Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
jednostavni brojac za html stranice (nevidljiv za korisnike)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kristijan
Guest





PostPosted: 23.11.2005 00:24    Post subject: jednostavni brojac za html stranice (nevidljiv za korisnike) Reply with quote

trebao bi mi jednostavni brojac za html stranice, imam ih oko 10 i sada bih trebao da mi svaku stranicu broji posebno, ali da to mogu samo ja vidjeti nitko drugi
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2005 11:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napraviš web bug! IMG tag čiji src pokazuje na PHP skriptu koja inkrementira zapis u txt fajlu ili bazi. Nakon uspješnog zapisa pošalješ headere da se bug ne cacheira, outputaš 1x1 px prazni GIF i eto ti counter. Može brojati zasebno svaku HTML stranicu ako mu daš neki broj ili string u query string pa on na temelju toga inkrementira odgovarajući counter.

Problem sa web bugom je što ga ljudi koji imaju images off ne hvataju, dakle oni su za nj 'nevidljivi'. To nije OK. Mogao bi istu foru napravit JavaScriptom ali onda si opet isključio približno 10% ljudi. Ja bih ti preporučio najlakšu soluciju: PHP include na početku svakog fajla. Includao bi counter skriptu. Možda ti site i je statičan ali PHP ga ne čini ništa više dinamičkim osim što ti daje mogućnost da brojiš requestove...

Moraš se samo odlučit za metodu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristijan
Guest





PostPosted: 23.11.2005 14:10    Post subject: Reply with quote

ali nemam podršku za php
Back to top
Goat.Guy
Guest





PostPosted: 23.11.2005 14:36    Post subject: Reply with quote

Registriraj se na:
http://www.statcounter.com/

I u njegovim postavkama si podesi tracker za svaku web stranicu posebno
(morat ces kopirat liniju koda u svaku zasebnu stranicu)

I onda ces imat kompletne statistike za svaki zasebni web.

Samo, ako hoces da ga nitko ne vidi, stavi mu na postavkama dizajna da
bude "nevidljiv" i to ti je sva mudrost...

To sam ja koristio na stranicama bez PHP podrske, i funkcionira savrseno...
svoj blog rpatim na toj stranici vec vise od godinu i pol... i prikazuje ti kraf
za određene dane/mjesece/godine, kako oces....

ako nemas php, ovo toplo preporucam.
Back to top
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2005 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.google.com/analytics/

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 23.11.2005 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da mu je Analytics fakat previše, ali eto, besplatni su Smile dobri su, a što je najvažnije poklapaju se sa mojim statistikama tako da znam da sam napravio dobar posao Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kristijan
Guest





PostPosted: 23.11.2005 19:43    Post subject: Reply with quote

hvala vam puno
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group