Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
postrozeni W3C standardi
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.11.2005 02:31    Post subject: postrozeni W3C standardi Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam validation whore ali ovo me iritira.
sad validator zeli background boju ako je odredjena boja slova (i obrnuto).
je li njima palo na pamet da netko zeli staviti kao pozadinu pattern, te da je nemoguce izvesti da se doticni pattern i onaj koji bi eventualno covjek postavio u heading (da prekrije bg boju) savrseno poklapaju? sve stima kad se radi o solid bojama, ali cim je (pazljivo odabrana!) slicica u pozadini sve pada u vodu.

iskreno, mislim da je to pretjerivanje posto ionako nece sprijeciti ljude da odabiru degutantne sheme boja.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 09.11.2005 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, nisam baš shvatio što želiš reči, ali možda bi "background-color: transparent;" bio odgovor na tvoje muke?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 09.11.2005 11:35    Post subject: Re: postrozeni W3C standardi Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
sad validator zeli background boju ako je odredjena boja slova (i obrnuto).

zadnjih par dana gledam odakle ti warninzi odjadnom.
za svaku definiciju koja ima color, trazi se i background-color Confused
bezveze

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 09.11.2005 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda stoga da bi google lakše pogađao tekstove skrivene bojom. Iliti gomilanje keywordsa...

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.11.2005 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Možda stoga da bi google lakše pogađao tekstove skrivene bojom. Iliti gomilanje keywordsa...


alo, pa ne rade se standardi za google! Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Amor_E_Morte



Joined: 22 Jun 2004
Posts: 151
Location: V.G. City

PostPosted: 09.11.2005 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boli mene za standarde .... Twisted Evil

_________________
Some rules can be bent, others, can be broken.
History is made by those who break the rules!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 09.11.2005 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
Adrian wrote:
Možda stoga da bi google lakše pogađao tekstove skrivene bojom. Iliti gomilanje keywordsa...


alo, pa ne rade se standardi za google! Laughing


Nikako. Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.11.2005 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je bilo oduvijek, samo se tek sad i detektira na validatoru, kao i kod mnogih drugih detalja, na tebi je da odlučiš hoćeš li ili ne slijediti w3c preporuke...

@keye: standardi ne rade za google, ali google voli standarde. ne bi se čudio da i botovi imaju slične algoritme.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 09.11.2005 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Amor_E_Morte wrote:
boli mene za standarde .... Twisted Evil

boli, ha? (suspenzija je zbog flejmanja, ne zbog tvoje bolesti)

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 09.11.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sta u ovom slucaju napraviti..staviti background:transparent;? Jer mi izbaci masu tih upozorenja, a to bode oci. Very Happy Very Happy

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.11.2005 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:


@keye: standardi ne rade za google, ali google voli standarde. ne bi se čudio da i botovi imaju slične algoritme.


martaz, nije trebalo precizirati, neuroni mi jos uvijek spajaju Laughing

al topic izgleda "postrozili su standarde" da bi ugodili google-u a ne obrnuto Laughing Laughing Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.11.2005 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a dobro, provjerit cu prihvaca li transparent kao boju, ako ne hm fuck it.

btw, zar nema vec google bot algoritam za prepoznavanje skrivenog teksta? netko je to spomenuo prije par mjeseci...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 09.11.2005 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
al topic izgleda "postrozili su standarde" da bi ugodili google-u a ne obrnuto Laughing Laughing Laughing


my point exactly. Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.11.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gbot ima algoritme za otkrivanje skrivenog sadržaja da bi sankcionirao spammere, ali mislim da nitko ne zna do kuda ti algoritmi idu...

mislim, ako parentu dam overflow:hidden i onda relativnim pozicioniranjem izvučem paragrafe van ekrana kako će gbot to skužit Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.11.2005 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema vise, sto god je hidden dobije po prstima Laughing


(upravo ovih dana su me zbacili sa gugla zbog toga Rolling Eyes )

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.11.2005 17:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel bi moglo ovo proc:
pozadina setirana na crnu, boja teksta na bijelu, i slika u pozadini 1x1 gif bijele boje?

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.11.2005 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ali sta ako je skrivanje teksta u ulozi image replacementa? nije fer, umjesto da poticu ljude da rade accessible siteove oni ih time ogranicavaju.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 09.11.2005 18:18    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:28; edited 1 time in total
Back to top
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.11.2005 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
A postoji poseban spider ili nekoliko kojega ne puštaju tako često koji pomete stranice sa skrivenim tekstom sa vremenom. (čisto moje mišljenje utemeljeno na nekoliko postova sa seochat.com, mogao bih bi u krivu Smile )
)


a jebi ga uvijek mene uhvati, nikad nisam imala srece sa salabahterima Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.11.2005 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

google jos nije penalizirao nikoga zbog toga sto je skrivao tekst ili koristio image replacement. nema boga da se to automatizira (imo) a da ne bude nevinih zrtava, i to puno nevinih zrtava.

Lako je moguce da gbot kada i ako "posumnja" u tako nesto, samo flaga site, a onda ziva osoba ode s browserom ili necim i prosurfa i pogleda o cemu se konkretno radi...

