju, pokusam okinut, nece... err99 :(
podignem lagano prstom mirror prema gore i imam sta vidjet - jedan listic od one zavjesice ispred senzora je nekako izletio van iz lezista i potrgao se:(
kaj je najgore vidi se i na slikama posto je taj dio senzora duze otvoren nego ostatak koji je ostao ispod zavjesica :(
kaj da radim, kome da se obratim, kolko bi me to moglo kostati i kolko ce trajati zamjena te zavjesice i moze li se samo ona promijenit ili se mora obavljat neki veci zahvat?
fotic je inace pod garancijom, kupljen u metrou prije par mjeseci i nikad problema s njim do sada (oko 6000 ispucanih slika).
strah me da mi ne priznaju garanciju i da ce mi rec da sam sam potrgo :(

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 23.10.2005 17:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mora te biti strah , mehanički kvar najnormalniji , za to postoje garancije.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 23.10.2005 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ne mora te biti strah , mehanički kvar najnormalniji , za to postoje garancije.


ne bi brinuo da nisam vidjeo ovo - link na google gruops

i onda danas ovo kao odgovor na moje pitanje
Quote:
Ja sam imao, moľda sličan problem sa svojim 300D. Valjda shuter.
Fotić mi je bio na servisu 44 dana (vraćen mi je s nekom, moľda softverskom
greąkom) pa sam ga ljepo poslao opet i ko zna kada će to biti gotovo. Moľda
uspijem uslikati vatromet za novu godinu.


namjeravam ga sutra ujutro odnijet al mi se ne svidja pomisao na cekanje od mjesec i pol :(

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 23.10.2005 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:

namjeravam ga sutra ujutro odnijet al mi se ne svidja pomisao na cekanje od mjesec i pol Sad

servis u hrv (svaki servis -svega) ima ograničeno vrijeme koje može držati robu na servisu,
ukoliko ga ne poprave u određenom roku moraju ti dati novi uređaj.
čini mi se da je rok 40 dana al provjerim ti još sutra..
Back to top
View user's profile Send private message
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 23.10.2005 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ha jednostavno riknuo shutter. Trebali bi to priznati pod garanciju. Svakako. Odi u Hondlovu u Canon servis. Možda tamo riješe problem. Tih bi shuttera trebali imati na lageru....

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 23.10.2005 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
servis u hrv (svaki servis -svega) ima ograničeno vrijeme koje može držati robu na servisu, ukoliko ga ne poprave u određenom roku moraju ti dati novi uređaj.
čini mi se da je rok 40 dana al provjerim ti još sutra..


jes, pise 45 dana na jamstvenom listu... tnx

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 02.01.2006 01:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo da ne otvaram novu temu...
imam dva pitanja, vezano za isti fotoaparat (eod 300d)

1) pred nešto manje od mjesec dana ugledam baš lijep zalazak sunca i neku barkicu sa zanimljivim čovječuljkom na njoj i izletim van slikati i...neće da opali...tj, neće da fokusira... (AF) i pokušam na sve strane ponovo i nikako..
i uglavnom, shvatim da mi AF ne radi... manual je potpuno u redu ali automatic nikako... a dan prije sam nešto slikavala i sve je bilo u perfektnom redu. shvatila sam da se nešto s objektivom dogodilo, al nemam pojma šta. svi mi kažu da je to vjerojatno posljedica nekakvog pada ali sigurna sam da mi nije nikad ispao niti uopće lupio o bilo što. aparat je pod garancijom još pola godine i neznam jeli mogu to uvalit pod garanciju.. a ako da, na koji servis da ga pošaljem? ili barem na koji broj da pitam za to?

2) ovo je možda glupo pitanje ali postoji li kakvo rješenje pri odmagljivanju leća pri naglom prijelazu temperatura? sad mi se to svako malo događa zimi kad slikam nešto vani na hladnoći i onda uletim u ugrijani prostor...i previše vremena treba da se odmagli, a mene to strašno iritira Smile

eto, ako ko od vas good peoplesa ima odgovor na bilo šta od ovog, bila bih jako zahvalna Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 03:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad slikaš nebo i blješti može ti se desit da ti fotić nema na kaj fokusirat. isto probaj ak se ponovi izljecit mjenjanjem focus pointova ili micanjem kadra, izoštriš neku siluetu ispred il neš
moš i na ručnom držat na beskonačnom fokusudo par metara Very Happy

@che ti si valjda jedini kojem se 300ka fakat potrgala kad je javila error 99 Very Happy obično su samo kontakti objektiv-kuciste
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 09.01.2006 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
kad slikaš nebo i blješti može ti se desit da ti fotić nema na kaj fokusirat. isto probaj ak se ponovi izljecit mjenjanjem focus pointova ili micanjem kadra, izoštriš neku siluetu ispred il neš
moš i na ručnom držat na beskonačnom fokusudo par metara Very Happy


ako je ovaj komentar meni išao, mislim da nisi shvatio...
sve ovo šta si rekao znam. i to vrijedi kada fokus normalno radi. al ja ti kažem da se meni to nekim čudom pokvarilo. neće da mi fokusira baš ništa, kužiš... najnormalnije situacije pri danjem svijetlu koje bi trebao fokusirat, neće.... manual fokusom mogu al i automatic mi treba itekako...i neznam šta s tim
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 09.01.2006 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije žvaka za Cheljaka!
Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 09.01.2006 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@esens: sori krivo sam pročito brijo sam da si rekla da je poslje ponovo radilo

http://www.dpchallenge.com/forum.php?action=read&FORUM_THREAD_ID=231335

veli žena isti problem, da su joj zamjenili u servisu neki kontakt na okidaču, isto drugo neš: jel imaš usm? nekad kad je baterija low isključi auto fokus jer nema dovoljno struje za usm.
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.01.2006 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-polygon wrote:
@che ti si valjda jedini kojem se 300ka fakat potrgala kad je javila error 99 :D obično su samo kontakti objektiv-kuciste


ma ja sam isto mislio, al kasnije je ispostavilo da ima vise ljudi :) guglanje takodjer javi dosta rezultata za slucajeve iz vana...

sivdja mi se kaj su mi priznali garanciju, stavili novi shutter i jos neki dio i jos bili zacudjujuce ljubazni :)
jedino kaj sam moro cekat dugo al jebiga...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 09.01.2006 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e jel može neko bit ljubazan pa mi reć na koji servis da šaljem aparat? ili broj dat?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 10.01.2006 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko ja znam jedini canon servis kod nas

Zagreb PHOTO CENTAR, Hondlova 2
tel: (01) 231 32 22
fax: (01) 231 33 22
mail: servis@photo-centar.com
radno vrijeme: 8 - 16

http://www.canon.si/

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 10.01.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zahvaljujem
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group