Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Parkour
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 21.11.2005 21:47    Post subject: Parkour Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok.

Počeo sam se baviti Parkourom pa me zanima koliko je to popularno u Hrvatskim gradovima. U Sloveniji se je nedavno raširilo pa me je zato i privuklo jer kao mali sam radio takve stvari pa kad sam čuo da se to pretvorilo u sport i da postoje ekipe sam odmah poludio i počeo.

provided links:
http://www.killsometime.com/video/video.asp?ID=278 - najbolesniji parkour video IKAD. U njemu je isto tako i tvorac tog sporta.
http://www.urbanfreeflow.com/fundamentals/fundamentals.htm
http://www.parkour.net
http://www.parkour.com

Last edited by luksy on 21.11.2005 23:14; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 21.11.2005 21:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovdje imaš nekih flimića za skinut:
http://screwgravity.com/index.shtml
Vrlo maštovito ime stranice! Very Happy

Nego meni je to odlično al sam malo preveliki papak da bi se upuštao u to. Inaće fakat se divim tim dečkima šta sve rade... Shocked Wink

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2005 22:10    Post subject: Re: Parkour Add user to your forum ignore list Reply with quote

provided links:
http://www.killsometime.com/video/Files-1952196/The-Escape.wmv - najbolesniji parkour video IKAD.

Content not found... Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 21.11.2005 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ful interesantno i opasno..
sjecam se da sam gledao jedan francuski film, ne mogu se sjetiti imena, al je ekipa tako penjala se svuda,, bo

link za escape
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2005 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se bavim parkourom u Zagrebu.

Ako je netko odavde i zaista zainteresiran za to, neka mi se slobodno javi i uputit ću ga u naš mali community. Treba imati na umu da parkour nije za svakoga. Monkey recimo priznaje da se ne bi upuštao u to jer zna svoje granice - većina to ne može priznati. Druga stvar koju treba napomenuti - parkour nije cool kao skateboarding, breakdance i sl. Parkour je više filozofija, a ne showoff. Luksy je linkao urbanfreeflow (UF) na početku, oni su klasični primjer goleme devijacije na parkour sa kojim se gotovo niti jedan pravi traceur ne slaže. Njihova 'fundamentals' stranica je odlična, ali ostala filozofija nije. Zato više za ono što rade ne koriste riječ parkour nego 'free running' (Sebastian Foucan tu i tamo kaže 'free run' ali ne u tom smislu).

BTW preko zime se slabije radi parkour jer ne postoji parkour u interijerima (postojao bi da nam daju skakati recimo, u ugostiteljskoj gimnaziji ili pokojoj banci... možete misliti koliko je to moguće), a vani je - pogađate - prokleto hladno Smile

@Luksy: parkour postoji puno većih gradova u Hrvatskoj, ali i nekim manjima. I ja sam se, kad sam saznao, iznenadio da je to rašireno Wink

@cosmos: Yamakasi? Originalna francuska parkour scena okupljena u filmu slabe radnje (ali dobrog skakanja) u režiji legendarnog Luca

Last edited by Sulien on 21.11.2005 23:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 21.11.2005 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

popravio sam link za escape mastera jer iz nekog razloga ne želi direktno linkat na video fajl.

ej sulien nemogu vjerovat da bi se ti išao time bavit! :) No offence što sam stavio link sa urban freeflow-a, stavio sam, da raskažem kakvih trikova ima, da se ljudi upoznaju.

Al Parkour je zakon stvar. Oduvijek sam imao ono nešto da sam htio preskočit ili skočit na nešto ili penjo se na stvari i to sam skroz i skroz radio al sam sad počeo aktivno sa ekipom i predobro mi je. Bilo je ozljeda, naravno, ali od svih je bila samo jedna kad sam se bacio sa jedne grane na drugu pa su mi skliznule ruke (ili sam fulo, ne sjećam se) i pao sam sa kičmom na beton i pregrizao si jezik. Taj dan nisam mogao hodat i ležao sam skroz u krevetu. Bilo je gadno, ali idućih dana se poboljšavalo stanje.

Uglavnom, predobra stvar. I zanimljivo kako čovjek totalno drugačije gleda na arhitekturu kad se bavi tim. Stvarno drugačije gledaš na sve oko sebe. Baš super.

