Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
XML (PHP) iz MySql baze

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BS
Guest





PostPosted: 13.11.2005 23:30    Post subject: XML (PHP) iz MySql baze Reply with quote

Kreiranje XML datoteke sa phpom iz mysql baze?

sve mi paše, link na tutorijal, gotovu skriptu ili bilo kakav savjet
Back to top
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.11.2005 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://minixml.psychogenic.com/

ako ti treba pomoc vici, ali je poprilicno jednostavno, samo pici po sampleovima.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

particletree metoda je skroz oke (treba ti PHP DOM functions, odnosno PHP5, ako se potrudiš možeš je prepisati za PHP4)

ja sam napisao ekstenziju na tu metodu koja implicitno (ako joj nisi dao parametre) kreira HTML tablicu (THEAD, TBODY i to), rado bih ti c/p ali je moja f-ja ukomponirana u moju klasu koja barata resultsetom pa neće raditi standalone Confused

Ako nemaš PHP5 onda jednostavno napravi while petlju koja traversa resultset (dohvaća isključivo ASSOC array) te foreach petljom prolazi kroz svaki red i generira tagove string funkcijama.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 05.12.2005 13:16    Post subject: Reply with quote

XML mi totalna nepoznanica, nisam nikad ništa radio sa njime

recimo naišao na ovo:

http://www.zend.com/codex.php?id=1196&single=1 - to je točno što mi treba

http://www.phpbuilder.com/annotate/message.php3?id=1006971 - da se xml datoteka izvrši na serveru kao php, ne znam koliko je to baš ispravan način.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.12.2005 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako imaš PHP5 onda idi na patricletree funkciju. Ako vrtiš PHP4 onda je OK ovo sa Zend ili nešto sa DOM XML funkcijama (koje su sada deprecated od strane DOM ekstenzije u PHP5).

Što se tiče posljednjeg primjera, zašto ne bi bio ispravan način? PHP upravo tome i služi. Da se XML izvršava na serveru kao PHP? Pa HTML se masovno izvršava na serveru kao PHP, a on je praktički XML. PHP outputa bilo što, od teksta, slika do Flash filmića.

Jedini problem te Apache konfiguracije je da će se svaki HTML i XML file izvršavati kroz PHP imao ili nemao PHP koda u sebi, što će malo bez veze ako imaš dosta statičnih fajlova a samo jedan ti je dinamički.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
BS
Guest





PostPosted: 05.12.2005 14:36    Post subject: Reply with quote

Ovo sa Zend mi radi savršeno i točno to trebam. A i svi webovi su mi dinamički generirani tako da nema problema ukoliko koristim drugu opciju.

Quote:
Što se tiče posljednjeg primjera, zašto ne bi bio ispravan način? PHP upravo tome i služi. Da se XML izvršava na serveru kao PHP? Pa HTML se masovno izvršava na serveru kao PHP, a on je praktički XML. PHP outputa bilo što, od teksta, slika do Flash filmića.


Zato pitam, jer ne znam Smile
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group