S druge strane, takvo radno mjesto kosta puno vise nego sto vraca, tako da sumnjam da postoji... Naime, vrlo je vjerojatno da osoba koja skriva tekst koristi i jos barem 5-6 drugih dobro poznatih i puno lakse otkrivljivih spamerskih tehnika, te stoga biva penalizirano zbog tih drugih tehnika, a ne zbog skrivanja teksta ili farbanja u boju pozadine... Mozda grijesim. Ali sam siguran da google jos nije nikoga izbacio zbog skrivanja teksta ili image replacementa. Neki dan sam negdje to procitao, sluzbena izjava nekog iz googlea...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 10.11.2005 12:07    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:29; edited 1 time in total
Back to top
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.11.2005 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Quote:
Ali sam siguran da google jos nije nikoga izbacio zbog skrivanja teksta ili image replacementa. Neki dan sam negdje to procitao, sluzbena izjava nekog iz googlea...

Htio bih link na tu izjavu ako može?:) Iskreno sumnjam da su oni takvo što objavili, da jesu bilo bi na svakom forumu, blogu i stranici o optimizaciji.


Naletio na: http://www.456bereastreet.com/archive/200510/google_seo_and_using_css_to_hide_text/ koji linka raspravu na http://www.threadwatch.org/node/4313
Pročitaj oba, plus originalni post google inzinjera.
http://www.threadwatch.org/node/4313#comment-26923 wrote:

We can flag text that appears to be hidden using CSS at Google. To date we have not algorithmically removed sites for doing that. We try hard to avoid throwing babies out with bathwater.


Quote:
Regaj se na neki seo forum, pa će vidjet kolko ljudi se žali što su banirati, a kad god pogledaš nađeš skriveni tekst, no priznam treba im dugo da ih baniraju.

Regan na nekoliko vec dugo. Gotovo svaki od njih ima jos pokoji razlog (barem po mojem osobnom iskustvu) za ban, osim toga sto su skrivali tekst. Whineri su najgora vrsta, em sto lazu, uredno prozivaju druge za svoje greske...

Quote:
No gledaj to iz druge perspektive, napraviš vrhunski sajt, potrudiš se maksimalno, radiš mjesecima i godinama i koristiš neku sumnjivu metodu skrivanja teksta radi "boljeg rejtinga" i nakon toliko ulaganja vremena i novca nakon 2 il 3 godine izletiš, to je za mene čisti gubitak vremena.

Agreed. Ako si samo zato skrivao tekst. Ali...
Quote:
Također skriveni tekst je preuveličan, ljudi nemaju odlične rejtinge zbog toga već zbog linkova.

Preuveličan ili ne, neophodna je tehnika u nekoliko slucajeva, pogotovo ako pricamo sa dizajnerskog pov-a. Image replacement (i sve njegove varijacije) su valjane tehnike, koje se ujedno mogu mozda i smatrati spamom (primjer sa 1x1 gifom). Ali nema tog bota koji ce to moci razluciti, nego to i dalje mora covjek odluciti...

Quote:
Ako je netko nevira žrtva, na što još nisam naišao nikad niti čuo ikad, dovoljan je reinclusion request i brzo je u indexu.

Za nevine zrtve nismo culi bas iz onog razloga koji sam napisao gore - google programski ne mice siteove iz indexa zbog hideanja teksta. Kad bi to radio, itekako bi culi za gomile nevinih zrtava. To sam htio reci. A, reinclusion ili ne, mora postojati opravdan razlog za drop, a ne sumnja ili pretpostavka - inace bi pola mi3ija moglo bilo bannano zato jer ja recimo sumnjam da bi mogli napravit sranje :))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
BS
Guest





PostPosted: 10.11.2005 13:37    Post subject: Reply with quote

<snip>

Last edited by BS on 31.12.2005 15:30; edited 1 time in total
Back to top
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.11.2005 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BS wrote:
Sad vidim da sam i krivo pročitao tvoj post :)
zytzagoo wrote:
Ali sam siguran da google jos nije nikoga izbacio zbog skrivanja teksta ili image replacementa.

Skrivanje teksta i image replacement nisu ista stvar.

Nisu, naravno. No, image replacement ukljucuje skrivanje teksta :)
Ali skrivanje teksta zbog skrivanja teksta i pumpinga keyworda je spam. To nije upitno naravno :)
Cisto preciziram zbog onih koji ce mozda citati ovo jednom, a nisu im najjasniji pojmovi o kojima pricamo...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Goat.Guy
Guest





PostPosted: 18.11.2005 00:08    Post subject: Re: postrozeni W3C standardi Reply with quote

nel`chee wrote:
nisam validation whore ali ovo me iritira.
sad validator zeli background boju ako je odredjena boja slova (i obrnuto).
je li njima palo na pamet da netko zeli staviti kao pozadinu pattern, te da je nemoguce izvesti da se doticni pattern i onaj koji bi eventualno covjek postavio u heading (da prekrije bg boju) savrseno poklapaju? sve stima kad se radi o solid bojama, ali cim je (pazljivo odabrana!) slicica u pozadini sve pada u vodu.

iskreno, mislim da je to pretjerivanje posto ionako nece sprijeciti ljude da odabiru degutantne sheme boja.


Sto se tice tih standarda...
Some rules can be bent, others can be broken... Wink
History is amde by those who break the rules... Cool
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group