Ako ima neko nekih video fajlova (eg. Sulien) linkaj(te)!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 21.11.2005 23:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

luksy wrote:
No offence što sam stavio link sa urban freeflow-a, stavio sam, da raskažem kakvih trikova ima, da se ljudi upoznaju.

ma nema beda, imaju dobrih sličica za upoznat se, i ja sam ponešto naučio Smile htio sam samo upozorit odmah na početku na UF filozofiju kako je jednom jedan tip upozorio mene

Quote:
Bilo je ozljeda, naravno, ali od svih je bila samo jedna kad sam se bacio sa jedne grane na drugu pa su mi skliznule ruke (ili sam fulo, ne sjećam se) i pao sam sa kičmom na beton i pregrizao si jezik. Taj dan nisam mogao hodat i ležao sam skroz u krevetu. Bilo je gadno, ali idućih dana se poboljšavalo stanje.

Ja sam nedavno skakao sa jednog zida na drugi - pri doskoku mi se okliznula jedna noga i ostao sam visjeti na njemu dok mi je krv kapala sa iste, razbijene na dva dijela... sljedeći dan nisam mogao hodati, ali nakon 4 dana sam opet bio na istom zidu. Smile

Ozljede se ne bi smjele dešavati traceurima. Nema smisla da netko vježba trčanje i savladavanje urbanih prepreka ako svako malo treba mirovati par tjedana jer si ozljeđuje zglobove. Jedan novi recruit je slomio ključnu kost na nečem jako trivijalnom - tek je počeo i više nikad ne možde raditi parkour. Zato kažem da nije svakoga - treba uvijek znati granice. Ono što ljudi tek kasno shvate, granice variraju ovisno o 'vremenu'. Ponekad netko iskusan napravi neku ludu stvar, neki opasan jump bez problema, ali mjesec dana kasnije se nađe na istom mjestu, priprema se i odjednom kaže 'ne, neću ja to, ne mogu sad' - e to treba znati. Nije čovjek uvijek isto razgiban, zagrijan, nije uvijek jednako suho tlo, nisu uvijek iste tenisice pa da je grip isti. S druge strane, ponekad će tijelo znati da ovo možeš napraviti bez problema, ali će paranoja govorit - ne budi lud! E, ponekad treba i ne slušat mozak nego jednostavno napravit. Neuspjeh ne mora završiti ozljedom - izbjegavati ozljede pod svaku cijenu. Traceur koji se često ozljeđuje radi nešto krivo.

Quote:
Uglavnom, predobra stvar. I zanimljivo kako čovjek totalno drugačije gleda na arhitekturu kad se bavi tim. Stvarno drugačije gledaš na sve oko sebe. Baš super.

To je ta filozofija. Nema više prepreka

Quote:
Ako ima neko nekih video fajlova (eg. Sulien) linkaj(te)!!

Imali su naši site, ali ga više nema. Podižu novi, a zašto su ugasili stari nisam saznao. Imali su pokoji video ali svi su bili jako stari, sad su puno više narasli svi skupa. Valjda ćete ih/nas gledati na novom sajtu, tko zna.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 21.11.2005 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ja se bavim parkourom u Zagrebu.

Ako je netko odavde i zaista zainteresiran za to, neka mi se slobodno javi i uputit ću ga u naš mali community. Treba imati na umu da parkour nije za svakoga. Monkey recimo priznaje da se ne bi upuštao u to jer zna svoje granice - većina to ne može priznati. Druga stvar koju treba napomenuti - parkour nije cool kao skateboarding, breakdance...


alo eeeee, break dance nije samo čaga i dubljenje na glavi da bi zaveo curice u nekom klubu.... bboying je puno puno vise od tog..... al nema veze...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 22.11.2005 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali kak ćeš naučit ak ćeš stalno govorit: "Ja to nemogu." :) No, preko jednostavnijih primjera i to, svakako pa onda kreneš na isto to ali opasnije, etc. No, ali pazi, ja sam skakao sa grane na granu i uspjevalo mi je, ali eto dok sam ponavljao mi jednom nije uspjelo i pao sam.

Druga teža ozljeda mi je bila kad sam sa mjesta skakao na visoki stupić. Čekao sam pred njim i gledao ga kao neznam šta. I onda skočim i stopalo mi oklizne i udarim koljenom u stupić. Ajme boli! Ali isto kao ti Suliene, čim me bol prestala sam bio opet na istom stupiću i naravno, uspio skočit.

