Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Lightning

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 12.11.2005 19:51    Post subject: Lightning Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok svi ! Ja tu i tamo posjetim ovaj forum čisto da vidim jer ima koga u 3d-u, i svaki puta isti postovi, kaj je to...nema 3d-a?

Nego, da pokrenem malu diskusiju....kako je najbolje osvjetliti sobu i kojom metodom?

1. GI+FG
2. FGMB
3. HDRI

?

Eto tu moja zadnja dva testa. Znam da su loša, no nisam se previše trudio oko ostalih postavki osim načina osvjetljenja.


Back to top
View user's profile Send private message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 13.11.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo mala ispravka -' lighting' Wink

Inace, testovi su prilično straight forward, ok, samo sta mi ona druga slika izgleda kao ona scena koju dobijes s brazilom... Question
1. metoda s mental rayem i nije losa, barem koliko sam vidio po jednom tutorialu na evermotion.org, 2. nisam skuzio sta bi trebalo znacit, a 3. je ipak pogodnija za exterijere i slično.
Inače, mislim da je najbolja kombinacija bilo kakvo direktno svjetlo za unutarnje ili vanjsko osvjetljenje u kombinaciji s radiosityiem/indirect illuminationom u bilo kojoj varijanti-vray, brazil, mental ray, uglavnom se mogu dobiti slicni rezultati.

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Granda



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 51

PostPosted: 18.11.2005 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok mali.

FGMB ili još kako zovu FGM u rijevodu znači Final Gather MultyBounces. Vrlo dobra tehnika osvjetljivanja koja ne zahtjeva muke oko GI štimanja. FGM radi na jednostavnom principu dozvoljavanja Final Gather-u da se smije odbijati više od 1 puta, čime dobiješ nešto slično GI-u, no bez colour bleeda (što se da rješit).

Anyway, scena nije od brazila...ja nacrtao u 5 min tek tolko da imam u čemu testirati osvjetljenja...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group