Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 12:18    Post subject: CSS Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranica je slijedeca :
http://www.pojatno.hr/aindex.php
no, evo problema ... kako srediti ovo:
http://www.pojatno.hr/aindex.php?stranica=wireless_mreze

tj. kako da mi se rastegne i ostatak pozadine, kombinirao sam sve živo i neživo i ponestaje mi inspiracije ...
Ajde neki hint pliz!

Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 14.11.2005 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi mozda stavio height na taj div pa se ne zeli rastegnit?

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sada je stavljen fixni height, ali bez obzira sto ja stavio, on ne trza, probao sam auto 100% ...
Da pojasnim, unutar div okvira mi se nalazi par div-a jedan za novosti, jedan za shoutbox jedan za forum, ta tri su na postition:absolute da bi ih mogao pozicionirati kako spada.
Neka druga kombinacija?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 14.11.2005 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne pada mi nista napamet osim da mozda floatas taj div.

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2005 18:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam nabrzaka samo maknuo height deklaraciju iz div#okvir i pozadina se produzila koliko treba (nabrzaka, nisam testirao u IEu, nisam skidao nis od fajlova i testirao loklano and stuff...)

no, mozda to nije to sto zelis...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako produzila Smile? Meni se smanji i onda je uopce nemam nigdje.
Probavao sam razne primjere sa neta i na kraju krajeva ovo kaj sam sam napravio mi najblje funkcionira, ali me samo pili ta pozadina.

Napravio sam i drugi primjer pomocu floata lijevo + desno
http://www.pojatno.hr/bindex.php, ali to sam samo do polovice sgurao, no opet me pozadina ignorira, lagano mi treperi oko ... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2005 18:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm... ne znam, otovorio sam stranicu, shift+ctrl+e u firefoxu i isao malo drkuljit po css-u... i cim sam maknuo height iz tog diva, pozadina se produzila...

no... pogledat cu kasnije mozda detaljnije, sad nemam ni vremena ni volje :)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravi Smile
neznam više ni sam što sam mu učinio, jer sam cijeli vikend drljao po css-u i sada sam malo prčkao i sad radi kak spada. yeeeeee
No, sad mi je nestala sjena Sad jel ima način da ju nekako natjeram da mi se strecha pošto je sjena obična png pozadina? jer kad maknem height, ona nestane jer u divu nema ništa ... 100% naravno ju postavi samo do veličine prozora. Ufff, zašto sam morao prijeći na css
Bang!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2005 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pazi, ja pricam cijelo vrijeme o linku: http://www.pojatno.hr/aindex.php?stranica=wireless_mreze

dakle, tamo imas u css-u div#sjena koji se koristi na toj stranici i koji nema uopce odredjenu pozadinu ni nista... ima samo sirinu i marginu... modza zato nema sjene Smile
ako mu stavis background: red; vidjet ces koliko se proteze...
kada jos i na div#okvir maknes definiciju visine, div#sjena se protegne do koliko treba, sa crvenom pozadinom...

doduse, css fajl ti je prepun raznoraznih definicija... lako se covjek izgubi tamo Smile mozda da to tamo malo pocistis od viskova i sl...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2005 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s tim da naravno, div#sjena isto ne mora imati nikakav height definiran (a ti si stavio 100%)... sto ce ga automatski napraviti onoliko "visokim" koliko mjesta zauzima i sadrzaj koji obuhvaca...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fx



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 19
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2005 20:00    Post subject: ok Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemoj više gledat onaj aindex.php
Evo, nisam ni jesti otišao samo zbog tog css-a, stavio sam to sad na index jer sam NAPOKON to sredio Smile))
Fala, na brzim savjetima, ali pomoglo je što sam izvadio neke divove izvan okvira jer apsolutno su bili nepotrebni unutar tog centralog diva.
Nego, sad je problem samo sa tim "sjenama".
Naime imam jedan SJENA div u kojem se nalazi sve ostalo uključujući okvir i sve ostalo. A div sjena_lijep i sjena_desno su sjene i sad još samo da njih nafilam 100% i ja sam sretan pa mogu ić prilagođavat ie-u i ostatku ekipe Smile
btw. fala na trudu!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group