I mi ćemo imat sajt i tak to pa ću isfurat neke filmiće.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 22.11.2005 01:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Nije čovjek uvijek isto razgiban, zagrijan, nije uvijek jednako suho tlo, nisu uvijek iste tenisice pa da je grip isti. S druge strane, ponekad će tijelo znati da ovo možeš napraviti bez problema, ali će paranoja govorit - ne budi lud! E, ponekad treba i ne slušat mozak nego jednostavno napravit. Neuspjeh ne mora završiti ozljedom - izbjegavati ozljede pod svaku cijenu. Traceur koji se često ozljeđuje radi nešto krivo.

Ja bih samo prije ozbiljnijeg bavljenja preporučio uključivanje u klubove - atletika, gimnastika, borilački sportovi - da se nauči pravilno zagrijati, razgibati i da se upoznaš s vlastitim mogućnostima.
Taekwondo ima najviše tehnika u skoku, vježba se kondicija, pravilan stretching, koordinacija, ravnoteža, odlučnost Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 22.11.2005 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesus u kojem ja to paralelnom svijetu zivim? Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.11.2005 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Keye - u Francuskoj ih sigurno već ima toliko da ti vjerojatno svakodnevno skaču preko balkona Smile

Mile - ja sam kolute i padove naučio u 2 mjeseca ninjitsu-a na kojeg sam išao. Smatram to najvažnijom životnom lekcijom, od tada mi se nikad nije desilo da se poskliznem/spotaknem i nespretno stropoštam na tlo kao klada... a i kolut je od kritične važnosti za parkour

Luksy - to se uvijek dešava kad promašiš. Prvo što dođe nakon stopala je koljeno Sad Precision jump na uske zidove je težak, na stupiće još teži - hvala bogu da skakanje na stupiće skoro nikad nije potrebno u sklopu savladavanja neke prepreke

Peewee - istaknuo sam razliku zbog toga što puno ljudi dođe u parkour jer žele povećati svoju ekstrinsičnu vrijednost, odnosno 'biti cool' jer su vidjeli to na televiziji. Stvari kao skateboarding, hip-hop / breakdance i sl. nisu samo okreti i trikovi, to su cijele subkulture unutar kojih moraš pričati drugačije, oblačiti se drugačije, slušati drugačiju muziku... ukratko biti konforman sa općim odrednicama subkulture kako to biva kod svih (na wikipediji ima puno zanimljivog materijala za čitanje o subkulturama i konformnosti). Parkour je način razmišljanja, stanje svijesti - nešto kao filozofija, samo ne duboka već prilično jednostavna: hodaš kroz krad i vidiš sve na drugi način, doživljavaš drukčije stvari. Slobodan si, možeš trčati, skakati, tijelo ti je sposobno, ne zadržavaju te ograde, zidovi, jame, balkoni, garaže, krovovi (makar u Zagrebu neće puno ljudi vidjeti krovova)... Stižeš brže na vrijeme gdje god ideš, izmišljaš nove načine i puteve - to je trening, disciplina automatski primjenjiva, ne kao karate, basejumping i drugo - za praksu ne moraš čekati da te netko napadne (borilačke vještine) ili da skupiš 10000 EUR (basejumping, paragliding...). Praksa je na putu do škole, faxa, na posao, na spoj sa curom (i nakon toga), pri trčanju na tramvaj ili autobus. Svuda.

U parkouru se ne trebam odijevati drugačije, ne moram roditelje nazivati 'starcima', ne moram čudno hodati i pričati i slušati što mi prijatelji slušaju. Što je najbolje, u parkouru te ne cijene po daljini koju možeš preskočiti ili po brzini kojom trčiš - cijene te po količini života i energije koje imaš i po tome koliko slušaš iskusnije što ti govore.

U breakdance-u se uvijek svodi na to tko može vjetrenjaču ili spin na glavi. Znam - ide mi brat na to, a i nagledao sam se filmova i videa. Siguran sam da je bboying i bgirling zakon, ali potpuno je drugačija motivacija jednog breakera i jednog traceura.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.11.2005 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

U breakdance-u se uvijek svodi na to tko može vjetrenjaču ili spin na glavi. Znam - ide mi brat na to, a i nagledao sam se filmova i videa. Siguran sam da je bboying i bgirling zakon, ali potpuno je drugačija motivacija jednog breakera i jednog traceura.


ja sam u breaku vec 7./8. godina, bio sam vani i kod nas na natjecanjima, radim kao trener, uglavnom za break ne trebas se drugacije oblacit, slusat drugaciju mjuzu i svasta nesta, pa jebote kad bi mene vidio nikad ne bi reko da sam ja neki breaker, oblacim se normalno i cesto slusam azru, ima deckiju koji su metalci pa breakaju, talijani(bboyi) svi izgledaju ko zadnje trendy pi*kice, al ubijaju, u breaku ima milion stilova i cijeni se inventivnost, i breakeri medju sobom ne cijene bas powermovse(helić, headspin i tako to) kao style(kak se isfuravas, kak prezentiras svoj nastup, ritmičnost, ekspresiju tj. tvoju osobnost).... a filmovi ovi noviji i spotovi su nista drugo neg obicna s*anja koja nemaju veze sa svim tim, ko yamakasy 2 npr. taj film nema veze s onim sta sam gledo i sluso o parkouru na klipovima s neta..... stvarno je malo glupo da ti meni pricas sta je bboying, a ja tebi sta je parkour....

Last edited by Peewee on 22.11.2005 16:01; edited 2 times in total

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 22.11.2005 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Stižeš brže na vrijeme gdje god ideš, izmišljaš nove načine i puteve - to je trening, disciplina automatski primjenjiva

ja sam svojevremeno razvio nacin tj. odlicnu disciplinu - sad mogu je**t po tjedan dana bez prestanka ako ocu. to mi kul.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.11.2005 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
ima deckiju koji su metalci pa breakaju

na što brejkaju, na metal? to mi je teško zamislit Confused

Ali ako ti kažeš da ljudi brejkaju na muziku koja nije hip-hop, onda ti vjerujem.

Quote:
talijani(bboyi) svi izgledaju ko zadnje trendy pi*kice

hahaha Laughing mogu ih zamislit

Quote:
u breaku ima milion stilova i cijeni se inventivnost, i breakeri medju sobom ne cijene bas powermovse kao style(kak se isfuravas, kak prezentiras svoj nastup, ritmičnost, ekspresiju tj. tvoju osobnost)....

E to je ta UF devijacija na parkour, 'free running' ili 'freestyle parkour'... Uglavnom je to parkour sa tricksima, njeguje se expresivnost pri prelaženju prepreka, style i to. U originalnom parkouru njeguje se samo umijeće i uspješnost prelaženja prepreka, te - najvažnije - neprekinuti flow, fluidni način kretanja bez zastajanja.

Quote:
a filmovi ovi noviji i spotovi su nista drugo neg obicna s*anja koja nemaju veze sa svim tim

Ma to znam, da 'mainstream' hip-hop nije ono pravo, još su mi davno objašnjavali pravi hip-hoperi... Isto je sa svime u svijetu, jednom kad počne cijela masa divljački i oduševljeno radit i komercijalizirat ode sve k vragu. Kad sam spomenuo da sam gledao filmiće mislio sam na one prave, X vs. Y i neke jamove, natjecanja i to... Sad, da li su ti ljudi 'pravi' ili neke budale koje ne znaju što je pravi bboying to bi samo ti mogao reći Confused

Quote:
yamakasy 2 npr. taj film nema veze s onim sta sam gledo i sluso o parkouru na klipovima s neta...

dvojka je tragedija od filma, nije čak ni Lucov (nisam ga gledao ali čuo)
jedinica isto nije baš neki parkour do yaya, ali barem je originalna postava... pravi traceuri

@phil: disciplinu... kretanja? ili letenja po željezničkim postajama? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.11.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Suliene moj, gledo sam i ja miliun parkour filmića i isto tako ja mogu rec da oni tamo skaču sa zgrade na zgradu da bi zadivili curice dok idu iz škole.... a da je break nacin zivljenja, jer se moras potpuno posvetit tome, prehranu, sve.... to sta u breaku ima metalaca, šminkera, i svega svačega ti govori da break vise nije usko povezan s hip hop kulturom, nasto je iz nje, cak ju i stvaro, al se razvio u nesto drugo gdje nije bitno sta slusas, kak si obucen i dal imas siroke hlace, neg da čagas i da u tome uzivas.... i ne, ne pleše se samo na hip hop(na njega se cak puno manje breaka neg recimo na funk ili breakbeat).... a druga stvar sta nam je MTV i ostala sranja hip hop serviro kao nabildane istetovirane debile koji voze aute sa hidraulikom imaju pun kc zema oko sebe koje mrdaju guzicom i lancinama špigliraju pol svijeta, pa na to ubacio bboye i nazvo to breakdanceom...slozit cu se s tobom da najcesce ljudi koji slusaju hh pocinju breakat...ali ako si gledo neke jamove i to vjeroatno si vidio da se ti ljudi isfuravaju svakako i da za pol njih da ih vidis na ulici ne bi reko da su oni neki čageri i tak, najocitiji primjer je Lilou(ove godine je osvojio Red bull BC one, na kojem se battlaju najjaci bboyi na svijetu) covjek ima metar i zilet, 20 kg, klempav je, nosi pepeljarke, uske hlače, i ima zlato mamino frizuru tj. za njega bi prije reko da je glavna faca u knjiznici fer-a neg najjaci breaker na svijetu....za mene ekipa s kojom sam se svakodnevno druzio na faksu nije znala da ja čagam, dok ih nisam pito dal im trebaju bodovi iz tjelesnog...

ni nemoj gledat yamakasi 2, totalno sranje film, jedinica je zakon bar meni....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 22.11.2005 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sulien: da, yamakasi. nisam niti rekao da je isto,, samo sam povezao,,
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.11.2005 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee moj - ajde reci (emailom) ako te se gdje može gledat u (skoroj?) budućnosti, pa da dovedem brata Smile mali ima 15 ali je skroz nabrijan, htio je radit i parkour ali ga još ne vodim sa sobom dok ne opameti; previše se forsira da sve napravi i onda se potrga, parkour bi bio preopasan za njega.

Heh ovaj Lilou se čini zanimljiv lik - ali zar ne trebaš bar imat ruke za breakanje? Čudno mi je da čačkalica može breakat - stariji brat mi ima 50 kg pa jedva podiže šalicu za kavu Smile

Što se tiče zadivljavanja curica koje idu iz škole, pa tko to ne bi htio? Smile Šalim se, naravno da i neki traceur voli šokirati komade (pa većina traceura ima curu, nije to slučajno), ali one koje to baš puno vole (npr. gledaju da li ih netko gleda dok rade) ne poštujem baš. Takvih sam upoznao u Osijeku, u Zagrebu baš i nisam. Ja, recimo (a i dosta drugih), ne volim skakati dok ima više ljudi jer me živcira kad se počnu šokirati, zazivati uzalud Boga, Isusa i slično. Ali ponekad, ako sam baš happy pa ludujem po Gornjem gradu, Importaneu, Kaptol centru ili drugdje, skačem i onda ljudi koji vide misle gle kako se lik pre*erava, ali nisu u pravu. Da probaju i da mogu ne bi ih više kao ni mene bilo briga što drugi misle - pločnik, ograda i zidić su moji isto kao i njihovi.

A čuj ovo! Parkour je sexy. CSS je sexy. Sad zamisli što traceur koji piše CSS --- OMG!! Cool

just kidding.

Last edited by Sulien on 22.11.2005 20:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.11.2005 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Peewee moj - ajde reci (emailom) ako te se gdje može gledat u (skoroj?) budućnosti, pa da dovedem brata Smile mali ima 15 ali je skroz nabrijan, htio je radit i parkour ali ga još ne vodim sa sobom dok ne opameti; previše se forsira da sve napravi i onda se potrga, parkour bi bio preopasan za njega.

Heh ovaj Lilou se čini zanimljiv lik - ali zar ne trebaš bar imat ruke za breakanje? Čudno mi je da čačkalica može breakat - stariji brat mi ima 50 kg pa jedva podiže šalicu za kavu Smile


ne plesem ja vise aktivno, tj ne treniram vise bas za sebe, neg vodim tecajeve i radim ko koreograf u jednom klubu, ali brata slobodno mozes dofurat u martinovku na treninge ili kod mene u klub da ga treniram... a brat moze doc gledat break u Hard Rock u cetvrtak u 21 h....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 22.11.2005 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel mi moze neko na hrvatskom napisat par rijeci o cem se radi :) na 56k sam pa mi se ne da skidat filmove :) kolko kuzim radi se o nekakvom skakanju il kaj?:) al bez onog, stil zivota, novi pogledi na svijet, tralalalal...

tnx unaprijed :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 22.11.2005 21:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
jel mi moze neko na hrvatskom napisat par rijeci o cem se radi Smile na 56k sam pa mi se ne da skidat filmove Smile kolko kuzim radi se o nekakvom skakanju il kaj?Smile al bez onog, stil zivota, novi pogledi na svijet, tralalalal...

tnx unaprijed Smile


Pa guglaj, dok Suljo ne dođe i ne napiše još jedan Rat i mir Smile
http://en.wikipedia.org/wiki/Parkour

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 22.11.2005 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Croatian smart guy, eh? Smile Ja sam na 64k pa me to nije sprječilo Razz

Dakle parkour ti je lifestyle, to ti je nova stvar, totalno drugačije gledaš na svijet, ludnica! Very Happy Šalim se. "Le Parkour" su u Francuskoj osnovali Sébastien Foucan i David Belle. Oni su samo dali ime nečemu što su voljeli raditi kao klinci i što su bili sigurni da nisu jedini (npr. ja sam radio 'easy' parkour godinama prije nego što sam znao da to uopće postoji formirano) - trčanje po gradu, preskakanje ograda, zidova, bacanja sa par metara visine i slično. Dakle, sa pravom tehnikom čovjek može raditi stvari koje nije ni sanjao da može - otkrivanje tih mogućnosti je po meni jedna o super stvari kod parkoura. Tehnika nije rocket science - postoje razni načini da se u trku savlada prepreka (napravi vault), a doskok sa visine mora biti pravilan i udarac se kompenzira kolutom ako je visina prevelika. Ne postoje klubovi, treneri, natjecanja - parkour je relativno mlad. Za parkour su potrebne tenisice i društvo - netko ti ipak mora pokazati pravilan kolut (ja sam kolut naučio na ninjitsu, svuda je isti), pravilan doskok, kut noge pri zatrčavanju uza zid, te stvari. Kako se trenira? Jednostavno. Par ljudi se dogovore za dan i mjesto nakon škole/posla, nađu se i skaču. Citius, altius, fortius - te sheme, možda bez fortius (sorry Fortius Wink ) jer snage za parkour u rukama moraš imati tek dovoljno da se možeš podići njima.

Neki to nazivaju 'umjetnošću kretanja' ('The Art of Movement') ali ja to tako ne bih nazvao. Originalni parkour nema baš umjetnosti, poezije, ekspresive i to. Glavno za parkour je fluidnost, tečnost pokreta (element "vode" i "vjetra" u japanskim vještinama). UrbanFreeflow tim (London) je odveo parkour do te mjere da se više ne njeguje brzina i tečnost već koliko tricksa napraviš i koliko stila imaš dok preskačeš. Po mnogima bez veze, indeed, jer tada onda postaje tu neka umjetnost kretanja, što u originalu - nije.

Ukratko - urbano trčanje i skakanje. Ako se baviš alpinizmom moraš na planinu. Ako planinariš moraš ići u šumu. Ako si speleolog moraš naći jamu, a ako radiš bungee jumping moraš ići na Šibenski most ili dalje. Za parkour ne moraš ništa više nego pomolit nos iz kuće, zato je valjda toliko super. Mislim, planinarim ja cijeli život, bavio sam se i speleologijom, alpinizam sam volio ali nisam ozbiljno išao, ali glupo mi je plaćati pare da me netko baci sa mosta - svoju dozu adrenalina imam kada god izađem van bez ruksaka, viole ili nečega drugog što me smeta. Wheee!! Very Happy

Last edited by Sulien on 22.11.2005 21:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 22.11.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kak nema natjecanja.... pa ja sam posve siguran da je u 5., 6. mj bilo neko na laništu...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 22.11.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To care Smile svaka čast na topicu Smile

Ako nisi znao temporary pkcro forum ti je na http://mm.lotr-clan.com/forum uskoro će biti parkour.hr domena i site...

Nadam se da ćeš u prvome mjesecu navratiti opet kod nas u Osijek na JAM Smile

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
unLog!c



Joined: 27 May 2004
Posts: 185
Location: Osijek

PostPosted: 22.11.2005 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Peewee wrote:
kak nema natjecanja.... pa ja sam posve siguran da je u 5., 6. mj bilo neko na laništu...


To nije natjecanje, moguće da je bio JAM tj. okupljanje, dolaze likovi odsvakuda i samo se parkoura bez ikakvoga natjecanja...

_________________
Why dont you go out and play hide and go fuck your self like all other NORMAL kids?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group